Jump to content

Samsung Galaxy Watch 3


kek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα ακόμα έχει αυτές τις 3 επιλογές

Έχεις την τελευταία ενημέρωση? Με το bp και το ecg? Θα με κάνεις να κάνω επαναφορά και βαριέμαι να το στήσω ξανά από την αρχή.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Έχεις την τελευταία ενημέρωση? Με το bp και το ecg? Θα με κάνεις να κάνω επαναφορά και βαριέμαι να το στήσω ξανά από την αρχή.

Εννοείται software version R840XXU1BUA8

Link to comment
Share on other sites

ΒΡΕΘΗΚΕ Η ΛΥΣΗ!!

Η λειτουργία υπάρχει και στην τελευταία ενημέρωση, είχε δίκιο ο φίλος zoukij (Thank you!!). Ηταν και ο λόγος που το έψαλξα αρκετά. Λοιπόν, η συγκεκριμένη λειτουργία βασίζεται στο customisation service, οπότε για να ενεργοποιηθεί θέλει από το κινητό (εγώ έχω Samsung συσκευή, δεν ξέρω αν παίζει σε άλλα),

  • Στο τηλέφωνο:

Από τις ρυθμίσεις, επιλέγουμε το account μας πάνω πάνω, στη συνέχεια privacy - customisation service και ενεργοποιούμε το customise this phone.

 

  • Στο ρολόι:

Κάνουμε επανεκκίνηση αφού έχουμε ολοκληρώσει τα παραπάνω. Μετά από 10 - 15 λεπτά βγάζει μία ειδοποίηση στο ρολόι ότι το customisation service έχει ενεργοποιηθεί. Πατάμε πάνω στην ειδοποίηση και πάμε settings - On. Πηγαινουμε στο Supported apps, βρίσκουμε το goodnight mode και το ενεργοποιούμε (και όποιο άλλο θέλουμε, εγώ τα ενεργοποιησα όλα καλού κακού). Πλέον έχει την επιλογή Turn on daily μέσα στις ρυθμίσεις του goodnight mode.

Προσπάθησα να είμαι όσο το δυνατόν πιο αναλυτικός, ελπίζω να μη σας μπέρδεψα!

ScreenShots εδώ!

 

Πλέον στο ρολόι μέσα στις ρυθμίσεις, στο Account, έχει το και το υπομενού customisation service για μελλοντικές αλλαγές.

Οι αυτόματες λειτουργίες θα αρχίσουν να λειτουργούν μετά από 48 ώρες, πιο πριν κάνει εκμάθηση.

Edited by kastorakos84

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Ποιο account και που είναι αυτό στις ρυθμίσεις του τηλεφώνου;

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το Samsung Account. Αν έχεις One UI 3.0 ή 3.1 είναι μέσα στις ρυθμίσεις η πρώτη επιλογή, εκεί που αναφέρει το ονομα σου, πάνω από τα connections.

Αν έχεις One U.I 2.5 ή παλαιότερο, είναι στις ρυθμίσεις πάλι, στο accounts and backup - Accounts

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Μπα. Μισή ώρα τώρα δεν έβγαλε κάτι στο ρολόι. S21 ultra έχω. Το ενεργοποίησα από το τηλέφωνο, όπως είπες.

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να προτείνω να κάνεις μία επανεκκίνηση στο ρολόι? Σε εμένα το εμφάνισε ως ειδοποίηση. Έχω και το σχετικό screenshot στο προηγούμενο post.

 

Δες μήπως στις ρυθμίσεις του ρολογιού, στο account έχεις εκεί πλέον την επιλογή για το customisation service. Γιατί εμένα πλέον έχει εκεί την υπηρεσία του customisation, αλλά δεν ξέρω αν το εμφάνισε πριν ή μετά την ειδοποίηση.

Edited by kastorakos84

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Δούλεψε αμέσως με την επανεκκίνηση!! Σε δευτερόλεπτα με το που άνοιξε το ρολόι. Σε ευχαριστούμε πολύ για το χρόνο σου να μας δώσεις τη λύση!

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τίποτα! Γι' αυτό είμαστε εδώ, να βοηθάμε ο ένας τον άλλον! Θα διορθώσω και τις οδηγίες. Μένει να το δοκιμάσουμε απόψε! Πλέον έχεις την επιλογή και για το daily briefing να το ορίσεις να εμφανίζεται την ώρα ύπνου και κατά το ξύπνημα.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Απορία για το Samsung pay. Μετά την τελευταία αναβάθμιση εμφανίστηκε αλλά λειτουργεί μόνο για Γερμανία αν κατάλαβα καλά. Υπάρχει κάποιος τρόπος να το κάνουμε να λειτουργεί με κάρτα curve? Ή χρειάζεται αλλαγή csc?
Link to comment
Share on other sites

Απορία για το Samsung pay. Μετά την τελευταία αναβάθμιση εμφανίστηκε αλλά λειτουργεί μόνο για Γερμανία αν κατάλαβα καλά. Υπάρχει κάποιος τρόπος να το κάνουμε να λειτουργεί με κάρτα curve? Ή χρειάζεται αλλαγή csc?

Το δικό μου που το έχω πάρει από Αγγλία, το υποστηρίζει εξ αρχής και έχω συνδεμένη Curve. Λίγο που το έψαξα για του αδερφού μου, που είχε πάρει από Ελλάδα, γίνεται μόνο με αλλαγή CSC. Κάνε μία ερώτηση στο Service αν μπορούν να σου περάσουν αυτοί έκδοση UK ή Γερμανίας

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα.

Προσπάθησα να αλλάξω το csc της συσκευής αλλά απο λάθος του εβαλα μονο το αρχείο AP, με αποτέλεσμα να οταν θέλω να το βάλω σε download (wirless) να μην συνδέεται με τον υπολογιστή. Ξέρετε πως μπορώ να το διορθώσω?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως, ενώ βγήκαν οι επιλογές συνεχίζει να μην κάνει αυτόματη καθημερινή ενημέρωση, μόνο αν ρυθμίσω εγώ τις ώρες. Το ίδιο κάνει και στην λειτουργία καληνύχτα. Δεν τη βγάζει σύμφωνα να τις ώρες ύπνου αυτόματα αλλά πρέπει να τη βάλω εγώ.

Κι έχω δώσει όλα τα δικαιώματα με τους αισθητήρες.

Το ίδιο κάνει και στο πρώτο watch ενώ εκείνο δούλευε μια χαρά, μετά από κάποια αναβάθμιση που έγινε σταμάτησε.

Δεν ξέρω τι άλλο πρέπει να κάνω.

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κι εμένα μια από τα ίδια. Έκανα και μια επαναφορά μπας και.. αλλά τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, ενώ βγήκαν οι επιλογές συνεχίζει να μην κάνει αυτόματη καθημερινή ενημέρωση, μόνο αν ρυθμίσω εγώ τις ώρες. Το ίδιο κάνει και στην λειτουργία καληνύχτα. Δεν τη βγάζει σύμφωνα να τις ώρες ύπνου αυτόματα αλλά πρέπει να τη βάλω εγώ.

Κι έχω δώσει όλα τα δικαιώματα με τους αισθητήρες.

Το ίδιο κάνει και στο πρώτο watch ενώ εκείνο δούλευε μια χαρά, μετά από κάποια αναβάθμιση που έγινε σταμάτησε.

Δεν ξέρω τι άλλο πρέπει να κάνω.

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κι εμένα μια από τα ίδια. Έκανα και μια επαναφορά μπας και.. αλλά τίποτα.

Θέλει τουλάχιστον 48 ώρες για να αρχίσει να λειτουργεί (για να μάθει το μοτίβο χρήσης). Το αναφέρει κιόλας στην ειδοποίηση του customisation service στο ρολόι. Σε εμένα 2 μέρες μετά την ενεργοποίηση άρχισαν να λειτουργούν κανονικά και το goodnight mode και το daily briefing.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα.

Προσπάθησα να αλλάξω το csc της συσκευής αλλά απο λάθος του εβαλα μονο το αρχείο AP, με αποτέλεσμα να οταν θέλω να το βάλω σε download (wirless) να μην συνδέεται με τον υπολογιστή. Ξέρετε πως μπορώ να το διορθώσω?

Τελικά το άλλαξα σε ελληνικό όμως όταν πάω να ανοίξω την εφαρμογή για την μέτρηση πίεσης μου βγάζει να την κατεβάσω. Το κάνω αυτό και όταν ανοίγω το health monitor μου γράφει ότι "is not available in your current location " Μπορείτε να βοηθήσετε?

Edited by steliosk
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα..αν μπορει να με βοηθησει καποιος...διεγραψα το health samsung monitor απο το κινητο note 20 ultra και το ρολοι...το ειχα εγκαταστησει απο την αρχη χειροκινητα πριν ερθει Ελλαδα..ειχε παρει το κανονικο ελληνικο update και δουλευε σωστα...απλα χθες σταματησε να δουλευει..και αναγκαστηκα και το διεγραψα με σκοπο να κανω παλι εγκατασταση..Ομως δεν το βρηκα στο galaxy store οποτε το κατεβασα απο το apk mirror..Ως εδω καλά...ΟΜΩΣ οταν ανοιγω την εφαρμογη στο κινητο δεν αναγνωριζει το ρολοι παρολο που ειναι συνδεδεμενο...εκανα επαναφορα στο ρολοι επανεκκινηση στο κινητο..τιποτα...μηπως εχετε καμμια ιδεα περι το τι συμβαινει? Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα..αν μπορει να με βοηθησει καποιος...διεγραψα το health samsung monitor απο το κινητο note 20 ultra και το ρολοι...το ειχα εγκαταστησει απο την αρχη χειροκινητα πριν ερθει Ελλαδα..ειχε παρει το κανονικο ελληνικο update και δουλευε σωστα...απλα χθες σταματησε να δουλευει..και αναγκαστηκα και το διεγραψα με σκοπο να κανω παλι εγκατασταση..Ομως δεν το βρηκα στο galaxy store οποτε το κατεβασα απο το apk mirror..Ως εδω καλά...ΟΜΩΣ οταν ανοιγω την εφαρμογη στο κινητο δεν αναγνωριζει το ρολοι παρολο που ειναι συνδεδεμενο...εκανα επαναφορα στο ρολοι επανεκκινηση στο κινητο..τιποτα...μηπως εχετε καμμια ιδεα περι το τι συμβαινει? Ευχαριστω

Μου το είχε κάνει κι εμένα, βασικά θέλει να κάνεις απεγκατάσταση από το κινητό και το ρολόι (αυτό δεν θυμάμαι πως το είχα κάνει) και μετά αφού κάνεις restart και στα δύο, να ανοίξεις την εφαρμογή από το ρολόι η οποία σε παραπέμπει στο τηλέφωνο από όπου και κατεβάζεις την ofifcial εφαρμογή.

Μετά καλιμπράρισμα 3 φορές με πιεσόμετρο και δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Ποια εφαρμογή να ανοίξω από το ρολόι αφού δεν είναι εγκατεστημένο

 

Εχει galaxy store το ρολόι, από εκεί εννοεί!!!

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως εξακολουθω και δε το βλεπω ουτε στο galaxy store ...και μεσω της εφαρμογησ galaxy wearble παλι δε το βλεπω..ευχαριστω για την προσπαθεια Edited by gmak
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...