Jump to content

Samsung Galaxy Watch 3


kek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πάλι σχεδόν κάθε φορά από τότε που έκανα το update και μπήκε αυτή η επιλογή!

 

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Προλαβαίνεις στα 20 δεύτερα η σου βάζει πρόστιμο το ρολόι αχχαχ...αυτή η Samsung είναι άλλο πράγμα, αντί να βάλει αμέσως στα ρολόγια της ότι έχει υποσχεθεί (καρδιογράφημα και αρτηριακή πίεση) από την στιγμή που βγήκαν τα active 2 και μετέπειτα το watch 3...πάει και χρησιμοποιεί τους αισθητήρες για βλακείες να περνάμε την ώρα μας.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι. Μου φαίνεται πως μετά το τελευταίο update μετράει τα βήματα πιο "δύσκολα", κάτι που μου φαίνεται σωστότερο καθώς πριν ήταν μάλλον υπεραισιόδοξο όσον αφορά τα βήματα που μέτραγε. Το έχει παρατηρήσει άλλος ή είναι η ιδέα μου;
Link to comment
Share on other sites

Προλαβαίνεις στα 20 δεύτερα η σου βάζει πρόστιμο το ρολόι αχχαχ...αυτή η Samsung είναι άλλο πράγμα, αντί να βάλει αμέσως στα ρολόγια της ότι έχει υποσχεθεί (καρδιογράφημα και αρτηριακή πίεση) από την στιγμή που βγήκαν τα active 2 και μετέπειτα το watch 3...πάει και χρησιμοποιεί τους αισθητήρες για βλακείες να περνάμε την ώρα μας.

Προσπαθώ να το ακυρώσω χωρίς να στοχευω έξω! Αχαχα

Πάντως οι συγκεκριμένες εφαρμογές υπήρχαν και είχες την δυνατότητα να τις περάσεις από την αρχή όταν είχαν γίνει διαθέσιμες σε άλλες χώρες όπως και είχα κανει! Αλλά θα συμφωνήσω ότι έπρεπε να είχε την πιστοποίηση νωρίτερα και όχι ένα χρόνο μετά! Μιλάω για το Active 2!

 

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Giannis_95
Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Είχα εγκαταστήσει την αρτηριακή πίεση κ το ΗΚΓ πριν γίνουν διαθέσιμες. Τώρα που πάω να βαλω την κανονική έκδοση μου λέει ότι πρέπει να απεγκαταστησω την έκδοση που ήδη υπάρχει, Όμως αυτό δεν γίνεται ούτε από το τηλέφωνο (είναι σκιασμένη η επιλογή απεγκαταστασης) ούτε απ΄το ρολόι...

Το έχει πάθει κανένας άλλος αυτό; Τι κάνω; Hard Reset το ρολοι;

Link to comment
Share on other sites

Είχα εγκαταστήσει την αρτηριακή πίεση κ το ΗΚΓ πριν γίνουν διαθέσιμες. Τώρα που πάω να βαλω την κανονική έκδοση μου λέει ότι πρέπει να απεγκαταστησω την έκδοση που ήδη υπάρχει, Όμως αυτό δεν γίνεται ούτε από το τηλέφωνο (είναι σκιασμένη η επιλογή απεγκαταστασης) ούτε απ΄το ρολόι...

Το έχει πάθει κανένας άλλος αυτό; Τι κάνω; Hard Reset το ρολοι;

 

Μου το έκανε κι εμένα, έκανα απεγκατάσταση την εφαρμογή από το κινητό, restart, εγκατάσταση την official και δούλεψε.

Απλά άνοιξε την εφαρμογή μέσα από το store και κάνε απεγκατάσταση από εκεί

Link to comment
Share on other sites

Περίμενα ότι το update που θα δίνανε θα ήταν ενεργό και σε μη Samsung συσκευές.

 

Βρήκα κάτι οδηγίες για την εγκατάσταση των εφαρμογών καρδιογραφήματος και μέτρηση πίεσης από το PC.

 

Μήπως γνωρίζει κανείς εάν υπάρχει κάποιος εύκολος τρόπος?

 

Είδα κάποια βίντεο στο YouTube αλλά αφορούσαν τη συσκευή Samsung active 2.

 

Έπρεπε να γίνει απεγκατασταση της εφαρμογής Samsung Health από το ρολόι πράγμα το οποίο δεν το κατάφερα.

 

Εάν γνωρίζει κάποιος ας βοηθήσει.

 

Ευχαριστώ πολύ

letv one pro ( X800 ) Official US version + Greek

Doogee X5 Galicia

Link to comment
Share on other sites

Μου το έκανε κι εμένα, έκανα απεγκατάσταση την εφαρμογή από το κινητό, restart, εγκατάσταση την official και δούλεψε.

Απλά άνοιξε την εφαρμογή μέσα από το store και κάνε απεγκατάσταση από εκεί

 

Δεν μπορεί να γίνει απεγκατασταση από το ρολοι... Δεν έχει την Τελίτσα... Και τωρα λεει ότι δεν είναι διαθεσιμη στην περιοχή μου...

Link to comment
Share on other sites

Παίδες κανεις δεν αντιμετωπισε πρόβλημα με το galaxy health monitor όπως εγω;

Ακόμα μου λέει ότι δεν είναι διαθέσιμο για την τοποθεσία μου όσο και αν προσπάθησα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα προβεί σε απεγκατασταση των εφαρμογών πιεσης, πριν έρθει η ενημέρωση. Απεγκατεστησα τα δύο αρχεία που είχα εγκαταστήσει. Δεν θυμάμαι τώρα ποια ήταν.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες κανεις δεν αντιμετωπισε πρόβλημα με το galaxy health monitor όπως εγω;

Ακόμα μου λέει ότι δεν είναι διαθέσιμο για την τοποθεσία μου όσο και αν προσπάθησα.

 

Κατέβασε το από το apkmirror

Edited by zoukij
Link to comment
Share on other sites

Αφού βγήκε update..

Και εμένα δν το βρίσκε στο galaxy store σε κάποια φάση και όταν το κατεβάσα από το apk mirror τώρα φαίνεται μέσα στις εφαρμογές μου στο Galaxy store

Link to comment
Share on other sites

Έχετε προσέξει κάποια σχετική βελτίωση στην μπαταρία μετά την αναβάθμιση ή είναι ιδέα μου?

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Από εχθές,νέος κάτοχος του 3..Να ρωτήσω, έχει βάλει κάποιος κανένα προατατευτικο δακτύλιο ή κάτι παρόμοιο; Τη στεφανη τη βλέπω πολύ ευαίσθητη..Ήδη, εκδναενα μικρό στίγμα και ενώ είμαι ψείρας και προσεκτικός..Επίσης, ενδιαφέρομαι και για tempered glass, αν και το υλικό της οθόνης το βλέπω πολύ καλο;
Link to comment
Share on other sites

Από εχθές,νέος κάτοχος του 3..Να ρωτήσω, έχει βάλει κάποιος κανένα προατατευτικο δακτύλιο ή κάτι παρόμοιο; Τη στεφανη τη βλέπω πολύ ευαίσθητη..Ήδη, εκδναενα μικρό στίγμα και ενώ είμαι ψείρας και προσεκτικός..Επίσης, ενδιαφέρομαι και για tempered glass, αν και το υλικό της οθόνης το βλέπω πολύ καλο;

 

Άμα είσαι ψείρας τότε μην το ρωτάς... ψάξε στο Σκρουτζ...για ringke σε ότι χρώμα σαρεσει.

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλο σφάλμα της samsung να βάλει φορτιστή με φιξ καλώδιο, που ούτε καν είναι type-c...Δηλαδή μας αναγκάζει να κουβαλάμε και φορτιστή μαζί..
Link to comment
Share on other sites

Φόρτιζε το από το τηλέφωνο σου αν χρειαστεί και δεν πάρεις το καλώδιο μαζί σου.

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχω το s10lite..Δεν έχει ασύρματη φόρτιση!

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως η μπαταρία έχει καλυτερέψει με την τελευταία αναβάθμιση!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως η μπαταρία έχει καλυτερέψει με την τελευταία αναβάθμιση!

 

Συμφωνώ... Σε μένα και την χρήσει που κάνω πηρε μισή μέρα παραπάνω σχεδόν δηλαδή κοντά στις 3 μέρες παρα κάτι

Link to comment
Share on other sites

Ειχε καποιος κατοχος του watch 3 το active 2 η το πρωτο galaxy watch?

 

Ειναι σημαντικά καλύτερο απο τα αλλα για να το προτιμήσω?

Το active 2 ειναι πλεον πολυ πιοπ προσιτό οικονομικα.

 

Ολα εχουν παρει το update με την μετρηση της πιεσης?

Edited by vadergr
Link to comment
Share on other sites

Ειχε καποιος κατοχος του watch 2 το active 2 η το πρωτο galaxy watch?

 

Ειναι σημαντικά καλύτερο απο τα αλλα για να το προτιμήσω?

Το active 2 ειναι πλεον πολυ πιοπ προσιτό οικονομικα.

 

Ολα εχουν παρει το update με την μετρηση της πιεσης?

 

Εγώ είχα το active 2 στους 2 μήνες το έδωσα δεν άντεξα κόλλαγε χωρίς να το έχω φορτώσει με την ίδια χρήση το gear s3 δεν ένιωθε του είχα πάρει και θήκη spigen και στον 1 μήνα έγινε η γρατζουνιά στην οθόνη, 3 χρόνια με το gear s3 ούτε σημαδάκι η μπαταρία κράταγε ποιο λίγο, τώρα έχω το Galaxy Watch 3 δεν κολλάει πουθενά και το έχω φορτώσει με εφαρμογές μπόλικες το active 2 είναι αλουμίνιο το Watch 3 ανοξείδωτο ατσάλι η μπαταρία κρατάει 3 μέρες και εδώ μετά από τόσους μήνες ούτε σημαδάκι η οθόνη.

Για μένα πάρε το Watch 3 αν μπορείς αλλιώς μην πάρεις τίποτα κάνε λίγο υπομονή να πέσει το watch 3

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα το active 2 στους 2 μήνες το έδωσα δεν άντεξα κόλλαγε χωρίς να το έχω φορτώσει με την ίδια χρήση το gear s3 δεν ένιωθε του είχα πάρει και θήκη spigen και στον 1 μήνα έγινε η γρατζουνιά στην οθόνη, 3 χρόνια με το gear s3 ούτε σημαδάκι η μπαταρία κράταγε ποιο λίγο, τώρα έχω το Galaxy Watch 3 δεν κολλάει πουθενά και το έχω φορτώσει με εφαρμογές μπόλικες το active 2 είναι αλουμίνιο το Watch 3 ανοξείδωτο ατσάλι η μπαταρία κρατάει 3 μέρες και εδώ μετά από τόσους μήνες ούτε σημαδάκι η οθόνη.

 

Για μένα πάρε το Watch 3 αν μπορείς αλλιώς μην πάρεις τίποτα κάνε λίγο υπομονή να πέσει το watch 3

Εγώ προσωπικά επειδή είμαι κάτοχος του Active 2 δεν έχω δει κόλλημα! Προσωπικά μόνο όταν πήρε αναβάθμιση σε Tizen 5.5 (την πρωτη) τα πρώτα λεπτά όταν του έκανα boot ψιλοκολλουσε μετά έστρωνε! Δεν ξέρω τι χρήση του έκανες και στα έκανε αυτά... Ειδικά στο τελευταίο που πήρε και ΗΚΓ και ΑΠ πλέον έφυγε αυτό το λαγκ κατά την εκκίνηση και αυξήθηκε και η μπαταρία αρκετά!!!!

Και είχα για αρκετό διάστημα και το Galaxy Watch φίλου!!

 

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά επειδή είμαι κάτοχος του Active 2 δεν έχω δει κόλλημα! Προσωπικά μόνο όταν πήρε αναβάθμιση σε Tizen 5.5 (την πρωτη) τα πρώτα λεπτά όταν του έκανα boot ψιλοκολλουσε μετά έστρωνε! Δεν ξέρω τι χρήση του έκανες και στα έκανε αυτά... Ειδικά στο τελευταίο που πήρε και ΗΚΓ και ΑΠ πλέον έφυγε αυτό το λαγκ κατά την εκκίνηση και αυξήθηκε και η μπαταρία αρκετά!!!!

Και είχα για αρκετό διάστημα και το Galaxy Watch φίλου!!

 

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Λογικά θα έστρωσε τώρα με τα update, το είχα πριν 4 μήνες έκανα scroll στο menu και είχε lag αυτό που αναφέρεις και εσύ, απλά μου το έκανε όχι μόνο όταν άνοιγα το ρολόι από κλειστό αυτό που υπέθεσα ότι έφταιγε ήταν η ram που του έβαλαν 768MB ενώ στο Watch 3 έχει 1GB

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα έστρωσε τώρα με τα update, το είχα πριν 4 μήνες έκανα scroll στο menu και είχε lag αυτό που αναφέρεις και εσύ, απλά μου το έκανε όχι μόνο όταν άνοιγα το ρολόι από κλειστό αυτό που υπέθεσα ότι έφταιγε ήταν η ram που του έβαλαν 768MB ενώ στο Watch 3 έχει 1GB
Ναι εντάξει μπορεί αν το είχες τότε στο πρώτο update 5.5 να το έκανε αλλά πλέον πάει αρκετά καλά!!!!

 

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Παράγγειλα το silver watch 3 τελικά μαζί με το silver bezel της ringke.

https://www.amazon.de/-/en/dp/B08F2GHZZK/ref=twister_B08F2FQY1H?_encoding=UTF8&psc=1

 

Για sports θα χρειαστώ ένα case και ένα sport strap (σιλικόνης? Καουτσουκ?) καθώς και ένα case που να μην έχει θέμα με το bezel που ανεφερα.

 

Τέλος, glass από spigen η ringke?

 

Τι προτείνετε?

Edited by vadergr
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...