Jump to content

Redmi Note 9 Pro


highland1
 Κοινοποίηση

Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;  

210 members have voted

  1. 1. Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;

    • ΝΑΙ - Γιατί τη θεωρώ οικονομική συσκευή
    • ΝΑΙ - Γιατί εμπιστεύομαι την Redmi (Xiaomi)
    • ΝΑΙ - Γιατί τα τεχνικά χαρακτηριστικά της με καλύπτουν
    • ΝΑΙ - Για όλα τα παραπάνω
    • ΟΧΙ - Γιατί δε με ικανοποιεί η εγγύηση της Xiaomi
    • ΟΧΙ - Γιατί βρίσκω σφάλμα/-τα λογισμικού - (bug(s))
    • ΟΧΙ - Γιατί με απογοήτευσε η εμπειρία χρήσης
    • ΟΧΙ - Για όλα τα παραπάνω


Recommended Posts

Σας έρχομαι καί εγώ πρώην κάτοχος mi8. γνωρίζω κάπου χάνω κάπου κερδίζω. Έχει προστασία οθόνης και θήκη η συσκευασία; Καί προτείνετε καμία gcam. Καλώς σάς βρήκα είμαι σίγουρος θά μου αρέσει η συσκευή πολύ

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Σας έρχομαι καί εγώ πρώην κάτοχος mi8. γνωρίζω κάπου χάνω κάπου κερδίζω. Έχει προστασία οθόνης και θήκη η συσκευασία; Καί προτείνετε καμία gcam. Καλώς σάς βρήκα είμαι σίγουρος θά μου αρέσει η συσκευή πολύ

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ ήρθα σκέψου από mi9....

Το κινητό είναι όνειρο... μπαταρία στο Θεό.

Για καθημερινή χρήση δεν χρειάζεται κάτι άλλο.

Ακόμα και για gaming...

Το μόνο που νιώθεις που και που αλλά ελάχιστα...την σπιρτάδα που είχε ο 855 αλλά μικρά γράμματα

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σας έρχομαι καί εγώ πρώην κάτοχος mi8. γνωρίζω κάπου χάνω κάπου κερδίζω. Έχει προστασία οθόνης και θήκη η συσκευασία; Καί προτείνετε καμία gcam. Καλώς σάς βρήκα είμαι σίγουρος θά μου αρέσει η συσκευή πολύ

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στην οθόνη φοράει μια απλή ζελατίνα ενώ στη συσκευασία υπάρχει μια απλή θήκη σιλικόνης.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ.Μονο η μπαταρία αρκεί....για την μετάβαση. Ξέρω τί κερδίζω τί χάνω. Φαντάζομαι λίγο σβέλταδα κάμερα καί ίσως οθόνη λόγω amoled.πιστευω όλα τά υπόλοιπα είναι υπέρ τού 9pro.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα να ρωτισω εχω δοκιμασει παρα πολλες gcam και δεν δουλευει το video εκτος απο την gcam του parrot43 ειναι γνωστο bug η μονο σε εμενα συμβενει ;
Link to comment
Share on other sites

Τι θέλει να πει,?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. για να μεταφέρω ολα τα δεδομένα από το redmi note 9 pro στο redmi mi9t pro να χρησιμοποιήσω το mi mover ή αντιγραφή δεδομένων απο το λογαριασμό google ;
NOKIA 808 PUREVIEW THE MOBILE KING - XIAOMI MI 10 PRO 5G USER.
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

ποποποπο ρε παιδια προσπαθω να βρω κατι που να λειπει σε αυτη την κινηταρα και δεν βρισκω ..για τα λεφτα του ειναι ολα....τα λεφτα ! πραγματικα το λιγουρεύομαι ..

μια ερωτηση ...οι μπαταριες στα Xiaomi γενικα εχουν αντοχη στο χρονο? πχ εχω το lgv8s τωρα ενα χρονο κοντα (το προσεχω βεβαια παρα πολυ αργη φόρτιση κτλ ) και η μπαταρια δεν εχει δειξει το παραμικρό σημαδι φθοράς ...

Link to comment
Share on other sites

ποποποπο ρε παιδια προσπαθω να βρω κατι που να λειπει σε αυτη την κινηταρα και δεν βρισκω ..για τα λεφτα του ειναι ολα....τα λεφτα ! πραγματικα το λιγουρεύομαι ..

μια ερωτηση ...οι μπαταριες στα Xiaomi γενικα εχουν αντοχη στο χρονο? πχ εχω το lgv8s τωρα ενα χρονο κοντα (το προσεχω βεβαια παρα πολυ αργη φόρτιση κτλ ) και η μπαταρια δεν εχει δειξει το παραμικρό σημαδι φθοράς ...

 

Κοιτα εγώ ενα redmi note 5 pro που ειχα πριν να παρω το 9 pro μια χαρα στα ίδια επίπεδα ηταν η μπαταρία μετά από δυο χρόνια.

Βέβαια, το φορτιζα συνήθως στο 20% μεχρι το 80%, που σιγουρα βοηθά πολύ τη διάρκεια ζωής της μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες,

έκανα μια απύθμενη βλακεία και έκανα επαναφορά εργοστασιακών χωρίς να πάρω backup τις φωτογραφίες μου και τις έχω χάσει όλες. Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω ή είναι χαμένες οριστικά;

Link to comment
Share on other sites

Παίδες,

 

έκανα μια απύθμενη βλακεία και έκανα επαναφορά εργοστασιακών χωρίς να πάρω backup τις φωτογραφίες μου και τις έχω χάσει όλες. Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω ή είναι χαμένες οριστικά;

Δες αν αποθηκεύτηκαν στο mi cloud

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ποποποπο ρε παιδια προσπαθω να βρω κατι που να λειπει σε αυτη την κινηταρα και δεν βρισκω ..για τα λεφτα του ειναι ολα....τα λεφτα ! ...

 

wireless charging :p:lol:

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Δες αν αποθηκεύτηκαν στο mi cloud

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δυστυχώς δεν υπάρχει τίποτα στο cloud. Υπάρχει κάτι άλλο που μπορώ να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

ποποποπο ρε παιδια προσπαθω να βρω κατι που να λειπει σε αυτη την κινηταρα και δεν βρισκω ..για τα λεφτα του ειναι ολα....τα λεφτα ! πραγματικα το λιγουρεύομαι ..

Σε αυτή την κατηγορία αν κάνουν το λάθος και προσθέσουν ois στην κάμερα, στέρεο ηχεία και 90hz έσβησαν όλα τα άλλα...

Ας αφήσουν εκτός ip68, wireless charging, premium κατασκευές και λοιπά αχρείαστα... :p

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτή την κατηγορία αν κάνουν το λάθος και προσθέσουν ois στην κάμερα, στέρεο ηχεία και 90hz έσβησαν όλα τα άλλα...

Ας αφήσουν εκτός ip68, wireless charging, premium κατασκευές και λοιπά αχρείαστα... :p

Πρόσθεσε και ένα κατοσταρικο στην τιμή. Ξεφεύγει....

Καλύτερα που δε τα έχει όλα αυτά. Να μας την λένε οι υπόλοιποι ότι παίρνουμε κινεζιες ;)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα γίνω αιρετικός και θα πω πως προτιμώ την μεταλλική κατασκευη των Redmi Note 4, 5. Δε μου λέει τίποτα το γυαλί (και ίσως ανεβάζει και το κόστος).

Αν είχαμε OIS, amoled και stereo ηχεία θα ηταν το απόλυτο κινητό.

Γενικά πολύ ευχαριστημένος αν και μου τη σπάει το MIUI. Περιμένω να δω με τη 12 τι βελτιώσεις θα έχει.

Link to comment
Share on other sites

μετα απο πολλυυυυυ καιρο επανερχομαι στο παντα χρησιμο σαιτ.προφανως εχω παραγγειλει απο σκρουτζομαγαζο το ρμν 9 προ και σε αναμονη παραδοσης διαβαζω τα ποσταρισματα ολων για πληροφοριες.εχω χρησιμοποιησει τα ρμν 4χ,ρμν 5,ρμν7 και περιμενω το ρμν 9 προ το οποιο πιστευω δεν θα με απογοητευσει οπως δεν με απογοητευσαν τα προαναφερομενα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

θελει ρουτ αυτη η κατα τα αλλα πολυ καλη εφαρμογη

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παίδες,

έκανα μια απύθμενη βλακεία και έκανα επαναφορά εργοστασιακών χωρίς να πάρω backup τις φωτογραφίες μου και τις έχω χάσει όλες. Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω ή είναι χαμένες οριστικά;

για το μελλον βαλε sd καρτα και προγραμματισε στης ρυθμισεις καμερας "αποθηκευση σε sd".ειναι ενας απο τους λογους που δεν προτιμαω μοντελλα χωρις card slot.

Edited by stauros2653
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Παιδες η καμερα το βραδυ ειναι σχετικα απογοήτευση ? διορθώνεται αυτο με διαφορες gcam κτλ ?...:) η το αποτέλεσμα ειναι παντα για την κατηγορια του κινητου αρκετα καλο! (εχω διαβασει παρα πολλες αποψεις εδω και εχω μπερδευτεί ...)

αν εχει κανείς μερικες εδω βραδινές photos πρόχειρα να με βαλει (η και απο παλοτερα λινκ ) καλοδεχουμενα ...

(το βρισκεις πλεον και στα 190 ευρω το pro η τιμη ειναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ....)

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο γενικοτερα το τηλεφωνο αλλα.....στην μπαταρια ειναι εντυπωσιακο.

Πραγματικα μοιαζει να τις εχει ανετα τις 2 μερες με βαρια χρηση.

 

5Pk9qjiSEavPpvVgxmSKSq1MT_DEAQf2ti_NtAuqGlkjtA0v0llUJbr9DECdJqNmUd7U8vkhzdr5IDsBgshl4-Hx3J2eb0UPmJ-F4VG_K_oUqVXpBUHU3IffAMWuL97alejdQMDWukLYoweuFbl-BdUf43Nip8LAmX__jzvHBITH-xgB7_rZ3BL3r6jBLEEr8WRELMqm5PxO9dJDZE4aOyhtqUv2SRZ3KdYTjeerqPk03H37QNh1H9rE74m_5jWXqLXjtLCAmsYAlxpX3bp5sOhGspdE-S0wnl8v85Br-DPbUsjW9cS8XItjTAIN8q7rfRxvjTReS4HujV80jXHA2rmyWgX_C3izMoT1hURZ8AH_9HqAWPWWBYMZN_3LcSAU-GF1vcdqBs8mj3cb8wT7UE6lmGVbOZ2FKapGrl1ThyV3aZF0fU8f71r766S-BJKma_jQA5QosRAmdIBz2h6xc-5szwkMscRgulXLn5vi2JPxhBos2rq9-OAxnSSCudF5CT2HdnKvtM-hA4tMEzjDHgFqW_uhv-sSq6JjXx9m0zgtBS2qORGzGe2D-yl57Sfjdk2_ofD5uXl_vnNEJFkQA4SkBM3juXyia4726qw47XeQ4lLCdwkToHtX0cYDnqIG87yvwxhL0zg8BgYEyXvak2Ft_jGpPBo8P9AwEdGyi3wnOK564SKJyQpQR45hAw=w423-h939-no?authuser=0

Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν κρατήθηκα το πηρα και εγω ...(κυριως για 2η συσκευή ) ! αλλα η τιμη που το βρισκεις τωρα στα σκρουτζομαγαζα οχι απλα λεει ειναι τρελο πακέτο ..το βρηκα στα 191 ευρω στο πρασινο χρωμα (64g) ! πηρα κυριως το πρασινο γιατι διαβασα οτι αυτο με τις σκονες στην καμερα κτλ εκει δεν εκδηλώθηκε ποτε ! οποτε απο βδομαδα θα ειμαι στην παρέα σας να σας ζαλιζω λιγο παραπανω ! ειχα το redmi note 7 μεχρι τωρα επισης πολυ τιμια συσκευή κτλ και την δινω στον αδερφο μου ...
Link to comment
Share on other sites

Καλώς τον

Καλορίζικο το θηρίο

Ωραία επιλογή το πράσινο

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλώς τον

Καλορίζικο το θηρίο

Ωραία επιλογή το πράσινο

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

φιλε μου τουμπανο ..για τα λεφτα του αυτη την στιγμη ειναι τρομερη επιλογή ..

απο βδομαδα που θα το εχω και θα αρχισω το σκάλισμα θα σας ζαλίσω :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9 Pro - Δεν αναβει η οθονη οταν με καλουν

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...