Jump to content

Redmi Note 9 Pro


highland1
 Κοινοποίηση

Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;  

210 members have voted

  1. 1. Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;

    • ΝΑΙ - Γιατί τη θεωρώ οικονομική συσκευή
    • ΝΑΙ - Γιατί εμπιστεύομαι την Redmi (Xiaomi)
    • ΝΑΙ - Γιατί τα τεχνικά χαρακτηριστικά της με καλύπτουν
    • ΝΑΙ - Για όλα τα παραπάνω
    • ΟΧΙ - Γιατί δε με ικανοποιεί η εγγύηση της Xiaomi
    • ΟΧΙ - Γιατί βρίσκω σφάλμα/-τα λογισμικού - (bug(s))
    • ΟΧΙ - Γιατί με απογοήτευσε η εμπειρία χρήσης
    • ΟΧΙ - Για όλα τα παραπάνω


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Τι καλύτερο παρέχει?

Έχω τον νόβα πριμιουμ (τον είχα αγοράσει 0.50€) αλλά δε τον χρησιμοποιώ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

 

εκατσε μια ευκαιρία και παιζει να αγορασω τη συσκευη σημερα κιολας. Θα ηθελα να ρωτησω, στο latest MIUI το VoWifi σε cosmote παιζει? Ρωταω διοτι στο Note 5 που έχω, έχω παραμείνει στο MIUI 10, διοτο στο 11 κατι αλλαξαν στους drivers και δεν παιζει....

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

3,8 * έχει στο play μαγαζί. Τί φάση και ειναι τοσο "καλος"??
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κ από εδώ.σημερα το πήρα στα χέρια μου.ομορφο κ μεγάλο κινητό.σε λευκό χρώμα από μεγάλο μαγαζί στα 240 με έκπτωση.ενω το είχα παραγγείλει από σκρουτζομαγαζο στα 206ευρο λόγω καθυστέρησης από εκεί το ακύρωσα.εντυπωσεις αν και νωρίς καλή οθόνη πιο φωτεινή από το 7 που είχα,πρόβλημα με το ηχείο που διάβασα εδώ δεν βλέπω το αντίθετο θα έλεγα.θα επανέλθω ελπίζω όχι για να αναφέρω προβλήματα.να πω είναι το 6/64 μνήμη και global μοντέλο

Επισης το sar της συσκευης δεν ειναι καπως ανεβασμενο;

 

Η τιμή του sar θα έλεγα πως είναι καλή. Αν δεις άλλα xiaomi όπως το μι9 lite έχουν 1.4....

 

----- προσθήκη μηνύματος 49 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχει γίνει σε εμένα 2 φορές σε διάστημα 1μηνα εκεί που μιλούσα έκανε επανεκκίνηση..

 

Ελπίζω να είναι κάποιου είδους bug και να λυθεί σύντομα

Link to comment
Share on other sites

3,8 * έχει στο play μαγαζί. Τί φάση και ειναι τοσο "καλος"??

 

Δώστε του μια δοκιμή και θα δείτε.

Βασικά χειρίζεσαι τα πάντα πολύ γρήγορα και εύκολα με τον αντίχειρα και μόνο . Πάρα πολύ έξυπνος και εργονομικός.

Παίρνει widgets και εφαρμογές και στο πλαϊνό συρτάρι και έχει άριστη παραμετροποίηση.

Παρα πολυ γρηγορος.

 

Έχει βγει καλύτερος launcher 2015, 2016.

Το λινκ σάς δίνει την προ έκδοση

Μπορεί να τραβήξει ρυθμίσεις και από νόβα

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Δώστε του μια δοκιμή και θα δείτε.

Βασικά χειρίζεσαι τα πάντα πολύ γρήγορα και εύκολα με τον αντίχειρα και μόνο . Πάρα πολύ έξυπνος και εργονομικός.

Παίρνει widgets και εφαρμογές και στο πλαϊνό συρτάρι και έχει άριστη παραμετροποίηση.

Παρα πολυ γρηγορος.

 

Έχει βγει καλύτερος launcher 2015, 2016.

Το λινκ σάς δίνει την προ έκδοση

Μπορεί να τραβήξει ρυθμίσεις και από νόβα

Δεν έχω καταλάβει πώς βάζεις widget στο πλαϊνό συρτάρι, μπορείς να βοηθήσεις σε παρακαλώ?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καταλάβει πώς βάζεις widget στο πλαϊνό συρτάρι, μπορείς να βοηθήσεις σε παρακαλώ?

 

Όπως ακριβώς τα βάζεις πάνω στην οθόνη με την διαφορά ότι τα σέρνεις πάνω στον διακόπτη του συρταριου (χερούλι) που βρίσκεται στη μέση και δεξιά της οθόνης.

 

krqoe2x3.jpg

 

humddbox.jpg

Αυτό είναι το χερούλι. Εμφανίζεται όταν τσιμπάς ένα εικονίδιο ή widget. Μόλις το πλησιάζεις στο χερούλι σου ανοίγει το πλαϊνό συρτάρι.

 

Αντιθέτως, αν θες να αφαιρέσεις widget η συντόμευση από το συρτάρι, το τσιμπάς από αυτό και το μεταφέρεις στο desktop. Κι από κει το πετάς

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά αν βάλετε αυτό

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.fb.fluid

ΘΑ ΠΑΘΕΤΕ ΠΛΑΚΑ σε όσους αρέσουν τα gestures και έχουν απενεργοποίησει τα κουμπιά πλοήγησης στο κάτω μέρος της όθονης

 

Sent from my U65GT using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όπως ακριβώς τα βάζεις πάνω στην οθόνη με την διαφορά ότι τα σέρνεις πάνω στον διακόπτη του συρταριου (χερούλι) που βρίσκεται στη μέση και δεξιά της οθόνης.

 

krqoe2x3.jpg

 

humddbox.jpg

Αυτό είναι το χερούλι. Εμφανίζεται όταν τσιμπάς ένα εικονίδιο ή widget. Μόλις το πλησιάζεις στο χερούλι σου ανοίγει το πλαϊνό συρτάρι.

 

Αντιθέτως, αν θες να αφαιρέσεις widget η συντόμευση από το συρτάρι, το τσιμπάς από αυτό και το μεταφέρεις στο desktop. Κι από κει το πετάς

 

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια. Πολύ καλός πάντως...

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας φαίνεται νορμάλ αυτή η κατανάλωση μπαταρίας;

Δεν πιάνω με τίποτα τα 10ωρα SOT που διαβάζω παντου

 

https://photos.app.goo.gl/DWhC234AUYuiGcZW6

 

https://photos.app.goo.gl/sssATD9hZVwz12xo7

Edited by nikatapi
Link to comment
Share on other sites

https://www.xda-developers.com/google-phone-app-call-recording-feature-now-available-multiple-xiaomi-phone-globally/[/ επιτελους αυτη η μαλ@κι@ της google δεν αντεχεται.σε σημειο 5 ημερων τηλ.να σκεφτομαι να το δωσω.αν ηθελα στοκ αντροιντ θα επαιρνα αλλη συσκευη.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

https://www.xda-developers.com/google-phone-app-call-recording-feature-now-available-multiple-xiaomi-phone-globally/[/ επιτελους αυτη η μαλ@κι@ της google δεν αντεχεται.σε σημειο 5 ημερων τηλ.να σκεφτομαι να το δωσω.αν ηθελα στοκ αντροιντ θα επαιρνα αλλη συσκευη.
Βάλε άλλη δεν είναι κάτι,στην 1η σελίδα έχει κάποιες προτάσεις.
Link to comment
Share on other sites

το ξερω αλλα μενουν 120 ωρες....καινουργιο ειναι.edit 103 ωρες Edited by stauros2653
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω . Στο τηλεφωνο μου βλεπω οτι σαν να ακουει πολυ ευκολα η περιστροφη οθονης . Για παραδειγμα οταν ειμαι στις ρυθμισεις και αφησω σε επιπεδη επιφανεια το τηλεφωνο αυτο περιστρεφει την οθονη . Δεν το βρισκω λογικο να γυρναει καποιες φορες τοσο ευκολα. Νομιζω υπαρχει τροπος να τσεκαρεις αν λειτουργει σωστα ο σενσορας . Νομιζω ειναι το γυροσκοπειο η κανω λαθος ; Και αν ειναι ετσι τι πρεπει να τσεκαρω . Θελει καποιο calibration φανταζομαι.

 

Edit : Μολις διαβασα οτι ειναι το φυσικο του ετσι , οτι ειναι πιο ευαισθητο απο αλλα τηλεφωνο. Προσωπικα με χαλαει παντως... Καποιες φορες λιγο το κανεις στο πλαι και γυρναει η οθονη...

Edited by goregr
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω . Στο τηλεφωνο μου βλεπω οτι σαν να ακουει πολυ ευκολα η περιστροφη οθονης . Για παραδειγμα οταν ειμαι στις ρυθμισεις και αφησω σε επιπεδη επιφανεια το τηλεφωνο αυτο περιστρεφει την οθονη . Δεν το βρισκω λογικο να γυρναει καποιες φορες τοσο ευκολα. Νομιζω υπαρχει τροπος να τσεκαρεις αν λειτουργει σωστα ο σενσορας . Νομιζω ειναι το γυροσκοπειο η κανω λαθος ; Και αν ειναι ετσι τι πρεπει να τσεκαρω . Θελει καποιο calibration φανταζομαι.

 

Edit : Μολις διαβασα οτι ειναι το φυσικο του ετσι , οτι ειναι πιο ευαισθητο απο αλλα τηλεφωνο. Προσωπικα με χαλαει παντως... Καποιες φορες λιγο το κανεις στο πλαι και γυρναει η οθονη...

Κι εμένα το 8άρι το ίδιο κάνει. Μάλλον είναι πιο γενικευμένο το θέμα.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω . Στο τηλεφωνο μου βλεπω οτι σαν να ακουει πολυ ευκολα η περιστροφη οθονης . Για παραδειγμα οταν ειμαι στις ρυθμισεις και αφησω σε επιπεδη επιφανεια το τηλεφωνο αυτο περιστρεφει την οθονη . Δεν το βρισκω λογικο να γυρναει καποιες φορες τοσο ευκολα. Νομιζω υπαρχει τροπος να τσεκαρεις αν λειτουργει σωστα ο σενσορας . Νομιζω ειναι το γυροσκοπειο η κανω λαθος ; Και αν ειναι ετσι τι πρεπει να τσεκαρω . Θελει καποιο calibration φανταζομαι.

 

Edit : Μολις διαβασα οτι ειναι το φυσικο του ετσι , οτι ειναι πιο ευαισθητο απο αλλα τηλεφωνο. Προσωπικα με χαλαει παντως... Καποιες φορες λιγο το κανεις στο πλαι και γυρναει η οθονη...

 

Και εμένα το 7άρι το ίδιο κάνει...Όντως είναι γενικό το θέμα

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

στην οθονη κλειδωματος οταν εχω ειδοποιηση απο φεις ειναι στα αγκλικα οπως και ο καιρος στο widget της αρχικης οθονης.bug η πρεπει να κανω κατι.το λειτουργικο ειναι μανησιο και EU.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια να ρωτησω . Στο τηλεφωνο μου βλεπω οτι σαν να ακουει πολυ ευκολα η περιστροφη οθονης . Για παραδειγμα οταν ειμαι στις ρυθμισεις και αφησω σε επιπεδη επιφανεια το τηλεφωνο αυτο περιστρεφει την οθονη . Δεν το βρισκω λογικο να γυρναει καποιες φορες τοσο ευκολα. Νομιζω υπαρχει τροπος να τσεκαρεις αν λειτουργει σωστα ο σενσορας . Νομιζω ειναι το γυροσκοπειο η κανω λαθος ; Και αν ειναι ετσι τι πρεπει να τσεκαρω . Θελει καποιο calibration φανταζομαι.

 

Edit : Μολις διαβασα οτι ειναι το φυσικο του ετσι , οτι ειναι πιο ευαισθητο απο αλλα τηλεφωνο. Προσωπικα με χαλαει παντως... Καποιες φορες λιγο το κανεις στο πλαι και γυρναει η οθονη...

ειχα απο την σειρα ρεντμι νοτε το 4,5,7,9προ(τωρα) και ολα κανανε το ιδιο μαλιστα ακομα και στο τραπεζι να το ακουμπουσα γυρνουσε σε landscape οταν ειμουν μεσα σε εφαρμογη.πιστευω οτι ειναι θεμα φθηνου hardware που βαζει η xiaomi για φθηνοτερο κοστος,οπως ο δεκτης fm πχ. η το ηχειο που βαζει ιδιο σε ολα τα rmn.

Edited by stauros2653
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

η υπάρχει και η πιο απλή και κλασική εξήγηση

τα έχουν κάνει απλά .......... με το software :)

 

(το έχω μόνιμα Off οπότε δε με απασχολεί καν)

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά. Ψάχνω μήπως βρω λύση στο κάτωθι πρόβλημα μιας και με παλιότερες συσκευές μου δε το είχα.

Κλιπαρει ο ήχος στα βίντεο

Δείγμα του τι εννοώ, εδώ

https://drive.google.com/file/d/11e8du_dZploK-gH3qBTtybvHglabkW5j/view?usp=drivesdk

Link to comment
Share on other sites

Γνώμη για την κάρτα μνήμης?https://www.e-shop.gr/sandisk-sdsquns-128g-gn6mn-128gb-ultra-micro-sdxc-uhs-i-class-10-p-PER.323217

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει αναφορά παράδοσης για τα sms?
Ναι φυσικά. Ανοίγεις το app των μηνυμάτων, πατάς τις τρεις τελίτσες, επιλέγεις ρυθμίσεις μετά το συνθέτες ρυθμίσεις και είναι εκεί μέσα...το 4ο νομίζω...

 

Στάλθηκε από Redmi Note 9 Pro, χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9 Pro - Δεν αναβει η οθονη οταν με καλουν

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...