Jump to content

Redmi Note 9 Pro


highland1
 Κοινοποίηση

Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;  

210 members have voted

  1. 1. Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;

    • ΝΑΙ - Γιατί τη θεωρώ οικονομική συσκευή
    • ΝΑΙ - Γιατί εμπιστεύομαι την Redmi (Xiaomi)
    • ΝΑΙ - Γιατί τα τεχνικά χαρακτηριστικά της με καλύπτουν
    • ΝΑΙ - Για όλα τα παραπάνω
    • ΟΧΙ - Γιατί δε με ικανοποιεί η εγγύηση της Xiaomi
    • ΟΧΙ - Γιατί βρίσκω σφάλμα/-τα λογισμικού - (bug(s))
    • ΟΧΙ - Γιατί με απογοήτευσε η εμπειρία χρήσης
    • ΟΧΙ - Για όλα τα παραπάνω


Recommended Posts

Λέει ενδιαφέροντα πράγματα για τα Super τηλέφωνα που ξεκινάνε σε πολύ δελεαστικά χαμηλές τιμές..

Παράδειγμα, πρέπει να σκάσεις +70 ευρώ για να πάρεις την 128 έκδοση.

Δλδ για 64γιγα παραπάνω εσωτερικής χωρητικότητας ΚΑΙ ΜΟΝΟ, θες +70 ευρώ. Δλδ μισό ποκο χ3 ενός οκταμηνου (ε, και δε πάω εδώ?.. https://www.skroutz.gr/s/23316298/Xiaomi-Poco-F2-Pro-128GB-Cyber-Gray.html)

Η ύπαρξη δε υβριδικού σλοτ το καθιστά μονοκαρτο. Αλλιώς ξέχνα 4κ βίντεο.

 

Είχα γράψει και πριν, κάπου κερδίζεις κάπου χάνεις.

Το rn9p είναι ολοκληρωμένο τηλέφωνο

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το 9 προ ειναι νεο τηλεφωνο οποτε οποιος το εχει αγορασει ειναι ακομα..ταυλο..μενος.σιγουρα καθημερηνα θα βγαινουν νεωτερες συσκευες,επομενως μην βαζουμε αναρτησεις που θα κανουν καποιον(ους) να νιωθουν αβολα που πηραν αυτο το τηλ.και οχι το αλλο.και ειδικα σε φορουμ για το 9 προ.

 

Απεναντίας όποιος δει το βίντεο δε θα νιώσει καθόλου άβολα.

Και σε νούμερα να το δεις για +25000 στο αντουτου δε θα δεις διαφορά

:lol:

 

https://nanoreview.net/en/soc-compare/qualcomm-snapdragon-732g-vs-qualcomm-snapdragon-720g

 

Απλά, το ποκο χ3 έχει μια "παγίδα".. Δες τα χαρακτηριστικά της ναυαρχίδας του με τιμή +100 για το 128αρι https://www.skroutz.gr/s/23316298/Xiaomi-Poco-F2-Pro-128GB-Cyber-Gray.html

Αυτά από μένα

 

Υ. Γ. : οι παλαιότεροι ας θυμηθούν τι χαμός είχε γίνει επί εποχής εμφάνισης του RED RICE και θα καταλάβουν

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπέρα, πόσο % χάνει η μπαταρία όταν το αφήνετε το βράδυ (χωρίς να φορτίζει εννοείται) και το πιάνετε την άλλη μέρα το πρωί??

Ένα 5% μέσα σε 14 ώρες αναμονής (με όλα κλειστά-σε πτήση) είναι νορμάλ??

 

σε 8 ωρες με wifi ανοιχτο χωρις πτηση 1%

σε 8 ωρες με wifi κλειστο χωρις πτηση 0%

φορτισμενο στο 100%

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πόσο % χάνει η μπαταρία όταν το αφήνετε το βράδυ (χωρίς να φορτίζει εννοείται) και το πιάνετε την άλλη μέρα το πρωί??

Ένα 5% μέσα σε 14 ώρες αναμονής (με όλα κλειστά-σε πτήση) είναι νορμάλ??

 

Εμένα χάνει περίπου 3-4% χωρίς τίποτα ανοιχτό

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παρατηρώ πως με το dark theme η κατανάλωση μπαταρίας έχει πέσει...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Νέος κάτοχος, ερχόμενος από huawei mate 10 pro, έχω μπερδευτεί λίγο. Η rom που έχει η συσκευή μου είναι η:

Miui global 11.0.4 σταθερη 11.0.4.0(QJZEUXM).Αν κατάλαβα δεν είναι η global; μπορώ να την περάσω; Έχω και ένα θέμα με τις συντομεύσεις στην κορυφή, δεν μπορώ να αλλάξω σειρά η να προσθέσω κάτι που θέλω. Γίνεται να το φτιάξω αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Νέος κάτοχος, ερχόμενος από huawei mate 10 pro, έχω μπερδευτεί λίγο. Η rom που έχει η συσκευή μου είναι η:

 

Miui global 11.0.4 σταθερη 11.0.4.0(QJZEUXM).Αν κατάλαβα δεν είναι η global; μπορώ να την περάσω; Έχω και ένα θέμα με τις συντομεύσεις στην κορυφή, δεν μπορώ να αλλάξω σειρά η να προσθέσω κάτι που θέλω. Γίνεται να το φτιάξω αυτό;

Η ρομ που έχεις είναι η ευρωπαϊκή eu, για να την αλλάξεις θέλει ξεκλείδωμα bootloader και πέρασμα fastboot rom, δεν βλέπω λόγο να μπεις σε αυτήν την διαδικασία μια χαρά είναι αυτή που έχεις.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Νέος κάτοχος, ερχόμενος από huawei mate 10 pro, έχω μπερδευτεί λίγο. Η rom που έχει η συσκευή μου είναι η:

Miui global 11.0.4 σταθερη 11.0.4.0(QJZEUXM).Αν κατάλαβα δεν είναι η global; μπορώ να την περάσω; Έχω και ένα θέμα με τις συντομεύσεις στην κορυφή, δεν μπορώ να αλλάξω σειρά η να προσθέσω κάτι που θέλω. Γίνεται να το φτιάξω αυτό;

 

στην μπαρα ειδοποιησεωνκατεβασε την και συρε την αριστερα εχει οικονιδιο επεξεργασιας.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

στην μπαρα ειδοποιησεωνκατεβασε την και συρε την αριστερα εχει οικονιδιο επεξεργασιας.

 

Ειναι η eu εκδοση που δεν εχει αυτη τη λειτουργια.

Διαβασα μερικα ποστ πιο πισω και βρηκα ενα οδηγο πως να το φτιαξω.

Θελω να ευχαριστησω τον Vasileios26 για τις χρησιμες πληροφοριες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η ρομ που έχεις είναι η ευρωπαϊκή eu, για να την αλλάξεις θέλει ξεκλείδωμα bootloader και πέρασμα fastboot rom, δεν βλέπω λόγο να μπεις σε αυτήν την διαδικασία μια χαρά είναι αυτή που έχεις.

Ευχαριστώ για την απάντηση. Έφτιαξα το πρόβλημα με τις συντομεύσεις και είναι μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Η ρομ που έχεις είναι η ευρωπαϊκή eu, για να την αλλάξεις θέλει ξεκλείδωμα bootloader και πέρασμα fastboot rom, δεν βλέπω λόγο να μπεις σε αυτήν την διαδικασία μια χαρά είναι αυτή που έχεις.
Σε αρκετά eu υπάρχει αυτό το θέμα με τις συντομεύσεις. Το είχα κι εγώ και βρήκα την λύση σε κάποιο σαιτ, την οποία δεν κατάλαβα απολύτως, και με την βοήθεια του Βασίλη κατάλαβα τι έπρεπε να κάνω, γι αυτό και έφτιαξα τον αναλυτικό οδηγό στα ελληνικά...

Είναι στην πρώτη σελίδα, και αν τον ακολουθήσεις βήμα βήμα δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα...

 

Στάλθηκε από Redmi Note 9 Pro, χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε ελεύθερη πτώση το 64αρι (προφανώς λογω poco) 163€ με κουπόνι BGN69P6DJ ( Banggood).

 

Λογικά πάντα θα πέσει κι αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Σε ελεύθερη πτώση το 64αρι (προφανώς λογω poco) 163€ με κουπόνι BGN69P6DJ ( Banggood).

 

Λογικά πάντα θα πέσει κι αλλο.

 

Επι της ευκαιρίας που έχει χαθεί ο Βασίλης; καιρό έχει να γράψει κάτι:blink:

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Επι της ευκαιρίας που έχει χαθεί ο Βασίλης; καιρό έχει να γράψει κάτι:blink:

Κι εμένα εντύπωση με κάνει αυτό.... :worry:

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Σε ελεύθερη πτώση το 64αρι (προφανώς λογω poco) 163€ με κουπόνι BGN69P6DJ ( Banggood).

 

Λογικά πάντα θα πέσει κι αλλο.

Κανένα κουπόνι για το POCO X3 το 128GB πως μπορώ να βρω?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε ελεύθερη πτώση το 64αρι (προφανώς λογω poco) 163€ με κουπόνι BGN69P6DJ ( Banggood).

 

Λογικά πάντα θα πέσει κι αλλο.

 

Και όχι μόνο...

a3rvtrfh.jpg

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει πως αν περάσουν κάποιες μέρες χωρίς επανεκκίνηση της συσκευής γίνεται λίγο laggy στα animations. Πχ στα settings όταν πατάω επιλογές η μετάβαση σε επόμενο μενού δεν είναι smooth. Πάει κάπως πιο αργά και σπαστά.

 

Δεν φτιαχνει ότι και να κάνω πχ εκκαθάριση μνήμης.

 

Αν κάνω restart όλα καλά.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν εχει γραφτει ποιο πριν αλλα οταν το τηλ ειναι με κλειστη οθονη δεν ερχονται οι ειδοποιησεις και μολις αναψει η οθονη ερχονται ολες μαζι.αυτο ειναι αβολο και αν το εχει αντιμετωπισει κιαλος αν βρηκε λυση ας ενημερωσει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω παρατηρήσει πως αν περάσουν κάποιες μέρες χωρίς επανεκκίνηση της συσκευής γίνεται λίγο laggy στα animations. Πχ στα settings όταν πατάω επιλογές η μετάβαση σε επόμενο μενού δεν είναι smooth. Πάει κάπως πιο αργά και σπαστά.

 

Δεν φτιαχνει ότι και να κάνω πχ εκκαθάριση μνήμης.

 

Αν κάνω restart όλα καλά.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ισως αν εκανες εκαθαριση απο το τετραγωνο κουμπακι κατω των εφαρμογων βοηθουσε.δεν προσεξα κατι τετοιο στην δικη μου συσκευη.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Επι της ευκαιρίας που έχει χαθεί ο Βασίλης; καιρό έχει να γράψει κάτι:blink:
Ωχ, μάλλον δεν έπρεπε να βαλω το κουπόνι

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κανένα κουπόνι για το POCO X3 το 128GB πως μπορώ να βρω?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάθος θέμα. Το κάθε κινητό έχει το δικο του
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Το πηρα και εγω πριν μια βδομαδα, αντικατασταση ενος redmi note 5. Προσπαθω να ενεργοποιησω το more stats του Gsam, αλλα δεν τα καταφερνω. Αυτο που δεν εχω κανει μαλλον ειναι να βαλω drivers στα Windows. Εχω καταβασει το αρχειο αλλα δεν ξερω τι να το κανω. ADB δουλευει κανονικα. Οταν βαζω την δευτερη εντολη που χρειαζεται μου λεει: "Security exception: Permission denial: writing to settings requires:android.permission.WRITE_SECURE_SETTINGS". Και στο Gsam λεει Try again Edited by fou
....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Το πηρα και εγω πριν μια βδομαδα, αντικατασταση ενος redmi note 5. Προσπαθω να ενεργοποιησω το more stats του Gsam, αλλα δεν τα καταφερνω. Αυτο που δεν εχω κανει μαλλον ειναι να βαλω drivers στα Windows. Εχω καταβασει το αρχειο αλλα δεν ξερω τι να το κανω. ADB δουλευει κανονικα. Οταν βαζω την δευτερη εντολη που χρειαζεται μου λεει: "Security exception: Permission denial: writing to settings requires:android.permission.WRITE_SECURE_SETTINGS". Και στο Gsam λεει Try again
Στις επιλογές προγραμματιστών ενεργοποίησε ΚΑΙ ΤΙΣ 2 ΕΝΤΟΠΙΣΜΟΣ ΣΦΑΛΜΑΤΩΝ USB στην περίπτωση σου η δεύτερη φταίει είναι λίγο ποιο κάτω από την πρώτη.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στις επιλογές προγραμματιστών ενεργοποίησε ΚΑΙ ΤΙΣ 2 ΕΝΤΟΠΙΣΜΟΣ ΣΦΑΛΜΑΤΩΝ USB στην περίπτωση σου η δεύτερη φταίει είναι λίγο ποιο κάτω από την πρώτη.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σ΄ευχαριστω πολυ. Ηταν τοσο απλο αλλα δεν ξερω ποτε θα τα καταφερνα! Να εισαι καλα και παλι, και βεβαια ολα τα παιδια που τοσα χρονια βοηθανε εδω!

....
Link to comment
Share on other sites

Σ΄ευχαριστω πολυ. Ηταν τοσο απλο αλλα δεν ξερω ποτε θα τα καταφερνα! Να εισαι καλα και παλι, και βεβαια ολα τα παιδια που τοσα χρονια βοηθανε εδω!

Mε το Gsam θα δεις στατιστικά αναλυτικά και τις προκοπής, ακριβέστατα, τα stock λένε αλλά αντί άλλων, ένα από τα κυριότερα είναι στις εφαρμογές τα app usage ---> View Num Times Walking Device τα κλασικά wakelocks αυτά σου τρώνε πολύ μπαταρία αν κάποια εφαρμογή το παρακάνει...

Link to comment
Share on other sites

Mε το Gsam θα δεις στατιστικά αναλυτικά και τις προκοπής, ακριβέστατα, τα stock λένε αλλά αντί άλλων, ένα από τα κυριότερα είναι στις εφαρμογές τα app usage ---> View Num Times Walking Device τα κλασικά wakelocks αυτά σου τρώνε πολύ μπαταρία αν κάποια εφαρμογή το παρακάνει...

Ναι δεν βγαινει καμμια ακρη με το Stock battery monitor. Πολυ αναλυση εχει το Gsam. Δεν το ηξερα αυτο με τα Wakelocks. Αν εχεις και αλλα tips πες μου, δεν το ειχα βαλει ποτε ξανα το app.

....
Link to comment
Share on other sites

παιδια επαναφορα καποιων εφαρμογων που θελω μεσα απο back up σε google drive πως μπορω να κανω ?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9 Pro - Δεν αναβει η οθονη οταν με καλουν

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...