Jump to content

Redmi Note 9 Pro


highland1
 Κοινοποίηση

Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;  

210 members have voted

  1. 1. Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;

    • ΝΑΙ - Γιατί τη θεωρώ οικονομική συσκευή
    • ΝΑΙ - Γιατί εμπιστεύομαι την Redmi (Xiaomi)
    • ΝΑΙ - Γιατί τα τεχνικά χαρακτηριστικά της με καλύπτουν
    • ΝΑΙ - Για όλα τα παραπάνω
    • ΟΧΙ - Γιατί δε με ικανοποιεί η εγγύηση της Xiaomi
    • ΟΧΙ - Γιατί βρίσκω σφάλμα/-τα λογισμικού - (bug(s))
    • ΟΧΙ - Γιατί με απογοήτευσε η εμπειρία χρήσης
    • ΟΧΙ - Για όλα τα παραπάνω


Recommended Posts

Σε αυτή την κατηγορία αν κάνουν το λάθος και προσθέσουν ois στην κάμερα, στέρεο ηχεία και 90hz έσβησαν όλα τα άλλα...

Ας αφήσουν εκτός ip68, wireless charging, premium κατασκευές και λοιπά αχρείαστα... :p

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=8072660#post8072660

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ευχαριστώ πολύ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

παρακαλώ.

Φαίνεται να δουλευει πιο σωστά από ολες.

Ειδικά η makro εστιάζει στα 2εκ πολυ καθαρά

Άνετα υποκαθιστα τη μανίσια

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά. Ψάχνω μήπως βρω λύση στο κάτωθι πρόβλημα μιας και με παλιότερες συσκευές μου δε το είχα.

Κλιπαρει ο ήχος στα βίντεο

Δείγμα του τι εννοώ, εδώ

https://drive.google.com/file/d/11e8du_dZploK-gH3qBTtybvHglabkW5j/view?usp=drivesdk

 

Αν έχει κάποιος υπόψιν του κάποιο fix θα χαρώ να ακούσω.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα θα σκεφτω πολυ αν θα παω σε 12. Οποια συσκευη ειχα της xiaomi οταν ηταν με το λογισμικο που βγηκε ηταν μια χαρα . Με το πρωτο update εκδοσης miui παπαλα η καλη αυτονομια μπαταριας , ο αισθητηρας απο σφαιρα που ηταν με το update αργουσε . Και εκανα να φανταστεις επαναφορα σε εργοστασιακες στο update για καλυτερα . Οποτε θα περιμενω να δω εντυπωσεις αρκετο καιρο και μετα θα κανω update σε miui 12 AN κανω....

επειδη δοκιμασα την 12 σε beta μου αρεσε το καινουργιο interface στην μπαρα ειδοποιησεων και καπια αλλα πραγματακια.η μπαταρια σε ρμν7 που την ειχα στα ιδια πλαισια.σε αυτο που λες για κολληματα κλπ εχεις δικιο μου εχει συμβει και εμενα,αλλα νομιζω η δωδεκα ειναι οκ.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

nvy7jwnd.jpg

 

Εδω...

 

Μετέφερα το xml στον φάκελο, πρέπει να κάνω κάτι άλλο?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Μετέφερα το xml στον φάκελο, πρέπει να κάνω κάτι άλλο?

 

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/settings09/

How to load/import settings »

To load a config file, move the .xml file to the configs folder, open Google Camera, double click the dark area around the capture button, select the config, and then click on "restore". Sometimes you have to do it twice.

 

If GCam restarts, it means that the config file has been loaded.

 

img-02.gif

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/settings09/

How to load/import settings »

To load a config file, move the .xml file to the configs folder, open Google Camera, double click the dark area around the capture button, select the config, and then click on "restore". Sometimes you have to do it twice.

 

If GCam restarts, it means that the config file has been loaded.

 

img-02.gif

 

Χίλια ευχαριστώ για την βοήθεια!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα ηχογραφηση κλησης με το τρουφον αλλα μονο οταν ειχα ανοιχτη ακροαση εγραφε και τον συνομιλητη,οταν ειχα απλα το τηλ.χωρις ανοιχτη ακροαση ο συνομιλητης ακουγοταν πολυυυ βαθια.οποτε τζιφος.να περασουν οι ωρες και βουρ για κουστουμια...
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/settings09/

How to load/import settings »

To load a config file, move the .xml file to the configs folder, open Google Camera, double click the dark area around the capture button, select the config, and then click on "restore". Sometimes you have to do it twice.

 

If GCam restarts, it means that the config file has been loaded.

 

img-02.gif

 

Σε συνθήκες μέρας, δηλαδή πριν από 5 λεπτά οι φωτογραφίες με την butch απογοήτευση σκέτη σε σχέση με την stock. Θα δω σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Σε συνθήκες μέρας, δηλαδή πριν από 5 λεπτά οι φωτογραφίες με την butch απογοήτευση σκέτη σε σχέση με την stock. Θα δω σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού.

Μα για τη νύχτα είναι κυρίως η gcam. Στη μέρα η στοκ είναι καλύτερη.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Σε συνθήκες μέρας, δηλαδή πριν από 5 λεπτά οι φωτογραφίες με την butch απογοήτευση σκέτη σε σχέση με την stock. Θα δω σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού.

 

[ATTACH]67363[/ATTACH]

 

[ATTACH]67364[/ATTACH]\

 

ανεβαζω 2 φωτο για συμπεράσματα

Link to comment
Share on other sites

Μα για τη νύχτα είναι κυρίως η gcam. Στη μέρα η στοκ είναι καλύτερη.

Το ξέρω, για αυτό είπα ότι θα την δοκιμάσω σε χαμηλό φωτισμό.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

texvzwva.jpg4dvbv53f.jpg

 

r364p5ge.jpgxurzk8ez.jpg

2 δείγματα κι από μένα.

Πιο κοντά στην πραγματικότητα η butchercam (αριστερές)

Και στις 2 το hdr on

Η butchercam έχει φορτωμένο το δικό μου xml

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

How to load/import settings »

To load a config file, move the .xml file to the configs folder, open Google Camera, double click the dark area around the capture button, select the config, and then click on "restore". Sometimes you have to do it twice.

 

If GCam restarts, it means that the config file has been loaded.

 

 

Παιδιά έβαλα το αρχείο στο σωστό φάκελο αλλά όταν κάνω double click μου λέει ότι δεν έχω κανένα config ... Επίσης θέλω να ρωτήσω αν μπορώ να έχω και την έκδοση του parrot ταυτόχρονα . Βασικά δεν την έσβησα έχω και τις 2 εκδόσεις απλά δεν ξέρω αν αυτό προκαλεί κάποιο πρόβλημα λειτουργίας .

Edited by goregr
Link to comment
Share on other sites

How to load/import settings »

To load a config file, move the .xml file to the configs folder, open Google Camera, double click the dark area around the capture button, select the config, and then click on "restore". Sometimes you have to do it twice.

 

If GCam restarts, it means that the config file has been loaded.

 

 

Παιδιά έβαλα το αρχείο στο σωστό φάκελο αλλά όταν κάνω double click μου λέει ότι δεν έχω κανένα config ... Επίσης θέλω να ρωτήσω αν μπορώ να έχω και την έκδοση του parrot ταυτόχρονα . Βασικά δεν την έσβησα έχω και τις 2 εκδόσεις απλά δεν ξέρω αν αυτό προκαλεί κάποιο πρόβλημα λειτουργίας .

Δεν δημιουργεί προβλήματα το να έχεις ταυτόχρονα δύο gcam,

Για το xml σώσε από τις ρυθμίσεις ένα δικό σου xml και οι κατάλληλοι φάκελοι θα δημιουργηθούν αυτόματα.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Δεν δημιουργεί προβλήματα το να έχεις ταυτόχρονα δύο gcam,

Για το xml σώσε από τις ρυθμίσεις ένα δικό σου xml και οι κατάλληλοι φάκελοι θα δημιουργηθούν αυτόματα.

 

Σας ευχαριστώ όλους.

Link to comment
Share on other sites

Άρα παιδιά δεν ισχύει το double click; Γιατί και εμένα μου λέει ότι δεν υπάρχει όταν πατάω.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα τα σαΐνια στην alpha bank κάνανε μία αναβάθμιση στο my alpha wallet και δεν δουλεύει δεν μπορείς να πεις στο ίντερνετ ρίξε μία ματιά αν δουλεύεις σε σας , τα πάντα μπαίνουν στο internet.39be9795055385831f1b6eff70b52e8c.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα τα σαΐνια στην alpha bank κάνανε μία αναβάθμιση στο my alpha wallet και δεν δουλεύει δεν μπορείς να πεις στο ίντερνετ ρίξε μία ματιά αν δουλεύεις σε σας , τα πάντα μπαίνουν στο internet.39be9795055385831f1b6eff70b52e8c.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε εμένα εμφανίζεται η κάρτα, χωρίς το θαυμαστικό. Δεν ξέρω όμως πως να το χρησιμοποιήσω... Άμα μου πεις πως θα κάνω μια δοκιμή

Edited by steliosk
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα τα σαΐνια στην alpha bank κάνανε μία αναβάθμιση στο my alpha wallet και δεν δουλεύει δεν μπορείς να πεις στο ίντερνετ ρίξε μία ματιά αν δουλεύεις σε σας , τα πάντα μπαίνουν στο internet.39be9795055385831f1b6eff70b52e8c.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ΑΑΑΑΑ, γι αυτο χτες μου εβγαζε το POS ¨Δεν εγκρίνεται¨

..

..

Ρεζίλι έγινα :(

 

εδιτ: τωρα που την βλέπω, δεν έχει widjet πληρωμής. Δλδ, αμα έχεις ανοιχτο το nfc, πληρωνει.Δε βλέπω επιλογή logout

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να το ψάξετε μπείτε στο play store και διαβάστε κριτικές έχουνε κάνει 15 πατάτες έχω πάρει αμέτρητα τηλέφωνα την κάνανε την εφαρμογή για πέταμα τους έχω κράξει στο support απάντηση δεν έχω πάρει να δούμε τι γίνεται, η προηγούμενη εφαρμογή ήταν άψογη δούλευαν τα πάντα τέλεια είχε widget είχε το mpin τώρα κατάργησαν το mpin κατάργησαν το widget περνάει συναλλαγή χωρίς τίποτα πάρτε και εσείς να κράξετε πολλοί ξεφτιλίστηκαν που πήγαν να πληρώσουν εχθές και δεν εβγάλαν άκρη.

Το άλλο οι άχρηστοι αν είχες την παλιά εφαρμογή ΜΕ ΤΟ ΕΤΣΙ ΘΕΛΩ δεν σε άφηνε να κάνεις τίποτε σου έλεγε δεν δουλεύει και κάνε αναβάθμιση, εμένα μου λέει δεν υπάρχει σύνδεση internet έχω μείνει χωρις ανέπαφες με NFC.

Χθες αναβάθμισε η Πειραιώς την δικιά της και και υποστηρίζει ανέπαφες.

Αυτά από εμένα.

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ΑΑΑΑΑ, γι αυτο χτες μου εβγαζε το POS ¨Δεν εγκρίνεται¨

..

..

Ρεζίλι έγινα :(

 

εδιτ: τωρα που την βλέπω, δεν έχει widjet πληρωμής. Δλδ, αμα έχεις ανοιχτο το nfc, πληρωνει.Δε βλέπω επιλογή logout

Όλα αυτά σωστά που λες μέχρι 50ευρω πληρώνει μόνο του αρκεί να ανάψει η οθόνη μία μπούρδα και μισή γραφτε και σεις στο customerservice@alpha.gr και στο play store.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by leotzian
Link to comment
Share on other sites

καντης ενα καθαρισμα τα data και δοκιμασε ξανά.

 

Τους τα είπα κι εγω..

Διαβάζω ότι έχει και υψηλό battery drain

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9 Pro - Δεν αναβει η οθονη οταν με καλουν

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...