Jump to content

Redmi Note 9 Pro


highland1
 Κοινοποίηση

Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;  

210 members have voted

  1. 1. Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;

    • ΝΑΙ - Γιατί τη θεωρώ οικονομική συσκευή
    • ΝΑΙ - Γιατί εμπιστεύομαι την Redmi (Xiaomi)
    • ΝΑΙ - Γιατί τα τεχνικά χαρακτηριστικά της με καλύπτουν
    • ΝΑΙ - Για όλα τα παραπάνω
    • ΟΧΙ - Γιατί δε με ικανοποιεί η εγγύηση της Xiaomi
    • ΟΧΙ - Γιατί βρίσκω σφάλμα/-τα λογισμικού - (bug(s))
    • ΟΧΙ - Γιατί με απογοήτευσε η εμπειρία χρήσης
    • ΟΧΙ - Για όλα τα παραπάνω


Recommended Posts

Έχεις δίκιο, πολύ καλό!! Επιτέλους ένα κινητό σε λογική τιμή με στερεοφωνικά ηχεία, και ραδιόφωνο, και υπέρυθρες και NFC και IP53 splash-proof και Μπαραριάρα 5160 mAh και 33W Fast Charging και 120Hz οθόνη!! Πότε προβλέπεται να έρθει?

 

Επίσης είδα τυχαία εχθές και το Huawei Nova 5T, που δεν έχει ραδιόφωνο, υπέρυθρες, 3.5mm jack, αλλά έχει τρομερό επεξεργαστή και είναι ταχύτατο, ενώ αγγίζει και διπάσιο benchmark από αυτά που μιλάμε (γύρω 400.000 στο Antutu). Τι λες?

 

Σίγουρα είναι πολύ καλό το 5T. Προσωπικά δεδομένων των συνθηκών δε θα πήγαινα σε huawei. Νομίζω για το budget αυτό πάντως, το X3 φαίνεται ίσως η καλυτερη επιλογή. Αν είχε και amoled θα ήταν το απόλυτο midrange κινητό κατά τη γνώμη μου.

Φαντάζομαι σε κανενα μήνα (?) θα αρχίσει να βγαίνει σε σκρουτζομάγαζα το X3, τώρα αν εισαι ανυπόμονος η πρέπει να πάρεις άμεσα συσκευή, φαντάζομαι πως και το Redmi Note 9 Pro θα σε κάλυπτε απόλυτα. Μια χαρά τηλέφωνο είναι. Στο 8 pro που ανέφερες θα πήγαινα μόνο αν ήθελα να μου περισσέψουν χρήματα, μιας και το βρίσκεις αρκετά φθηνά (~160-170 ευρώ) πλέον.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Σίγουρα είναι πολύ καλό το 5T. Προσωπικά δεδομένων των συνθηκών δε θα πήγαινα σε huawei. Νομίζω για το budget αυτό πάντως, το X3 φαίνεται ίσως η καλυτερη επιλογή. Αν είχε και amoled θα ήταν το απόλυτο midrange κινητό κατά τη γνώμη μου.

Φαντάζομαι σε κανενα μήνα (?) θα αρχίσει να βγαίνει σε σκρουτζομάγαζα το X3, τώρα αν εισαι ανυπόμονος η πρέπει να πάρεις άμεσα συσκευή, φαντάζομαι πως και το Redmi Note 9 Pro θα σε κάλυπτε απόλυτα. Μια χαρά τηλέφωνο είναι. Στο 8 pro που ανέφερες θα πήγαινα μόνο αν ήθελα να μου περισσέψουν χρήματα, μιας και το βρίσκεις αρκετά φθηνά (~160-170 ευρώ) πλέον.

 

Πλέον και το 9προ παίζει στα 190. μπεστπραης Ελλάδα

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

26 μαϊου παρήγγειλα θήκη νιλκιν για την συσκευή και σήμερα παρελαβα!

Είχα ήδη μιλήσει με τον πωλητη (Αλί) για refund, ευτυχώς δεν έγινε ακόμη.

Είναι πολύ καλή και την προτείνω! Το συρταρακι στις κάμερες είναι μαστ!

€ 8,66 20%OFF | For Xiaomi Redmi Note 9s 9 Pro Max Case 6.69'' NILLKIN CamShield Case Slide Back Cover Protect Camera For Redmi Note 9 Pro Max

https://a.aliexpress.com/_eM5GKK

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτήν πήρα κι εγώ από ελλάδα βέβαια. Πολύ ωραια αίσθηση κ προστατεύει κ τις κάμερες.

 

 

Πόσο σου βγήκε από Ελλάδα και από πού την πήρες ??

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Αυτήν πήρα κι εγώ από ελλάδα βέβαια. Πολύ ωραια αίσθηση κ προστατεύει κ τις κάμερες.
Πόσο την πήρες απ' δω;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

13 ευρώ έκανε.

 

Ακριβά . Με 12 ευρώ από Κίνα αγόρασα την ίδια θήκη + γυαλί nillkin + μια ακόμα θήκη . Εννοείται 12 ευρώ μαζί με τα μεταφορικά τελική τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Οι θήκες nillkin είναι πάρα πολύ ωραίες, άψογες εμφανισιακά, φοβερή προσαρμογή και προστασία, αλλά έχουν κατά τη γνώμη μου το εξής μειονέκτημα:

σφίγγουν υπερβολικά το κινητό με αποτέλεσμα να δυσκολεύεσαι πάρα πολύ κατά την αφαίρεση τους.

Δεν ξέρω βέβαια αν η συγκεκριμένη είναι έτσι όπως τα περιγράφω.

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει οντως αυτό. Από την άλλη δε σκοπεύω κ να τη βγάλω γιατί κουμπώνει τέλεια στο τηλέφωνο.
Link to comment
Share on other sites

Ακριβά . Με 12 ευρώ από Κίνα αγόρασα την ίδια θήκη + γυαλί nillkin + μια ακόμα θήκη . Εννοείται 12 ευρώ μαζί με τα μεταφορικά τελική τιμή.
Για δώσε λινκ
Οι θήκες nillkin είναι πάρα πολύ ωραίες, άψογες εμφανισιακά, φοβερή προσαρμογή και προστασία, αλλά έχουν κατά τη γνώμη μου το εξής μειονέκτημα:

σφίγγουν υπερβολικά το κινητό με αποτέλεσμα να δυσκολεύεσαι πάρα πολύ κατά την αφαίρεση τους.

Δεν ξέρω βέβαια αν η συγκεκριμένη είναι έτσι όπως τα περιγράφω.

Η συγκεκριμένη βγαινει (σχετικα) εύκολα.

Βγάζεις πρώτα το κάτω μέρος και μετά είναι οκ.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα. 15μέρες ακριβώς από τη μερα αποστολής με DHL.

Το πάσαρα σε συγγενή γιατί τελικά θα πάω σε poco x3.

 

Όσον αφορά συγκρίσεις με το τωρινό μου (RN5 pro) στη φωτεινότητα, φαίνεται μια χαρα στον ήλιο. Νταξει amoled δεν ειναι αλλα καμια σχεση με πριν που έβλεπα δυσκολα στο αλλο κινητο.

 

Χορταστική μεγάλη οθόνη. Και το κυριοτερο, αρκετα γρήγορο. Τελειο midrange για καθημερινή χρηση. Το πηρα και 165€(64gb) τελική από banggood (τότε προσφορά) και αξίζει κάθε € πραγματικά.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμη δε το πήρες, το πασαρες για να πάρεις το Χ3 που ακόμη το περιμένουμε???

Αχχαχαχα

 

Ναι, η οθόνη είναι μια χαρά στον ηλιο. Αυτό λεμε καιρό τώρα. Κάποιοι μένουν στα νούμερα, τι να κάνουμε.....

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ακόμη δε το πήρες, το πασαρες για να πάρεις το Χ3 που ακόμη το περιμένουμε???

Αχχαχαχα

 

Ναι, η οθόνη είναι μια χαρά στον ηλιο. Αυτό λεμε καιρό τώρα. Κάποιοι μένουν στα νούμερα, τι να κάνουμε.....

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ήταν να παρω και δεύτερο, αλλά το χρειάστηκε συγγενής άμεσα και όπως είναι έτσι καινούριο, καλύτερα στο νέο χρήστη επί τόπου.

Link to comment
Share on other sites

παιδια το πηρα και εγω σαν δευτερη συσκευη ! απλα δεν προλαβα να το στρωσω ακομη :lol::lol::lol:

θα ειμαι σύντομα στην παρέα σας:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, κάτοχος εδώ και 20 μέρες περίπου του τηλεφώνου, πολύ ευχαριστημένος, βέβαια πριν είχα 2,5 χρόνια το Redmi Note 4 το οποίο ήταν εξαιρετικό και αυτό και αν το τωρινό έβγαινε στις διαστάσεις και στο βάρος του 4 θα ήταν (για μένα) πολύ βολικό !!!

Πήρα μια θήκη flip δερμάτινη η οποία έχει μαγνήτη στο κλείσιμο, πιστεύετε ότι ο μαγνήτης επηρεάζει ή μπορεί να δημιουργήσει πρόβλημα στο τηλέφωνο;;; Παλιά που είχα το Samsung Note 2 (τηλεφωναρα!!!!) οι θήκες με μαγνήτη δημιουργούσαν πρόβλημα στην οθόνη και δεν λειτουργούσε το πενάκι.

Έψαξα στο Google αλλά βρήκα αναφορές από το 2018 για το GPS και την πυξίδα όχι όμως σε τηλέφωνα της Xiaomi.

 

Η θήκη που πήρα είναι αυτή :

https://www.ebay.de/itm/264824358560

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τελικά ξέρουμε αν επηρεάζει ο μαγνήτης της θήκης την συσκευή;;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια το πηρα και εγω σαν δευτερη συσκευη ! απλα δεν προλαβα να το στρωσω ακομη :lol::lol::lol:

θα ειμαι σύντομα στην παρέα σας:)

Πρώτη ποια έχεις?

Τελικά ξέρουμε αν επηρεάζει ο μαγνήτης της θήκης την συσκευή;;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όσες θήκες είχα με μαγνήτες , ΚΑΜΙΑ δεν επηρέασε την συσκευή

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη ποια έχεις?

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

αυτο που εχω στην υπογραφη μου ...LG G8S ThinQ :)

Link to comment
Share on other sites

Αν και οφφτοπικ θα το ποσταρω.

 

 

Γίνεται κουβέντα τελευταία

το 9 προ ειναι νεο τηλεφωνο οποτε οποιος το εχει αγορασει ειναι ακομα..ταυλο..μενος.σιγουρα καθημερηνα θα βγαινουν νεωτερες συσκευες,επομενως μην βαζουμε αναρτησεις που θα κανουν καποιον(ους) να νιωθουν αβολα που πηραν αυτο το τηλ.και οχι το αλλο.και ειδικα σε φορουμ για το 9 προ.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Τι λέει το βίντεο? Δε μπορώ να το δω τώρα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πόσο % χάνει η μπαταρία όταν το αφήνετε το βράδυ (χωρίς να φορτίζει εννοείται) και το πιάνετε την άλλη μέρα το πρωί??

Ένα 5% μέσα σε 14 ώρες αναμονής (με όλα κλειστά-σε πτήση) είναι νορμάλ??

Link to comment
Share on other sites

Τι λέει το βίντεο? Δε μπορώ να το δω τώρα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ότι το Poco X3 είναι καλό τηλέφωνο, αλλά έχει μπόλικες διαφημίσεις στις προεγκατεστημένες εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9 Pro - Δεν αναβει η οθονη οταν με καλουν

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...