Jump to content

Redmi Note 9 Pro


highland1
 Κοινοποίηση

Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;  

210 members have voted

  1. 1. Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;

    • ΝΑΙ - Γιατί τη θεωρώ οικονομική συσκευή
    • ΝΑΙ - Γιατί εμπιστεύομαι την Redmi (Xiaomi)
    • ΝΑΙ - Γιατί τα τεχνικά χαρακτηριστικά της με καλύπτουν
    • ΝΑΙ - Για όλα τα παραπάνω
    • ΟΧΙ - Γιατί δε με ικανοποιεί η εγγύηση της Xiaomi
    • ΟΧΙ - Γιατί βρίσκω σφάλμα/-τα λογισμικού - (bug(s))
    • ΟΧΙ - Γιατί με απογοήτευσε η εμπειρία χρήσης
    • ΟΧΙ - Για όλα τα παραπάνω


Recommended Posts

παιδια συγνωμη αν η ερωτηση ειναι χαζη αλλα η γρηγορη φόρτιση στο κινητο που ειναι ? :(

με το μεγαλο φορτιστη της συσκευασίας που το βαζω παλι με δειχνει πανω απο 4 ωρες ...

 

Παραξενο. Οταν βαζεις το φορτιστη και το καλωδιο που ειχε μαζι, σου βγαζει το Turbo Charge; Γυρω στην 1 ωρα και μιση πρεπει να κανει για φουλ φορτιση...

....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Παραξενο. Οταν βαζεις το φορτιστη και το καλωδιο που ειχε μαζι, σου βγαζει το Turbo Charge; Γυρω στην 1 ωρα και μιση πρεπει να κανει για φουλ φορτιση...

τωρα πηρε μπρος ..επειδη το φορτιζω με αργο φορτιστη τωρα επειδη το χρειαζομουν το εβαλα στον γρηγορο ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ...:)

στην αρχη με εγραφε 4 ωρες και ξαφνικα μετα απο 5 λεπτα γυρισε μονο του στο γρηγορο :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια συγνωμη αν η ερωτηση ειναι χαζη αλλα η γρηγορη φόρτιση στο κινητο που ειναι ? :(

με το μεγαλο φορτιστη της συσκευασίας που το βαζω παλι με δειχνει πανω απο 4 ωρες ...

 

αναγνωριζει μονο του τα w του φορτιστη και αλλαζει μονο του.εγω δεν ειδα καπια επιλογη στης ρυθμισεις.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Έχει εδώ και δυο μέρες που ενώ κατεβάζω την 11.0.7 την εγκαθιστά, κάνει επανεκκίνηση, την ολοκληρώνει και μετά όταν πάω να δω την έκδοση βλέπω ότι έχει την 11.0.05. Ξέρετε τι γίνεται?
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

ενταξει εστρωσε το θεμα με το φορτιστή απο μονο του :)

παιδια το κινητο για τα λεφτα του και για την χρηση που το κανω εγω ειναι ΤΟΥΜΠΑΝΟ ...:)

ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος !

και το ηχειο μου αρεσε ...μονο αλλα ΔΥΝΑΤΟ ...

και ΤΕΡΑΣΤΙΑ οθονη (παντα τις λατρευα ) ...

η καμερα για τα λεφτα του ειναι .....ολα τα λεφτα ...δεν το περιμενα ουτε εδω ....

το βασικοτερο ομως ειναι η μπαταρια! ειναι Τ Ε Ρ Α Σ κυριολεκτιικα ..ποτε μα ποτε μα ποτε στην ζωη μου δεν ειχα κινητο με τετοια μπαταρία!

το πηρα για 2ο αλλα βλεπω να καταληγει πρωτο κινητο χεχεχε:p

Link to comment
Share on other sites

Έχει εδώ και δυο μέρες που ενώ κατεβάζω την 11.0.7 την εγκαθιστά, κάνει επανεκκίνηση, την ολοκληρώνει και μετά όταν πάω να δω την έκδοση βλέπω ότι έχει την 11.0.05. Ξέρετε τι γίνεται?

 

Εισαι σιγουρος οτι δεν ειναι το QJZINXM δηλαδη το Ινδικο πχ;

Link to comment
Share on other sites

Nilkin ειχα παρει στο προηγουμενο κινητο αλλα στα Ταμπλετ που εχω παρει απο την Κινα,ειχα αγορασει τα συμβατα no name κινεζικα τζαμακια.

10ιντσα με 5-6 ευρω,0 γρατζουνιες,κανενα προβλημα με την αφη,γινανε κομματια μετα απο καποιες πτωσεις οπως ακριβως και το Νιλκιν του κινητου.Ετσι οπως τα βλεπω,δεν υπαρχει λογος να πληρωσουμε παραπανω για το νιλκιν σε συγκριση με τα συγκεκριμενα γιατι πραγματικα δεν νομιζω οτι ειναι καλυτερο.

Επισης το οτι η συσκευασια περιεχει 3 τζαμια μπορει να φανει πολυ χρησιμο αν πεσει και ραγισει.

Eχοντας αγορασει απο ελληνικο καταστημα την εξαιρετικη QIN flip case της Νιλκιν δεν υπηρχε ιδιαιτερος λογος να βιαστω για προστασια οθονης...οποτε πηρα τα Κινεζικα.

Καμιά μα καμιά σχέση δεν έχουν τα nillkin με τα τζαμακια της πλάκας. Όποιος πιστεύει ότι είναι το ίδιο κάνει μεγάλο λάθος. Τεσταρισμενα από εμένα άπειρες φορές. Επίσης από Κίνα το nillkin βγαίνει τσάμπα. 3 μισή ευρώ σιγά. Δεν υπάρχει λόγος να πάρεις no name ούτε για αστείο.

Link to comment
Share on other sites

Έχει εδώ και δυο μέρες που ενώ κατεβάζω την 11.0.7 την εγκαθιστά, κάνει επανεκκίνηση, την ολοκληρώνει και μετά όταν πάω να δω την έκδοση βλέπω ότι έχει την 11.0.05. Ξέρετε τι γίνεται?

 

Υπάρχει τέτοια έκδοση για το τηλέφωνο μας; είσαι σίγουρος;

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καμιά μα καμιά σχέση δεν έχουν τα nillkin με τα τζαμακια της πλάκας. Όποιος πιστεύει ότι είναι το ίδιο κάνει μεγάλο λάθος. Τεσταρισμενα από εμένα άπειρες φορές. Επίσης από Κίνα το nillkin βγαίνει τσάμπα. 3 μισή ευρώ σιγά. Δεν υπάρχει λόγος να πάρεις no name ούτε για αστείο.

 

Έχεις κάποιο λινκ, γιατί δεν βρίσκω νιλκιν σε αυτή την τιμή

Link to comment
Share on other sites

ενταξει εστρωσε το θεμα με το φορτιστή απο μονο του :)

παιδια το κινητο για τα λεφτα του και για την χρηση που το κανω εγω ειναι ΤΟΥΜΠΑΝΟ ...:)

ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος !

και το ηχειο μου αρεσε ...μονο αλλα ΔΥΝΑΤΟ ...

και ΤΕΡΑΣΤΙΑ οθονη (παντα τις λατρευα ) ...

η καμερα για τα λεφτα του ειναι .....ολα τα λεφτα ...δεν το περιμενα ουτε εδω ....

το βασικοτερο ομως ειναι η μπαταρια! ειναι Τ Ε Ρ Α Σ κυριολεκτιικα ..ποτε μα ποτε μα ποτε στην ζωη μου δεν ειχα κινητο με τετοια μπαταρία!

το πηρα για 2ο αλλα βλεπω να καταληγει πρωτο κινητο χεχεχε:p

Ποιο είναι το πρώτο;;

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Καμιά μα καμιά σχέση δεν έχουν τα nillkin με τα τζαμακια της πλάκας. Όποιος πιστεύει ότι είναι το ίδιο κάνει μεγάλο λάθος. Τεσταρισμενα από εμένα άπειρες φορές. Επίσης από Κίνα το nillkin βγαίνει τσάμπα. 3 μισή ευρώ σιγά. Δεν υπάρχει λόγος να πάρεις no name ούτε για αστείο.

Οπως εγραψα και απο πανω,καμια μα καμια διαφορα δεν βλεπω στα συγκεκριμενα που αγορασα απο το Αλι με το νιλκιν που αγορασα απο την Ελλαδα.

Εφαρμοσε τελεια,δεν χαραχτηκε με το ψαλιδι,κανενα προβλημα με το τατς η οτι αλλο,οσο για το ελαιοφοβικα και τα δυο :rolleyes: .

Αλλα και τα ιδια να μην ειναι,το ιδιο κοματια εγιναν απο τις πτωσεις το νιλκιν του κινητου με το ανωνυμο 10ιντσο του Τεκλαστ ,αγρατζουνιστα μεχρι τελους.

Τελος γνησιο Nilkin απο Αλι με 3,5 ευρω δεν νομιζω οτι θα βρεις φιλε μου,10-11 ευρω κοστιζουν..πεταμενα χρηματα οσο με αφορα στην συγκεκριμενη περιπτωση.

Link to comment
Share on other sites

Εισαι σιγουρος οτι δεν ειναι το QJZINXM δηλαδη το Ινδικο πχ;

Τελικά ακολούθησα τις οδηγίες της πρώτης σελίδας και όλα οκ. Τώρα θα περιμένω και την 12.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Ποιο είναι το πρώτο;;

 

αυτο στην υπογραφη μου ...LG G8s τούμπανο κινητο επισης ...:)

Link to comment
Share on other sites

αυτο στην υπογραφη μου ...LG G8s τούμπανο κινητο επισης ...:)
Το LG έχει τραγική μπαταρία μην συγκρίνεις με το 9pro.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Το μεσημέρι έβαλα την 11.0.7 και τώρα που συνδέθηκα στο Wifi μου είδα ότι η ένδειξη του Vowifi αναγράφεται κανονικά με γράμματα αντί με εικονίδιο που ήταν προηγουμένως.

Γνωρίζουμε αν λύθηκε και το πρόβλημα με τα στατιστικά της μπαταρίας;

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

http://briefcase.pathfinder.gr/download/534985
Link to comment
Share on other sites

για να μην έχουμε εμφράγματα κλπ ... να το λέτε ότι στο "GLOBAL" κινητό μου έβαλα την τάδε έκδοση :)

έχουμε και EU πλέον

(γιατί τα πήγαινε που τα πήγαινε περίφημα με τις ονομασίες , είπε να βγάλει και άλλες "εκδόσεις" η xiaomi)

Link to comment
Share on other sites

Ποιος ασχολείται με Eu;

Global Powah for the win!!!

 

Υ. Γ. Το επόμενο έμφραγμα όταν με το καλό έρθει η 12. :)

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

http://briefcase.pathfinder.gr/download/534985
Link to comment
Share on other sites

Ποιος ασχολείται με Eu;

Global Powah for the win!!!

 

Υ. Γ. Το επόμενο έμφραγμα όταν με το καλό έρθει η 12. :)

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Τι ποιός ασχολείται με EU! Οι μισές συσκευές με EU έρχονται.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Τελικά είναι πολύ δύσκολο να καταλάβει κάποιος ποτέ γίνεται χιούμορ. Άλλη ασχολία δεν είχα για να κάθομαι να κοιτάζω ποια έκδοση θα πάρει πρώτη update.

Μιας και πιστεύω να έγινε κατανοητό ας μιλήσουμε και λίγο για ουσιαστικά πράγματα. Με το συγκεκριμένο update φαίνεται να βελτιώθηκε και το σήμα του WiFi. Σε σημείο που έχανε το σήμα και αναγκαστικά έπρεπε να συνδεθώ στο repeater τώρα βλέπω σχεδόν φουλ σήμα κατευθείαν από το ρουτερ.

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

http://briefcase.pathfinder.gr/download/534985
Link to comment
Share on other sites

μιας και μιλάς για wifi, με το συγκεκριμένο τηλέφωνο έχω απίστευτα δυνατο σημα σε σημεια που με άλλα τηλέφωνα ηθελα repeater. Και όταν λέω για άλλα εννοω ναυαρχιδες , samsung galaxy s7 , lg g3, lg g4.

ακόμη και με μία γραμμη στη μπάρα, λειτουργεί τέλεια.

(Λογικό, αν λόγω μεγέθους έχει και μεγαλύτερη κεραια)

Global-11.0.5

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έκανα επαλήθευση στο ίδιο σημείο και απομακρυνθηκα ακόμα περισσότερο σε σημείο που εκεί δεν είχα καθόλου Wifi από το router και όντως κρατούσε 2-3 γραμμές. Όταν με το καλό σου έρθει η αναβάθμιση, παρατήρησε αν έχεις ακόμα καλύτερη απόδοση στο Wifi.

Ίσως να παίζει και ρόλο το router που στην δική μου περίπτωση είναι ένα Zyxel VMG1312 που μου έχει δώσει η Wind.

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

http://briefcase.pathfinder.gr/download/534985
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έκανα επαλήθευση στο ίδιο σημείο και απομακρυνθηκα ακόμα περισσότερο σε σημείο που εκεί δεν είχα καθόλου Wifi από το router και όντως κρατούσε 2-3 γραμμές. Όταν με το καλό σου έρθει η αναβάθμιση, παρατήρησε αν έχεις ακόμα καλύτερη απόδοση στο Wifi.

Ίσως να παίζει και ρόλο το router που στην δική μου περίπτωση είναι ένα Zyxel VMG1312 που μου έχει δώσει η Wind.

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

 

εγω έχω ένα αρχαίο Philips CGA5720N/TE που έδινε ο οτε δωρο το 2007

https://www.adslgr.com/forum/threads/127884-Philips-CGA5720N-TE-wireless-ADSL-router-CGA3600N-TE

:lol:

 

δεν είχα ποτέ προβλημα με το wifi.

Αν γίνει πιο δυνατό, καλοδεχούμενο!

:)

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ακολούθησα τις οδηγίες της πρώτης σελίδας και όλα οκ. Τώρα θα περιμένω και την 12.

Ολα καλα,ετσι και αλλιως βλακεια εγραψα γιατι απο την στιγμη που εκανε την εγκατασταση δεν ξερω αν θα ηταν αυτο δυνατο με την Ινδικη.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9 Pro - Δεν αναβει η οθονη οταν με καλουν

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...