Jump to content

Redmi Note 9 Pro


highland1
 Κοινοποίηση

Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;  

210 members have voted

  1. 1. Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;

    • ΝΑΙ - Γιατί τη θεωρώ οικονομική συσκευή
    • ΝΑΙ - Γιατί εμπιστεύομαι την Redmi (Xiaomi)
    • ΝΑΙ - Γιατί τα τεχνικά χαρακτηριστικά της με καλύπτουν
    • ΝΑΙ - Για όλα τα παραπάνω
    • ΟΧΙ - Γιατί δε με ικανοποιεί η εγγύηση της Xiaomi
    • ΟΧΙ - Γιατί βρίσκω σφάλμα/-τα λογισμικού - (bug(s))
    • ΟΧΙ - Γιατί με απογοήτευσε η εμπειρία χρήσης
    • ΟΧΙ - Για όλα τα παραπάνω


Recommended Posts

Το βήμα 1 μπόρεσα και το έκανα. Στο βήμα 2 όμως μάλλον κάπου μπερδεύομαι και δεν το βρίσκω για να κάνω αυτό που μου λες. Σε ευχαριστώ πολύ πάντως για την βοήθεια.

Στα πρόσφατα και εφόσον τρέχει η εφαρμογή που θέλεις πατάς παρατεταμένα την εφαρμογή που θέλεις να κλειδώσεις και οταν βγάλει τα εικονίδια πατάς το λουκέτακι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Στα πρόσφατα και εφόσον τρέχει η εφαρμογή που θέλεις πατάς παρατεταμένα την εφαρμογή που θέλεις να κλειδώσεις και οταν βγάλει τα εικονίδια πατάς το λουκέτακι.

 

Συγγνώμη αν γίνομαι κουραστικός αλλά δεν μπορώ να βρω το πρόσφατα που λες.

Link to comment
Share on other sites

Έχω έχω nova launcher λογικά πατάς το home button για τα πρόσφατα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω έχω nova launcher λογικά πατάς το home button για τα πρόσφατα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Το βρήκα φίλε μου!! Δεν έκοβε το ρημαδι. Το βρήκα πάντως.

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις GCam by parrot043

 

zr6fn2om.jpgyegmstdc.jpg8i7a7xcz.jpgcasa8nw8.jpghkm4sk88.jpgjacajoc5.jpg

 

Απλά πράγματα

 

παιδια με αυτες τις ρυθμισεις οι Photos στην gcam (αν και εξαιρετικές ) δεν βγαινουν λιγο πιο αχρωμες να το πω ? ενω στην στοκ τα χρωματα ειναι πιο έντονα ..τι εννοώ ...

στοκ καμερα

50402513651_d8e847f727_c.jpg2020-09-30 14.51.20 by freddy dyfre, on Flickr

 

gcam με τις πανω ρυθμισεις

50401820888_4bd44b8bac_c.jpg2020-09-30 14.51.09 by freddy dyfre, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

ανέβασε λίγο το saturation

βοηθα με λιγο που ειναι αυτο ? και ποσο περιπου λες να το βαλω ?

ευχαριστω για την απαντηση ...

Link to comment
Share on other sites

βοηθα με λιγο που ειναι αυτο ? και ποσο περιπου λες να το βαλω ?

ευχαριστω για την απαντηση ...

Ενα απο τα ζητουμενα στην φωτογραφια νομιζω ,ειναι η οσο το δυνατο πιστοτερη αποδοση των χρωματων,μετα μπορεις στην επεξεργασια να επεμβεις οπου θελεις.

Ο καθε ενας απο εμας βεβαια,εχει διαφορετικα "θελω" αλλα ισως θα επρεπε να προσεξεις πια απο τις δυο φωτογραφιες ειναι πιο κοντα στην πραγματικοτητα οσο αφορα τα χρωματα αφου αν απλα τα θελεις πιο εντυπωσιακα,ανεβαζεις οσο επιθυμεις το saruration.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, το μόνο θέμα που εντοπίζω με το τηλ ενδεχομένως και με άλλα μοντέλα της εταιρίας είναι ότι δεν μου έρχονται τα μηνύματα της πολιτικής προστασίας, ενώ φαίνονται οι σχετικές ρυθμίσεις ενεργοποιημένες.
frastgr
Link to comment
Share on other sites

βοηθα με λιγο που ειναι αυτο ? και ποσο περιπου λες να το βαλω ?

ευχαριστω για την απαντηση ...

 

Βάλτο στο 1,5

Είναι στο μενού του lib patcher (φαίνεται στις εικόνες)

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, το μόνο θέμα που εντοπίζω με το τηλ ενδεχομένως και με άλλα μοντέλα της εταιρίας είναι ότι δεν μου έρχονται τα μηνύματα της πολιτικής προστασίας, ενώ φαίνονται οι σχετικές ρυθμίσεις ενεργοποιημένες.

 

το ίδιο κ το δικό μου, δε λαμβάνει από το 112. υπάρχει λύση;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα λογαριασμό στο 112 και είπα να μου στέλνουν sms και λαμβάνω κανονικά μέσω κινητού ούτε εγώ λαμβάνω.

https://112.gr/el-gr/

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου και το δικό μου EU μαμά είναι και δεν λαμβάνει.

 

Τι να πω φίλε μου, δεν ξέρω τι μπορεί να συμβαίνει, πάντως το καλοκαίρι που ήμουν Χανιά είχα λάβει κανονικά τα μηνύματα από το 112.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ με global έλαβα κανονικά μήνυμα

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το nfc λειτουργεί με όλες τις τράπεζες; Τι χρειάζεται να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Βάλτο στο 1,5

Είναι στο μενού του lib patcher (φαίνεται στις εικόνες)

το ανεβασα αλλα παλι δεν βλεπω διαφορα ...:blink:

 

----- προσθήκη μηνύματος 66 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ενα απο τα ζητουμενα στην φωτογραφια νομιζω ,ειναι η οσο το δυνατο πιστοτερη αποδοση των χρωματων,μετα μπορεις στην επεξεργασια να επεμβεις οπου θελεις.

Ο καθε ενας απο εμας βεβαια,εχει διαφορετικα "θελω" αλλα ισως θα επρεπε να προσεξεις πια απο τις δυο φωτογραφιες ειναι πιο κοντα στην πραγματικοτητα οσο αφορα τα χρωματα αφου αν απλα τα θελεις πιο εντυπωσιακα,ανεβαζεις οσο επιθυμεις το saruration.

σαν να μου φαινεται οτι η στοκ ειναι πιο σωστα στα χρωμματα ! αν και της gcam ειναι πολυ δυνατη photo επισης ..(βγαζει πραγματικα την μερα πολυ δυνατες photos για τα λεφτα του )

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ με global έλαβα κανονικά μήνυμα

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το nfc λειτουργεί με όλες τις τράπεζες; Τι χρειάζεται να κάνω;

Με όσες το υποστηρίζουν.

Προσωπικά δοκίμασα Πειραιώς και δούλεψε μια χαρά.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Νέος κάτοχος του RN9 Pro με ευρωπαϊκή rom εδώ και 1 εβδομάδα και θα ήθελα να πω, μπράβο σε όλους για την βοήθεια στους υπολοίπους!

Θα ήθελα να ρωτήσω και εγώ κάποια πράγματα, μήπως γνωρίζει κάποιος.

Λόγω εργασίας (οδηγός ταξί) με ενδιαφέρει πολύ η ηχογράφηση κλήσεων και από όσα δοκίμασα, μόνο το Acr παίζει σωστά, με μόνη παραφωνία την ηχογράφηση μέσω Bluetooth.

Έχει κανείς κάτι υπόψιν;

Σίγουρα υπάρχουν κάποιες επιλογές στο τμήμα Developer όσον αφορά το bluetooth αλλά δεν έχω άνεση να τα σκαλίσω.

Επίσης είδα τον οδηγό του Βασίλη για τις φωτογραφίες και εγκατέστησα το trCamera για καλύτερα αποτελέσματα σε σκοτεινό φόντο, αλλά δεν γνωρίζω ούτε τα βασικά για την κάμερα μας και τις λειτουργίες της. Γνωρίζουμε κάποιο link για τα βασικά της.

Ευχαριστώ

Σίγουροι είναι μόνο, οι τρελοί...

Redmi Note 9 Pro 6/64

11.0.6.0 (QJZEUXM)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου και το δικό μου EU μαμά είναι και δεν λαμβάνει.

 

redmi note 9 pro / redmi note 5 / redmi 3 έχουν λάβει κανονικά 112

 

δεν είδα όλα τα μηνύματα , αλλά να υποθέσω είναι ενεργά αυτά από την εφαρμογή που έχεις για τα sms ;;

 

Look for Emergency Alerts, Cell Broadcast or Wireless Alerts options. Tap or slide the switch to turn it on.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ενα joypad ενσύρματο από το Xbox 360 που παίζει και σε Windows.

Μπορώ να το συνδέσω στο 9 pro με κάποιο τρόπο; Θα παίξει;

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Νέος κάτοχος του RN9 Pro με ευρωπαϊκή rom εδώ και 1 εβδομάδα και θα ήθελα να πω, μπράβο σε όλους για την βοήθεια στους υπολοίπους!

Θα ήθελα να ρωτήσω και εγώ κάποια πράγματα, μήπως γνωρίζει κάποιος.

Λόγω εργασίας (οδηγός ταξί) με ενδιαφέρει πολύ η ηχογράφηση κλήσεων και από όσα δοκίμασα, μόνο το Acr παίζει σωστά, με μόνη παραφωνία την ηχογράφηση μέσω Bluetooth.

Έχει κανείς κάτι υπόψιν;

Σίγουρα υπάρχουν κάποιες επιλογές στο τμήμα Developer όσον αφορά το bluetooth αλλά δεν έχω άνεση να τα σκαλίσω.

Επίσης είδα τον οδηγό του Βασίλη για τις φωτογραφίες και εγκατέστησα το trCamera για καλύτερα αποτελέσματα σε σκοτεινό φόντο, αλλά δεν γνωρίζω ούτε τα βασικά για την κάμερα μας και τις λειτουργίες της. Γνωρίζουμε κάποιο link για τα βασικά της.

Ευχαριστώ

 

αν θελεις ηχογραφιση κλησεων ελληνικο αλφαβητο στις επαφες και κατι αλλα ριξε μια ματια εδω(μονο αν εχεις το joyeuse redmi note 9 pro) https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/44626-JOYEUSE-%CE%9F%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CE%BF%CF%82-%CE%BC%CE%B5%CF%84%CE%B1%CE%B2%CE%B1%CF%83%CE%B7%CF%82-%CE%B1%CF%80%CE%BF-EU-%CF%83%CE%B5-GLOBAL-root/ βασικη προυποθεση ξεκλειδωμα bootloader απο την xiaomi που ζηταει 168 ωρες για να δωσει το οκ.

Edited by stauros2653
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

αν θελεις ηχογραφιση κλησεων ελληνικο αλφαβητο στις επαφες και κατι αλλα ριξε μια ματια εδω(μονο αν εχεις το joyeuse redmi note 9 pro) https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/44626-JOYEUSE-%CE%9F%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CE%BF%CF%82-%CE%BC%CE%B5%CF%84%CE%B1%CE%B2%CE%B1%CF%83%CE%B7%CF%82-%CE%B1%CF%80%CE%BF-EU-%CF%83%CE%B5-GLOBAL-root/ βασικη προυποθεση ξεκλειδωμα bootloader απο την xiaomi που ζηταει 168 ωρες για να δωσει το οκ.

 

Σταύρο κοίτα, στις επαφές έχω και ξένα ονόματα (πελάτες) που δεν μπορώ να αλλάξω, αν και δεν νομίζω ότι κάνει την διαφορά στην ηχογράφηση κλήσης .

Όσον αφορά την Rom λέω να παραμείνω λίγο με την ευρωπαϊκή όσο αντέχω γιατί δεν θέλω άρση της εγγύησης ακόμη.

Εξάλλου, αυτό τον καιρό βλέπω ότι πολλοί ψάχνονται με τις Rom και κάθε λίγο έχουμε άλλα δεδομένα.

Θέλω να διαβάσω και να ψαχτω και άλλο και εγώ ως νέος κάτοχος και θα επανέλθω.

Σε ευχαριστώ πολύ.

Σίγουροι είναι μόνο, οι τρελοί...

Redmi Note 9 Pro 6/64

11.0.6.0 (QJZEUXM)

Link to comment
Share on other sites

Σταύρο κοίτα, στις επαφές έχω και ξένα ονόματα (πελάτες) που δεν μπορώ να αλλάξω, αν και δεν νομίζω ότι κάνει την διαφορά στην ηχογράφηση κλήσης .

Όσον αφορά την Rom λέω να παραμείνω λίγο με την ευρωπαϊκή όσο αντέχω γιατί δεν θέλω άρση της εγγύησης ακόμη.

Εξάλλου, αυτό τον καιρό βλέπω ότι πολλοί ψάχνονται με τις Rom και κάθε λίγο έχουμε άλλα δεδομένα.

Θέλω να διαβάσω και να ψαχτω και άλλο και εγώ ως νέος κάτοχος και θα επανέλθω.

Σε ευχαριστώ πολύ.

η ρομ που αναφερω δεν ειναι 100% κουστομια ειναι σταθερη της xiaomi απλα δεν εχει τον dialer της google που βασει ευρωπαικης νομοθεσιας απαγορευει την ηχογραφηση κλησεων(φαινεται μονο οι εισπρακτικες εχουν δικαιωματα).επισης αν ασχολεισε εστω και λιγο το τηλ.το κλειδωνεις οτι ωρα και στιγμη οποτε εγγυηση δεν χανεις.υποψιν δεν σε προτρεπω να κανεις οτιδηποτε,ενημερωση σου εκανα.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9 Pro - Δεν αναβει η οθονη οταν με καλουν

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...