Jump to content

Redmi Note 9 Pro


highland1
 Κοινοποίηση

Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;  

210 members have voted

  1. 1. Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;

    • ΝΑΙ - Γιατί τη θεωρώ οικονομική συσκευή
    • ΝΑΙ - Γιατί εμπιστεύομαι την Redmi (Xiaomi)
    • ΝΑΙ - Γιατί τα τεχνικά χαρακτηριστικά της με καλύπτουν
    • ΝΑΙ - Για όλα τα παραπάνω
    • ΟΧΙ - Γιατί δε με ικανοποιεί η εγγύηση της Xiaomi
    • ΟΧΙ - Γιατί βρίσκω σφάλμα/-τα λογισμικού - (bug(s))
    • ΟΧΙ - Γιατί με απογοήτευσε η εμπειρία χρήσης
    • ΟΧΙ - Για όλα τα παραπάνω


Recommended Posts

Ξαφνικα σταματησε να λειτουργει το fingerprint στο MyAlphaMobile. Εχω το 3.7.0 και η γυναικα (με το ιδιο κινητο) εχει το 3.6.9 και της λειτουργει κανονικα. Αρχικα ενω το ειχα φτιαγμενο να λειτουργει με fingerprint & pin οταν εβαζα fingerprint μου εβγαζε ενα System Message παραθυρακι (της AlphaBank) το οποιο ομως ηταν εντελως κενο. Προσπαθησα μεσα απο την εφαρμογη αφου μπηκα με πιν να παω στο profile να απενεργοποιησω και να ξαναενεργοποιησω το fingrprint αλλα μολις παταω στην επιλογη για να ξεκινησω τη διαδικασια μου βγαζει μνμ οτι το κινητο μου δεν υποστηριζει αυτη τη λειτουργια και δεν μπορω να προχωρησω. Εκανα Uninstall & re-install αλλα και παλι τα ιδια ακριβως τα ιδια.

Εχει κανενας αλλος παρομοιο θεμα?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ξαφνικα σταματησε να λειτουργει το fingerprint στο MyAlphaMobile. Εχω το 3.7.0 και η γυναικα (με το ιδιο κινητο) εχει το 3.6.9 και της λειτουργει κανονικα. Αρχικα ενω το ειχα φτιαγμενο να λειτουργει με fingerprint & pin οταν εβαζα fingerprint μου εβγαζε ενα System Message παραθυρακι (της AlphaBank) το οποιο ομως ηταν εντελως κενο. Προσπαθησα μεσα απο την εφαρμογη αφου μπηκα με πιν να παω στο profile να απενεργοποιησω και να ξαναενεργοποιησω το fingrprint αλλα μολις παταω στην επιλογη για να ξεκινησω τη διαδικασια μου βγαζει μνμ οτι το κινητο μου δεν υποστηριζει αυτη τη λειτουργια και δεν μπορω να προχωρησω. Εκανα Uninstall & re-install αλλα και παλι τα ιδια ακριβως τα ιδια.

Εχει κανενας αλλος παρομοιο θεμα?

 

απλά στα σχόλια να πας στο google play θα δεις ότι τα έχουν κάνει #@$!%!# με το τελευταίο update

Link to comment
Share on other sites

απλά στα σχόλια να πας στο google play θα δεις ότι τα έχουν κάνει #@$!%!# με το τελευταίο update

Ναι φιλε μου το ειδα αυτο αλλα κανενας δεν περιγραφει ιδιο προβλημα. Αναρωτιεμαι μην εκανα εγω καμια πατατα, γιατι οπως ειπα λιγα μνματα πισω μολις το παρελαβα κι ακομα ρυθμιζω permissions κλπ. Δε νομιζω βεβαια αλλα ξερω γω?

Link to comment
Share on other sites

Αλλη μια απορια του newbie. Εχει τυχει σε κανεναν να εχει θεμα με το BT connectivity οταν ειναι κλειστη η οθονη για αρκετη ωρα? Ας πουμε το βραδυ?

Το πρωι που ξυπναω και οταν παω να δω τι υπνο κατεγραψε το amazfit bip συνδεδεμενο μεσω της εφαρμογης Zepp το βλεπω να ειναι disconnected το ρολοι. Πρεπει να ανοιξω την εφαρμογη και να περιμενω να κανει connect. Αν απλα ξεκλειδωσω το κινητο χωρις να κανω το παραπανω δεν κανει connect απο μονο του.

Στο 4x που ειχα επαιζε διαφορετικα και αναρωτιεμαι αν ειναι θεμα BT ή κατι αλλο που πρεπει να ψαχτω.

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικα σταματησε να λειτουργει το fingerprint στο MyAlphaMobile. Εχω το 3.7.0 και η γυναικα (με το ιδιο κινητο) εχει το 3.6.9 και της λειτουργει κανονικα. Αρχικα ενω το ειχα φτιαγμενο να λειτουργει με fingerprint & pin οταν εβαζα fingerprint μου εβγαζε ενα System Message παραθυρακι (της AlphaBank) το οποιο ομως ηταν εντελως κενο. Προσπαθησα μεσα απο την εφαρμογη αφου μπηκα με πιν να παω στο profile να απενεργοποιησω και να ξαναενεργοποιησω το fingrprint αλλα μολις παταω στην επιλογη για να ξεκινησω τη διαδικασια μου βγαζει μνμ οτι το κινητο μου δεν υποστηριζει αυτη τη λειτουργια και δεν μπορω να προχωρησω. Εκανα Uninstall & re-install αλλα και παλι τα ιδια ακριβως τα ιδια.

Εχει κανενας αλλος παρομοιο θεμα?

 

Όσον αφορά τα σχόλια στο playstore αυτό έγινε με το myalphawallet και όχι με την εφαρμογή που αναφέρεις αυτή δουλεύει άψογα.

Κάνε μια δοκιμή πήγαινε μέσα από την εφαρμογή στο prifile --> ρυθμίσεις ασφαλείας --> finferprint και απενεργοποίησε το, κάνε αποσύνδεση από την εφαρμογή, κλείσε την ξανά άνοιξέ την και επιχείρησε πάλι να το ενεργοποιήσεις και πες μας τι σου λέει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αλλη μια απορια του newbie. Εχει τυχει σε κανεναν να εχει θεμα με το BT connectivity οταν ειναι κλειστη η οθονη για αρκετη ωρα? Ας πουμε το βραδυ?

Το πρωι που ξυπναω και οταν παω να δω τι υπνο κατεγραψε το amazfit bip συνδεδεμενο μεσω της εφαρμογης Zepp το βλεπω να ειναι disconnected το ρολοι. Πρεπει να ανοιξω την εφαρμογη και να περιμενω να κανει connect. Αν απλα ξεκλειδωσω το κινητο χωρις να κανω το παραπανω δεν κανει connect απο μονο του.

Στο 4x που ειχα επαιζε διαφορετικα και αναρωτιεμαι αν ειναι θεμα BT ή κατι αλλο που πρεπει να ψαχτω.

 

Κοίταξε στις πληροφορίες εφαρμογής του miui για την ( Zepp ) στο εξοικονόμησης μπαταρίας να την έχεις χωρίς περιορισμούς επίσης κλείδωσέ την στα πρόσφατα ( recents ).

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά τα σχόλια στο playstore αυτό έγινε με το myalphawallet και όχι με την εφαρμογή που αναφέρεις αυτή δουλεύει άψογα.

Κάνε μια δοκιμή πήγαινε μέσα από την εφαρμογή στο prifile --> ρυθμίσεις ασφαλείας --> finferprint και απενεργοποίησε το, κάνε αποσύνδεση από την εφαρμογή, κλείσε την ξανά άνοιξέ την και επιχείρησε πάλι να το ενεργοποιήσεις και πες μας τι σου λέει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Κοίταξε στις πληροφορίες εφαρμογής του miui για την ( Zepp ) στο εξοικονόμησης μπαταρίας να την έχεις χωρίς περιορισμούς επίσης κλείδωσέ την στα πρόσφατα ( recents ).

 

Το γραφω ηδη στο αρχικο μνμ οτι το δοκιμασα αυτο με το να βγαλω και να ξαναβαλω στο profile το fingerprint αλλα πλεον οταν παω να το κανω μου βγαζει το μνμ οτι δεν ειναι συμβατη η συσκευη.

Btw για το MyAlphaMobile ειναι οι κακες κριτικες μετα το τελευταιο upgrade με ημ/νιες μετα τις 07/10.

Ηδη ειναι χωρις περιορισμους η εφαρμογη Zepp. Αλλωστε αν δεν ειναι, με το που ανοιγεις το app σου βγαζει μνμ οτι πρεπει να το βγαλεις απο το battery opt για να λειτουργει σωστα. Οταν ξεκλειδωνω το κινητο το πρωι το σηματακι του Zepp ειναι στην πανω μπαρα, αρα ειναι εν λειτουργια το app , αλλα αν δεν ανοιξω το app να προσπαθησει να κανει connect δεν το κανει.

Link to comment
Share on other sites

Το γραφω ηδη στο αρχικο μνμ οτι το δοκιμασα αυτο με το να βγαλω και να ξαναβαλω στο profile το fingerprint αλλα πλεον οταν παω να το κανω μου βγαζει το μνμ οτι δεν ειναι συμβατη η συσκευη.

Btw για το MyAlphaMobile ειναι οι κακες κριτικες μετα το τελευταιο upgrade με ημ/νιες μετα τις 07/10.

Ηδη ειναι χωρις περιορισμους η εφαρμογη Zepp. Αλλωστε αν δεν ειναι, με το που ανοιγεις το app σου βγαζει μνμ οτι πρεπει να το βγαλεις απο το battery opt για να λειτουργει σωστα. Οταν ξεκλειδωνω το κινητο το πρωι το σηματακι του Zepp ειναι στην πανω μπαρα, αρα ειναι εν λειτουργια το app , αλλα αν δεν ανοιξω το app να προσπαθησει να κανει connect δεν το κανει.

Ξέρεις τι άλλο θυμήθηκα δεν ξέρω αν ισχύει και σήμερα, η γυναίκα σου που γράφεις είναι στον ίδιο λογαριασμό με τους ίδιους κωδικούς? γιατί αν ναι τότε που είχα και εγώ πρόβλημα με 2 τηλέφωνα μου είπαν ότι ΜΟΝΟ ΣΕ ΕΝΑ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ το fingerprint quick pin και στο άλλο μόνο με κωδικούς, πάντως εμένα η ίδια έκδοση δουλεύει τζάμι δεν ξέρω τι άλλο να σκεφτώ.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις τι άλλο θυμήθηκα δεν ξέρω αν ισχύει και σήμερα, η γυναίκα σου που γράφεις είναι στον ίδιο λογαριασμό με τους ίδιους κωδικούς? γιατί αν ναι τότε που είχα και εγώ πρόβλημα με 2 τηλέφωνα μου είπαν ότι ΜΟΝΟ ΣΕ ΕΝΑ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ το fingerprint quick pin και στο άλλο μόνο με κωδικούς, πάντως εμένα η ίδια έκδοση δουλεύει τζάμι δεν ξέρω τι άλλο να σκεφτώ.

Οχι σε δικο της λογαριασμο μπαινει. Μιλησα με support και το θεμα ειναι οτι απο οταν εσκασε το αρχικο ερρορ με το μνμ συστηματος για το push notifications το Σαββατο, κολλησε η βλακεια η εφαρμογη τους και δε μου δινει τη δυνατοτητα να το ενεργοποιησω ξανα σε αυτο το κινητο. Μολις δοκιμασα να το κανω στο 4Χ και λειτουργει κανονικα στη 3.6.9.

Εσβησα, ξαναπηγα να κανω Login ξαναεβγαλε για το push.

Μετα λεω δε δοκιμαζω να κανω ενα update στην 3.7.0 που εχω και στο αλλο? εεε τσακκκκ τωρα ουτε και στο 4X λειτουργει πλεον.

Το προβλημα λοιπον ειναι στα σιγουρα (για μενα) η 3.7.0

Που βρισκω την 3.6.9? Εχει κανεις καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Apkpure.com

 

Δεν υπηρχε εκει αλλα υπηρχε στο apkmirror και μολις εβαλα την 3.6.9 δουλεψε μια χαρα. Θα προτεινα να αποφυγετε το Update οσοι το εχετε μεχρι να βγει καινουριο

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Επειδή έψαξα στο forum αλλά δεν το βρήκα. Πως τοποθετούμε το κινητό σε pos για πληρωμή με nfc; Παίζει ρόλο αν έχει θήκη ή όχι;
Link to comment
Share on other sites

Με θήκη έχω πληρώσει και δεν είχα θέμα.

Ακούμπησα/πλησίασα την πλάτη του τηλεφώνου

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με θήκη έχω πληρώσει και δεν είχα θέμα.

Ακούμπησα/πλησίασα την πλάτη του τηλεφώνου

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Επειδή έψαξα στο forum αλλά δεν το βρήκα. Πως τοποθετούμε το κινητό σε pos για πληρωμή με nfc; Παίζει ρόλο αν έχει θήκη ή όχι;

 

Κι εγω με Πειραιώς, ακουμπάω το κινητό στο επάνω μισό του είτε με την πλάτη είτε με την οθόνη. Δεν έχει πρόβλημα.

Με την θήκη που ήρθε μαζί του...

 

Στάλθηκε από Redmi Note 9 Pro, χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες.

Βγήκε η 12 για το τουρκικό redmi note 9 pro, μπαίνει σε όσους έχουν global?

 

Edit: Διάβασα το πρώτο ποστ και πήρα απάντηση. :)

Edited by steliosk
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Παίζει ρόλο και το τερματικό pos. Αν είναι με μπαταρία, χωρίς, πόση μπαταρία έχει, αν έχει καλή κεραία, αν έχει φάει καμιά σαβούρντα κτλ

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

2rx7tcif.jpg

 

Αν μπορεί κάποιος moderator να διαγράψει το ποστ, παρακαλώ

Edited by steliosk
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεί κάποιος moderator να διαγράψει το ποστ, παρακαλώ

 

https://xiaomifirmwareupdater.com/archive/miui/joyeuse/

 

Δεν είναι μαϊμού, αλήθεια είναι.

Σύντομα και συα δικά μας..

 

 

Ποιος ο λόγος για διαγραφή?

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

https://xiaomifirmwareupdater.com/archive/miui/joyeuse/

 

Δεν είναι μαϊμού, αλήθεια είναι.

Σύντομα και συα δικά μας..

 

 

Ποιος ο λόγος για διαγραφή?

 

Επειδή ρωτάω αν μπορούμε να την βάλουμε, ενώ κατάλαβα ότι δεν γίνεται

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αντιμετωπίσει κάποιος το εξής πρόβλημα, αλλά εχω το κινητό ένα μήνα ακριβώς, και δύο φορές ενώ έχω κλήση και απαντάω, δεν ακούω καθόλου μα καθόλου τον συνομιλητή...

ή πχ είχα ηχητικό μήνυμα στο μεσεντζερ και δεν το άκουγα επίσης όταν πατουσα να παίξει...

μετά δοκίμασα να καλέσω εγώ κάποιον, και δεν άκουγα τον ήχο τον κλασικό όταν καλεις κάποιον, δηλαδή καλούσε κανονικά μεν χωρίς να ακούω εγώ το μπιιιιπ δε και φυσικά χωρίς να ακούσω και τον συνομιλητή μου....

και τις δύο φορές που μου έχει συμβεί συνολικά, έκανα επανεκκίνηση και όλα καλά αλλά δεν είναι λύση αυτή...

Βέβαια και τις δύο φορές που συνέβη, λίγο πιο πριν είχα τα ακουστικα συνδεδεμένα (κάτι απλά φθηνά), οπότε ίσως το κολλάνε αυτά, ίσως και όχι βέβαια...

Έχει συμβεί σε άλλον κάτι ανάλογο?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έφαγα φόλα. Πήγα να ξεκλειδώσω bootloader και πρέπει να περιμένω 168 ώρες. Νόμιζα θα μπορούσα επειδή παλιότερα (2 3 χρόνια) είχα ξεκλειδωσει άλλο τηλέφωνο.

 

Γμτ και το πήρα απόφαση να το πειράξω (custom recovery/rom) με όποιο κόστος μπορεί να έχει αυτή η κίνηση(brick)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αντιμετωπίσει κάποιος το εξής πρόβλημα, αλλά εχω το κινητό ένα μήνα ακριβώς, και δύο φορές ενώ έχω κλήση και απαντάω, δεν ακούω καθόλου μα καθόλου τον συνομιλητή...

ή πχ είχα ηχητικό μήνυμα στο μεσεντζερ και δεν το άκουγα επίσης όταν πατουσα να παίξει...

μετά δοκίμασα να καλέσω εγώ κάποιον, και δεν άκουγα τον ήχο τον κλασικό όταν καλεις κάποιον, δηλαδή καλούσε κανονικά μεν χωρίς να ακούω εγώ το μπιιιιπ δε και φυσικά χωρίς να ακούσω και τον συνομιλητή μου....

και τις δύο φορές που μου έχει συμβεί συνολικά, έκανα επανεκκίνηση και όλα καλά αλλά δεν είναι λύση αυτή...

Βέβαια και τις δύο φορές που συνέβη, λίγο πιο πριν είχα τα ακουστικα συνδεδεμένα (κάτι απλά φθηνά), οπότε ίσως το κολλάνε αυτά, ίσως και όχι βέβαια...

Έχει συμβεί σε άλλον κάτι ανάλογο?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φταίνε τα ακουστικά.

Έχουν ανάποδη πολικότητα γείωσης.

Άλλαξε τα καθ δες

 

(παρόμοια φάση και στο coolpad f1. Είχε αναφερθεί πριν 6 χρόνια)

 

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9 Pro - Δεν αναβει η οθονη οταν με καλουν

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...