Jump to content

Redmi Note 9 Pro


highland1
 Κοινοποίηση

Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;  

210 members have voted

  1. 1. Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;

    • ΝΑΙ - Γιατί τη θεωρώ οικονομική συσκευή
    • ΝΑΙ - Γιατί εμπιστεύομαι την Redmi (Xiaomi)
    • ΝΑΙ - Γιατί τα τεχνικά χαρακτηριστικά της με καλύπτουν
    • ΝΑΙ - Για όλα τα παραπάνω
    • ΟΧΙ - Γιατί δε με ικανοποιεί η εγγύηση της Xiaomi
    • ΟΧΙ - Γιατί βρίσκω σφάλμα/-τα λογισμικού - (bug(s))
    • ΟΧΙ - Γιατί με απογοήτευσε η εμπειρία χρήσης
    • ΟΧΙ - Για όλα τα παραπάνω


Recommended Posts

According to the latest information, the MIUI 12 update for the Redmi Note 9 Pro will be rolled out in October. The MIUI 12 update for Redmi Note 9 Pro Max has been rolled out in batches. It is unclear whether the company is talking about MIUI 12 in general or for the device specifically.

 

 

υπομονη............

 

(ειλικρινά, δε σκάω καθόλου. Το τηλέφωνο λειτουργεί αριστα. Οποιοδήποτε αναβαθμιση κατ ουσίαν θα φέρει bugs τα οποία θα λύνονται με OTA updates.

 

και φτου κι απο την αρχη.

αυτό είναι το ¨κόλπο τους¨.

μεροκάματο να βγαίνει.

 

Έχω κάνει port πάνω από 10 υποεκδόσεις miui china version μέχρι την τελική 9,2,2,0.

Φτιάχνανε το ένα χαλούσε κάτι άλλο..Ψιλολόγια...

Τέσπα, το καλό είναι ότι όσο πιο αργά μας έρθει τοσο πιο ¨διορθωμένη¨θα είναι από παιδικές ¨ασθένειες¨ μιάς κι αυτές θα έχουν εμφανιστεί και λυθεί σε εφάμιλλης σειράς τηλέφωνα.

 

Ισως και ο τίτλος "pro" πέρα από κάποια τεχνικά χαρακτηριστικά να σημαίνει και λίγο καλύτερη ποιότητα στο παρεχόμενο SW.

(Λαϊκιστί, το ψάχνουν λίγο παραπάνω σε μάς)

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλά και γω σιγά μη σκάσω.

Έτσι και αλλιώς περιμένω πως και πως να είναι ασφαλή η χρήση custom recovery ώστε να πάω σε aosp(pixel experience, lineage os, κλπ)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, η δόνηση κατά τη εισερχόμενη κλήση είναι διακεκομμένη όχι ιδιαίτερα έντονη. Σε εσάς;
Link to comment
Share on other sites

Ας πάμε κατευθείαν σε 13.

:p

Άλλωστε η 11 μια χαρά είναι.

 

https://www.rprna.com/updates/miui/xiaomi-miui-13-device-list/

 

:lol:

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Παρακολουθώ το thred από την αρχή. Έχω μια ερώτηση. Έχω ένα samsung j5 2017 και θέλω να το αλλάξω γιατί έχει παλιώσει και τώρα τελευταία η μπαταρία του τελειώνει πολύ γρήγορα. Αν πάρω αυτό το τηλέφωνο μπορεί να δουλέψει απροβλημάτιστα out of the box μετά άπω την εγκατάσταση των εφαρμογών που χρησιμοποιώ και τις σχετικές ρυθμίσεις( internet , ήχοι κλήσεις κλπ ). Δεν έχω τρομερές απαιτήσεις και δεν θέλω να ψάχνομαι με περίεργες ρυθμίσεις και διάφορα bug του λειτουργικού ( είμαι λίγο μεγάλος σε ηλικία).
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Παρακολουθώ το thred από την αρχή. Έχω μια ερώτηση. Έχω ένα samsung j5 2017 και θέλω να το αλλάξω γιατί έχει παλιώσει και τώρα τελευταία η μπαταρία του τελειώνει πολύ γρήγορα. Αν πάρω αυτό το τηλέφωνο μπορεί να δουλέψει απροβλημάτιστα out of the box μετά άπω την εγκατάσταση των εφαρμογών που χρησιμοποιώ και τις σχετικές ρυθμίσεις( internet , ήχοι κλήσεις κλπ ). Δεν έχω τρομερές απαιτήσεις και δεν θέλω να ψάχνομαι με περίεργες ρυθμίσεις και διάφορα bug του λειτουργικού ( είμαι λίγο μεγάλος σε ηλικία).

 

Πάρτο φίλε μου άφοβα !!!

Link to comment
Share on other sites

According to the latest information, the MIUI 12 update for the Redmi Note 9 Pro will be rolled out in October. The MIUI 12 update for Redmi Note 9 Pro Max has been rolled out in batches. It is unclear whether the company is talking about MIUI 12 in general or for the device specifically.

 

 

υπομονη............

 

(ειλικρινά, δε σκάω καθόλου. Το τηλέφωνο λειτουργεί αριστα. Οποιοδήποτε αναβαθμιση κατ ουσίαν θα φέρει bugs τα οποία θα λύνονται με OTA updates.

 

και φτου κι απο την αρχη.

αυτό είναι το ¨κόλπο τους¨.

μεροκάματο να βγαίνει.

 

Έχω κάνει port πάνω από 10 υποεκδόσεις miui china version μέχρι την τελική 9,2,2,0.

Φτιάχνανε το ένα χαλούσε κάτι άλλο..Ψιλολόγια...

Τέσπα, το καλό είναι ότι όσο πιο αργά μας έρθει τοσο πιο ¨διορθωμένη¨θα είναι από παιδικές ¨ασθένειες¨ μιάς κι αυτές θα έχουν εμφανιστεί και λυθεί σε εφάμιλλης σειράς τηλέφωνα.

 

Ισως και ο τίτλος "pro" πέρα από κάποια τεχνικά χαρακτηριστικά να σημαίνει και λίγο καλύτερη ποιότητα στο παρεχόμενο SW.

(Λαϊκιστί, το ψάχνουν λίγο παραπάνω σε μάς)

Ούτε εγώ έχω θέμα με MIUI 12 που την πήρα και πιο μπροστά από σας.

Λογικά θα πετάει και στο 9pro η 12! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Άρα από ώρα σε ώρα, άνετα σε μέρα το περιμένουμε και εμείς

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε λίγη ώρα θα βγει η 12 για το redmi note 9 pro max..

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Παρακολουθώ το thred από την αρχή. Έχω μια ερώτηση. Έχω ένα samsung j5 2017 και θέλω να το αλλάξω γιατί έχει παλιώσει και τώρα τελευταία η μπαταρία του τελειώνει πολύ γρήγορα. Αν πάρω αυτό το τηλέφωνο μπορεί να δουλέψει απροβλημάτιστα out of the box μετά άπω την εγκατάσταση των εφαρμογών που χρησιμοποιώ και τις σχετικές ρυθμίσεις( internet , ήχοι κλήσεις κλπ ). Δεν έχω τρομερές απαιτήσεις και δεν θέλω να ψάχνομαι με περίεργες ρυθμίσεις και διάφορα bug του λειτουργικού ( είμαι λίγο μεγάλος σε ηλικία).

Μεχρι τα 50 έχουμε καιρό..

:D

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα, το max τι διαφορά έχει από το pro?
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα, το max τι διαφορά έχει από το pro?

 

Άν δεν κάνω λάθος το MAX είναι το δικό μας Pro αλλά στην Ινδία και την Κίνα.. Είναι τα ίδια αλλα με διαφορετικές ROM.

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα, το max τι διαφορά έχει από το pro?

 

Μια διαφορα στους αισθητηρες της καμερας και στην ταχεια φορτιση.

Link to comment
Share on other sites

Μια διαφορα στους αισθητηρες της καμερας και στην ταχεια φορτιση.

 

Αυτό που λές εσύ είναι η διαφορά του Note 9S με το Note 9 Pro.....Το Max δέν έρχεται στην ευρωπαϊκή αγορά

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Το max είναι άλλο τηλέφωνο

Δεν έχει NFC

Η selfie είναι 32mp

Τελείως διαφορετική Rom και device name (excalibur)

Αυτό που είναι ίδιο με το δικό μας είναι το pro το ινδικό με το S το δικό μας ( curtana )

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από ότι καταλάβατε "τρώγομαι" να βάλω την 12, αλλά δεν...

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ έχω μείνει σε 11.0.4 σε global, πρέπει να κάνω κάτι για να έρθει η αναβάθμιση;

 

https://xiaomifirmwareupdater.com/firmware/joyeuse/

Μπες και κατεβασε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 50 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό που λές εσύ είναι η διαφορά του Note 9S με το Note 9 Pro.....Το Max δέν έρχεται στην ευρωπαϊκή αγορά

 

https://www.google.gr/amp/s/gr.gizchina.com/2020/03/25/redmi-note-9-pro-vs-redmi-note-9-pro-max-poio-na-dialexete/amp/

Link to comment
Share on other sites

Εντύπωση μου κάνει ότι ενώ έχω το mi band 4 όταν είχα iPhone με το που άνοιγα το Bluetooth συνδεόταν απευθείας χωρίς να αποσυνδέεται και χωρίς να θέλει δίκτυο (wifi/data). Τώρα που έχω το 9 pro μια συνδέεται και μια αποσυνδέεται. Εκεί που βλέπω ότι έχω εισερχόμενη κλήση και όλα καλά ξαφνικά χάνεται. Εννοείται ότι έχω κάνει επαναφορά ρυθμίσεων αλλά και πάλι τίποτα. Κάνεις καμιά ιδέα;;
Link to comment
Share on other sites

Κλείδωσε τη mi fit να μη κλείνει μόνη της.

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κλείδωσε τη mi fit να μη κλείνει μόνη της.

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Από πού μπορώ να το κάνω αυτό;;

Link to comment
Share on other sites

Από πού μπορώ να το κάνω αυτό;;

1) Πας ιδιότητες της εφαρμογής (mifit ) εξοικονόμηση μπαταρίας και το κάνεις χωρίς περιορισμούς

2) Καθώς τρέχει η εφαρμογή πατάς home ( αρχική οθόνη ) πατάς τα πρόσφατα βρίσκεις τις εφαρμογές που τρέχουν πατάς κρατάς το mifit και πατάς το λουκετάκι.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει βρει κανεις εφαρμογη ραδιοφωνου με RDS?

το ψαχνω απο τοτε που ειχα το rn4x αλλα χωρις αποτελεσμα.

Μαλλον δεν πρεπει να βγαινει κατι τετοιο...

Link to comment
Share on other sites

1) Πας ιδιότητες της εφαρμογής (mifit ) εξοικονόμηση μπαταρίας και το κάνεις χωρίς περιορισμούς

2) Καθώς τρέχει η εφαρμογή πατάς home ( αρχική οθόνη ) πατάς τα πρόσφατα βρίσκεις τις εφαρμογές που τρέχουν πατάς κρατάς το mifit και πατάς το λουκετάκι.

 

Το βήμα 1 μπόρεσα και το έκανα. Στο βήμα 2 όμως μάλλον κάπου μπερδεύομαι και δεν το βρίσκω για να κάνω αυτό που μου λες. Σε ευχαριστώ πολύ πάντως για την βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9 Pro - Δεν αναβει η οθονη οταν με καλουν

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...