Jump to content

Redmi Note 9 Pro


highland1
 Κοινοποίηση

Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;  

210 members have voted

  1. 1. Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;

    • ΝΑΙ - Γιατί τη θεωρώ οικονομική συσκευή
    • ΝΑΙ - Γιατί εμπιστεύομαι την Redmi (Xiaomi)
    • ΝΑΙ - Γιατί τα τεχνικά χαρακτηριστικά της με καλύπτουν
    • ΝΑΙ - Για όλα τα παραπάνω
    • ΟΧΙ - Γιατί δε με ικανοποιεί η εγγύηση της Xiaomi
    • ΟΧΙ - Γιατί βρίσκω σφάλμα/-τα λογισμικού - (bug(s))
    • ΟΧΙ - Γιατί με απογοήτευσε η εμπειρία χρήσης
    • ΟΧΙ - Για όλα τα παραπάνω


Recommended Posts

Με ένα καλό ξεσαβούριασμα δεν θα στο κάνει.

Αν χρησιμοποιείς 3rd party launcher και έχει επιλογή lock in memory, καντο.

 

Εν γένει, δοκίμασε άλλον launcher.

χρησιμοποιω τον cpl (σε Lg g4) και πάει πολύ πιο γρήγορα από οποιονδήποτε.

https://play.google.com/store/apps/details?id=ru.whatau.cpl&hl=el

Περίπου ιδια φαση και ο apex.

 

Σημειο αναφοράς η smoothness στο σκρολαρισμα του συρταριου εφαρμογών

Επειδή παρατηρήσαμε και εμείς αυτό που λες στο κινητό, όταν λες "ξεσαβούριασμα"?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

11.0.7.0 η μονη διαφορα που βλεπω ειναι το εικονιδιο του vowifi αντι για διπλη κεραια wifi που εβγαζε τωρα γραφει VoWifi.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, μόλις πριν από μερικές ώρες αγόρασα την συσκευή και πρώτη φορά σε Xiaomi. Ήθελα να ρωτήσω το εξής γιατί δεν μπορώ να το βρω. Πώς μπορώ να κάνω μια κεντρική καρτέλα και δεξιά και αριστερά να βάζω τις εφαρμογές μου;;;
Link to comment
Share on other sites

πως ενεργοποιώ το greenify να κλείνει τις εφαρμογές που τρέχουν στο background; εχω συνεχώς ειδοποιήσεις απο διάφορες εφαρμογές
Link to comment
Share on other sites

Επειδή παρατηρήσαμε και εμείς αυτό που λες στο κινητό, όταν λες "ξεσαβούριασμα"?

 

πεταμα περιτων εφαρμογων και υπρεσιών αλλά δεν αλλάζει κάτι τελικά.

καλυτερη λύση,

action launcher απο το μαγαζί

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, μόλις πριν από μερικές ώρες αγόρασα την συσκευή και πρώτη φορά σε Xiaomi. Ήθελα να ρωτήσω το εξής γιατί δεν μπορώ να το βρω. Πώς μπορώ να κάνω μια κεντρική καρτέλα και δεξιά και αριστερά να βάζω τις εφαρμογές μου;;;

δεν εισαι αρκετα σαφης εννοεις μια κεντρικη οθονη και να εχεις πολλες οθονες με εφαρμογες και να κανουν κυκλικη περιφορα πχ οπως τα σαμσουνγκ παλιαιωτερα?για διευκρινησε γιατι το miui εχει τις εφαρμογες σε συνεχομενα παραθυρα.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

δεν εισαι αρκετα σαφης εννοεις μια κεντρικη οθονη και να εχεις πολλες οθονες με εφαρμογες και να κανουν κυκλικη περιφορα πχ οπως τα σαμσουνγκ παλιαιωτερα?για διευκρινησε γιατι το miui εχει τις εφαρμογες σε συνεχομενα παραθυρα.

 

Εννοώ να έχεις πχ μια κεντρική οθόνη και να βάζεις εφαρμογές σε νέα οθόνη είτε δεξιά της αρχικής είτε αριστερά της.

 

Πχ στα αριστερά να βάλω μια καρτέλα με εφαρμογές social media και στα δεξιά παιχνίδια.

 

Εδώ παρατήρησα ότι έχει την πρώτη οθόνη και όλες οι υπόλοιπες πάνε στα δεξιά της.

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ να έχεις πχ μια κεντρική οθόνη και να βάζεις εφαρμογές σε νέα οθόνη είτε δεξιά της αρχικής είτε αριστερά της.

 

Πχ στα αριστερά να βάλω μια καρτέλα με εφαρμογές social media και στα δεξιά παιχνίδια.

 

Εδώ παρατήρησα ότι έχει την πρώτη οθόνη και όλες οι υπόλοιπες πάνε στα δεξιά της.

 

Κυκλική κίνηση οθονών/καρτελών δεν έχει. Μπορεί να γίνει με άλλον launcher, πχ. τον nova.

 

Τώρα, αν έχεις πχ. 3 καρτέλες, μπορείς να ορίσεις τη μεσαία ως Αρχική. Απλά για να έχεις την αίσθηση του αριστερά δεξιά.

Join The Life
Link to comment
Share on other sites

Εννοώ να έχεις πχ μια κεντρική οθόνη και να βάζεις εφαρμογές σε νέα οθόνη είτε δεξιά της αρχικής είτε αριστερά της.

 

Πχ στα αριστερά να βάλω μια καρτέλα με εφαρμογές social media και στα δεξιά παιχνίδια.

 

Εδώ παρατήρησα ότι έχει την πρώτη οθόνη και όλες οι υπόλοιπες πάνε στα δεξιά της.

 

Μπορείς να το κάνεις αυτό. Χώρισε τις οθόνες σου σύμφωνα με τις κατηγορίες που λές και μετά πήγενε με παρατεταμένο πάτημα στην κενή οθόνη, μετά ρυθμίσεις και μετα ορισμός προεπιλεγμένης οθόνης..

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας.

 

Ήθελα να ρωτήσω και κάτι άλλο...

 

Παρατήρησα ότι για να λάβω ή να στείλω sms πρέπει να είμαι συνδεδεμένος με wifi/data. Έχω επιλέξει κάτι γιατί δεν μπορώ να βρω τι γίνεται ούτε και θυμάμαι αν έχω βάλει κάποια ρύθμιση κατά λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Θα ήθελα τη συμβουλή σας σε δύο θεματάκια. Σκέφτομαι να πάρω το Note 9 Pro στη σύζυγο.

1. Στην αρχή του νήματος είχα διαβάσει για ασυμβατότητα της μπάντας του 4G+ στα ελληνικά δίκτυα. Συνεχίζει να υφίσταται αυτό ή διορθώθηκε με κάποια αναβάθμιση;

2. Θεωρείτε ότι συγκριτικά με τo Samsung A71, με το οποίο είναι παρόμοια τηλέφωνα, αξίζει η αγορά του Redmi; (Δεν είχα ποτέ Xiaomi).

Τέλος, υπάρχει κάτι που σας χαλάει ή θα πρέπει να προσέξω;

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Θα ήθελα τη συμβουλή σας σε δύο θεματάκια. Σκέφτομαι να πάρω το Note 9 Pro στη σύζυγο.

1. Στην αρχή του νήματος είχα διαβάσει για ασυμβατότητα της μπάντας του 4G+ στα ελληνικά δίκτυα. Συνεχίζει να υφίσταται αυτό ή διορθώθηκε με κάποια αναβάθμιση;

2. Θεωρείτε ότι συγκριτικά με τo Samsung A71, με το οποίο είναι παρόμοια τηλέφωνα, αξίζει η αγορά του Redmi; (Δεν είχα ποτέ Xiaomi).

Τέλος, υπάρχει κάτι που σας χαλάει ή θα πρέπει να προσέξω;

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

4g+ η 5g δεν υποστυριζονται απο τα δυκτια ακομα εδω(πειραματικο σταδιο ειμαστε) το Α 71 εκτος της οθονης ειναι υπερεκτιμημενο και υπερκοστολογισμενο.9 προ σιγουρα κερδιζεις.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ Αττική σε πολλά σημεία έχω 4g+ με cosmote.. στα περισσότερα δλδ όπου είχα κ με άλλες συσκευές
Link to comment
Share on other sites

Υποστηρίζει 4G+ η συσκευή.

Σχεδόν σε όλη τη Θεσσαλονίκη πιάνω.

Βέβαια οι ταχύτητες εξαρτώνται από την ώρα (πχ σε ώρες αιχμής είναι σαφώς χαμηλότερες απ' τις βραδυνές)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δε μερικά σημεία της Θεσσαλονίκης έχω εντοπίσει 4g+

...και συνεχώς αυξάνονται αυτά τα σημεία. ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

παντως η μπαταρια του κινητου ειναι απίστευτη ..εχω παθει ζημια ! δυναμίτης κανονικος ! ξεχνας πραγματικα που ειναι ο φορτιστής ! βραχος κανονικος στο θεμα αυτο !
Link to comment
Share on other sites

4g+ κανονικά

 

Η μπαταρία απίστευτη. Ξεχνάς πότε το μπριζωσες

εχω παθει την πλακα μου με αυτο το θεμα ...δεν υπαρχει :):):)

παιδες τελικα ηχογραφηση κλησεων υπαρχει ? γιατι με τις εφαρμογες δεν πιανει ...

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες την cube acr?

οχι την δοκιμαζω και επανερχομαι ...:)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος πως μπορώ να καταλάβω στην καινούργια εφαρμογή μπαταρίας πως φαίνεται πόσεα ώρες έχω από την τελευταία φόρτιση;
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος πως μπορώ να καταλάβω στην καινούργια εφαρμογή μπαταρίας πως φαίνεται πόσεα ώρες έχω από την τελευταία φόρτιση;

Βγάζει λάθος τις ώρες. Πρέπει να διορθωθεί από την χιαομι αυτο. Το θέμα είναι πως μπορούμε να τους το πούμε ώστε να το διορθώσουν

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει καμιά εφαρμογή από play να το κάνει αυτό??

 

Γίνεται και έχει αναφερθεί εφαρμογή στα σχόλια στις ποιο πίσω σελίδες. Δε θυμάμαι ποια.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9 Pro - Δεν αναβει η οθονη οταν με καλουν

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...