Jump to content

Redmi Note 9 Pro


highland1
 Κοινοποίηση

Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;  

210 members have voted

  1. 1. Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;

    • ΝΑΙ - Γιατί τη θεωρώ οικονομική συσκευή
    • ΝΑΙ - Γιατί εμπιστεύομαι την Redmi (Xiaomi)
    • ΝΑΙ - Γιατί τα τεχνικά χαρακτηριστικά της με καλύπτουν
    • ΝΑΙ - Για όλα τα παραπάνω
    • ΟΧΙ - Γιατί δε με ικανοποιεί η εγγύηση της Xiaomi
    • ΟΧΙ - Γιατί βρίσκω σφάλμα/-τα λογισμικού - (bug(s))
    • ΟΧΙ - Γιατί με απογοήτευσε η εμπειρία χρήσης
    • ΟΧΙ - Για όλα τα παραπάνω


Recommended Posts

η ρομ που αναφερω δεν ειναι 100% κουστομια ειναι σταθερη της xiaomi απλα δεν εχει τον dialer της google που βασει ευρωπαικης νομοθεσιας απαγορευει την ηχογραφηση κλησεων(φαινεται μονο οι εισπρακτικες εχουν δικαιωματα).επισης αν ασχολεισε εστω και λιγο το τηλ.το κλειδωνεις οτι ωρα και στιγμη οποτε εγγυηση δεν χανεις.υποψιν δεν σε προτρεπω να κανεις οτιδηποτε,ενημερωση σου εκανα.

 

Εννοείται ότι είναι ενημέρωση και σε ευχαριστώ και μόνο για το χρόνο σου να απαντήσεις.

Τώρα για dialer όπως χρησιμοποιούσα και στο Samsung S5 Neo, έτσι και σε RN9 Pro από την επομένη κιόλας , εγκατέστησα το True Phone που παίζει σφαίρα και με πολλές παραμετροποιήσεις.

Το μόνο που χρειάζομαι είναι ηχογράφηση μέσω bluetooth (που και με την global δεν είναι σίγουρο ότι θα παίζει).

Για διαφημίσεις έβαλα το Adguard που κάποιος είχε αναφέρει εδώ πριν καιρό, και ησύχασα.

Το επόμενο βήμα είναι να αφαιρέσω κάποιες εφαρμογές που δεν μου χρειάζονται. Κάπου εδώ είχα διαβάσει σε προηγούμενες σελίδες για ένα utility μέσω Desktop.

Τώρα για το θέμα του χρόνου να ασχοληθώ, είναι πολύ περιορισμένος μπροστά στον υπολογιστή και με πιθανότητα brick (επειδή έχω χάσει δουλειές, χάνω και χρόνια της ζωής μου) θα το προσπαθήσω όταν θα είμαι πιο έτοιμος και η κοινότητα πιο προετοιμασμένη από τις συνεχείς αναβαθμίσεις.

Πάντως το κινητό για επαγγελματική χρήση και με στύψιμο όλη μέρα (δίχως να εκμεταλλευτώ στο έπακρο τις δυνατότητες του) είναι τέρας και το συνιστώ σε όσους ασχολούνται με αγορά κινητού αυτό το καιρό!

Σίγουροι είναι μόνο, οι τρελοί...

Redmi Note 9 Pro 6/64

11.0.6.0 (QJZEUXM)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Εγώ έκανα λογαριασμό στο 112 και είπα να μου στέλνουν sms και λαμβάνω κανονικά μέσω κινητού ούτε εγώ λαμβάνω.

 

https://112.gr/el-gr/

Σε εμένα μια χαρά έρχονται... EU....

 

Στάλθηκε από Redmi Note 9 Pro, χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδιά επειδή έρχομαι απο stock Android, που εκει χρησιμοποιουσα το greenify, εδω πως σκοτώνουμε τις εφαρμογές ωστε να μην τρέχουν στο background;;
Link to comment
Share on other sites

παιδιά επειδή έρχομαι απο stock Android, που εκει χρησιμοποιουσα το greenify, εδω πως σκοτώνουμε τις εφαρμογές ωστε να μην τρέχουν στο background;;

 

Αν κατάλαβα καλά την ερώτηση σου :

Παρατεταμένο κλικ στο εικονίδιο της εφαρμογής ➡️ Εξοικονόμηση μπαταρίας ➡️ Περιορισμός ενεργειών παρασκηνίου

Σίγουροι είναι μόνο, οι τρελοί...

Redmi Note 9 Pro 6/64

11.0.6.0 (QJZEUXM)

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία παρατηρώ αυξημένη κατανάλωση μπαταριας. Οκ, τη βγάζει τη μερα αλλαι και πάλι ενα 30% έχασα.

Κάποια στιγμή θέλω να κάνω ρισετ να στρωσει λίγο το τηλέφωνο.

 

 

 

Κανένα νέο με custom rom/recovery εχουμε?

Είναι $k@¥a το θέμα στους xda και δε βγάζω άκρη

 

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το εχω κανει, αλλα μερικές εφαρμογές συνεχίζουν κ στέλνουν ειδοποιήσεις, πχ bangood

 

Το ότι λαμβάνει ειδοποιήσεις η εφαρμογή του τηλεφώνου, δεν σημαίνει ότι τρέχει στο παρασκήνιο συνέχεια. Αν γνωρίζει κάποιος ας με διορθώσει.

Επίσης μπορείς να απενεργοποιήσεις ή να τροποποιήσεις τις εκάστοτε ειδοποιήσεις, σε κάθε εφαρμογή ξεχωριστά.

Σίγουροι είναι μόνο, οι τρελοί...

Redmi Note 9 Pro 6/64

11.0.6.0 (QJZEUXM)

Link to comment
Share on other sites

το εχω κανει, αλλα μερικές εφαρμογές συνεχίζουν κ στέλνουν ειδοποιήσεις, πχ bangood

 

και όλοι οι υπόλοιποι θέλουμε κάτι τέτοιο χωρίς να τα βάζουμε σε λίστα "μη τη Killareis , κράτα τη κλειδωμένη κλπ" :))))))

 

ρύθμισε την εφαρμογή να μη στέλνει ειδοποιήσεις

Link to comment
Share on other sites

νομιζω, πως η εφαρμογη θα συνεχισει να δουλευει στο backround αν κλεισουμε τις ειδοποιησεις , απλα δε θα στελνει Notifications
Link to comment
Share on other sites

εχθές το βράδυ ήρθε μια ενημέρωση ασφαλείας μαζί με την αναβάθμιση σε 11.0.6.0. με την αναβάθμιση αυτή διορθώθηκε και το θέμα με το φαινόμενο να μην εμφανίζονται στη μπάρα συντομεύσεων ορισμένα εικονίδια συντομεύσεων, και η επιλογή αυτών "επεξεργασία", όλα ok λοιπόν!
NOKIA 808 PUREVIEW THE MOBILE KING - XIAOMI MI 10 PRO 5G USER.
Link to comment
Share on other sites

εχθές το βράδυ ήρθε μια ενημέρωση ασφαλείας μαζί με την αναβάθμιση σε 11.0.6.0. με την αναβάθμιση αυτή διορθώθηκε και το θέμα με το φαινόμενο να μην εμφανίζονται στη μπάρα συντομεύσεων ορισμένα εικονίδια συντομεύσεων, και η επιλογή αυτών "επεξεργασία", όλα ok λοιπόν!
Εμένα μου ήρθε. Κάποια στιγμή δεν είχα ιντερνέτ σταμάτησε και πλέον δεν μου την βγάζει! Θυμωσαν; Υπάρχει τρόπος να την πάρω κάπως; Κάτι σαν force update?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου ήρθε. Κάποια στιγμή δεν είχα ιντερνέτ σταμάτησε και πλέον δεν μου την βγάζει! Θυμωσαν; Υπάρχει τρόπος να την πάρω κάπως; Κάτι σαν force update?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

https://xiaomifirmwareupdater.com/firmware/joyeuse/

 

Κατεβασε τη απο εδω. Δες ποια ρομ εχεις.

Link to comment
Share on other sites

καλα το κινητο στο θεμα μπαταριας ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ...εχω παθει ζημια ...:)

κυριολεκτικα ξεχνας που ειναι ο φορτιστης ! δεν θυμαμαι ποτε να ειχα στην ζωη μου κινητο με τετοια μπαταρια !

ειδικα αυτη την βδομαδα που ειμαι πρωι απογευμα στην δουλεια σερι καταλαβα την αξια του στο θεμα αυτο !

επισης εχω εντυπωσιαστει και απο την καμερα ..περιμενα πολυ χειροτερα πραγματα αλλα την μερα τα αποτελεσματα ειναι θεαματικα !

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό στα χρήματα του είναι εξαιρετικό

Η μπαταρία την βλέπω και εγώ παρά πολύ καλή . Πιο καλή από το ποκο που είχα πριν

Link to comment
Share on other sites

καλα το κινητο στο θεμα μπαταριας ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ...εχω παθει ζημια ...:)

κυριολεκτικα ξεχνας που ειναι ο φορτιστης ! δεν θυμαμαι ποτε να ειχα στην ζωη μου κινητο με τετοια μπαταρια !

ειδικα αυτη την βδομαδα που ειμαι πρωι απογευμα στην δουλεια σερι καταλαβα την αξια του στο θεμα αυτο !

επισης εχω εντυπωσιαστει και απο την καμερα ..περιμενα πολυ χειροτερα πραγματα αλλα την μερα τα αποτελεσματα ειναι θεαματικα !

Τα ιδια και απο εμενα.

Link to comment
Share on other sites

Είδα στο miui gr όχι κάποιοι εγκατέστησαν το ltrp και φλασαρουν ρομς.

Τι μπορεί να πάει στραβά?

Στο τσακ είμαι να ασχοληθώ λίγο το μεσημέρι.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται ρε παιδιά με το MIUI 12?? Πότε θα έρθει??? Θα έχουμε αλλάξει συσκευή και ακόμα θα περιμένουμε...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, διάβασα εδώ μεσα διάφορα για το Redmi, τελικα αξίζει να το παρω ? εχω τοLG G6 και μια χαρά τρέχει. Θέλω όμως να το αλλαξω, ΝΑ ΠΑΡΩ το Redmi Note 9 PRO ???

 

2020-10-06-023208.png

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε τι βοηθάει ουσιαστικά;

 

Να αποθηκευεις τις φωτογραφιες που τραβας με την Gcam στην καρτα μνημης και οχι στον εσωτερικο αποθηκευτικο χωρο της συσκευης

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9 Pro - Δεν αναβει η οθονη οταν με καλουν

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...