Jump to content

Redmi Note 9 Pro


highland1
 Κοινοποίηση

Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;  

210 members have voted

  1. 1. Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;

    • ΝΑΙ - Γιατί τη θεωρώ οικονομική συσκευή
    • ΝΑΙ - Γιατί εμπιστεύομαι την Redmi (Xiaomi)
    • ΝΑΙ - Γιατί τα τεχνικά χαρακτηριστικά της με καλύπτουν
    • ΝΑΙ - Για όλα τα παραπάνω
    • ΟΧΙ - Γιατί δε με ικανοποιεί η εγγύηση της Xiaomi
    • ΟΧΙ - Γιατί βρίσκω σφάλμα/-τα λογισμικού - (bug(s))
    • ΟΧΙ - Γιατί με απογοήτευσε η εμπειρία χρήσης
    • ΟΧΙ - Για όλα τα παραπάνω


Recommended Posts

Παιδιά ήρθαν τα τζαμάκια που είχα παραγγέλλει από AliExpress ένα για την οθόνη και ένα για την κάμερα.

Παρ όλο που στην φωτογραφία φαινόταν με μαύρο περίγραμμα, ανακουφίστηκα όταν είδα πως δεν έχει καθόλου χρωματιστό περίγραμμα και ο αισθητήρας εγγύτητας μετά την εύκολη τοποθέτησή του, λειτουργεί θαυμάσια !!!

Επίσης δεν κάνει καμία παραμόρφωση στις φωτογραφίες...

Ενδεικτικά βάζω και το λινκ.....

https://www.aliexpress.com/item/4001160113626.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.5cd14c4d0tZYqR

Edited by pmakridis
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Παιδιά ήρθαν τα τζαμάκια που είχα παραγγέλλει από AliExpress ένα για την οθόνη και ένα για την κάμερα.

Παρ όλο που στην φωτογραφία φαινόταν με μαύρο περίγραμμα, ανακουφίστηκα όταν είδα πως δεν έχει καθόλου χρωματιστό περίγραμμα και ο αισθητήρας εγγύτητας μετά την εύκολη τοποθέτησή του, λειτουργεί θαυμάσια !!!

Επίσης δεν κάνει καμία παραμόρφωση στις φωτογραφίες...

Ενδεικτικά βάζω και το λινκ.....

https://www.aliexpress.com/item/4001160113626.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.5cd14c4d0tZYqR

 

Το κομμάτι που πάει στη κάμερα είναι και αυτό τζαμακι; Πήρα από eBay και είναι ζελατίνα όχι γυαλί

Link to comment
Share on other sites

Το κομμάτι που πάει στη κάμερα είναι και αυτό τζαμακι; Πήρα από eBay και είναι ζελατίνα όχι γυαλί
Τζαμάκι είναι, όχι ζελατίνα...

 

Στάλθηκε από Redmi Note 9 Pro, χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

Σε διάφορα forums/sites διαβάζω για κάποιο πρόβλημα , οτι μπαίνει σκόνη στο τζαμάκι της πίσω κάμερας.

Το έχετε αντιμετωπίσει;

Ήμουν έτοιμος να το παραγγείλω αλλά αυτά τα σχόλια με έκαναν να στραφώ προς στο mi 10 lilte .

Ποια είναι η άποψη σας ;

 

Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δύο πράγματα σ' αυτή την ζωή δεν έχουν τέλος, το σύμπαν και η ηλιθιότητα των ανθρώπων αν και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα βέβαιος.

Α.Einstein

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλά ξέχασες να κάνεις αυτή την ερώτηση :))

 

MIUI ΕΚΔΟΣΗ -> αν βλέπεις το EU ανάμεσα τότε είναι EU αλλιώς λέει ΜΙ και είναι GLOBAL

 

 

 

π.χ. QJZMIXM ή QJZEUXM

Οκ σε ευχαριστώ για την διευκρίνηση. Μήπως μπορείς να μου πεις και τις διαφορές αν υπάρχουν μεταξύ eu και global?

Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ήρθαν τα τζαμάκια που είχα παραγγέλλει από AliExpress ένα για την οθόνη και ένα για την κάμερα.

Παρ όλο που στην φωτογραφία φαινόταν με μαύρο περίγραμμα, ανακουφίστηκα όταν είδα πως δεν έχει καθόλου χρωματιστό περίγραμμα και ο αισθητήρας εγγύτητας μετά την εύκολη τοποθέτησή του, λειτουργεί θαυμάσια !!!

Επίσης δεν κάνει καμία παραμόρφωση στις φωτογραφίες...

Ενδεικτικά βάζω και το λινκ.....

https://www.aliexpress.com/item/4001160113626.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.5cd14c4d0tZYqR

Και εγώ κάτι τέτοιο παραγγειλα δεν ξέρω αν ήταν από τον ίδιο έβαλα το πίσω τζαμακι αλλά το μπροστινό έχει μαύρο πλαίσιο και δεν το ρισκάρω να το βάλω γιατί το πλαστικό από την μάνα του είναι μια χαρά και έχω βάλει και μια nilkin flip case .

 

Sent from my U65GT using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

και εγω ειμουν ετοιμος να το παρω αλλα το σκεφτομαι λογου αυτου που αναφερεις με την σκονη στην κυρια καμερα του .περιμενω να μας πουν τα παιδια που το εχουν .

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα σας.

Σε διάφορα forums/sites διαβάζω για κάποιο πρόβλημα , οτι μπαίνει σκόνη στο τζαμάκι της πίσω κάμερας.

Το έχετε αντιμετωπίσει;

Ήμουν έτοιμος να το παραγγείλω αλλά αυτά τα σχόλια με έκαναν να στραφώ προς στο mi 10 lilte .

Ποια είναι η άποψη σας ;

 

Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

και εγω ειμουν ετοιμος να το παρω αλλα το σκεφτομαι λογου αυτου που αναφερεις με την σκονη στην κυρια καμερα του .περιμενω να μας πουν τα παιδια που το εχουν

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες.

Έχω το κινητό λίγες μέρες αλλά το πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι ότι το ακουστικό στις κλήσεις έχει πολύ χαμηλή ένταση. Ειδικά αν είσαι κάπου με φασαρία πχ αυτοκίνητο ακούς με δυσκολία. Εννοείται κατά την διάρκεια μιας κλήσης πατάω αύξηση έντασης να πάει στο τέρμα άρα δεν είναι εκεί το πρόβλημα.

Υπάρχει λύση αν δεν είσαι root και δεν θες να ασχοληθείς με root;

Δε με νοιάζει η ένταση του ηχείου. Παρά μόνο του ακουστικού...

Ευχαριστώ!

Σαν τα Xiaomi τίποτα!!! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με την σκόνη είναι πολύ περιορισμένο.Απο όλο το νήμα αναφέρθηκε μόνο μια συσκευή με θέμα.Άν θέλετε να το πάρετε μπορείτε να πάρετε το πράσινο που δεν έχει τέτοιο θέμα λόγω διαφορετικής διάταξης των καμερών από τα άλλα χρώματα.
Link to comment
Share on other sites

και εγω ειμουν ετοιμος να το παρω αλλα το σκεφτομαι λογου αυτου που αναφερεις με την σκονη στην κυρια καμερα του .περιμενω να μας πουν τα παιδια που το εχουν .

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

και εγω ειμουν ετοιμος να το παρω αλλα το σκεφτομαι λογου αυτου που αναφερεις με την σκονη στην κυρια καμερα του .περιμενω να μας πουν τα παιδια που το εχουν

Μη τρομάζεις. Πάρε το πράσινο που δεν έχουν αναφερθεί τέτοιο προβλήματα. (Το πράσινο έχω και ΔΕΝ βλέπω κόκκο σκόνης)

Καλημέρα παίδες.

Έχω το κινητό λίγες μέρες αλλά το πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι ότι το ακουστικό στις κλήσεις έχει πολύ χαμηλή ένταση. Ειδικά αν είσαι κάπου με φασαρία πχ αυτοκίνητο ακούς με δυσκολία. Εννοείται κατά την διάρκεια μιας κλήσης πατάω αύξηση έντασης να πάει στο τέρμα άρα δεν είναι εκεί το πρόβλημα.

Υπάρχει λύση αν δεν είσαι root και δεν θες να ασχοληθείς με root;

Δε με νοιάζει η ένταση του ηχείου. Παρά μόνο του ακουστικού...

Ευχαριστώ!

Μήπως είναι θέμα hardware? (Ισπανίδα μπορώ να πω ότι είναι αρκετά δυνατό-σε βαθμό να μην τον έχω τέρμα γιατί ακουνε οι γύρω μου)

Ή δεν τον τοποθετείς καλά στο αυτί????(καμιά φορά από κεκτημένη ταχύτητα δε το βάψω ακριβώς εκεί που πρέπει και όντως φαίνεται να μην έχει καλή ένταση. ΟΜΩΣ λίγο δεξιά αριστερά το πάω και βρίσκω ακριβώς το αυτί!!!!) Για δοκίμασε μήπως και.....

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με την θέση.. του ακουστικού θέλει ακριβώς μια συγκεκριμένη θέση.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με την θέση.. του ακουστικού θέλει ακριβώς μια συγκεκριμένη θέση.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Συμφωνώ, πρέπει να βρεις την θέση στο αυτί. Στο note 4 που είχα νομίζω πως ήταν ποιο μεγάλη η γρίλια του ακουστικού και γι'αυτό δεν είχα θέμα, όχι ότι έχω τώρα

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με τη σκόνη δε νομίζω ότι είναι ανασταλτικός παράγοντας.

Ελάχιστα έχει αναφερθεί.

Εγώ έχω το interstellar grey αγορασμενο από Γερμανό και δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

και εγω ειμουν ετοιμος να το παρω αλλα το σκεφτομαι λογου αυτου που αναφερεις με την σκονη στην κυρια καμερα του .περιμενω να μας πουν τα παιδια που το εχουν .

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

και εγω ειμουν ετοιμος να το παρω αλλα το σκεφτομαι λογου αυτου που αναφερεις με την σκονη στην κυρια καμερα του .περιμενω να μας πουν τα παιδια που το εχουν

 

ομοιως το πρασινο είναι οκ

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το έβαλα το τζαμακι με την μαύρη γραμμή γύρω γύρω ο proximity sensor δουλεύει μια χαρά, στο δικό μου η πάνω μαύρη γραμμή στην μέση το 30% ήταν αρκετά πιο λεπτή από την υπόλοιπη δεν ξέρω αν φταίει αυτό.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες.

Έχω το κινητό λίγες μέρες αλλά το πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι ότι το ακουστικό στις κλήσεις έχει πολύ χαμηλή ένταση. Ειδικά αν είσαι κάπου με φασαρία πχ αυτοκίνητο ακούς με δυσκολία. Εννοείται κατά την διάρκεια μιας κλήσης πατάω αύξηση έντασης να πάει στο τέρμα άρα δεν είναι εκεί το πρόβλημα.

Υπάρχει λύση αν δεν είσαι root και δεν θες να ασχοληθείς με root;

Δε με νοιάζει η ένταση του ηχείου. Παρά μόνο του ακουστικού...

Ευχαριστώ!

 

Κι εγώ ακριβώς το ίδιο θέμα έχω. Και όσες δοκιμές να έχω κάνει με τη θέση στο αυτί, αλλαγή στην ένταση δεν βλέπω ιδιαίτερη!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα,

Έχω το redmi note 9 pro εδώ και ένα μήνα και μπορώ να πω πως είμαι αρκετά ικανοποιημένος.

Κάποιες βοήθειες όμως θα τις χρειαστώ.

Για αρχή:

Το turbo charge animation μπορούμε να το έχουμε μόνιμα στην οθόνη όση ώρα φορτίζεται η συσκευή, και αν ναι πως το κάνουμε;

 

 

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Redmi Note 9 Pro 6-128
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα,

Έχω το redmi note 9 pro εδώ και ένα μήνα και μπορώ να πω πως είμαι αρκετά ικανοποιημένος.

Κάποιες βοήθειες όμως θα τις χρειαστώ.

Για αρχή:

Το turbo charge animation μπορούμε να το έχουμε μόνιμα στην οθόνη όση ώρα φορτίζεται η συσκευή, και αν ναι πως το κάνουμε;

 

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δοκίμασε να πας settings, lockscreen και βάλε σαν χρόνο σβησιματος οθόνης _never

Αν δεν δουλέψει δοκίμασε κάποιο εναλλακτικό Charging animation από το μαγαζί.

Είναι καθαρά θέμα kernel

Ueventd.rc

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Βασιλη.....και παλικαρια καλησπερα εχουμε κανα νεο για κανα custom recovery που να δουλευει σωστα και καμοα custom rom που να εχει βαλει κανεις??
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με την σκόνη είναι πολύ περιορισμένο.Απο όλο το νήμα αναφέρθηκε μόνο μια συσκευή με θέμα.Άν θέλετε να το πάρετε μπορείτε να πάρετε το πράσινο που δεν έχει τέτοιο θέμα λόγω διαφορετικής διάταξης των καμερών από τα άλλα χρώματα.

 

δεν γνωρίζω σε ποιο χρώμα αναφερθηκαν τα προβλήματα με την σκόνη στην κυρια κάμερα ,ανησυχώ γιατι το επάγγελμα μου εχει πολυ σκόνη .

Πως γίνετε σε καθε χρωμα να εχει διαφορετικη διάταξη στις καμερες. Θελω να παρω το γκρι δεν μου αρεσει το πράσινο

Link to comment
Share on other sites

δεν γνωρίζω σε ποιο χρώμα αναφερθηκαν τα προβλήματα με την σκόνη στην κυρια κάμερα ,ανησυχώ γιατι το επάγγελμα μου εχει πολυ σκόνη .

 

Πως γίνετε σε καθε χρωμα να εχει διαφορετικη διάταξη στις καμερες. Θελω να παρω το γκρι δεν μου αρεσει το πράσινο

 

Είναι διαφορετικά από πισω.Το πρόβλημα είναι πολύ περιορισμένο και αναφέρθηκε στα αλλά δύο χρώματα εκτός του πράσινου.340d5118ffa0d9245c1a87997ed8892c.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι διαφορετικά από πισω.Το πρόβλημα είναι πολύ περιορισμένο και αναφέρθηκε στα αλλά δύο χρώματα εκτός του πράσινου.340d5118ffa0d9245c1a87997ed8892c.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγώ πάντως ξενέρωσα αν και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

Το επιπλέον μαύρο μέρος κατω από τις καμερες είναι αυτοκόλλητο ή ένα επιπλέον πλαστικό κομμάτι που κουμπώνει σε ένα μεγαλύτερο άνοιγμα κάμερας σε σχέση με το πράσινο.?

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Είναι διαφορετικά από πισω.Το πρόβλημα είναι πολύ περιορισμένο και αναφέρθηκε στα αλλά δύο χρώματα εκτός του πράσινου.340d5118ffa0d9245c1a87997ed8892c.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

ευχαριστώ πολυ κατατοπιστικότατος εισουν με τις φωτογραφίες

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9 Pro - Δεν αναβει η οθονη οταν με καλουν

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...