Jump to content

Redmi Note 9 Pro


highland1
 Κοινοποίηση

Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;  

210 members have voted

  1. 1. Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;

    • ΝΑΙ - Γιατί τη θεωρώ οικονομική συσκευή
    • ΝΑΙ - Γιατί εμπιστεύομαι την Redmi (Xiaomi)
    • ΝΑΙ - Γιατί τα τεχνικά χαρακτηριστικά της με καλύπτουν
    • ΝΑΙ - Για όλα τα παραπάνω
    • ΟΧΙ - Γιατί δε με ικανοποιεί η εγγύηση της Xiaomi
    • ΟΧΙ - Γιατί βρίσκω σφάλμα/-τα λογισμικού - (bug(s))
    • ΟΧΙ - Γιατί με απογοήτευσε η εμπειρία χρήσης
    • ΟΧΙ - Για όλα τα παραπάνω


Recommended Posts

Κι εγώ το διάβασα το άρθρο για την σκόνη. Ευτυχώς κανένα πρόβλημα κι εδώ...

Επίσης, έβαλα τον nova prime που είχα και στο παλιό μου κινητό.

Όλα λειτουργούν θαυμάσια !!!

 

Στάλθηκε από Redmi Note 9 Pro, χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Επίσης παρατηρώ πως όταν επιλέγω να ανοίξει με το δαχτυλικο, τη πρώτη φορά δε κάνει τίποτα, σα να το έχω απενεργοποιημενο το δαχτυλικο. Την αμέσως επόμενη φορά όμως ανοίγει άμεσα. Αν το αφήσω κάνα τέταρτο ξανά δεν ανοίγει. ( προσοχή δεν κάνει δόνηση ότι δεν αναγνώρισε το αποτύπωμα. Είναι σα να το έχω ανενεργό). Τι λέτε;

 

Έχω παρατηρήσει και εγώ ακριβώς το ίδιο πρόβλημα! Όχι πάντα βέβαια αλλά τακτικά μου το κάνει. Ακουμπάω το δακτυλικό αποτύπωμα και είναι λες και δεν το ακούμπησα ποτέ. Με λίγα λόγια "δε δίνει εντολή ο αισθητήρας" στο κινητό να "ενεργοποιηθεί". Είναι bug που δεν θα διορθωθεί θεωρώ γιατί είναι σχετικά ασήμαντο. Πιο συγκεκριμένα όταν πάω να μπω στην εφαρμογή της Eurobank τις περισσότερες φορές δεν το "βλέπει" με την πρώτη. Με την δεύτερη κομπλέ. Και τονίζω αυτό που αναφέρει και ο φίλος πιο πάνω ότι συμπεριφέρεται σαν να μην το έχω ακουμπήσει ποτέ, όχι σαν να βλέπει λανθασμένο δακτυλικό και να κάνει δόνηση ώστε να το ξανά ακουμπήσω.

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει και εγώ ακριβώς το ίδιο πρόβλημα! Όχι πάντα βέβαια αλλά τακτικά μου το κάνει. Ακουμπάω το δακτυλικό αποτύπωμα και είναι λες και δεν το ακούμπησα ποτέ. Με λίγα λόγια "δε δίνει εντολή ο αισθητήρας" στο κινητό να "ενεργοποιηθεί". Είναι bug που δεν θα διορθωθεί θεωρώ γιατί είναι σχετικά ασήμαντο. Πιο συγκεκριμένα όταν πάω να μπω στην εφαρμογή της Eurobank τις περισσότερες φορές δεν το "βλέπει" με την πρώτη. Με την δεύτερη κομπλέ. Και τονίζω αυτό που αναφέρει και ο φίλος πιο πάνω ότι συμπεριφέρεται σαν να μην το έχω ακουμπήσει ποτέ, όχι σαν να βλέπει λανθασμένο δακτυλικό και να κάνει δόνηση ώστε να το ξανά ακουμπήσω.

Επιβεβαίωνω τα παραπάνω !

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου το δαχτυλικο είναι άμεσο.

Μήπως δεν κατέγραψε σωστά το δάχτυλο σας? (Αλλά και πάλι θα έκανε δόνηση ότι είναι λάθος)

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το έχω καμιά 10ρια μέρες και οι κάμερες είναι πεντακάθαρες προς το παρόν.

Το δακτυλικό δεν κάνει κενα στο δικό μου,ποια Ρομ έχετε όσοι έχετε το θέμα;

Edited by jbelsan
Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει και εγώ ακριβώς το ίδιο πρόβλημα! Όχι πάντα βέβαια αλλά τακτικά μου το κάνει. Ακουμπάω το δακτυλικό αποτύπωμα και είναι λες και δεν το ακούμπησα ποτέ. Με λίγα λόγια "δε δίνει εντολή ο αισθητήρας" στο κινητό να "ενεργοποιηθεί". Είναι bug που δεν θα διορθωθεί θεωρώ γιατί είναι σχετικά ασήμαντο. Πιο συγκεκριμένα όταν πάω να μπω στην εφαρμογή της Eurobank τις περισσότερες φορές δεν το "βλέπει" με την πρώτη. Με την δεύτερη κομπλέ. Και τονίζω αυτό που αναφέρει και ο φίλος πιο πάνω ότι συμπεριφέρεται σαν να μην το έχω ακουμπήσει ποτέ, όχι σαν να βλέπει λανθασμένο δακτυλικό και να κάνει δόνηση ώστε να το ξανά ακουμπήσω.
Και στο δικό μου το κάνει μερικές φορές αυτό. Αν όμως κάνω διπλό ταπ στην οθόνη και ανοίξει η οθόνη κλειδώματος, μετά λειτουργεί κανονικά...

 

Στάλθηκε από Redmi Note 9 Pro, χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει και εγώ ακριβώς το ίδιο πρόβλημα! Όχι πάντα βέβαια αλλά τακτικά μου το κάνει. Ακουμπάω το δακτυλικό αποτύπωμα και είναι λες και δεν το ακούμπησα ποτέ. Με λίγα λόγια "δε δίνει εντολή ο αισθητήρας" στο κινητό να "ενεργοποιηθεί". Είναι bug που δεν θα διορθωθεί θεωρώ γιατί είναι σχετικά ασήμαντο. Πιο συγκεκριμένα όταν πάω να μπω στην εφαρμογή της Eurobank τις περισσότερες φορές δεν το "βλέπει" με την πρώτη. Με την δεύτερη κομπλέ. Και τονίζω αυτό που αναφέρει και ο φίλος πιο πάνω ότι συμπεριφέρεται σαν να μην το έχω ακουμπήσει ποτέ, όχι σαν να βλέπει λανθασμένο δακτυλικό και να κάνει δόνηση ώστε να το ξανά ακουμπήσω.

Στην συγκεκριμένη εφαρμογή μου το έκανε κι εμένα 2-3 φορές πριν μερικές μέρες και στη δικιά μου συσκευή. Εσένα πάντα έκανε έτσι ή τώρα τελευταία;

Ρωτάω μήπως είναι πρόβλημα της εφαρμογής Eurobank.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Στη συγκεκριμένη εφαρμογή το κάνει και σε μένα με rn 8 pro.

Στων άλλων τραπεζών δεν έχω πρόβλημα.

Γι αυτό και απενεργοποιησα για τη συγκεκριμένη τράπεζα το δαχτυλικο αποτύπωμα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Στη συγκεκριμένη εφαρμογή το κάνει και σε μένα με rn 8 pro.

Στων άλλων τραπεζών δεν έχω πρόβλημα.

Γι αυτό και απενεργοποιησα για τη συγκεκριμένη τράπεζα το δαχτυλικο αποτύπωμα.

Σε μένα σταμάτησε να το κάνει πάντως.

Το 9 Pro έχει στο πλάι το Fingerprint όμως και ίσως εκεί να είναι πιο γενικό το πρόβλημα.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το έχω 10 μέρες και μάλιστα έφαγε και μπόλικη άμμο θαλασσινή και τώρα που τσεκαρα το είδα οκ.

 

κι εδω οκ.

 

(απο το νημα του coolpad)?:)

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που το έχω κανένα 2μηνο ο πάνω δεξιά φακός όπως κοιτάς την κάμερα έχει λίγη σκόνη αλλά φαίνεται να μην επιρεαζει τις φώτο.. Τι να πω, τι λέτε να κάνω; Edited by tyuio
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που το έχω κανένα 2μηνο ο πάνω δεξιά φακός όπως κοιτάς την κάμερα έχει λίγη σκόνη αλλά φαίνεται να μην επιρεαζει τις φώτο.. Τι να πω, τι λέτε να κάνω;

 

τι χρώμα είναι το τηλ/νο σου?

είναι με την eu ρομ ή global?

(ισως λίγο ξεκαρφωτες οι ερωτησεις αλλά κατι ψαχνω)

https://gr.gizchina.com/2020/08/23/redmi-note-9-camera-issue-with-dust/

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που το έχω κανένα 2μηνο ο πάνω δεξιά φακός όπως κοιτάς την κάμερα έχει λίγη σκόνη αλλά φαίνεται να μην επιρεαζει τις φώτο.. Τι να πω, τι λέτε να κάνω;
Αν όντως έχει περάσει σκόνη στον φακό είναι κατασκευαστικό ελάττωμα και δεν θα το άφηνα έτσι προσωπικά,επηρεάζει η όχι τις φωτό.
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως ο μόνος τρόπος για να αλλάξεις font είναι να βάλεις κάποιο launcher που να υποστηρίζει κάτι τέτοιο στις ρυθμίσεις του. Προσωπικά δεν έχω βρει άλλον τρόπο...

 

Για το ήχο ειδοποίησης, μάλλον το ίδιο...

Ίσως ο Βασίλης γνωρίζει περισσότερα....

 

Στάλθηκε από Redmi Note 9 Pro, χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παιδιά και το Gsam δεν δείχνει σωστά στατιστικά..
Εμένα δείχνει σωστά έχεις τρέξει τις adb εντολές?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

τι χρώμα είναι το τηλ/νο σου?

είναι με την eu ρομ ή global?

(ισως λίγο ξεκαρφωτες οι ερωτησεις αλλά κατι ψαχνω)

https://gr.gizchina.com/2020/08/23/redmi-note-9-camera-issue-with-dust/

 

Ευρωπαϊκό είναι και ειναι το άσπρο, είναι ακριβώς ο δεξιός φακός μέσα στην εβδομάδα πάω xiaomi από την σελίδα δεν έβγαλα άκρη

που είναι το Service θεσσαλονίκη ξέρει κανείς;όταν λέει αντικατάσταση της ελαττωματικης μονάδας τι εννοεί ολόκληρη η συσκευή ή άλλαγη φακού;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εμένα δείχνει σωστά έχεις τρέξει τις adb εντολές?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Adb δεν έκανα

Edited by tyuio
Link to comment
Share on other sites

Ευρωπαϊκό είναι και ειναι το άσπρο, είναι ακριβώς ο δεξιός φακός μέσα στην εβδομάδα πάω xiaomi από την σελίδα δεν έβγαλα άκρη

που είναι το Service θεσσαλονίκη ξέρει κανείς;όταν λέει αντικατάσταση της ελαττωματικης μονάδας τι εννοεί ολόκληρη η συσκευή ή άλλαγη φακού;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Adb δεν έκανα

Από πού είναι αγορασμένο;
Link to comment
Share on other sites

Από Κωτσοβολο το αγόρασα
Έχεις την επίσημη εγγύηση τότε.Παρε τους ένα τηλ.πριν κάνεις οτιδήποτε να τους εξηγήσεις το πρόβλημα ,τα στοιχεία:Γραφεία Βόρεια Ελλάδα

Μαρίνου Αντύπα 41 57001 Πυλαία, Θεσσαλονίκη

 

τηλ: +30 2311 99 2000

 

Fax: +30 2311 99 2334

Link to comment
Share on other sites

Έχεις την επίσημη εγγύηση τότε.Παρε τους ένα τηλ.πριν κάνεις οτιδήποτε να τους εξηγήσεις το πρόβλημα ,τα στοιχεία:Γραφεία Βόρεια Ελλάδα

Μαρίνου Αντύπα 41 57001 Πυλαία, Θεσσαλονίκη

 

τηλ: +30 2311 99 2000

 

Fax: +30 2311 99 2334

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ αντε να δούμε τι θα δούμε για οποιαδήποτε νέο ενημερώνω

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ αντε να δούμε τι θα δούμε για οποιαδήποτε νέο ενημερώνω
Τίποτα,ενημέρωσε μας.
Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθώ όλες τις σχετικές σελίδες στο fb και μάλιστα αυτές στις Ινδίες, Ινδονησία, Μπαγκλαντές μεριά έχουν και το περισσότερο υλικο.

Απο αυτά που διάβασα το πρόβλημα το παρουσιάσουν αυτά που είναι official αγορασμένα και όχι τα unofficial.

Απο αυτά που κυκλοφορούν Ινδίες, Κίνα κλπ το πρόβλημα δεν το εμφανίζουν τα redmi note 9 pro max.

 

 

Ρώτησα για χρώμα και ρομ διότι το άσπρο και το γκρι, έχω υποψία ότι είναι πιο επιρρεπή λόγω διαφοροποίησης στο τμήμα κάμερας και φλας.

Υποπτεύομαι ότι λογω του μαύρου πλαστικού γυρω από το φλας που ενώνεται με τους φακούς υπάρχει πρόβλημα στη στεγανοποιηση. Αυτό είναι δική μου εκτίμηση.

Εχω το πράσινο και είναι το μόνο από τα τρία που διαφέρει σ αυτό το κομμάτι. Άλλωστε είχα αναφερθεί στο κομμάτι αυτό στις πρώτες μου αναρτήσεις στο νήμα, κάτι που μου έκανε εντύπωση καθώς πρόκειται για διαφορετική σχεδίαση της πλάτης για το ίδιο μοντέλο κάτι που σημαίνει διαφορετική γραμμή παραγωγής.

Γενικά, τέτοιου είδους μικροπαραλλαγες δε γίνονται τυχαία

 

Επίσης από τις πρώτες πληροφορίες το πρόβλημα αποκαθισταται με καθαρισμό και τοποθέτηση τσιμουχας.

Κάτι τέτοιο καταλαβα

 

Προσωπικά το πρόβλημα το γνωρίζω εδω και 3-4 βδομάδες αλλά νόμιζα ότι αφορούσε τις ινδικες εκδόσεις του τηλεφωνού.

d6zkbeim.jpgrlmh9t4o.jpge25yy86i.jpg9g4z4yoa.jpgk3tleajy.jpg

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθώ όλες τις σχετικές σελίδες στο fb και μάλιστα αυτές στις Ινδίες, Ινδονησία, Μπαγκλαντές μεριά έχουν και το περισσότερο υλικο.

Απο αυτά που διάβασα το πρόβλημα το παρουσιάσουν αυτά που είναι official αγορασμένα και όχι τα unofficial.

Απο αυτά που κυκλοφορούν Ινδίες, Κίνα κλπ το πρόβλημα δεν το εμφανίζουν τα redmi note 9 pro max.

 

 

Ρώτησα για χρώμα και ρομ διότι το άσπρο και το γκρι, έχω υποψία ότι είναι πιο επιρρεπή λόγω διαφοροποίησης στο τμήμα κάμερας και φλας.

Υποπτεύομαι ότι λογω του μαύρου πλαστικού γυρω από το φλας που ενώνεται με τους φακούς υπάρχει πρόβλημα στη στεγανοποιηση. Αυτό είναι δική μου εκτίμηση.

Εχω το πράσινο και είναι το μόνο από τα τρία που διαφέρει σ αυτό το κομμάτι. Άλλωστε είχα αναφερθεί στο κομμάτι αυτό στις πρώτες μου αναρτήσεις στο νήμα, κάτι που μου έκανε εντύπωση καθώς πρόκειται για διαφορετική σχεδίαση της πλάτης για το ίδιο μοντέλο κάτι που σημαίνει διαφορετική γραμμή παραγωγής.

Γενικά, τέτοιου είδους μικροπαραλλαγες δε γίνονται τυχαία

 

Επίσης από τις πρώτες πληροφορίες το πρόβλημα αποκαθισταται με καθαρισμό και τοποθέτηση τσιμουχας.

Κάτι τέτοιο καταλαβα

 

Προσωπικά το πρόβλημα το γνωρίζω εδω και 3-4 βδομάδες αλλά νόμιζα ότι αφορούσε τις ινδικες εκδόσεις του τηλεφωνού.

d6zkbeim.jpgrlmh9t4o.jpge25yy86i.jpg9g4z4yoa.jpgk3tleajy.jpg

Η αλήθεια είναι ότι ξενέρωσα λίγο, θα δω εάν μπορώ να κυνηγήσω αντικατάσταση συσκευής :(:(

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9 Pro - Δεν αναβει η οθονη οταν με καλουν

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...