Jump to content

Redmi Note 9 Pro


highland1
 Κοινοποίηση

Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;  

210 members have voted

  1. 1. Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;

    • ΝΑΙ - Γιατί τη θεωρώ οικονομική συσκευή
    • ΝΑΙ - Γιατί εμπιστεύομαι την Redmi (Xiaomi)
    • ΝΑΙ - Γιατί τα τεχνικά χαρακτηριστικά της με καλύπτουν
    • ΝΑΙ - Για όλα τα παραπάνω
    • ΟΧΙ - Γιατί δε με ικανοποιεί η εγγύηση της Xiaomi
    • ΟΧΙ - Γιατί βρίσκω σφάλμα/-τα λογισμικού - (bug(s))
    • ΟΧΙ - Γιατί με απογοήτευσε η εμπειρία χρήσης
    • ΟΧΙ - Για όλα τα παραπάνω


Recommended Posts

Θέλω να ρωτήσω το εξής σχετικά με την πλοήγηση, για να καταλάβω αν εγώ κάνω κάτι λάθος ή αν όντως η εφαρμογή έχει πρόβλημα.

Βάζω έναν προορισμό (π.χ. Πανεπιστημίου 35), επιλέγω οδηγίες, εν συνεχεία έναρξη και ξεκινάει η πλοήγηση. Όλα μια χαρά μέχρι εδώ.

Αν τώρα φτάνοντας στην Πανεπιστημίου, αποφασίσω ότι τελικά θέλω να πάω κάπου αλλού (π.χ. Χαλκοκονδύλη 38), βάζοντας τη νέα διεύθυνση δε μου βγάζει πια αυτή την μπλε γραμμή της πλοήγησης αλλά κουκίδες και κάπου εκεί η πλοήγηση χαλάει.

Αρχίζει τα στρίψε δεξιά, στρίψε αριστερά και γενικά δε με εντοπίζει όπως θα έπρεπε.

Εν ολίγοις αν βάλω έναν καινούριο προορισμό πάνω στον ήδη υπάρχοντα, κάνει τα δικά του.

Για να δουλέψει σωστά, θα πρέπει να βγω τελείως από τους χάρτες, να ξαναμπώ κι εν συνεχεία να πληκτρολογησω τη νέα διεύθυνση.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Θέλω να ρωτήσω το εξής σχετικά με την πλοήγηση, για να καταλάβω αν εγώ κάνω κάτι λάθος ή αν όντως η εφαρμογή έχει πρόβλημα.

Βάζω έναν προορισμό (π.χ. Πανεπιστημίου 35), επιλέγω οδηγίες, εν συνεχεία έναρξη και ξεκινάει η πλοήγηση. Όλα μια χαρά μέχρι εδώ.

Αν τώρα φτάνοντας στην Πανεπιστημίου, αποφασίσω ότι τελικά θέλω να πάω κάπου αλλού (π.χ. Χαλκοκονδύλη 38), βάζοντας τη νέα διεύθυνση δε μου βγάζει πια αυτή την μπλε γραμμή της πλοήγησης αλλά κουκίδες και κάπου εκεί η πλοήγηση χαλάει.

Αρχίζει τα στρίψε δεξιά, στρίψε αριστερά και γενικά δε με εντοπίζει όπως θα έπρεπε.

Εν ολίγοις αν βάλω έναν καινούριο προορισμό πάνω στον ήδη υπάρχοντα, κάνει τα δικά του.

Για να δουλέψει σωστά, θα πρέπει να βγω τελείως από τους χάρτες, να ξαναμπώ κι εν συνεχεία να πληκτρολογησω τη νέα διεύθυνση.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro

Κατά αρχήν δεν είναι θέμα κινητού αυτό, οπότε μάλλον πρέπει να πας στο νήμα των gps. Όμως, μήπως στο γυρνάει σε πλοήγηση με τα πόδια ; Το έχεις προσέξει ;

 

 

Στάλθηκε από Redmi Note 9 Pro, χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατά αρχήν δεν είναι θέμα κινητού αυτό, οπότε μάλλον πρέπει να πας στο νήμα των gps. Όμως, μήπως στο γυρνάει σε πλοήγηση με τα πόδια ; Το έχεις προσέξει ;

 

 

Στάλθηκε από Redmi Note 9 Pro, χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

+1, και εγώ αυτό σκέφτηκα.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για Google Maps μιλάμε;; Προσωπικά χρησιμοποιώ Waze που θεωρώ πολύ καλύτερο.
There are 10 kinds of people: Those who can read binary and those who can't...
Link to comment
Share on other sites

Κατά αρχήν δεν είναι θέμα κινητού αυτό, οπότε μάλλον πρέπει να πας στο νήμα των gps. Όμως, μήπως στο γυρνάει σε πλοήγηση με τα πόδια ; Το έχεις προσέξει ;

 

+1, και εγώ αυτό σκέφτηκα.

 

Λέτε;

Εδώ που τα λέμε δεν είναι παράλογο.

Και τις 3 φορές που μου το έκανε αυτό, ο δεύτερος προορισμός από τον πρώτο, απείχε 3-4 τετράγωνα.

Θα έχω το νου μου.

 

Ευχαριστώ.

 

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Και αυτό είναι αρκετά καλό και δωρεάν

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.here.app.maps

 

Sent from my U65GT using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Waze & sygic που ακριβώς υπερτερούν;

Ρωτάω γιατί δε γνωρίζω, απλά θεωρώ πολύ ακριβεις τους χάρτες της google.

Δεν έχω κάποιο παράπονο.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Waze & sygic που ακριβώς υπερτερούν;

Ρωτάω γιατί δε γνωρίζω, απλά θεωρώ πολύ ακριβεις τους χάρτες της google.

Δεν έχω κάποιο παράπονο.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro

Waze == Google εδώ και αρκετά χρόνια. Προσωπικά, προτιμώ το Waze λόγω interface και ειδοποιήσεων που προσφέρει κατά την οδήγηση (κάμερες, ατυχήματα, έργα, κτλ). Πολύ σημαντικό για ΗΒ που μένω (όχι ότι τρέχω δηλαδή, αλλά καμιά φορά λιιιίγο να ξεχαστείς, βλέπεις το φλας της κάμερας και μετά από λίγο καιρό τη λυπητερή να φτάνει στο σπίτι σου, εκτός αν είσαι κ*λ*φαρδος :p).

There are 10 kinds of people: Those who can read binary and those who can't...
Link to comment
Share on other sites

Waze == Google εδώ και αρκετά χρόνια. Προσωπικά, προτιμώ το Waze λόγω interface και ειδοποιήσεων που προσφέρει κατά την οδήγηση (κάμερες, ατυχήματα, έργα, κτλ). Πολύ σημαντικό για ΗΒ που μένω (όχι ότι τρέχω δηλαδή, αλλά καμιά φορά λιιιίγο να ξεχαστείς, βλέπεις το φλας της κάμερας και μετά από λίγο καιρό τη λυπητερή να φτάνει στο σπίτι σου, εκτός αν είσαι κ*λ*φαρδος :p).

Καλησπέρα!

Πώς φευγουν τα ads στο Waze? Φαίνεται πολύ καλή εφαρμογή. Θα την δοκιμάσω σε λίγο

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Waze == Google εδώ και αρκετά χρόνια. Προσωπικά, προτιμώ το Waze λόγω interface και ειδοποιήσεων που προσφέρει κατά την οδήγηση (κάμερες, ατυχήματα, έργα, κτλ). Πολύ σημαντικό για ΗΒ που μένω (όχι ότι τρέχω δηλαδή, αλλά καμιά φορά λιιιίγο να ξεχαστείς, βλέπεις το φλας της κάμερας και μετά από λίγο καιρό τη λυπητερή να φτάνει στο σπίτι σου, εκτός αν είσαι κ*λ*φαρδος :p).

Καλησπέρα!

Πώς φευγουν τα ads στο Waze? Φαίνεται πολύ καλή εφαρμογή. Θα την δοκιμάσω σε λίγο.

Edit:

Έκανα πλοιγηση και ομολογουμένως είμαι πολύ ευχαριστημένος. Πώς λαμβάνεις ειδοποιήσεις για tragic ή κάμερες?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω το εξής σχετικά με την πλοήγηση, για να καταλάβω αν εγώ κάνω κάτι λάθος ή αν όντως η εφαρμογή έχει πρόβλημα.

Βάζω έναν προορισμό (π.χ. Πανεπιστημίου 35), επιλέγω οδηγίες, εν συνεχεία έναρξη και ξεκινάει η πλοήγηση. Όλα μια χαρά μέχρι εδώ.

Αν τώρα φτάνοντας στην Πανεπιστημίου, αποφασίσω ότι τελικά θέλω να πάω κάπου αλλού (π.χ. Χαλκοκονδύλη 38), βάζοντας τη νέα διεύθυνση δε μου βγάζει πια αυτή την μπλε γραμμή της πλοήγησης αλλά κουκίδες και κάπου εκεί η πλοήγηση χαλάει.

Αρχίζει τα στρίψε δεξιά, στρίψε αριστερά και γενικά δε με εντοπίζει όπως θα έπρεπε.

Εν ολίγοις αν βάλω έναν καινούριο προορισμό πάνω στον ήδη υπάρχοντα, κάνει τα δικά του.

Για να δουλέψει σωστά, θα πρέπει να βγω τελείως από τους χάρτες, να ξαναμπώ κι εν συνεχεία να πληκτρολογησω τη νέα διεύθυνση.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro

Δοκίμασε αρχικά να ρυθμίσεις την εφαρμογή ότι είσαι με αυτοκίνητο και δεύτερο και πολύ σημαντικό θα πας στα εργαλεία και θα βρεις την πυξίδα ίσως χρειάζεται να την κάνεις θαθμονόμηση και αυτό ισχύει γενικά για όσους έχουν κατά καιρούς προβλήματα με την πλοήγηση ,πολλές φορές φταίει η πυξίδα που δεν είναι βαθμονομημένη. Edited by highland1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Πώς φευγουν τα ads στο Waze? Φαίνεται πολύ καλή εφαρμογή. Θα την δοκιμάσω σε λίγο.

Edit:

Έκανα πλοιγηση και ομολογουμένως είμαι πολύ ευχαριστημένος. Πώς λαμβάνεις ειδοποιήσεις για tragic ή κάμερες?

Για τις διαφημίσεις δεν ξέρω. Γενικά δεν ενοχλούν μια και εμφανίζονται πολύ σπάνια και σε περίπτωση που σταματήσεις για λίγο (πχ, κόκκινο φανάρι). Ειδοποιήσεις για κάμερες, έργα, κτλ λέει αυτόματα εφ' όσον άλλοι χρήστες του Waze έχουν αναφέρει προηγουμένως. ΗΒ δουλεύει πολύ καλά σ' αυτόν τον τομέα.

There are 10 kinds of people: Those who can read binary and those who can't...
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάζω το waze.

Όντως το ui του είναι έτσι όπως θα έπρεπε να είναι.

Πολύ βολικό και κάνει αυτό που περιμένεις να κάνει όταν αγγίζεις την οθόνη.

Πολύ έξυπνο sw

Πλην όμως, θέλει ίντερνετ

Δεν αποθηκεύει χάρτες

Επίσης δεν έχει γυναικεία φωνή στην πλοήγηση

 

Πάντως θα το κρατήσω κι αυτό ως εναλλακτικό

 

Edit :

Κι ένα δωράκι εναλλακτική του Chrome σε πιο γρήγορο και εργονομικό

https://mega.nz/file/cbJSRQJQ#GIUg6dIK31kn3ZZa_28pzBcyq4jMlzcLjhldubh7b3E

... Και με πολύ περισσότερες δυνατότητες

 

5erbikc3.jpgtiiqrdkb.jpg

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Το κατέβασα και εγώ αλλά δεν το δοκίμασα. Αν θέλει ίντερνετ για εμένα είναι άχρηστο με την έννοια ότι έχεις τους χάρτες της google που είναι πάντα πιο ενημερωμένοι από όλους και μπορείς να αποθηκεύσεις χάρτες για εκτός σύνδεσης πλοήγηση.Θα δοκιμάσω να δω τι γίνεται και αν ισχύουν αυτά τρώει άκυρο.
Link to comment
Share on other sites

To here we go κατεβάζεις τους χάρτες οποίας χώρας θες ρίξτε μια ματιά και εκεί.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το έχω και αυτό αλλα την πληρότητα των χαρτών της google δυστυχώς δεν την βρήκα κάπου μέχρι στιγμής.Ο here κάποιες φορές έκανε λάθος στις διαδρομές
Link to comment
Share on other sites

Πάντως έχω την αίσθηση ότι με την ενημέρωση της Ασφάλειας της εφαρμογής.. Σαν να τρώει μπαταρία δλδ είμαι με 74% και έχω 2 ώρες και 19 λεπτά οθόνη δεν ξέρω τι γίνεται..
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μια χαρά μου φαίνεται.

Τι παραπάνω να ζητήσεις δηλαδή από το καημένο;

Εγώ που είμαι ακόμα με την 11.0.4, έχω υπόλοιπο 39% με 5ω και 4λ οθόνη.

Μέχρι το 25% που το βάζω για φόρτιση, πάντα γύρω στις 6,5 με 7 ώρες sot έχω.

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μια χαρά μου φαίνεται.

Τι παραπάνω να ζητήσεις δηλαδή από το καημένο;

Εγώ που είμαι ακόμα με την 11.0.4, έχω υπόλοιπο 39% με 5ω και 4λ οθόνη.

Μέχρι το 25% που το βάζω για φόρτιση, πάντα γύρω στις 6,5 με 7 ώρες sot έχω.

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro

 

Μπορεί να κάνω και λάθος..

Link to comment
Share on other sites

disable πρέπει να λέει και θα σου εμφανιστουν

 

Ξανακανε το να γράψει disable και τότε θα φανουν

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

d4379d473e0cf161a40c53fdaf5d5389.jpg

Και επανέρχομαι....

Εμφανίστηκαν με το disable οι ρυθμίσεις....

Αλλά είναι ενεργοποιημένες ή όχι ;

 

Στάλθηκε από Redmi Note 9 Pro, χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τη μπαταρία να τη φορτίσω την 1η φορά;

Η να το ανοίξω και μόλις πάει 15-20% να το φορτίσω μετά;

Δεν λέει κάτι στο manual.

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω η δεύτερη είναι με stock

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro

 

Σωστός!αλλά δεν είναι πολύ καλή φώτο για stock; απλά αυτό που κατάλαβα είναι ππτι θέλει να βγάλεις σε pro Mode και να το ψάξεις λίγο για νυχτερινή φώτο λ..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9 Pro - Δεν αναβει η οθονη οταν με καλουν

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...