Jump to content

Redmi Note 9 Pro


highland1
 Κοινοποίηση

Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;  

210 members have voted

  1. 1. Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;

    • ΝΑΙ - Γιατί τη θεωρώ οικονομική συσκευή
    • ΝΑΙ - Γιατί εμπιστεύομαι την Redmi (Xiaomi)
    • ΝΑΙ - Γιατί τα τεχνικά χαρακτηριστικά της με καλύπτουν
    • ΝΑΙ - Για όλα τα παραπάνω
    • ΟΧΙ - Γιατί δε με ικανοποιεί η εγγύηση της Xiaomi
    • ΟΧΙ - Γιατί βρίσκω σφάλμα/-τα λογισμικού - (bug(s))
    • ΟΧΙ - Γιατί με απογοήτευσε η εμπειρία χρήσης
    • ΟΧΙ - Για όλα τα παραπάνω


Recommended Posts

Δουλεύει και χωρίς να δώσεις χρήματα, αν δεν έχεις πρόβλημα με τις διαφημίσεις που σε σχέση με άλλα προγράμματα είναι διακριτικές.

Εγώ έδωσα χρήματα γιατί πιστεύω πως ο δημιουργός του έκανε πολύ καλή δουλειά και το αξίζει...

 

Στάλθηκε από Redmi Note 9 Pro, χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν βρίσκω τον storage φάκελο... οπότε ούτε τους υποφακελους...

Πρέπει να υπάρχει ή μπορώ να τους δημιουργία και αυτούς ;

 

Στάλθηκε από Redmi Note 9 Pro, χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

s7iikbow.jpg

Εδω

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Κανείς γι αυτό;

 

Δυο πράγματά δε μπορώ να βρω:

 

- Πως θα κάνω το fb messenger να μου δείχνει τις εικόνες συνομιλίας δεξιά της οθόνης μόνιμα ως ότου τις κατεβάσω εγώ.

 

- Δεν κατάφερα να streamαρω μουσική στον AV (ενισχυτή). Μέσω Bluetooth ναι, μέσω DLNA πως γίνεται;

 

Καμία βοήθεια; Ευχαριστώ.

 

Edit: το βρήκα για το fb messenger. Το stream δεν έχω βρει ακόμη.

Edited by Lurker

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Από οτι φαίνεται το βασικο θεμα σου ηταν η οθονη και το notifications. Αρα αμα δεν σου αρεσει η κυρτη οθονη δεν θα επερνες ουτε το mi10 που ειναι κυρτη, η μπαταρια του χωρις AOD δεν παιζεται η μπαταρια του. Το βραδυ για 8 ωρες χωρις AOD με wifi πεφτει 2% με AOD γυρω στο 5% που το ειχα δοκιμασει Το AOD ενεργοποιειται και απενεργοποιειται οποτε θελεις. Για μενα η AMOLED ειναι το πιο σημαντικο στοιχειο στο κινητο για τον ηλιο γιατι ειχα το redmi note 6 pro και δεν εβλεπα τιποτα στον ηλιο με αυτο δνε εχεις κανενα προβλημα. Προσωπικα το AOD το εχω απενεργοποιησει στο εταιρικο mi note 10 lite και στο δικο μου mi9 γιατι δεν ενδιαφερει καθολου.

To Mi 10 Lite 5G, όχι Μι 10, ΔΕΝ έχει curved οθόνη:

 

https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_10_lite_5g-10159.php

 

Το γνωρίζω ότι το AOD ενεργοποιείται κατά βούληση ή με schedule. Συμφωνώ ότι η AMOLED πλεονεκτούν στον ήλιο, αλλά μένω ΗΒ, οπότε... :rolleyes: :lol: :p

There are 10 kinds of people: Those who can read binary and those who can't...
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε η ώρα να το φορτίσω και διαπιστώνω πως είναι αρκετά ζεστό. Είναι φυσιολογικό ή να ανησυχώ;

Επίσης παρατηρώ πως όταν επιλέγω να ανοίξει με το δαχτυλικο, τη πρώτη φορά δε κάνει τίποτα, σα να το έχω απενεργοποιημενο το δαχτυλικο. Την αμέσως επόμενη φορά όμως ανοίγει άμεσα. Αν το αφήσω κάνα τέταρτο ξανά δεν ανοίγει. ( προσοχή δεν κάνει δόνηση ότι δεν αναγνώρισε το αποτύπωμα. Είναι σα να το έχω ανενεργό). Τι λέτε;

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε η ώρα να το φορτίσω και διαπιστώνω πως είναι αρκετά ζεστό. Είναι φυσιολογικό ή να ανησυχώ;

Επίσης παρατηρώ πως όταν επιλέγω να ανοίξει με το δαχτυλικο, τη πρώτη φορά δε κάνει τίποτα, σα να το έχω απενεργοποιημενο το δαχτυλικο. Την αμέσως επόμενη φορά όμως ανοίγει άμεσα. Αν το αφήσω κάνα τέταρτο ξανά δεν ανοίγει. ( προσοχή δεν κάνει δόνηση ότι δεν αναγνώρισε το αποτύπωμα. Είναι σα να το έχω ανενεργό). Τι λέτε;

 

Εάν το φορτίζεις σε περιβάλλον με ζεστή ειδικά εάν κανείς turbo φορτιση τότε νομίζω είναι λογικό να ζεσταίνεται.. Οσο για το άλλο δεν το γνωρίζω γιατί σε εμένα δεν το κάνει

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ηρθε η ώρα να το φορτίσω και διαπιστώνω πως είναι αρκετά ζεστό. Είναι φυσιολογικό ή να ανησυχώ;

Επίσης παρατηρώ πως όταν επιλέγω να ανοίξει με το δαχτυλικο, τη πρώτη φορά δε κάνει τίποτα, σα να το έχω απενεργοποιημενο το δαχτυλικο. Την αμέσως επόμενη φορά όμως ανοίγει άμεσα. Αν το αφήσω κάνα τέταρτο ξανά δεν ανοίγει. ( προσοχή δεν κάνει δόνηση ότι δεν αναγνώρισε το αποτύπωμα. Είναι σα να το έχω ανενεργό). Τι λέτε;

 

Εάν το φορτίζεις σε περιβάλλον με ζεστη ειδικά εάν κανείς turbo φορτιση τότε νομίζω είναι λογικό να ζεσταίνεται.. Οσο για το άλλο δεν το γνωρίζω γιατί σε εμένα δεν το κάνει

Link to comment
Share on other sites

Πώς βλέπω αν έχει επιλεγμένη τη τούρμπο φόρτιση; Που μάλλον την έχει γιατί από 10 σε100 πήγε σε 1 ώρα και 20 λεπτά περίπου
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται να χωρίσει η οθόνη στα δύο έτσι ώστε να τρέχουν δύο εφαρμογές ταυτόχρονα ;

 

Στάλθηκε από Redmi Note 9 Pro, χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πώς βλέπω αν έχει επιλεγμένη τη τούρμπο φόρτιση; Που μάλλον την έχει γιατί από 10 σε100 πήγε σε 1 ώρα και 20 λεπτά περίπου
Αν το φορτίζεις με τον εργ.φορτιστή και καλώδιο κάνει την γρήγορη φόρτιση,σου βγάζει και το σήμα με τον κεραυνό.Στο μενού δεν φαίνεται κάπου.Για το δαχτυλικό πάτα *#*#6484#*#*στον dialer και πάνε εκεί που λέει για το αποτύπωμα να κάνεις το τεστ.Κανε και μια επανεκκίνηση. Edited by highland1
Link to comment
Share on other sites

Αν το φορτίζεις με τον εργ.φορτιστή και καλώδιο κάνει την γρήγορη φόρτιση,σου βγάζει και το σήμα με τον κεραυνό.Στο μενού δεν φαίνεται κάπου.

Το φορτισα κλειστό καί δεν έβγαλε το σήμα με τον κεραυνό. Απλά το κλασσικό με τη μπαταρία έβγαλε. Και ναι τα φορτισα με τα εργοστασιακά. Την επόμενη φορά θα δοκιμάσω με φορτιστή 5ν 2Α να δω.

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται να χωρίσει η οθόνη στα δύο έτσι ώστε να τρέχουν δύο εφαρμογές ταυτόχρονα ;

 

Στάλθηκε από Redmi Note 9 Pro, χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το βρήκα το ρύθμισα...

 

Στάλθηκε από Redmi Note 9 Pro, χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το φορτισα κλειστό καί δεν έβγαλε το σήμα με τον κεραυνό. Απλά το κλασσικό με τη μπαταρία έβγαλε. Και ναι τα φορτισα με τα εργοστασιακά. Την επόμενη φορά θα δοκιμάσω με φορτιστή 5ν 2Α να δω.

 

Ίσα-ίσα, που ως κλειστό κάνει ακόμη γρηγορότερη φόρτιση απο όταν είναι ανοικτό, και ως ανοικτό βεβαίως κάνει turbo charge, αλλά κλειστό εννοώ ότι φορτίζει ακόμη γρηγορότερα.

Το animation της turbo charge, το βγάζει ανοικτό όταν είναι. Αλλά εάν γνωρίζει κάποιος ότι όταν το έχει σβηστό, και φορτίζει με εργοστασιακό φορτιστή και καλώδιο, τότε θα κάνει turbo charge.

 

Ευχαριστώ.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Static ρυθμίσεις στο wifi από που βάζουμε;

IP, gateway, DNS.

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα το ρύθμισα...

 

Στάλθηκε από Redmi Note 9 Pro, χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πώς το έκανες;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Static ρυθμίσεις στο wifi από που βάζουμε;

IP, gateway, DNS.

 

Καλησπέρα.

Στη μπάρα συντομεύσεων, πατάς πάνω στο εικονίδιο του WiFi, και επιλέγεις το δίκτυο WiFi που είσαι συνδεδεμένος, δεξιά έχει ένα μικρό βελάκι και πατάς σε αυτό.

Ρυθμίσεις IP->Στατικό.

 

Ευχαριστώ.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πώς το έκανες;
Ρυθμίσεις, πρόσθετες ρυθμίσεις, συντομεύσεις κουμπιών, άνοιγμα διαχωρισμού οθόνης

Και επέλεξα παρατεταμένο άγγιγμα του πλήκτρου πίσω.

 

Στάλθηκε από Redmi Note 9 Pro, χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προστέθηκαν στον οδηγό της 1ης σελίδας, ο οδηγός για ενεργοποίηση κρυφού μενού ρυθμίσεων εφαρμογής της stock κάμερας, και η εγκατάσταση εφαρμογής gsam battery stats για βέλτιστα στατιστικά μπαταρίας.

 

Ευχαριστώ.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Στη μπάρα συντομεύσεων, πατάς πάνω στο εικονίδιο του WiFi, και επιλέγεις το δίκτυο WiFi που είσαι συνδεδεμένος, δεξιά έχει ένα μικρό βελάκι και πατάς σε αυτό.

 

Ρυθμίσεις IP->Στατικό.

 

 

 

Ευχαριστώ.

Σε ευχαριστώ πολύ!!

Το θέμα ήταν ότι το πατούσα αλλά τίποτα (μου έβγαζε συνέχεια QR code για κοινοποίηση)...τελικά μετά την απάντησή σου το έκανα επίμονα κ με την άκρη του δάκτυλου κάπως έπιασε.

Ομοίως οι ρυθμίσεις όταν κατεβάζεις την μπάρα με τις συντομεύσεις (πάνω πάνω δεξιά) δεν ακούει με τη μία το πάτημα.

 

Τέλος...font πως αλλάζω; Πάλι δε το βρίσκω...

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα το qr code βγάζει...

Αλλά θέλει προσεκτικό πάτημα... μόνο στο βελάκι....

Edited by pmakridis
Link to comment
Share on other sites

Προστέθηκαν στον οδηγό της 1ης σελίδας, ο οδηγός για ενεργοποίηση κρυφού μενού ρυθμίσεων εφαρμογής της stock κάμερας, και η εγκατάσταση εφαρμογής gsam battery stats για βέλτιστα στατιστικά μπαταρίας.

 

Ευχαριστώ.

Γιατί δεν βρίσκω τον οδηγό της στοκ κάμερας; :(

Σε ποιά πρώτη σελίδα είναι;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν βρίσκω τον οδηγό της στοκ κάμερας; :(
Αυτό θα βρεις

"Ενεργοποίηση κρυφού μενού ρυθμίσεων εφαρμογής stock κάμερας:

 

Ακολουθούμε τον οδηγό εδώ. "

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα βρεις

"Ενεργοποίηση κρυφού μενού ρυθμίσεων εφαρμογής stock κάμερας:

 

Ακολουθούμε τον οδηγό εδώ. "

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μόνο για το 9 Pro είναι; Εγώ νόμιζα για όλα τα Xiaomi ήταν!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ακόμη και με το Gsam δεν. Βγάζω άκρη είμαι 79% και γράφει screen 3:33 στο 65% τι σημαίνει αυτό; Edited by tyuio
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9 Pro - Δεν αναβει η οθονη οταν με καλουν

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...