Jump to content

Poco F2 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο eglobalcentral.eu εχει το 8/256 στα 511€ με δωρεάν μεταφορικά.

 

απο ευρωπη στελνουν ή απο κινα ;

 

και στο banggood εχει eu priority αλλα το φοβαμαι

Edited by MAFIA

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να είναι πολλά τα χρήματα που ζητάει δεν το βλέπω να κάνει τον ντόρο του poco F1.

 

Ωραία συσκευή με ωραία χρώματα.

 

Αν δώσουν λίγο ομορφιά και απλότητα στο UI τους θα κερδίσουν περισσότερο κόσμο στα υψηλά πορτοφόλια.

 

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Άρχισαν να σκάνε μαζικά τα reviews για την συσκευή τώρα που άρχισε κυκλοφορεί μαζικά πλέον σε Ευρώπη και Ασία.

 

 

 

 

 

 

Και full review από GSM arena όπου εξυμνεί μπαταρία ως την καλύτερη έως τώρα σε high end συσκευή για το 2020 και αμφιβάλλω θα ξεπεραστεί από επερχόμενα μοντέλα επόμενους μήνες

 

https://m.gsmarena.com/xiaomi_poco_f2_pro-review-2116.php

68c8e43c8b95990d5cc1b5cbecfb5a4a.jpg

 

Sent from my OnePlus 7 Pro using Tapatalk

Mε προβληματιζει λιγο το review της κεντρικης καμερας απ'το gsm arena.

Mε βαση video reviews που εβλεπα τοσο καιρο ελεγαν πολυ καλυτερα σχολια και δεν ξερω τι ισχυει τελικα. Και μ'ενδιαφερει πολυ η καμερα.

nokia 5110 - siemens c35 - ericsson T65-

nokia 7210 - samsung V200 - ericsson V800-

nokia N70 - nokia 5800 - HTC EVO 3D-

LG G2

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να είναι πολλά τα χρήματα που ζητάει δεν το βλέπω να κάνει τον ντόρο του poco F1.

 

Ωραία συσκευή με ωραία χρώματα.

 

Αν δώσουν λίγο ομορφιά και απλότητα στο UI τους θα κερδίσουν περισσότερο κόσμο στα υψηλά πορτοφόλια.

 

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δε θα κάνει για πολλούς λόγους τον ίδιο ντόρο.

 

Ο κόσμος, όχι μόνο Ελλάδα, έχει όλο και λιγότερα χρήματα.

 

Επίσης, ο καθένας έχει μια καλή ή σχετικά καλή συσκευή.

 

Τα χρήματα που ζητάει δεν είναι πολλά, αν κάποιος συγκρίνει την τιμή του με τις τιμές των ναυαρχίδων.

 

Είναι πολλά, αν συγκριθεί με τις τιμές των midrange συσκευών, στις οποίες προσπαθεί να τοποθετηθεί.

 

Τέλος, είναι πολλά σαν αύξηση, από την τιμή του F1.

 

Αυτά από κάποιον που σκέφτεται να αγοράσει το F2, έχοντας το F1.

 

P.S.: Αν κάποιος δει disassembly της συσκευής, θα καταλάβει ότι η xiaomi έχει ανέβει πολλά επίπεδα από το παρελθόν.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Mε προβληματιζει λιγο το review της κεντρικης καμερας απ'το gsm arena.

 

Mε βαση video reviews που εβλεπα τοσο καιρο ελεγαν πολυ καλυτερα σχολια και δεν ξερω τι ισχυει τελικα. Και μ'ενδιαφερει πολυ η καμερα.

Τόσο καιρό βλέπαμε από k30 pro/pro zoom που έχουν διαφορές σε hardware camera σε σχέση με poco f2 pro.

 

Και δεν νομίζω θα φτάσει τα επίπεδα του zoom ειδικά.

 

Την πετσοκοψε ολίγων κάμερα setup σε poco f2 pro η xiaomi είναι η αλήθεια.

 

Ακόμα και σε μπαντες 5g περισσότερες υποστηρίζει η κινεζική version της συσκευής.

 

Και το teardown της συσκευής από τον Jerry ως συνέχεια του βασανιστήριο πέρασε με durability test.

 

Την κατέστρεψε τη μπροστινή κάμερα αφού την κοπαναγε στο τραπέζι λογικό μην αντέξει και αυτή. :p

 

Εγω πάντως αν κινηθώ για την συσκευή θα είναι δίμηνο Νοέμβριος - Δεκέμβριος που σκάνε συνήθως πολύ καλά deal και Flash sales.

 

Ελπίζω έως τότε να έχει και μια υποστήριξη από κοινότητα διότι έως τώρα απόλυτο μηδέν εν μέρει λογικό διότι μόλις κυκλοφόρησε και δεν την έχουν τιμήσει παρά λίγοι σε Ευρώπη η Ινδία.

 

Πάντως eu stable developer έχει βγει εδώ και καιρό κάτι είναι και αυτό.

 

Sent from my OnePlus 7 Pro using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τόσο καιρό βλέπαμε από k30 pro/pro zoom που έχουν διαφορές σε hardware camera σε σχέση με poco f2 pro.

 

Και δεν νομίζω θα φτάσει τα επίπεδα του zoom ειδικά.

 

Την πετσοκοψε ολίγων κάμερα setup σε poco f2 pro η xiaomi είναι η αλήθεια.

 

Ακόμα και σε μπαντες 5g περισσότερες υποστηρίζει η κινεζική version της συσκευής.

 

Και το teardown της συσκευής από τον Jerry ως συνέχεια του βασανιστήριο πέρασε με durability test.

 

Την κατέστρεψε τη μπροστινή κάμερα αφού την κοπαναγε στο τραπέζι λογικό μην αντέξει και αυτή. :p

 

Εγω πάντως αν κινηθώ για την συσκευή θα είναι δίμηνο Νοέμβριος - Δεκέμβριος που σκάνε συνήθως πολύ καλά deal και Flash sales.

 

Ελπίζω έως τότε να έχει και μια υποστήριξη από κοινότητα διότι έως τώρα απόλυτο μηδέν εν μέρει λογικό διότι μόλις κυκλοφόρησε και δεν την έχουν τιμήσει παρά λίγοι σε Ευρώπη η Ινδία.

 

Πάντως eu stable developer έχει βγει εδώ και καιρό κάτι είναι και αυτό.

 

Sent from my OnePlus 7 Pro using Tapatalk

Το Κ30 pro εχει καποια διαφορα με το poco f2 pro?

Γιατι νομιζα οτι δεν εχει καμια.

Και reviews αυτου εβλεπα τοσο καιρο ως προς την καμερα, τα οποια ηταν πολυ θετικα, οχι του zoom.

 

Η καμερα στην αρχη δεν ανοιγοκλεινε αλλα μετα εκανε calibration παλι και λειτουργουσε κανονικα.

Γενικα τα πηγε παρα πολυ καλα στο durability test θεωρω.

 

Επισης εχει κι ενσωματωμενη μεμβρανη, κατι που δεν ηξερα. Θετικο μεχρι να παραγγειλει καποιος tempered glass.

 

Τελος, η διαφορα τιμης 128/256 δεν ειναι στα 100 ευρω αλλα κανα 50αρικο στο σκρουτζ απ'οτι βλεπω. Παρα πολυ θετικο αυτο αφου το 256 αρι ειναι σιγουρα καλυτερη επιλογη κυριως λογω γρηγοροτερης ραμ που κανει διαφορα.

nokia 5110 - siemens c35 - ericsson T65-

nokia 7210 - samsung V200 - ericsson V800-

nokia N70 - nokia 5800 - HTC EVO 3D-

LG G2

Link to comment
Share on other sites

Το τσίμπισα πάντως πριν λίγες από banggood στα 445€ την 6/128 έκδοση! Περίμενα μπας και φανεί η άλλη έκδοση αλλά δε κρατήθηκα. Έχει ότι θέλω τεράστια αυτονομία ir και jack μόνο το μέγεθος με προβληματίζει που θα μου φανεί τεράστιο και βαρύ σε σχέση με το mi5 που έχω τώρα..
Link to comment
Share on other sites

Το τσίμπισα πάντως πριν λίγες από banggood στα 445€ την 6/128 έκδοση! Περίμενα μπας και φανεί η άλλη έκδοση αλλά δε κρατήθηκα. Έχει ότι θέλω τεράστια αυτονομία ir και jack μόνο το μέγεθος με προβληματίζει που θα μου φανεί τεράστιο και βαρύ σε σχέση με το mi5 που έχω τώρα..

 

με προβληματισες τωρα ... εχω το mi6 που ειναι πιο λεπτο και απο το mi5 ... παω να το ξαναδω Youtube σχετικα με το μεγεθος

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

απο ευρωπη στελνουν ή απο κινα ;

 

και στο banggood εχει eu priority αλλα το φοβαμαι

 

Απο Ευρώπη το στέλνουν εχω παρει το mi6 και mi8

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και γω παραγγελία, από Ελλάδα με απαλλαγή ΦΠΑ, το 8/256 βγαίνει 500 ευρουλακια. Ο τύπος από το μαγαζί λέει τα περιμένει εντός εβδομάδας. Ας ελπίσουμε ότι θα επιβεβαιωθεί.
Link to comment
Share on other sites

Αγορασμένο και από εμένα από την πρώτη μέρα από Banggood και καθ' οδόν, αποφάσισα να μην το κρατήσω λόγω έκτακτων εξόδων.θα πωληθεί όσο αγοράστηκε,στα 470€, υπάρχει ήδη η αγγελία στο marketplace του Facebook.
Link to comment
Share on other sites

Στο eglobalcentral.eu εχει το 8/256 στα 511€ με δωρεάν μεταφορικά.

Είναι έμπιστο το eglobal? Το σκεφτόμουν κι εγώ αλλά ακόμα δεν την έχω πάρει την απόφαση; Και επίσης συγνώμη για την ερώτηση αλλά πόσες μέρες έκαναν οι προηγούμενες συσκευές να έρθουν;

Link to comment
Share on other sites

Είναι έμπιστο το eglobal? Το σκεφτόμουν κι εγώ αλλά ακόμα δεν την έχω πάρει την απόφαση; Και επίσης συγνώμη για την ερώτηση αλλά πόσες μέρες έκαναν οι προηγούμενες συσκευές να έρθουν;

 

Εχω παρει το mi6 και mi8 απο εκεί υπολογισε 2 βδομάδες το πολύ εκτός εαν είναι διαθέσιμο και φύγει αμέσως.Επισης μιας και έχει την χαμηλότερη τιμή και το 128 και το 256 αν δώσω το υπάρχον θα παρω απο αυτό το μαγαζί εκτός εαν βγει προσφορά απο banggood.

Edited by trifos
Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

IMG-20200610-112035.jpg

 

Geekbuying, zoom version.

 

Με γειά το καινούριο κινητό! Βλέπω πηρες το κινέζικο redmi k30 pro δεν θα εχεις 4G

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω! Ειναι το zoom.

Θα εχω 4g, απλα οχι με την 800ρα.

Εχω κινεζικο mi max και δεν αντιμετωπιζω θεμα στο 4g.

Post may contain irony.
Link to comment
Share on other sites

Στις περιοχές που το 4g καλύπτει η 800αρα υπάρχει μεγάλο θέμα με το ίντερνετ, στο νησί που είμαι εγώ όταν είχα κινητό χωρίς Β20 σχεδόν πουθενά δεν είχα καλό ίντερνετ, τώρα με το Α3 που έχει την Β20 έχω φουλ 4g παντού.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε από Banggood..Έκανε 19 εργάσιμες ακριβώς και σε λίγο θα το ανοίξω για το πρώτο στήσιμο.Η σύγκριση θα γίνει με την βασική μου συσκευή το S20 plus οπότε πιστεύω θα είναι ένα καλό μέτρο σύγκρισης.
Link to comment
Share on other sites

μεγια φιλε ! περιμενουμε φωτο ζοομαριστες !!

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

μεγια φιλε ! περιμενουμε φωτο ζοομαριστες !!

 

Ευχαριστώ,με την πρώτη ευκαιρία θα ανεβάσω...Δεν ξέρω αν επιτρέπεται η σύγκριση αλλά εχω βγάλει κάποια πρώτα συμπεράσματα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ,με την πρώτη ευκαιρία θα ανεβάσω...Δεν ξέρω αν επιτρέπεται η σύγκριση αλλά εχω βγάλει κάποια πρώτα συμπεράσματα.

 

Με γεια το κινητό σου, ποια έκδοση πηρες; 128 ή 256; σκέφτομαι το 256.

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Με γεια το κινητό σου, ποια έκδοση πηρες; 128 ή 256; σκέφτομαι το 256.

 

Ευχαριστώ,πήρα το 128 γιατί το παρήγγειλα αμέσως μετά την παρουσίαση και δεν είχε ακόμα διαθέσιμο το 256.Αν έχεις επιλογή εννοείται το 256.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F2 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...