Jump to content

Poco F2 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει ζελατίνα όχι tempered glass.

Ποιοτικά μια χαρά θα την έλεγα. Εγώ πάντως δεν μπαίνω σε διαδικασία να την αλλάξω. Όταν γρατζουνιστει θα την βγάλω και θα το αφήσω έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το δείχνει Ολλανδία από 12/6/20, με παραγγελία από 26/5/2020 στο eglobalcentral.eu, προφανώς δεν το έχουν σε stock.
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ η έκδοση 8/256 είναι κάπως εξαφανισμένη. Θα την δεις σε κανά Amazon, Skroutz στα 600 ευρώ και σχετικά χαμηλά (510€) μόνο στο eglobal με άγνωστο απόθεμα και παράδοση.

 

Δυστυχώς με τους ρυθμούς αυτούς δεν με βλέπω να το περιμένω. Μόλις πλησιάσει και άλλο στο 400αρι το 6/128 θα το τσιμπήσω και ας ήθελα πολύ την LPDDR5 Ram.

Link to comment
Share on other sites

Date/Time Activity Event Code Location

18th Jun 2020 23:21:33 OUTBOUND EXPORT CUSTOMS CLEARED 200 VENLO, 5928, NL

 

κινειται η κατασταση, για να δουμε..

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ήρθε χθες, απίστευτα γρήγορα δε το περίμενα! Πρώτη εμφάνιση, το κινητό το περίμενα μεγαλύτερο είναι λίγο βαρύ, στην αρχή δε το νιώθεις μετά αρχίζεις το καταλαβαίνεις, μπαταρία τώρα κάνω πρώτη φόρτιση οπότε δεν ξέρω. Ο Poco launcher λίγο μάπας μου φαίνεται θα προτιμούσα το αυθεντικό MIUI, θα τον συνηθίσω που θα πάει! Ακόμα το σετάρο δεν πρόλαβα να δω και πολλά να σας πω περισσότερα.
Link to comment
Share on other sites

antouaa εγώ τις πρώτες μέρες έλεγα σιγά την μπαταρία. Οκ καλουτσικη αλλά τίποτα το σοβαρό. Μετα από λίγες φορτίσεις απλά χάνεις κάθε μέτρο σύγκρισης. Μισή μέρα 4g τηλέφωνα browsing και έχει 50% για πλάκα. Η μπαταρία του είναι όντως απαιχτη.
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς ,η μπανταρια είναι τρομερή και φορτίζει πολύ γρήγορα.Πολυ ευχαριστημένος από την μετάβαση από το mi9t pro αφού σε όλα τα επίπεδα ( επεξεργαστής ,οθόνη, κάμερα) είναι φανερή η αναβάθμιση.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μετά από "εσωτερική αναζήτηση" κρίνω τα κινητά με τα εξής κριτήρια:

Κόστος - λειτουργικό - μπαταρία - οθόνη - κάμερα. Τα υπόλοιπα ακολουθούν χωρίς βαρύτητα.

Σε αυτά νομίζω το poco ειναι εξαιρετική επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παδιά και καλορίζικο σε όσους το αποκτήσατε.

Επειδή ενδιαφερομαι να το αγοράσω θα μπορούσε κάποιος που το έχει να τσεκάρει αν έχει καλή λήψη το ραδιόφωνο, γιατί στο mi 9t pro που είχα η λήψη ήταν άθλια, με αποτελεσμα να το επιστρέψω.

Ευχαριστώ.

Στάλθηκε από το Xiaomi Mi MIX 2 μου.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μετά από "εσωτερική αναζήτηση" κρίνω τα κινητά με τα εξής κριτήρια:

Κόστος - λειτουργικό - μπαταρία - οθόνη - κάμερα. Τα υπόλοιπα ακολουθούν χωρίς βαρύτητα.

Σε αυτά νομίζω το poco ειναι εξαιρετική επιλογή.

 

Από ότι θυμάμαι το προηγούμενο κινητό σου εάν δεν κάνω λάθος ήτανε το mix2s , από τα κορυφαία για την εποχή του στην κάμερα.Οπως και το poco f2 pro σήμερα έχει πολύ καλή κάμερα. Και τα 2 επίσης για την εποχή τους θα τα έλεγα από τα ακριβά της Xiaomi.Οποτε τα κριτήρια που βάζεις δεν κολλάνε με τις επιλογές σου. ...

Υ.Γ. Ακριβώς τις ίδιες επιλογές έχω κάνει και εγώ ( με 4 άλλες συσκευές ενδιάμεσα) και συμφωνώ με τα κριτήρια όχι με την σειρά που τα βάζεις

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε μήπως τι είναι αυτοί οι 2 κενοί φάκελοι που μου έβγαλε στα Downloads; Τον browser μου το έβγαζε και στο mi5 και ενώ τον διέγραφα μετά από κάποιες μέρες τσουπ πάλι.4a10dcdfd391e37617605d8ed2373c1d.jpg

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από ότι θυμάμαι το προηγούμενο κινητό σου εάν δεν κάνω λάθος ήτανε το mix2s , από τα κορυφαία για την εποχή του στην κάμερα.Οπως και το poco f2 pro σήμερα έχει πολύ καλή κάμερα. Και τα 2 επίσης για την εποχή τους θα τα έλεγα από τα ακριβά της Xiaomi.Οποτε τα κριτήρια που βάζεις δεν κολλάνε με τις επιλογές σου. ...

Υ.Γ. Ακριβώς τις ίδιες επιλογές έχω κάνει και εγώ ( με 4 άλλες συσκευές ενδιάμεσα) και συμφωνώ με τα κριτήρια όχι με την σειρά που τα βάζεις

 

Γιατί το λες αυτό; Για το κόστος εννοώ πως δεν μπορώ να ανέβω στα 1000 όχι ότι θέλω ότι πιο φθηνό υπάρχει. Επίσης κοιτάω πάντα στην σειρά 800 του cpu. Και πριν το mix2s είχα mi5s άλλο καμεροκινητο με πολλά θέματα στην μπαταρία και αλλού. Γι'αυτό πλέον δεν βάζω την κάμερα πιο μπροστά (έπαθα και έμαθα). Τώρα με μια καλή κάμερα βολευομαι.

Link to comment
Share on other sites

Το tracking number, που πρέπει να σου έστειλαν, θα δείξει μετά από 3 , 4 μέρες.

Εμένα δείχνει αποστολή από Ολλανδία από τις 12/6/2020, και μάλλον θα το έχω σε περίπου 10 μέρες, με παραγγελία από 26/5/2020.

Μου έδωσαν ένα ακόμα tracking number της γενικής ταχυδρομικής.. προφανώς όταν έρθει,, (αν έρθει,) , Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Ok ευχαριστώ.εγραψα και στο άλλο νήμα που έλεγε poco f2.μαλλον τα μπέρδεψα.δεν ξέρω αν είναι το ίδιο μοντέλο.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Ok ευχαριστώ.εγραψα και στο άλλο νήμα που έλεγε poco f2.μαλλον τα μπέρδεψα.δεν ξέρω αν είναι το ίδιο μοντέλο.

 

 

Όχι δεν είναι.

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F2 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...