Jump to content

Poco F2 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

υπαρχει καποιος απο τους κατοχους που να βλεπει cosmte tv η nova go να μου πει αν βλεπει σε πληρη οθονη γιατι με ενδιαφερει για αγορα... ευχαριστω εκ των προτερων..

 

Παίζει όπως και το Youtube, δηλαδή με 2 μικρές "κουρτινες" δεξιά και αριστερά. Ορίστε και μια φωτογραφία από YouTube

 

https://ibb.co/HY3bdJt

Link to comment
Share on other sites

Παίζει όπως και το Youtube, δηλαδή με 2 μικρές "κουρτινες" δεξιά και αριστερά. Ορίστε και μια φωτογραφία από YouTube

 

https://ibb.co/HY3bdJt

 

δεν ανοιγει ουτε το youtube δηλ σε πληρη οθονη? ουτε με το κλασικο ανοιγμα των δαχτυλων? πολυ αρνητικο το βρισκω αυτο..

Link to comment
Share on other sites

δεν ανοιγει ουτε το youtube δηλ σε πληρη οθονη? ουτε με το κλασικο ανοιγμα των δαχτυλων? πολυ αρνητικο το βρισκω αυτο..

 

Το YouTube ανοίγει σε πλήρη οθόνη με τα δάχτυλα αλλά χάνεις περιεχόμενο από την πάνω και κάτω μεριά, μιας και κάνει ζουμ στην εικόνα για να επιτύχει πλήρη οθόνη. Στο Cosmote TV δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα.

 

Αυτό συμβαίνει λόγω των διαφορετικών aspect ratio των συσκευών και των video στο YouTube ή της εφαρμογής του Cosmote TV. Δυστυχώς πιστεύω σε καμία δεν θα επιτύχεις το αποτέλεσμα που θες. Η συγκεκριμένη συσκευή έχει Aspect Ratio 20:9 ενώ τα περισσότερα video στο YouTube, όπως και το Cosmote TV, έχουν αν δεν κάνω λάθος 16:9. Πλέον με αυτήν την αναλογία δεν κυκλοφορούν νέα μοντέλα, έχουν ξεφύγει όλα είτε στα 19:9 είτε στα 20:9

Link to comment
Share on other sites

Το YouTube ανοίγει σε πλήρη οθόνη με τα δάχτυλα αλλά χάνεις περιεχόμενο από την πάνω και κάτω μεριά, μιας και κάνει ζουμ στην εικόνα για να επιτύχει πλήρη οθόνη. Στο Cosmote TV δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα.

 

Αυτό συμβαίνει λόγω των διαφορετικών aspect ratio των συσκευών και των video στο YouTube ή της εφαρμογής του Cosmote TV. Δυστυχώς πιστεύω σε καμία δεν θα επιτύχεις το αποτέλεσμα που θες. Η συγκεκριμένη συσκευή έχει Aspect Ratio 20:9 ενώ τα περισσότερα video στο YouTube, όπως και το Cosmote TV, έχουν αν δεν κάνω λάθος 16:9. Πλέον με αυτήν την αναλογία δεν κυκλοφορούν νέα μοντέλα, έχουν ξεφύγει όλα είτε στα 19:9 είτε στα 20:9

 

τωρα εξηγουνται ολα... με βοηθησες παρα πολυ με αυτα που μου ειπες γιατι εγω σαν κατοχος του mi max με αναλογια 16:9 δεν ειχα αυτο το θεμα και πιστευα οτι κατι αλλο ηταν.. την πατησα δηλ γιατι δεν εχω βρει αλλη συσκευη ως τωρα με αυτη την αναλογια οντως... σε ευχαριστω πολυ και παλι

Link to comment
Share on other sites

τωρα εξηγουνται ολα... με βοηθησες παρα πολυ με αυτα που μου ειπες γιατι εγω σαν κατοχος του mi max με αναλογια 16:9 δεν ειχα αυτο το θεμα και πιστευα οτι κατι αλλο ηταν.. την πατησα δηλ γιατι δεν εχω βρει αλλη συσκευη ως τωρα με αυτη την αναλογια οντως... σε ευχαριστω πολυ και παλι

 

Παρακαλώ, δεν κάνει τίποτα. Θεωρώ πάντως πως το συγκεκριμένο feature πρέπει να το διαγράψεις απο το μυαλό σου και να εστιάσεις σε άλλα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά στην MIUI11 όταν πήγαινες στην αρχική οθόνη τέρμα αριστερά σε πήγαινε στο Google ειδήσεις, τώρα στην MIUI12 σε πάει στο app vault το οποίο δεν είναι και εγκατεστημένο.. Ξέρει κανείς πως γίνετε να το αλλάξω; Επίσης στο εικονίδιο καιρού μου έβγαζε την θερμοκρασία τώρα πάει και αυτό, πρέπει να είχε αναφερθεί και πιο πάνω!

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά στην MIUI11 όταν πήγαινες στην αρχική οθόνη τέρμα αριστερά σε πήγαινε στο Google ειδήσεις, τώρα στην MIUI12 σε πάει στο app vault το οποίο δεν είναι και εγκατεστημένο.. Ξέρει κανείς πως γίνετε να το αλλάξω; Επίσης στο εικονίδιο καιρού μου έβγαζε την θερμοκρασία τώρα πάει και αυτό, πρέπει να είχε αναφερθεί και πιο πάνω!

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εμένα δουλεύουν και τα 2 μια χαρά στην MIUI12.

Για τον καιρό είναι τα widgets πάτα παρατημένα στην αρχική οθόνη widgets και βάλε αυτό που σου αρέσει , για το άλλο δεν γνωρίζω .

LeEco Le Max 2 EUI 30s-V23 / Poco F2 pro
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά στην MIUI11 όταν πήγαινες στην αρχική οθόνη τέρμα αριστερά σε πήγαινε στο Google ειδήσεις, τώρα στην MIUI12 σε πάει στο app vault το οποίο δεν είναι και εγκατεστημένο.. Ξέρει κανείς πως γίνετε να το αλλάξω; Επίσης στο εικονίδιο καιρού μου έβγαζε την θερμοκρασία τώρα πάει και αυτό, πρέπει να είχε αναφερθεί και πιο πάνω!

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το χρειάζεσαι το app vault; εάν όχι, πήγαινε στο Google play και επέλεξε κατάργηση εγκατάστασης. Εάν δε σε αφήνει να το βγάλεις, μπορούμε να το δούμε με το εργαλείο αφαίρεσης bloatware.

Εάν το απεγκαταστήσεις λοιπόν, θα σταματήσει να εμφανίζεται με το σύρσιμο προς τα δεξιά της αρχικής οθόνης, εκεί αριστερά που εμφανίζεται.

Και θα επανέλθει η εφαρμογή Google στη θέση αυτή.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το χρειάζεσαι το app vault; εάν όχι, πήγαινε στο Google play και επέλεξε κατάργηση εγκατάστασης. Εάν δε σε αφήνει να το βγάλεις, μπορούμε να το δούμε με το εργαλείο αφαίρεσης bloatware.

 

Εάν το απεγκαταστήσεις λοιπόν, θα σταματήσει να εμφανίζεται με το σύρσιμο προς τα δεξιά της αρχικής οθόνης, εκεί αριστερά που εμφανίζεται.

 

Και θα επανέλθει η εφαρμογή Google στη θέση αυτή.

Αυτό είναι το κακό ότι δε φαίνεται πουθενά να υπάρχει αυτή η εφαρμογή εκτός και αν δεν έψαξα τόσο καλά τι να πω.. Στο mi5 την είχα βγάλει με adb πάντως!

Επίσης αυτό το εικονίδιο του καιρού λέω, πριν την ενημέρωση έδειχνε και την θερμοκρασία.c5b782060df35410e07f95b7113be940.jpg

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ααααα και η λειτουργία ενός χεριού έχει πρόβλημα από την προηγούμενη έκδοση, πρέπει να την ανοίγω και να την κλείνω κάθε φορά για να δουλέψει αν αφήσω το κινητό σε αδράνεια για ώρα...

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ψήνομαι να το αγοράσω για να αντικαταστήσω ένα oneplus 3t που έχω εδώ και χρόνια. Μου άρεσε η μεγάλη μπαταρία του.

 

Ο ήχος του πώς είναι; Έχετε βρει κάποιο σοβαρό ελάττωμα; Θέλω να βάλω το Nova Launcher για εκκίνηση του κινητού, το έχει βάλει κανείς;

 

Ευχαριστώ!

VirtusJunxitMorsNonSeparabit
Link to comment
Share on other sites

Ψήνομαι να το αγοράσω για να αντικαταστήσω ένα oneplus 3t που έχω εδώ και χρόνια. Μου άρεσε η μεγάλη μπαταρία του.

 

Ο ήχος του πώς είναι; Έχετε βρει κάποιο σοβαρό ελάττωμα; Θέλω να βάλω το Nova Launcher για εκκίνηση του κινητού, το έχει βάλει κανείς;

 

Ευχαριστώ!

 

Ο ήχος του είναι αρκετά δυνατός , θα τον ήθελα με περισσότερο μπάσο, φυσικά αυτό διορθώνετε με το dolpy Atmos.

Ελάττωμα σοβαρό μέχρι στιγμής δεν έχω βρει.

Νόβα δεν έχω βάλει ο poco με καλύπτει πλήρως μέχρι στιγμής

LeEco Le Max 2 EUI 30s-V23 / Poco F2 pro
Link to comment
Share on other sites

Ψήνομαι να το αγοράσω για να αντικαταστήσω ένα oneplus 3t που έχω εδώ και χρόνια. Μου άρεσε η μεγάλη μπαταρία του.

 

Ο ήχος του πώς είναι; Έχετε βρει κάποιο σοβαρό ελάττωμα; Θέλω να βάλω το Nova Launcher για εκκίνηση του κινητού, το έχει βάλει κανείς;

 

Ευχαριστώ!

 

Ήχος ικανοποιητικός

Ελλατωμα: η μπαταρία του... κρατάει παραπάνω απ ότι νομίζεις :lol:

Χρησιμοποιώ Nova launcher και δουλεύει μία χαρά.

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ προτείνεται μία θήκη που να προσφέρει καλύτερη προστασία απο την απλή πλαστική (αλλά όχι και να είναι πολύ χοντρή), γυαλί και αν χρειάζεται γυαλάκι μπροστά στους φακούς.

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την ομάδα!!

Σκέφτομαι να τσιμπήσω το F2Pro τώρα που το βρίσκεις στα 360 απ'εξω.

Η μπαταρία είναι όντως σκυλί?? Με ενδιαφέρει πολύ ο παράγοντας μπαταρία, δηλαδή μέσα σε ένα βράδυ πόσο % χάνει και επίσης τι sot έχετε?

Σκεφτόμουν να πάρω Note9 Pro μόνο και μόνο για την μεγαλύτερη μπαταρία αλλά εάν είναι καλύτερη του Poco θα πάω σε αυτό!

Επίσης σε review του MKBD έλεγε για rainbow banding στην οθόνη και ότι το μοτέρ της δόνησης είναι αντάξιο ενός φτηνού κινητού!

Ισχύουν αυτά??

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την ομάδα!!

Σκέφτομαι να τσιμπήσω το F2Pro τώρα που το βρίσκεις στα 360 απ'εξω.

Η μπαταρία είναι όντως σκυλί?? Με ενδιαφέρει πολύ ο παράγοντας μπαταρία, δηλαδή μέσα σε ένα βράδυ πόσο % χάνει και επίσης τι sot έχετε?

Σκεφτόμουν να πάρω Note9 Pro μόνο και μόνο για την μεγαλύτερη μπαταρία αλλά εάν είναι καλύτερη του Poco θα πάω σε αυτό!

Επίσης σε review του MKBD έλεγε για rainbow banding στην οθόνη και ότι το μοτέρ της δόνησης είναι αντάξιο ενός φτηνού κινητού!

Ισχύουν αυτά??

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

 

Η μπαταρία είναι πολύ καλή, sot πάνω από 6 ώρες με ότι χρίση και αν του κάνεις, το βράδυ χάνει 2-3% με όλα κλειστά (wifi, Bluetooth...) όχι σε airplane mode.

Το μοτέρ της δόνησης είναι πολύ καλό.

Το note 9 pro και το poco F2 pro έχουν σχεδόν την ίδια αυτονομία.

Αν σε ενδιαφέρει μόνο η μπαταρία πας σε note 10 lite

Edited by louis_1
LeEco Le Max 2 EUI 30s-V23 / Poco F2 pro
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ προτείνεται μία θήκη που να προσφέρει καλύτερη προστασία απο την απλή πλαστική (αλλά όχι και να είναι πολύ χοντρή), γυαλί και αν χρειάζεται γυαλάκι μπροστά στους φακούς.

ευχαριστώ

 

κανείς να απαντήσει;

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία είναι πολύ καλή, sot πάνω από 6 ώρες με ότι χρίση και αν του κάνεις, το βράδυ χάνει 2-3% με όλα κλειστά (wifi, Bluetooth...) όχι σε airplane mode.

Το μοτέρ της δόνησης είναι πολύ καλό.

Το note 9 pro και το poco F2 pro έχουν σχεδόν την ίδια αυτονομία.

Αν σε ενδιαφέρει μόνο η μπαταρία πας σε note 10 lite

 

Δεν έχουν την ίδια αυτονομία, αλλά αυτό δεν το γράφω για να πω ότι του POCO F2 Pro δεν είναι καλή. Κάθε άλλο, μια χαρά είναι και του παρόντος νήματος η συσκευή.

Προσωπικά είμαι με MiUi 11 στο Redmi Note 9 Pro, με χρήση ως μονόκαρτο, χωρίς gaming, με μέτριο σήμα κινητής, και είτε όλη μέρα με δεδομένα είμαι, είτε όλη μέρα με WiFi, έχω 12-15 ώρες SOT.

 

Όσο αφορά τον κινητήρα δόνησης, αυτός είναι Z-axis ο γραμμικός δηλαδή, ίδιος σαν του RN9 Pro. Επομένως συμφωνώ ότι και στο POCO είναι μια χαρά και το ίδιο καλός, και περισσότερο το λέω για να πω ότι είναι ίδιες τεχνολογίες οι κινητήρες δόνησης (όχι περιστροφικοί), επομένως δεν προκύπτει απο κάπου ότι υπάρχουν διαφορές.

 

Ευχαριστώ.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πάρε nillkin tempered glass, case.

Εγώ πήρα της mocolo full face tempered glass, case Spigen, και το σήκωνε η θήκη, και την εξυσα με το μαχαιράκι, και έγινε ..κλπ.

Μετά πήρα την nillkin case, ( H Spigen έχει πιο πολύ ύψος, πλευρικά και σηκώνει το τζάμι).

Είδα κάτι τζαμακια είναι σε γκρι χρώμα κλπ.

Πάρε πακέτο nillkin, που έχουν συμβατότητα, και ταιριάζουν.

( Το τζαμακι με την 2η φορά το πέρασα, την 1η φορά μου ξέφυγε στα πλάγια εντελώς, τώρα περίπου 1 χιλιοστό αριστερά, ποτέ δεν μπόρεσα να κεντραρω ακριβώς το τζάμι).

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλοι

Τό συρτάρι εφαρμογών μπορώ να τό καταργήσω νά μήν υπάρχει?

Νά είναι όλες οι εφαρμογές μπροστά.

Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το YAL-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το παρήγγειλα στις 23 απο το eglobal

 

στις 27 μου ήρθε email με το ΤΡΑΚPAK, ακόμα να μου εμφανιστεί στην γενική ταχυδρομική.

Τόσο πολύ αργεί?

Edited by yiannakas
Link to comment
Share on other sites

το παρήγγειλα στις 23 απο το eglobal

 

στις 27 μου ήρθε email με το ΤΡΑΚPAK, ακόμα να μου εμφανιστεί στην γενική ταχυδρομική.

Τόσο πολύ αργεί?

 

Περίπου 25 μερες έκανε σε μενα τ απο την παραγγελία

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα έναν μήνα, απλά περίμενε.

( Μετά παρήγγειλα το oneplus 8, δεν μου το έστειλε σε έναν μήνα, το tracking number, ακύρωσα, και έκαναν full refund)

Αξιόπιστο το θεωρώ, με μειονέκτημα τις μεγάλες καθυστερήσεις.

Κοίτα και στο Facebook, έχουν σελίδα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F2 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...