Jump to content

Poco F2 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Date/Time Activity Event Code Location

18th Jun 2020 23:21:33 OUTBOUND EXPORT CUSTOMS CLEARED 200 VENLO, 5928, NL

 

κινειται η κατασταση, για να δουμε..

 

Κολλημένο στο ίδιο η αναζήτηση του tracking number, δεν ξέρω τι να υποθέσω.

Link to comment
Share on other sites

26th Jun 2020 08:15:00 ARRIVED AT DELIVERY DEPOT 201

26th Jun 2020 07:07:00 IN TRANSIT - HUB SCAN 202

25th Jun 2020 19:00:00 IN TRANSIT - HUB SCAN 202

18th Jun 2020 23:21:33 OUTBOUND EXPORT CUSTOMS CLEARED 200 VENLO, 5928, NL

12th Jun 2020 08:11:03 TRAKPAK PROCESS CENTRE 198 VENLO, 5928, NL

1st Jun 2020 08:24:42 DEPARTED GERAS LTD

 

Έχω νέα.

Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα σήμερα, Τρίκαλα, unboxing, δεν είδα να έχει κάποιο πρόβλημα, τοβαλα να φορτίζει, και βγήκα καφενείο.

Ας ελπίσουμε ότι δεν θα έχει κάποιο θέμα, θα βάλω την sim, και πρέπει να ξεκλειδώσω bootloader κλπ...

Ένα μήνα και μια μέρα έκανε, παραγγελία στις 26/5/2020, από eglobalcentral.eu.

Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα σήμερα, Τρίκαλα, unboxing, δεν είδα να έχει κάποιο πρόβλημα, τοβαλα να φορτίζει, και βγήκα καφενείο.

Ας ελπίσουμε ότι δεν θα έχει κάποιο θέμα, θα βάλω την sim, και πρέπει να ξεκλειδώσω bootloader κλπ...

Ένα μήνα και μια μέρα έκανε, παραγγελία στις 26/5/2020, από eglobalcentral.eu.

 

Με γειά σου το νεο κινητό! Εμενα εδω και 4 μέρες ειναι εκεί που ηταν αρχή και το δικό σου geras ltd . 12 Ιουνίου εγινε η αγορά 22 Ιουνίου εστάλη απο eglobalcentral. Ελπίζω να μην κανει μήνα.

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Bangood παραγγελία στις 23 Ιουνίου, με 24ωρο processing time για να γίνει ship. Εν τέλει δεν το έκαναν ποτέ και τώρα θα παραμείνει στην ίδια κατάσταση (25-28 Ιουνίου έχουν τον Dragon Boat Festival). Με έκαψαν οι Κινέζοι, το θέλω πριν τις 17 Ιουλίου και δεν το βλέπω να έρχεται.
Link to comment
Share on other sites

Bangood παραγγελία στις 23 Ιουνίου, με 24ωρο processing time για να γίνει ship. Εν τέλει δεν το έκαναν ποτέ και τώρα θα παραμείνει στην ίδια κατάσταση (25-28 Ιουνίου έχουν τον Dragon Boat Festival). Με έκαψαν οι Κινέζοι, το θέλω πριν τις 17 Ιουλίου και δεν το βλέπω να έρχεται.
Σε 2 βδομάδες περίπου το είχα από εκεί οπότε είσαι οριακά αν το στείλουν άμεσα...

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης έχω το κινητό στην μπροστινή τσέπη όσο είμαι δουλειά και μάλλον έτσι όπως σκύβω κάνω ράνο όταν το βγάζω καμία φορά να δω κάτι προς το τέλος το βρίσκω απενεργοποιημένο.. 4 φορές μου το έχει κάνει σε 5 μέρες! Μάλλον επειδή είναι τεράστιο πατιούνται τα κουμπιά και κλείνει τι να πω, το έχει πάθει κάνει σας;

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες μου εχει συμβεί και στο redmi note 4 και στο mi 9t pro οταν το εχω στις μπροστά τσέπες.
Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι αυτό το κινητό για μπροστινές τσέπες είναι αλήθεια. Όρθιος παντως έξω που το έχω στην τσέπη το καταλαβαίνω αλλά οκ παλεύεται.

Δεν μου έχει σβήσει ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λάθος έκανα εγώ τελικά γι'αυτό έκλεινε... Έχω βάλει σε πρόγραμμα να μπαίνει αυτόματα σε εξοικονόμηση μπαταρίας κάθε φορά που πάω δουλειά και νόμιζα ότι η από κάτω ρύθμιση που έγραφε "απενεργοποίηση" οτι για απενεργοποίηση της εξοικονόμησης.. Αλλά αυτό ήταν για την συσκευή τελικά! Τζάμπα η τρομάρα!

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Date/Time Activity Event Code Location

30th Jun 2020 20:14:01 OUTBOUND EXPORT CUSTOMS CLEARED 200 VENLO, 5928, NL

29th Jun 2020 13:20:05 TRAKPAK PROCESS CENTRE 198 VENLO, 5928, NL

22nd Jun 2020 08:27:57 DEPARTED GERAS LTD 218

Άρχισε να κινείται..

Edited by trifos
Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έγινε αντικατάσταση του κινητού την προηγούμενη εβδομάδα και μετά από μια εβδομάδα χρήσης του Poco έχω να πω πως πως είμαι ικανοποιημένος με την επιλογή μου... Πυροβολεί από άποψη επιδόσεων , τα πάντα ανοίγουν αστραπιαία, μηδαμινό ίχνος lag , το ηχείο μπορεί να μην είναι διπλό όπως στο Mate 10 Pro που αντικατέστησε αλλά αξιοπρεπέστατα δυνατό και καθαρό ακόμα στις ψηλές. Με αυτό όμως που έμεινα άφωνος είναι η μπαταρία... Άλλο πράγμα... Φωτίζει στο φουλ από 0 σε 1 ώρα και κάτι ψιλά , με φουλ χρήση ΝΕΤ και αρκετό gaming μέσα στη ημέρα ;πο τις 7 το πρωί μέχρι τις 11 το βράδυ , παρότι τώρα που κάνει ζεστές και είναι απόλυτα φυσιολογικό να ζεσταίνεται λιγάκι , μου βγάζει άνετα μια μέρα και μου μένει και ένα 30 με 20%. Πραγματικά είναι ένα αστέρι!!!
Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου, ξεκλείδωσα bootloader σήμερα, μετά από αναμονή 168 ώρες, μια βδομάδα, από την προηγούμενη Παρασκευή.

Το ζήτημα τώρα είναι, αν θα μπορέσω να το root, θα προσπαθήσω το βράδυ, δεν ξέρω αν θα πετύχει!!!!!!!,, θα φτιάξω magisk_patched.img.

Θα δείξει, ...

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα ότι έχει ξεκινήσει από 3 του μηνός αναβάθμιση για miui12 έχει έρθει σε κανένα; Επίσης έχετε βρει καμία gcam που να δουλεύει σωστά;

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το poco εχει στο κουτί και θήκη; Ρωτώ γιατί εχω παραγγείλει 4 θηκες και τζαμάκια απο AliExpress και απο βδομάδα πιστεύω να εχω το κινητό ενω οι θηκες θα αργήσουν.
Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Το poco εχει στο κουτί και θήκη; Ρωτώ γιατί εχω παραγγείλει 4 θηκες και τζαμάκια απο AliExpress και απο βδομάδα πιστεύω να εχω το κινητό ενω οι θηκες θα αργήσουν.

 

Ναι έχει θήκη

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Διάβασα ότι έχει ξεκινήσει από 3 του μηνός αναβάθμιση για miui12 έχει έρθει σε κανένα; Επίσης έχετε βρει καμία gcam που να δουλεύει σωστά;

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δες αυτή εδώ , πάνω πάνω και περνά και τις ρυθμίσεις

 

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-urnyx05/

LeEco Le Max 2 EUI 30s-V23 / Poco F2 pro
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Δες αυτή εδώ , πάνω πάνω και περνά και τις ρυθμίσεις

 

 

 

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-urnyx05/

 

Δεν έχει config για το δικό μας!

Επίσης διάβασα σε ένα άρθρο ότι αν περάσουμε την MIUI12 αν έχουμε αυτή την rom QFKEUXM υπάρχει πιθανότητα να έχουμε θέμα με το δακτυλικό αποτύπωμα και να κάνει Force restart οπότε καλύτερα να περιμένουμε λίγο...

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει config για το δικό μας!

Επίσης διάβασα σε ένα άρθρο ότι αν περάσουμε την MIUI12 αν έχουμε αυτή την rom QFKEUXM υπάρχει πιθανότητα να έχουμε θέμα με το δακτυλικό αποτύπωμα και να κάνει Force restart οπότε καλύτερα να περιμένουμε λίγο...

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγώ την έχω βάλει με config του κ30 και είναι μια χαρά προς το παρόν. Όταν με το καλό έρθει η MIUI12 θα έχει βγει άλλη gcam .

LeEco Le Max 2 EUI 30s-V23 / Poco F2 pro
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει config για το δικό μας!

Επίσης διάβασα σε ένα άρθρο ότι αν περάσουμε την MIUI12 αν έχουμε αυτή την rom QFKEUXM υπάρχει πιθανότητα να έχουμε θέμα με το δακτυλικό αποτύπωμα και να κάνει Force restart οπότε καλύτερα να περιμένουμε λίγο...

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Εδώ το γράφει αυτό που λες

https://itechnews.gr/2020/07/prosochi-an-echete-xekleidoma-stin-othoni-min-valete/

Link to comment
Share on other sites

 

Αυτό αναφέρεται στην MIUI 12 γενικά και όχι για την gcam.

Καλό είναι να το έχουμε υπόψη μας όταν με το καλό έρθει η MIUI 12 να δούμε αν θα το έχουν διορθώσει

LeEco Le Max 2 EUI 30s-V23 / Poco F2 pro
Link to comment
Share on other sites

Αυτό αναφέρεται στην MIUI 12 γενικά και όχι για την gcam.

 

Καλό είναι να το έχουμε υπόψη μας όταν με το καλό έρθει η MIUI 12 να δούμε αν θα το έχουν διορθώσει

Ναι γενικά μιλούσα για την MIUI12.

Για το gcam έβαλα ότι μου είπες και εντάξει φαίνεται να δουλεύει, αν και δεν έχω καταλάβει λίγο που την δοκίμασα κάποια διαφορά από την κανονική, μάλλον επειδή ήταν μέρα...

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι γενικά μιλούσα για την MIUI12.

Για το gcamέβαλα ότι μου είπες και εντάξει φαίνεται να δουλεύει, αν και δεν έχω καταλάβει λίγο που την δοκίμασα κάποια διαφορά από την κανονική, μάλλον επειδή ήταν μέρα...

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Επειδή είναι αρκετά καλή η κάμερα μας στις δύσκολες συνθήκες θα βρεις τις διαφορές, ρίξε μια ματιά εδώ

στην αρχή σου λέει τα βήματα για να βάλεις την gcam και μετά σου δίνει και παραδείγματα των διαφορών
LeEco Le Max 2 EUI 30s-V23 / Poco F2 pro
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είναι αρκετά καλή η κάμερα μας στις δύσκολες συνθήκες θα βρεις τις διαφορές, ρίξε μια ματιά εδώ
στην αρχή σου λέει τα βήματα για να βάλεις την gcam και μετά σου δίνει και παραδείγματα των διαφορών
Όντως έχει διαφορά! Ευχαριστώ πολύ και για το βίντεο δεν είχα κάνει της ρυθμίσεις που έδειχνε..

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

26th Jun 2020 08:15:00 ARRIVED AT DELIVERY DEPOT 201

26th Jun 2020 07:07:00 IN TRANSIT - HUB SCAN 202

25th Jun 2020 19:00:00 IN TRANSIT - HUB SCAN 202

18th Jun 2020 23:21:33 OUTBOUND EXPORT CUSTOMS CLEARED 200 VENLO, 5928, NL

12th Jun 2020 08:11:03 TRAKPAK PROCESS CENTRE 198 VENLO, 5928, NL

1st Jun 2020 08:24:42 DEPARTED GERAS LTD

 

Έχω νέα.

 

Με ΕΛΤΑ παρελαβες;

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Με γενική ταχυδρομική, όταν σου στέλνουν το tracking number, έχει και ένα από την γενική ταχυδρομική,, σου στέλνουν δύο δηλαδή, όταν θα μπει Ελλάδα κλπ.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F2 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...