Jump to content

Poco F2 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

επειδη αναφερθηκε οτι το 5g μαμαει τις τιμες

οσο για τον 865

vivo iQOO Neo3 5G = 350 ευρω

με 144hz ips και αντιστοιχα κουτσουρεμενη καμερα (both poco f2 pro & vivo ειναι κουτσουρεμενα σε σχεση με το k30 pro zoom στον τελε & ois)

https://www.gsmarena.com/vivo_iqoo_neo3_5g-10201.php

Edited by akaloith
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα γνωμη περι της αγορας k30 pro zoom 8/128 η poco f2 8.256.

Το zoom βγαινει φθηνοτερο. Γνωριζω την ελλειψη 800ρας, δε γνωριζω τι παιζει με τις 5g συχνοτητες.

Post may contain irony.
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα γνωμη περι της αγορας k30 pro zoom 8/128 η poco f2 8.256.

Το zoom βγαινει φθηνοτερο. Γνωριζω την ελλειψη 800ρας, δε γνωριζω τι παιζει με τις 5g συχνοτητες.

από τα βασικά μειονεκτήματα του κ30 προ ζουμ εκτος της 800αρας είναι η κινέζική ρομ που φοράει χωρίς google

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

από τα βασικά μειονεκτήματα του κ30 προ ζουμ εκτος της 800αρας είναι η κινέζική ρομ που φοράει χωρίς google

 

Δεν το βλεπω προβλημα. Και τωρα με mi max κινεζικο ειμαι, εχω περασει τα gapps σε 3 λεπτα και ολα καλα. :)

Post may contain irony.
Link to comment
Share on other sites

επειδη αναφερθηκε οτι το 5g μαμαει τις τιμες

οσο για τον 865

vivo iQOO Neo3 5G = 350 ευρω

με 144hz ips και αντιστοιχα κουτσουρεμενη καμερα (both poco f2 pro & vivo ειναι κουτσουρεμενα σε σχεση με το k30 pro zoom στον τελε & ois)

https://www.gsmarena.com/vivo_iqoo_neo3_5g-10201.php

Δεν κυκλοφορει Ευρωπη το iqoo. Και το k30 pro ουτε 400 δολλαρια δεν εχει στην Κινα.

Μη συγκρινεις τιμες Κινας με τιμες Ευρωπης πρωτον και δευτερον το οτι υπαρχει ενα ακομα φτηνοτερο κινητο με 865 (ισως και της meizu να ειναι) δεν αναιρει τον κανονα πως οσες συσκευες φορανε τον 865 ειναι πανακριβες (s20 εκτος Ευρωπης, opo8, v60, mi10 κλπ).

 

Και καλα τα 144hz αλλα οταν εχει ips οθονη δεν μου λεει τιποτα. Προτιμοτερη μια οθονη oled ακομα κι απο μια γρηγορη lcd.

Kαι η καμερα του k30 pro δεν ειναι κουτσουρεμενη, απλα δεν εχει ois. Ειναι απο τις καλυτερες της αγορας και απο συσκευες σαν το opo 8 καλυτερη στα οερισσοτερα συγκριτικα. Προφανως θα ειναι κι αρκετα καλυτερη απ'την καμερα του vivo που λες που ακομα κι ο ultrawide της ειναι 8mp, πιθανον κατηγοριας mi9 lite και παρακατω.

Εδω δεν εχει καν δακτυλικο στην οθονη, σιγα λοιπον την υπερσυσκευη που εχει παντου ελλειψεις. Και η καμια 50αρια δολλαρια διαφορα που εχει με το Κ30 προ πολυ μικρη ειναι για τα specs που εχει πλην επεξεργαστη.

 

Παντως δεν καταλαβαινω γιατι τοσο μενος με το νεο poco. Aν στα λεφτα αυτα στην Ευρωπη βρισκεις πιο ολοκληρωμενη συσκευη, πες τη μας κι εμας. Εγω παλι βλεπω στα λεφτα αυτα να παιζει εντελως μονο του και να κοιταει στα ισια και συσκευες του 1000αρικου στους περισσοτερους τομεις.

nokia 5110 - siemens c35 - ericsson T65-

nokia 7210 - samsung V200 - ericsson V800-

nokia N70 - nokia 5800 - HTC EVO 3D-

LG G2

Link to comment
Share on other sites

Δεν το βλεπω προβλημα. Και τωρα με mi max κινεζικο ειμαι, εχω περασει τα gapps σε 3 λεπτα και ολα καλα. :)
Αν δεν σε ενοχλεί οκ , για μένα επειδή είχα κινητό χωρίς 800αρα αντιμετώπιζα σοβαρό θέμα να το ίντερνετ, σε πολλά σημεία είχα μόνο 2g στα ίδια σημεία τώρα με άλλο τηλέφωνο έχω φουλ 4g και φυσικά ίντερνετ.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

αναγραφεται οτι το 5g ειναι ακριβο, δεν ειναι

αναγραφεται οτι ο 865 ειναι 500+, δεν ειναι

αναγραφεται οτι το poco ειναι πληρες

δεν εχει τελε, δεν αλλαζει φακους κατα τη διαρκεια της βιντεοσκοπησης, δεν εχει ois, δεν εχει eis μπροστα, ως καμερα phone ειναι μετριοτατο ως κακο.

το θελα πρωτος απ ολους, εφτιαξα τοπικ πρωτος απ ολους γι αυτο αλλα εχει βασικοτατες ελλειψεις. οσο για το 5g σε 2-3 χρονια τα λεμε. τοτε θα εχει βγει το poco f4 pro zoom ultra st

το 1+7t στα 430-450 8/256 σαφεστατα ειναι κελεπουρι, στο ποκο θες 600 για 8gb ram. με γεια

Edited by akaloith
Link to comment
Share on other sites

Για τα λεφτά του είναι μια χαρά, το oneplus εκτός οτι έχει μικρή μπαταρία δεν εχει jack, radio, υπέρυθρες δεν το κοιτάω καν.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

αναγραφεται οτι το 5g ειναι ακριβο, δεν ειναι

αναγραφεται οτι ο 865 ειναι 500+, δεν ειναι

αναγραφεται οτι το poco ειναι πληρες

δεν εχει τελε, δεν αλλαζει φακους κατα τη διαρκεια της βιντεοσκοπησης, δεν εχει ois, δεν εχει eis μπροστα, ως καμερα phone ειναι μετριοτατο ως κακο.

το θελα πρωτος απ ολους, εφτιαξα τοπικ πρωτος απ ολους γι αυτο αλλα εχει βασικοτατες ελλειψεις. οσο για το 5g σε 2-3 χρονια τα λεμε. τοτε θα εχει βγει το poco f4 pro zoom ultra st

το 1+7t στα 430-450 8/256 σαφεστατα ειναι κελεπουρι, στο ποκο θες 600 για 8gb ram. με γεια

O 865 σε οποιαδηποτε συσκευη φοριεται εκτος Κινας αυτη κοστολογειται κοντα στο 1000αρικο.

Προφανως και ειναι ακριβος.

 

Το poco ειναι αρκετα πληρες για τα λεφτα του, ελλειψεις εχει ομως. Κι ως καμερα phone ειναι αξιοπρεπεστατο με ο,τι και να το συγκρινεις. Εδω ακομα και το s20 ultra εχει ζητηματα εστιασης, πλακα κανουμε τωρα? Δεν λεω οτι δεν ειναι ανωτερο, λεω οτι εχει υπερδιπλασια τιμη, την καλυτερη υποτιθεται καμερα της αγορας και παλι εχει ζητηματα.

 

Αν λοιπον με 500 ευρω ειχε τελεια καμερα, τελεια οθονη με 120hz, ηταν αδιαβροχο, φορτιζε ασυρματα και ειχε και 8gb ram, ε τοτε ειτε οι υπολοιποι μας δουλευουν ψιλο γαζι που ζητουν 1000 ευρω για ολα αυτα, ειτε θα εμπαινε μεσα με καθε συσκευη που θα πουλουσε.

 

Με 500 ευρω λοιπον στην Ευρωπη δεν παιρνεις τιποτα καλυτερο, τοσο απλα. Το αμεσως επομενο βημα ειναι να δωσεις 900-1000 ευρω για να παρεις κατι ανωτερο κι αυτο ακομα δεν θα ειναι παντου ανωτερο.

Αυτα περι πληροτητας του ποκο και του τι προσφερει ο ανταγωνισμος.

 

Κι ως προς το "κελεπουρι" 1+7 t, ε το mi 9 t pro με κανα 300αρι ευρω που'χει μαλλον περισσοτερο κελεπουρι ειναι ως προς το vfm. Αλλα ας μην ειμαστε οftopic.

Edited by EvO_Boss

nokia 5110 - siemens c35 - ericsson T65-

nokia 7210 - samsung V200 - ericsson V800-

nokia N70 - nokia 5800 - HTC EVO 3D-

LG G2

Link to comment
Share on other sites

O 865 σε οποιαδηποτε συσκευη φοριεται εκτος Κινας αυτη κοστολογειται κοντα στο 1000αρικο.

Προφανως και ειναι ακριβος.

 

Το poco ειναι αρκετα πληρες για τα λεφτα του, ελλειψεις εχει ομως. Κι ως καμερα phone ειναι αξιοπρεπεστατο με ο,τι και να το συγκρινεις. Εδω ακομα και το s20 ultra εχει ζητηματα εστιασης, πλακα κανουμε τωρα? Δεν λεω οτι δεν ειναι ανωτερο, λεω οτι εχει υπερδιπλασια τιμη, την καλυτερη υποτιθεται καμερα της αγορας και παλι εχει ζητηματα.

 

Αν λοιπον με 500 ευρω ειχε τελεια καμερα, τελεια οθονη με 120hz, ηταν αδιαβροχο, φορτιζε ασυρματα και ειχε και 8gb ram, ε τοτε ειτε οι υπολοιποι μας δουλευουν ψιλο γαζι που ζητουν 1000 ευρω για ολα αυτα, ειτε θα εμπαινε μεσα με καθε συσκευη που θα πουλουσε.

 

Με 500 ευρω λοιπον στην Ευρωπη δεν παιρνεις τιποτα καλυτερο, τοσο απλα. Το αμεσως επομενο βημα ειναι να δωσεις 900-1000 ευρω για να παρεις κατι ανωτερο κι αυτο ακομα δεν θα ειναι παντου ανωτερο.

Αυτα περι πληροτητας του ποκο και του τι προσφερει ο ανταγωνισμος.

 

Κι ως προς το "κελεπουρι" 1+7 t, ε το mi 9 t pro με κανα 300αρι ευρω που'χει μαλλον περισσοτερο κελεπουρι ειναι ως προς το vfm. Αλλα ας μην ειμαστε οftopic.

 

πες μου σε παρακαλω που βρηκες mi 9t pro με κανα 300αρι να το χτυπησω αμεσως..

Oneplus 8T - Poco F2 Pro - Redmi 8 - Redmi Note 4X - Samsung Galaxy J5 - Coolpad F1 - Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

πες μου σε παρακαλω που βρηκες mi 9t pro με κανα 300αρι να το χτυπησω αμεσως..

320 ειχε στο σκρουτζ το γεναρη. Φανταζομαι οτι απο Κινα αυτη τη στιγμη δεν θα'χει παραπανω απ'οτι ειχε εδω πριν απο 5 μηνες.

 

Aλλιως υπαρχει και το lg g8s απο Ελλαδα με 350 ευρω. Κι αυτο πιο vfm ειναι απ'το 1+7 t.

Edited by EvO_Boss

nokia 5110 - siemens c35 - ericsson T65-

nokia 7210 - samsung V200 - ericsson V800-

nokia N70 - nokia 5800 - HTC EVO 3D-

LG G2

Link to comment
Share on other sites

320 ειχε στο σκρουτζ το γεναρη. Φανταζομαι οτι απο Κινα αυτη τη στιγμη δεν θα'χει παραπανω απ'οτι ειχε εδω πριν απο 5 μηνες.

 

Aλλιως υπαρχει και το lg g8s απο Ελλαδα με 350 ευρω. Κι αυτο πιο vfm ειναι απ'το 1+7 t.

Μεταχειρισμενο ενος μηνα το δινουν 260-290 ευρω. Καλη ευκαιρια.
Link to comment
Share on other sites

δεν εχω καταλαβει σε τι επιμενεις

το να ζητας eis απο τη μπροστινη ειναι feature χιλαδων ευρω?

το να ζητας ois απο την πισω ειναι feature χιλαδων ευρω?

το να ζητας εναν τελε οπως ειχε το προηγουμενο mi 9t pro ειναι feature χιλαδων ευρω?

πηραν το ηδη πετσοκομενο k30 pro zoom, το πετσοκοψαν κιαλο σε k30 pro, και βγαλαν το poco f2 προ στα 600

διπλασια τιμη απο το προκατοχο mi 9t pro! REALLY? for what!

ΔΕΝ αναφερω ΟΛΕΣ τις αλλες ελλειψεις ας ξεκινησουμε απο αυτες.

κατανταει γελειο πια.

το παναρχαιο lg g6 μου εχει ois, eis + ip68

να εχουμε και κατι να πουμε περα απο το ααααν τα χε ολα θα κανε 1000. ελεος.

το μονο που λες τοση ωρα ειναι "αν τα χε ολα θα χε 1000ευρω" σιγα το ois + eis + tele που με το ζορι ολα μαζι να κανουν 20 ευρω

ναι ξερω ακριβο 5g ακριβος 865 βαρεθηκα τα ιδια και τα ιδια και ολο αυτο κανει ενα loop διχως τελος. αποχωρω

Edited by akaloith
Link to comment
Share on other sites

δεν εχω καταλαβει σε τι επιμενεις

το να ζητας eis απο τη μπροστινη ειναι feature χιλαδων ευρω?

το να ζητας ois απο την πισω ειναι feature χιλαδων ευρω?

το να ζητας εναν τελε οπως ειχε το προηγουμενο mi 9t pro ειναι feature χιλαδων ευρω?

πηραν το ηδη πετσοκομενο k30 pro zoom, το πετσοκοψαν κιαλο σε k30 pro, και βγαλαν το poco f2 προ στα 600

διπλασια τιμη απο το προκατοχο mi 9t pro! REALLY? for what!

ΔΕΝ αναφερω ΟΛΕΣ τις αλλες ελλειψεις ας ξεκινησουμε απο αυτες.

κατανταει γελειο πια.

το παναρχαιο lg g6 μου εχει ois, eis + ip68

να εχουμε και κατι να πουμε περα απο το ααααν τα χε ολα θα κανε 1000. ελεος.

το μονο που λες τοση ωρα ειναι "αν τα χε ολα θα χε 1000ευρω" σιγα το ois + eis + tele που με το ζορι ολα μαζι να κανουν 20 ευρω

ναι ξερω ακριβο 5g ακριβος 865 βαρεθηκα τα ιδια και τα ιδια και ολο αυτο κανει ενα loop διχως τελος. αποχωρω

 

Δηλαδή θεωρείς πως τα 20€ στην εταιρεία (που στην πραγματικότητα δεν είναι 20 αλλά οκ) θα παραπέμπουν σε 20 ευρώ στον καταναλωτή?? Και στην τελική αφού το μισείς τόσο πολύ γιατί έφτιαξες το θέμα?

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω καταλαβει σε τι επιμενεις

το να ζητας eis απο τη μπροστινη ειναι feature χιλαδων ευρω?

το να ζητας ois απο την πισω ειναι feature χιλαδων ευρω?

το να ζητας εναν τελε οπως ειχε το προηγουμενο mi 9t pro ειναι feature χιλαδων ευρω?

πηραν το ηδη πετσοκομενο k30 pro zoom, το πετσοκοψαν κιαλο σε k30 pro, και βγαλαν το poco f2 προ στα 600

διπλασια τιμη απο το προκατοχο mi 9t pro! REALLY? for what!

ΔΕΝ αναφερω ΟΛΕΣ τις αλλες ελλειψεις ας ξεκινησουμε απο αυτες.

κατανταει γελειο πια.

το παναρχαιο lg g6 μου εχει ois, eis + ip68

να εχουμε και κατι να πουμε περα απο το ααααν τα χε ολα θα κανε 1000. ελεος.

το μονο που λες τοση ωρα ειναι "αν τα χε ολα θα χε 1000ευρω" σιγα το ois + eis + tele που με το ζορι ολα μαζι να κανουν 20 ευρω

ναι ξερω ακριβο 5g ακριβος 865 βαρεθηκα τα ιδια και τα ιδια και ολο αυτο κανει ενα loop διχως τελος. αποχωρω

Το eis στη μπροστινη καμερα πρωτον μπορει να προστεθει σε update και δευτερον σε φωτογραφιες ειναι καταπληκτικη, σε βιντεο υστερει. Εγω βιντεο εν κινησει με τη μπροστινη καμερα δεν εχω τραβηξει σχεδον ποτε και ο πολυς κοσμος το ιδιο, οποτε δεν το θεωρω μειονεκτημα σοβαρο, πως αλλιως να το πω. Να ηταν γενικα χαλια η μπροστινη καμερα, να συμφωνησω, ειναι μια χαρα ομως.

 

Η πισω καμερα ειναι κορυφαια. Και το mi mix 2 μου εχει ois αλλα τραβαει χειροτερες φωτογραφιες απο πολλα κινητα χωρις ois. Ετσι και το poco με το eis του ειναι καλυτερο απο πολλες αντιστοιχες προτασεις οπως το opo8 και στα περισσοτερα συγκριτικα που εχω δει ειναι σε πολλες συνθηκες καλυτερο κι απ'το mi10 που επισης εχει ois.

Με λιγα λογια, να θεωρησω μειονεκτημα σοβαρο σε ενα κινητο των 500 ευρω το οτι δεν εχει ois τη στιγμη που ειναι εφαμιλλο ή καλυτερο με πολλες συσκευες των 900-1000 ευρω, ε δεν θα το κανω.

 

Ακομα, σε ΟΛΑ τα συγκριτικα, το k30 pro ειναι ανωτερο σε ζουμ απο το mi9 t pro που εχει τηλεφακο. Αρα το να μπει για τα ματια του κοσμου ενας τηλεφακος χωρις να κανει σοβαρη διαφορα, επισης δε λεει κατι.

 

Κι αν νομιζεις οτι με ολα αυτα θα ηταν μονο 20 ευρω ακριβοτερο, τοτε θεωρεις οτι ο ανταγωνισμος που τα εχει ολα αυτα και κανει 1000 ευρω βγαζει 400 ευρω καθαρο κερδος σε σχεση με το ποκο, οποτε ειναι ξεκαθαρα απατεωνες και πηγαινε εκει να γραψεις και να κραξεις γιατι οι συσκευες αυτες δεν κοστιζουν 600 ευρω αλλα 1000 κι εγω θα'μαι μαζι σου.

Ως τοτε, ασε εμας να πιστευουμε οτι οι ελλειψεις που λες ειναι της πλακας σε σχεση με τη μιση σχεδον τιμη που εχει η συσκευη εναντι των αλλων ναυαρχιδων.

 

Και το αστειο ειναι πως τη μονη σχετικα σοβαρη ελλειψη που εχει η συσκευη, που κανει και διαφορα στην καθημερινη χρηση και δεν ειναι για τα χαρτια κυριως, ειναι τα 90hz που δεν εχει τα οποια ειναι οντως ενα σοβαρο μειονεκτημα και δεν το αναφερεις καθολου. Πιθανον δεν σ'ενδιαφερει, οπως και τους περισσοτερους δεν ενδιαφερουν οι ελλειψεις που λες.

Ολα λοιπον ειναι θεμα προτεραιοτητων και για τα χρηματα της η συσκευη αυτη καλυπτει σχεδον ολες τις δικες μου.

Για'σενα μπορει οχι και ειναι σεβαστο, απλα για να τις καλυψεις θα πρεπει να δωσεις 300 ευρω παραπανω, δηλαδη 50% περισσοτερο απ'οσο κοστιζει το "δυνατοτερο" ποκο εκ των δυο.

Μακαρι να ειχε ολα αυτα που λες και να ειχε κι οθονη 90hz κι ας εκανε κι 100 ευρω παραπανω. Θα ειχε διαλυσει τον ανταγωνισμο και δεν θα υπηρχε σχεδον κανεις που να αγοραζε αλλη ναυαρχιδα.

Γιατι λοιπον δεν το εκανε η xiaomi αν ηταν ολα τοσο απλα?

Edited by EvO_Boss

nokia 5110 - siemens c35 - ericsson T65-

nokia 7210 - samsung V200 - ericsson V800-

nokia N70 - nokia 5800 - HTC EVO 3D-

LG G2

Link to comment
Share on other sites

Έτσι για την ιστορία Να αναφέρω ότι το MI 9T pro στην Ευρώπη είχε επίσημη τιμή 399 το 6/64 και 449 το 6/128.

 

Άρα στην ουσία το poco f2 pro είναι μολις 50 ευρώ πάνω που ξεκινάει το 6/128 και 150 σε σχέση με 8/256.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Για μας που μας πηρε ο υπνος και δεν προλαβαμε το Mi 9T Pro οταν ηταν κάτω απο 300 να ελπίζουμε ότι θα δούμε ποτε το Poco F2 Pro σε αντίστοιχη τιμή ή να θεωρώ τον εαυτό μου πολύ....αισιόδοξο?
Link to comment
Share on other sites

Για μας που μας πηρε ο υπνος και δεν προλαβαμε το Mi 9T Pro οταν ηταν κάτω απο 300 να ελπίζουμε ότι θα δούμε ποτε το Poco F2 Pro σε αντίστοιχη τιμή ή να θεωρώ τον εαυτό μου πολύ....αισιόδοξο?

 

Τους επόμενους 3 μήνες τουλάχιστον δυσκολο

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το eis στη μπροστινη καμερα πρωτον μπορει να προστεθει σε update και δευτερον σε φωτογραφιες ειναι καταπληκτικη, σε βιντεο υστερει. Εγω βιντεο εν κινησει με τη μπροστινη καμερα δεν εχω τραβηξει σχεδον ποτε και ο πολυς κοσμος το ιδιο, οποτε δεν το θεωρω μειονεκτημα σοβαρο, πως αλλιως να το πω. Να ηταν γενικα χαλια η μπροστινη καμερα, να συμφωνησω, ειναι μια χαρα ομως.

 

Η πισω καμερα ειναι κορυφαια. Και το mi mix 2 μου εχει ois αλλα τραβαει χειροτερες φωτογραφιες απο πολλα κινητα χωρις ois. Ετσι και το poco με το eis του ειναι καλυτερο απο πολλες αντιστοιχες προτασεις οπως το opo8 και στα περισσοτερα συγκριτικα που εχω δει ειναι σε πολλες συνθηκες καλυτερο κι απ'το mi10 που επισης εχει ois.

Με λιγα λογια, να θεωρησω μειονεκτημα σοβαρο σε ενα κινητο των 500 ευρω το οτι δεν εχει ois τη στιγμη που ειναι εφαμιλλο ή καλυτερο με πολλες συσκευες των 900-1000 ευρω, ε δεν θα το κανω.

 

Ακομα, σε ΟΛΑ τα συγκριτικα, το k30 pro ειναι ανωτερο σε ζουμ απο το mi9 t pro που εχει τηλεφακο. Αρα το να μπει για τα ματια του κοσμου ενας τηλεφακος χωρις να κανει σοβαρη διαφορα, επισης δε λεει κατι.

 

Κι αν νομιζεις οτι με ολα αυτα θα ηταν μονο 20 ευρω ακριβοτερο, τοτε θεωρεις οτι ο ανταγωνισμος που τα εχει ολα αυτα και κανει 1000 ευρω βγαζει 400 ευρω καθαρο κερδος σε σχεση με το ποκο, οποτε ειναι ξεκαθαρα απατεωνες και πηγαινε εκει να γραψεις και να κραξεις γιατι οι συσκευες αυτες δεν κοστιζουν 600 ευρω αλλα 1000 κι εγω θα'μαι μαζι σου.

Ως τοτε, ασε εμας να πιστευουμε οτι οι ελλειψεις που λες ειναι της πλακας σε σχεση με τη μιση σχεδον τιμη που εχει η συσκευη εναντι των αλλων ναυαρχιδων.

 

Και το αστειο ειναι πως τη μονη σχετικα σοβαρη ελλειψη που εχει η συσκευη, που κανει και διαφορα στην καθημερινη χρηση και δεν ειναι για τα χαρτια κυριως, ειναι τα 90hz που δεν εχει τα οποια ειναι οντως ενα σοβαρο μειονεκτημα και δεν το αναφερεις καθολου. Πιθανον δεν σ'ενδιαφερει, οπως και τους περισσοτερους δεν ενδιαφερουν οι ελλειψεις που λες.

Ολα λοιπον ειναι θεμα προτεραιοτητων και για τα χρηματα της η συσκευη αυτη καλυπτει σχεδον ολες τις δικες μου.

Για'σενα μπορει οχι και ειναι σεβαστο, απλα για να τις καλυψεις θα πρεπει να δωσεις 300 ευρω παραπανω, δηλαδη 50% περισσοτερο απ'οσο κοστιζει το "δυνατοτερο" ποκο εκ των δυο.

Μακαρι να ειχε ολα αυτα που λες και να ειχε κι οθονη 90hz κι ας εκανε κι 100 ευρω παραπανω. Θα ειχε διαλυσει τον ανταγωνισμο και δεν θα υπηρχε σχεδον κανεις που να αγοραζε αλλη ναυαρχιδα.

Γιατι λοιπον δεν το εκανε η xiaomi αν ηταν ολα τοσο απλα?

Καλά ο βασικός λόγος που δεν το έκανε είναι διότι απλά θα έβγαζε εντελώς από το παιχνίδι το Mi 10. Αυτό όμως δεν παυει να σημαίνει ότι θα το χρέωνε 20€ παραπάνω :lol:

Link to comment
Share on other sites

Τους επόμενους 3 μήνες τουλάχιστον δυσκολο

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλά ο βασικός λόγος που δεν το έκανε είναι διότι απλά θα έβγαζε εντελώς από το παιχνίδι το Mi 10. Αυτό όμως δεν παυει να σημαίνει ότι θα το χρέωνε 20€ παραπάνω :lol:

Kαι γιατι δεν εβγαλε το mi10 τοτε, που εχει σχεδον ολα οσα ζηταει ο φιλος απ'το ποκο, στα 600 ευρω πχ? Κι ας μην εβγαζε καθολου ποκο (οπως εκανε με mi 9-mi9 t pro οπου δεν βγηκε φτηνοτερη απο αυτες ναυαρχιδα).

Γιατι προφανως δεν θα γινοταν στα 600 ευρω να προσφερει οτι προσφερουν οι αλλοι στα 1000 και να εχει σχετικα δοβαρο κερδος απο καθε συσκευη. Αν γινοταν, φανταζομαι οτι θα το ειχε κανει και θα διελυε τον ανταγωνισμο.

 

Παντως μεταξυ μας, το mi10 εκτος παιχνιδιου ειναι και λογω τιμης και λογω του οτι δεν προσφερει τιποτα περισσοτερο απ'τον ανταγωμισμο, αντιθετα εχει χειροτερες καμερες και οθονη. Στα 1000 ευρω καθε μειονεκτημα ειναι καθοριστικο.

Οποτε σιγουρα θα παει απατο και η xiaomi ελπιζει να σωσει την παρτιδα με το νεο ποκο.

Edited by EvO_Boss

nokia 5110 - siemens c35 - ericsson T65-

nokia 7210 - samsung V200 - ericsson V800-

nokia N70 - nokia 5800 - HTC EVO 3D-

LG G2

Link to comment
Share on other sites

Το έχει παραγγείλει κάποιος;Εμένα έφυγε 14/5 και αναμένεται λέει μέχρι 13/6.Αγνωστο αν θα έρθει μέχρι τότε....
Link to comment
Share on other sites

Το έχει παραγγείλει κάποιος;Εμένα έφυγε 14/5 και αναμένεται λέει μέχρι 13/6.Αγνωστο αν θα έρθει μέχρι τότε....

Από που αν επιτρέπεται;

Περιμένω την έκδοση 8/256 για να παραγγείλω αλλά δεν το είδα ακόμα πουθενά.

Link to comment
Share on other sites

Από που αν επιτρέπεται;

Περιμένω την έκδοση 8/256 για να παραγγείλω αλλά δεν το είδα ακόμα πουθενά.

 

Από Banggood

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F2 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...