Jump to content

Poco F2 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ,αύριο θα το ελέγξω.

Πρωτα συμπεράσματα ικανοποιητικα.

 

Οθόνη:Μία καλή Amoled,όχι κάτι ιδιαίτερο να πεις wow,βέβαια εγώ το έβαλα δίπλα δίπλα με το S20 plus ίσως γιαυτό έβγαλα αυτό το συμπέρασμα αλλά είναι εντάξει η οθόνη.

 

Ηχείο:Θα το ήθελα λίγο ποιο ποιοτικό αλλά την δουλειά σου την κάνεις

 

Επεξεργαστής:Από την ώρα που το άνοιξα να το στήσω μέχρι να ρθει η ωρα να μπει για φόρτιση δεν ανέβασε θερμοκρασία ούτε δευτερόλεπτο κυριολεκτικά έπαθα πλάκα!

 

Μπαταρία:Το κινητό εδώ φαίνεται ότι παίζει μπάλα μόνο του,θα το τσεκάρω αύριο που θα το ξεκινήσω από το 100% και για πλήρη συμπεράσματα μετά από 2-3 κύκλους να στρώσει καλά αλλά έχω μείνει φουλ ευχαριστημενος τις πρώτες ώρες.

 

Κάμερα:Έχει πολύ ωραία φωτογραφία αλλά δεν νομίζω να αγγίζει τις ναυαρχίδες του 2020,με gcam όμως σίγουρα θα κάνει καλύτερη δουλειά ειδικά για την τιμή του.

 

Σχεδίαση:Είναι πιο βαρύ και πιο χοντροκομμενο από το S20 plus,με κούρασε λίγο παραπάνω στο κράτημα αλλά οκ δεν είναι κάτι.

 

Poco Miui,launcer κλπ:Από αδιάφορος ως κακό για τα δικά μου γούστα και σε σχέση με το Samsung

 

Συμπερασματικα είναι ένα άριστο κινητό για την τιμή του και το ότι συγκρίνεται τελικά με ναυαρχίδες διπλάσιας τιμής σημαίνει ότι έχουν κάνει καλή δουλειά.Η μπαταρία και οι θερμοκρασίες που δεν ανεβάζει είναι οι 2 λόγοι που μαλλον θα το κρατήσω έναντι του S20 Plus.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε για τις πρώτες πληροφορίες. Η αλήθεια είναι ότι δεν μπορείς να το βάλεις απέναντι στις ναυαρχίδες σε όλα.

Εγώ από αυτά που λες σίγουρα είμαι ευχαριστημένος και πάνω κάτω εκεί περίμενα να υστερεί (οθόνη χωρίς να λες ότι είναι κακή και ηχείο).

Αλλά γουστάρω τρελά την μπαταρία του. Έρχομαι από mi5s (κακή μπαταρία) και mix2s (μέτρια) και πολλές φορές το βράδυ αγχώνομαι για να βγάλω την ημέρα (μιλάω πολύ λόγω δουλειάς email 4g κλπ).

Αν είναι γρήγορο που είναι, μια φωτεινή οθόνη, καλή ποιότητα κατασκευής και μπαταρία είμαι υπερκαλυμμένος.

 

Επίσης για πες μια κουβέντα για αίσθηση συνολικά και για το χρώμα. Σήμερα περιμένω το ίδιο χρώμα σε 8/256.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε για τις πρώτες πληροφορίες. Η αλήθεια είναι ότι δεν μπορείς να το βάλεις απέναντι στις ναυαρχίδες σε όλα.

Εγώ από αυτά που λες σίγουρα είμαι ευχαριστημένος και πάνω κάτω εκεί περίμενα να υστερεί (οθόνη χωρίς να λες ότι είναι κακή και ηχείο).

Αλλά γουστάρω τρελά την μπαταρία του. Έρχομαι από mi5s (κακή μπαταρία) και mix2s (μέτρια) και πολλές φορές το βράδυ αγχώνομαι για να βγάλω την ημέρα (μιλάω πολύ λόγω δουλειάς email 4g κλπ).

Αν είναι γρήγορο που είναι, μια φωτεινή οθόνη, καλή ποιότητα κατασκευής και μπαταρία είμαι υπερκαλυμμένος.

 

Επίσης για πες μια κουβέντα για αίσθηση συνολικά και για το χρώμα. Σήμερα περιμένω το ίδιο χρώμα σε 8/256.

 

Είναι ένα γκρι ματ που σημαίνει ότι δεν πιάνει δαχτυλιές,στις φωτογραφίες φαίνεται λίγο πιο εντυπωσιακό,δεν είναι τόσο αλλά είναι οκ.

 

@Bill το S20 είναι λεπτό κινητό,έχουν μεγάλη διαφορά...Απο την άλλη ενώ το S20 plus μου γλυστραει χωρίς θήκη,αυτό είναι πολύ κομπλέ απλά νιώθω αρκετά το βάρος του.

Link to comment
Share on other sites

Και σε Amazon διαθέσιμο και όσοι έχουν δυνατότητα τιμολόγιο αξίζει περισσότερο, από 499 ευρώ.

https://www.amazon.de/dp/B088HH2KB3

 

Sent from my OnePlus 7 Pro using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Απο που το βρηκες φιλε μου σαυτην την τιμη?

 

Απο το eglobalcentral.eu . Ειναι η τρίτη συσκευή που περνω απο αυτό το κατάστημα, απλά γράφει διαθέσιμο και οταν το αγοράσεις έρχεται μήνυμα πως υπάρχει περίπτωση το προϊόν που αγοράσατε να έχει εξαντληθεί και θα σας ειδοποιήσουμε για την εξέλιξη.

Edited by trifos
Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Εδω λεει 6/256 στον τιτλο και κατω στα χαρακτηριστικα λεει 8/256 σιγουρα ειναι σοβαρο καταστημα?Απο που στελνει και πως στελνει?
Link to comment
Share on other sites

Εδω λεει 6/256 στον τιτλο και κατω στα χαρακτηριστικα λεει 8/256 σιγουρα ειναι σοβαρο καταστημα?Απο που στελνει και πως στελνει?

 

Εχω παρει 1 mi5, 1 m6 και τώρα το poco f2 pro δεν πληρωσα καμία φορά τελωνείο γιατί η αποθήκη ειναι Ευρώπη διατηρούν μια σελιδα ευρωπαϊκή και ναι ειναι το 8/256 δεν εχει 6/256 , επίσης ξεχασα να αναφέρω εχει 509€ και με την εγγραφή μπορείς να πάρεις κουπόνι και βγήκε 504€ .

Edited by trifos
Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκλεισα μια μέρα με τον κινητό στα χέρια μου. Εξαιρετική αρχή. Σε όλα σούπερ. Λίγο πρέπει να συνηθίσω google dialer.

Το βάρος είναι το πρώτο που σε παραξενεύει. Είναι τουβλάκι.

Ποιοτικά δεν έχω κανένα παράπονο, η οθόνη είναι εξαιρετική για τα δικά μου γούστα. Προφανώς δεν είναι σαν op8 pro, s20 ultraκλπ.

Πάντως την μπαταρία την περίμενα πιο μεγάλη διάρκεια. Είναι 5,30μμ δουλεύω από το πρωί με 2 ώρες 20λεπτά οθόνη + 1 ώρα 55 λεπτά κλήσεις, λίγο 4g και είμαι στο 48%.

ΟΚ καλύτερα από το mix 2s αλλά όχι θεαματικά καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η συσκευή αλλά βγήκε DOA, γιατί δεν άνοιγε και έκανε σαν να είναι καμμένη η οθόνη. Αγοράστε από ελληνικό μαγαζί (βλακεια μου) γιατι δεν είμαι υπομονετικός... Αναμένω τώρα την απάντηση τους.
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η συσκευή αλλά βγήκε DOA, γιατί δεν άνοιγε και έκανε σαν να είναι καμμένη η οθόνη. Αγοράστε από ελληνικό μαγαζί (βλακεια μου) γιατι δεν είμαι υπομονετικός... Αναμένω τώρα την απάντηση τους.

 

Περαστικά και υπομονή. Θα βγάλεις άκρη και θα πάρεις τα λεφτά σου ή νέο κινητό αλλά μέχρι να γίνει θα σε τρώει....

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η συσκευή αλλά βγήκε DOA, γιατί δεν άνοιγε και έκανε σαν να είναι καμμένη η οθόνη. Αγοράστε από ελληνικό μαγαζί (βλακεια μου) γιατι δεν είμαι υπομονετικός... Αναμένω τώρα την απάντηση τους.

 

Απο Ελλάδα το πηρες;

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

με ups απο γερμανια λεει σε 3-5 εργασιμες παραδοση .. https://www.edwaybuy.com/xiaomi-poco-f2-pro-6gb-128gb.html

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Στο eglobalcentral αν κάνεις καινούργιο λογαριασμό σου δίνει κουπόνι 10€ οπότε και το poco f2 pro κατεβαίνει στα 430€. Not bad
Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα από eglobal central.eu, από τις 26/5/2020, μου έδωσαν tracking number, και το δείχνει από 12/6/2020 Ολλανδία, και τίποτα ..

 

Έχω ξαναγορασει, και το θεωρώ αξιόπιστο, ας ελπίσουμε.., στο Facebook γράφουν συνέχεια, για μεγάλες καθυστερήσεις...

Πλήρωσα το 6/128, περίπου 480€.

Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα από eglobal central.eu, από τις 26/5/2020, μου έδωσαν tracking number, και το δείχνει από 12/6/2020 Ολλανδία, και τίποτα ..

 

Έχω ξαναγορασει, και το θεωρώ αξιόπιστο, ας ελπίσουμε.., στο Facebook γράφουν συνέχεια, για μεγάλες καθυστερήσεις...

Πλήρωσα το 6/128, περίπου 480€.

 

Εγω παρήγγειλα το 8/256 στις 12/6 και ενω το δείχνει σε στόκ μετά την αγορά ήρθε μήνυμα πως δεν είναι διαθέσιμο,περιμενω παντα ετσι ηταν και με τα άλλα κινητά που αγόρασα.Δεν είχα ποτέ όμως πρόβλημα.

Edited by trifos
Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι μετά από λίγες ημέρες χρήσης. Η βάση της σύγκρισης είναι το mix2s που είχα πριν.

Τώρα καταλαβαίνω τι εστί μεγάλη αυτονομία. Πολύ σημαντικό για μένα.

Οθόνη εξαιρετική. Κάμερα καλύτερη από αυτό που περίμενα. Σε γενικές γραμμές υπερευχαριστημενος.

Σκεφτηκα να το δώσω γιατί είδα το op8pro στα 670 με κουπόνι αλλά το μετάνιωσα θα το κρατήσω.

Link to comment
Share on other sites

Oσοι το εχετε στα χερια σας, φοραει απ'το εργοστασιο προστασια οθονης? Γιατι ετσι διαβαζω στις παρουσιασεις.

 

Αν ναι ειναι σχετικα καλης ποιοτητας ή και παλι θα χρειαστουμε tempered glass απο την αρχη ?

nokia 5110 - siemens c35 - ericsson T65-

nokia 7210 - samsung V200 - ericsson V800-

nokia N70 - nokia 5800 - HTC EVO 3D-

LG G2

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F2 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...