Jump to content

Poco F2 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλημέρα .Μήπως η καινούργια αναβάθμιση στο miui 12 έχει θέματα.Το ρωτάω διότι προχτές μου την είχε βγάλει και σήμερα που πήγα δεν την εμφανίζει.Αλλαξα και περιοχή σε Ινδία αλλά τίποτα.Προφανως έχει τραβηχτεί από την Xiaomi
Μια από τα ίδια και σε εμένα, επίσης το ίδιο είχα διαβάσει στο xda νομίζω ότι πήγε να την κάνει την επόμενη και είχε εξαφανιστεί..

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ωστοσο η τιμη του εχει πεσει αρκετα, πλεον το αγοραζεις και απο ελλαδα με 405 ευρω .. οποτε δεν αξιζει καν να το παρεις απ εξω

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα .Μήπως η καινούργια αναβάθμιση στο miui 12 έχει θέματα.Το ρωτάω διότι προχτές μου την είχε βγάλει και σήμερα που πήγα δεν την εμφανίζει.Αλλαξα και περιοχή σε Ινδία αλλά τίποτα.Προφανως έχει τραβηχτεί από την Xiaomi

 

Καλημέρα. Μην βιάζεστε να κάνετε τα updates -πλην των security patches-. Η Rom τραβήχτηκε απο την Xiaomi.

 

Ευχαριστώ.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, εχω πάρει αντίγραφα στην συσκευή και στην miui 12 δεν βλέπω καπου για επαναφορά αντιγράφων, ειναι κάποιο bug τις ρομ;
Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, εχω πάρει αντίγραφα στην συσκευή και στην miui 12 δεν βλέπω καπου για επαναφορά αντιγράφων, ειναι κάποιο bug τις ρομ;

 

Εσυρες την οθόνη δεξιά;

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μην βιάζεστε να κάνετε τα updates -πλην των security patches-. Η Rom τραβήχτηκε απο την Xiaomi.

 

Ευχαριστώ.

 

Δυστυχώς έτσι είναι , αλλά για να λέμε τα πράγματα με το όνομα τους μιλάμε για stable official rom της Xiaomi .Εάν φτάνουμε σε σημείο ( και σωστά από μέρους σου) να συμβουλεύουμε τον κόσμο να μην βιαζετε να βάζει της σταθερές official αναβαθμίσεις της ίδιας της εταιρείας , συγνώμη αλλά μιλάμε για τραγικό φάουλ της Xiaomi

Link to comment
Share on other sites

Είχα συσκευές της Xiaomi. Σχεδόν σε όλες αυτό κάνουν. Δηλαδή οι πρώτοι είναι testers, αυτή είναι η πραγματικότητα.

Εγώ πέρασα την v12, Xiaomi.eu, custom firmware.

Link to comment
Share on other sites

11 η συσκευή xiaomi φίλε μου .Να μην σου πω από ποιο έτος ψωνίζω . Αυτό ναι με τις developer rom γινόταν, με τις stable όμως σχεδόν ποτέ.Αυτη είναι και η έννοια της stable της σταθερής δηλαδή. Θα μου πεις έχει κόψει τώρα τις dev rom όπως παλιά .... Τέλος πάντων
Link to comment
Share on other sites

Μου έβγαλε ξανά την ενημέρωση.. MIUI V12.0.1.0.QJKEUXM να την κάνω αυτή την φορά ή να περιμένω μήπως την κατεβάσουν πάλι;

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου έβγαλε ξανά την ενημέρωση.. MIUI V12.0.1.0.QJKEUXM να την κάνω αυτή την φορά ή να περιμένω μήπως την κατεβάσουν πάλι;

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Να προχωρήσεις τώρα. Θεωρώ απίθανο να την τραβήξουν ξανά πίσω πάλι

Προσωπική μου συμβουλή: Πάντα να κάνετε factory reset μετά απο τόσο μεγάλα updates, όπου το ιδανικό είναι να στήνετε το κινητό απο την αρχή ακόμη και με τις εφαρμογές. Όμως επειδή αυτό είναι δύσκολο (αν και ιδανικό επαναλαμβάνω), τουλάχιστον φροντίστε να πάρετε δύο backup (mi cloud και Google).

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στα παιδια! Σκεφτομαι να παρω το συγκεκριμενο κινητο, αλλα ψαχνω το απο που.. Το βρηκα aliexpress μεσω ευρωπαικης αποθηκης, 500 δολαρια το 8/256... Εχει κανενας κατι αναλογο/καλυτερο ή αν εχει να μου προτεινει απο καπου αλλου;
LeEco Le Max 2 x820 6/128
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στα παιδια! Σκεφτομαι να παρω το συγκεκριμενο κινητο, αλλα ψαχνω το απο που.. Το βρηκα aliexpress μεσω ευρωπαικης αποθηκης, 500 δολαρια το 8/256... Εχει κανενας κατι αναλογο/καλυτερο ή αν εχει να μου προτεινει απο καπου αλλου;

 

Μπορεις να ποστάρεις το λινκ ή να μου το στείλεις pm?

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να ποστάρεις το λινκ ή να μου το στείλεις pm?

ευχαριστώ

 

https://m.aliexpress.com/item/4001228278807.html?spm=a2g0n.search-amp.list.4001228278807&aff_trace_key=05bd3bf5cbbb4289835395ddec16c85e-1478417458123-08798-UneMJZVf&aff_platform=msite&m_page_id=9997amp-XUz_VEsg0oU6wRwh0ooTaw1595205848804&browser_id=1048a739bb284bf9a149ad76e70cd6a5&is_c= εδω το βρηκα φιλε μου, το λινκ το βρηκα απο το kimovil

LeEco Le Max 2 x820 6/128
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε σε global version.9885cb903cd9727938fe7dbcbe491f63.jpg

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλοδούλευτη η νέα σου μεγάλη αναβάθμιση!

Προσωπική μου συμβουλή: Πάντα να κάνετε factory reset μετά απο τόσο μεγάλα updates, όπου το ιδανικό είναι να στήνετε το κινητό απο την αρχή ακόμη και με τις εφαρμογές. Όμως επειδή αυτό είναι δύσκολο (αν και ιδανικό επαναλαμβάνω), τουλάχιστον φροντίστε να πάρετε δύο backup (mi cloud και Google).

 

Αναμένουμε εντυπώσεις του νέου σου <<φρέσκου>> λειτουργικού.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το παρέλαβα την Τρίτη και απευθείας μου εμφάνισε αναβάθμιση για Miui 12 την οποία έκανα, μαζί με Factory Reset. Επειδή δεν πρόλαβα να δουλέψω την 11 στο συγκεκριμένο κινητό, παρά μόνο στο Mi 8 , ο,τι θέλετε με ρωτάτε αλλά συγκριτικό σωστό δεν μπορώ να κάνω.
Link to comment
Share on other sites

Καλοδούλευτη η νέα σου μεγάλη αναβάθμιση!

Προσωπική μου συμβουλή: Πάντα να κάνετε factory reset μετά απο τόσο μεγάλα updates, όπου το ιδανικό είναι να στήνετε το κινητό απο την αρχή ακόμη και με τις εφαρμογές. Όμως επειδή αυτό είναι δύσκολο (αν και ιδανικό επαναλαμβάνω), τουλάχιστον φροντίστε να πάρετε δύο backup (mi cloud και Google).

 

Αναμένουμε εντυπώσεις του νέου σου <<φρέσκου>> λειτουργικού.

Να σαι καλά.Εκανα την ενημέρωση και reset εννοείται.

Ερώτηση στη σκοτεινή λειτουργια,αν και έχω ξεκλικαρει την επιλογή ,διαμόρφωση ταπετσαρίας στη σκοτεινή λειτουργια,εξακολουθεί και κάνει τα σούπερ wallpapers σκουρόχρωμα.Γιατι αυτό?Τα χρησιμοποιεί κανείς?

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλά.Εκανα την ενημέρωση και reset εννοείται.

Ερώτηση στη σκοτεινή λειτουργια,αν και έχω ξεκλικαρει την επιλογή ,διαμόρφωση ταπετσαρίας στη σκοτεινή λειτουργια,εξακολουθεί και κάνει τα σούπερ wallpapers σκουρόχρωμα.Γιατι αυτό?Τα χρησιμοποιεί κανείς?

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για δες και την επιλογή Αρχική Οθόνη -> Παρασκήνια

Link to comment
Share on other sites

Έχω nova launcher και δεν Μ δίνει τις επιλογές.Παρ όλα αυτά και poco που δοκίμασα ,πάλι σκοτεινά είναι.

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιος απο τους κατοχους που να βλεπει cosmte tv η nova go να μου πει αν βλεπει σε πληρη οθονη γιατι με ενδιαφερει για αγορα... ευχαριστω εκ των προτερων..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F2 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...