Jump to content

Poco F2 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επιτέλους παρέλαβα το Poco f2 pro 8/256 .Το πρώτο που παρατήρησα στην παραλαβή ήταν το βάρος του κουτιού αν και η συσκευή είναι εντάξει στο βάρος για μένα, μετά όταν το άνοιξα μου άρεσε το αλουμίνιο καλύτερα από το ήρθε με την MIUI GLOBAL 11.0.6.0 QJKEUXM. Έχει ωραία θήκη θα την έχω μέχρι να έρθουν οι άλλες.Ναι θα παραμείνω με επίσημη Ρομ έχω αφαιρέσει με adb εφαρμογές που δεν θέλω και root δεν χρειάζομαι όπως επίσης θα παραμείνω με κλειδωμένο bootloader Edited by trifos
Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους παρέλαβα το Poco f2 pro 8/256 .Το πρώτο που παρατήρησα στην παραλαβή ήταν το βάρος του κουτιού αν και η συσκευή είναι εντάξει στο βάρος για μένα, μετά όταν το άνοιξα μου άρεσε το αλουμίνιο καλύτερα από το ήρθε με την MIUI GLOBAL 11.0.6.0 QJKEUXM. Έχει ωραία θήκη θα την έχω μέχρι να έρθουν οι άλλες.Ναι θα παραμείνω με επίσημη Ρομ έχω αφαιρέσει με adb εφαρμογές που δεν θέλω και root δεν χρειάζομαι όπως επίσης θα παραμείνω με κλειδωμένο bootloader

 

Με το καλό να χαρείς το F2 Pro!

 

Αν και offtopic:

 

Adb? Έχεις κάποιο link, να ρίξω λίγο διάβασμα;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Με το καλό να χαρείς το F2 Pro!

 

 

 

Αν και offtopic:

 

 

 

Adb? Έχεις κάποιο link, να ρίξω λίγο διάβασμα;

Ο πιο εύκολος τρόπος για debloat το παρακάτω που εφάρμοσα και σε MIX 3 και mi 10 pro

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/32289-%CE%91%CF%80%CE%B5%CE%B3%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%B7-%CF%80%CF%81%CE%BF%CE%B5%CE%B3%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%B5%CF%83%CF%84%CE%B7%CE%BC%CE%AD%CE%BD%CF%89%CE%BD-%CE%B5%CF%86%CE%B1%CF%81%CE%BC%CE%BF%CE%B3%CF%8E%CE%BD-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%BF-Bloatware-Removal-Tool/?pageNo=1

 

Sent from my OnePlus 7 Pro using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Για debloat υπαρχει κ αυτο το εργαλειο να ξερετε:

 

https://github.com/Szaki/XiaomiADBFastbootTools

Link to comment
Share on other sites

Για debloat υπαρχει κ αυτο το εργαλειο να ξερετε:

 

https://github.com/Szaki/XiaomiADBFastbootTools

 

Αυτό χρησιμοποιώ αρκετά χρόνια.

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ηρθε αναβάθμιση miui 12

 

Καλησπέρα και σε εσένα, προτείνεται factory reset :)

(Μη ξεχάσεις να πάρεις backup).

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έσκασε το MIUI 12

 

Καλοδούλευτη η αναβάθμιση! Αναμένουμε εντυπώσεις!

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Είπα και εγώ να το παραγγείλω από Amazon αλλά δεν έβγαλα άκρη...

Πρώτη φορά παραγγέλνω από Amazon.

Αν μπορεί κάποιος φίλος να βοηθήσει..

Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το YAL-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είπα και εγώ να το παραγγείλω από Amazon αλλά δεν έβγαλα άκρη...

Πρώτη φορά παραγγέλνω από Amazon.

Αν μπορεί κάποιος φίλος να βοηθήσει..

Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το YAL-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

προσεχε μη σου ερθει κατευθειαν απο κινα με τελωνειο με το αμαζον ...

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

προσεχε μη σου ερθει κατευθειαν απο κινα με τελωνειο με το αμαζον ...
Σοβαρά τώρα, υπάρχει τέτοια περίπτωση??

Αλλοι μιλούν για αγορά από αμαζον ότι είναι ότι καλύτερο.

Κάτι δεν κατάλαβα μάλλον.

 

 

Στάλθηκε από το YAL-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά τώρα, υπάρχει τέτοια περίπτωση??

Αλλοι μιλούν για αγορά από αμαζον ότι είναι ότι καλύτερο.

Κάτι δεν κατάλαβα μάλλον.

 

 

Στάλθηκε από το YAL-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ναι αν το στειλει απο ευρωπη μια χαρα ειναι αλλα αν δεν το ξερεις το αμαζον ... μονο αν σου δωσει καποιος λινκ απευθειας

μη κανεις πειραματα ...

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και σε εμένα η ενημέρωση να την κάνω ή να περιμένω τα πρώτα σχόλια μήπως έχει κανένα bug;

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και σε εμένα η ενημέρωση να την κάνω ή να περιμένω τα πρώτα σχόλια μήπως έχει κανένα bug;

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εάν δεν έχεις κάποιο σοβαρό bug που να σε οδηγεί σε ταχεία αναβάθμιση χωρίς αναμονές, τότε να περιμένεις λίγο.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εάν δεν έχεις κάποιο σοβαρό bug που να σε οδηγεί σε ταχεία αναβάθμιση χωρίς αναμονές, τότε να περιμένεις λίγο.
Οκ θα περιμένω λίγο γιατί την xiaomi με τις αναβαθμίσεις της την φοβάμαι λίγο. Οποιος την έχει κάνει ας μας πει εντυπώσεις!

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οκ θα περιμένω λίγο γιατί την xiaomi με τις αναβαθμίσεις της την φοβάμαι λίγο. Οποιος την έχει κάνει ας μας πει εντυπώσεις!

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στις stable συνηθως δεν υπαρχουν bugs (τουλαχιστον σοβαρα):p

Μεχρι στιγμης παντως κυλαει μια χαρα:D

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και σε εσένα, προτείνεται factory reset :)

(Μη ξεχάσεις να πάρεις backup).

 

Όταν λες προτείνεται ,τι εννοείς .Το λέει στις οδηγίες εκεί που αναφέρει τι αλλαγές έχει η rom?? Από κάποιο φόρουμ??? Από την Xiaomi???

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες προτείνεται ,τι εννοείς .Το λέει στις οδηγίες εκεί που αναφέρει τι αλλαγές έχει η rom?? Από κάποιο φόρουμ??? Από την Xiaomi???

 

Εμπειρικά το αναφέρω, προτείνεται απο εμάς. Μετά απο ένα μεγάλο update, καλό είναι να γίνεται μια επαναφορά με την οποία κάθε αρχείο (πόσο μάλλον όταν είναι και προβληματικό) της παλιάς rom διαγράφεται, και μένει μόνο η νέα rom στη συσκευή.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εμπειρικά το αναφέρω, προτείνεται απο εμάς. Μετά απο ένα μεγάλο update, καλό είναι να γίνεται μια επαναφορά με την οποία κάθε αρχείο (πόσο μάλλον όταν είναι και προβληματικό) της παλιάς rom διαγράφεται, και μένει μόνο η νέα rom στη συσκευή.
Επαναφορά αφού γίνει η ενημέρωση! Επίσης δε κάνουμε ξανά restore το backup γιατί γυρίσει πάλι τα παλιά προβλήματα! Επίσης backup από της ρυθμίσεις εκεί που λέει τοπικά αντίγραφα ασφαλείας παίρνω έτσι;

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επαναφορά αφού γίνει η ενημέρωση! Επίσης δε κάνουμε ξανά restore το backup γιατί γυρίσει πάλι τα παλιά προβλήματα! Επίσης backup από της ρυθμίσεις εκεί που λέει τοπικά αντίγραφα ασφαλείας παίρνω έτσι;

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλησπέρα!

Η επαναφορά γίνεται αφού γίνει η ενημέρωση, καθότι σε αντίθετη περίπτωση δεν έχει νόημα να συζητάμε για backup λόγω update.

Restore δεν κάνουμε τις ρυθμίσεις, για αυτό παίρνουμε backup μόνο τις εφαρμογές μας απο το συγχρονισμό της Google, οπότε μεριμνούμε να κάνουμε ένα πρόσφατο sync.

Επίσης παίρνουμε backup απο το mi cloud μόνο τη διάταξη της οθόνης, ώστε να μη στήνουμε τις σελίδες της αρχικής μας οθόνης με τους φακέλους των εφαρμογών μας.

Καλό είναι να πάρεις ένα γενικό backup και με το mi cloud, γιατί ένα backup (στης Google αναφέρομαι)=κανένα backup, πάντα έχουμε δύο.

 

Οτιδήποτε άλλο χρειαστείτε και το γνωρίζουμε στη διάθεσή σας.

 

Ευχαριστώ.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Η επαναφορά γίνεται αφού γίνει η ενημέρωση, καθότι σε αντίθετη περίπτωση δεν έχει νόημα να συζητάμε για backup λόγω update.

Restore δεν κάνουμε τις ρυθμίσεις, για αυτό παίρνουμε backup μόνο τις εφαρμογές μας απο το συγχρονισμό της Google, οπότε μεριμνούμε να κάνουμε ένα πρόσφατο sync.

Επίσης παίρνουμε backup απο το mi cloud μόνο τη διάταξη της οθόνης, ώστε να μη στήνουμε τις σελίδες της αρχικής μας οθόνης με τους φακέλους των εφαρμογών μας.

Καλό είναι να πάρεις ένα γενικό backup και με το mi cloud, γιατί ένα backup (στης Google αναφέρομαι)=κανένα backup, πάντα έχουμε δύο.

 

Οτιδήποτε άλλο χρειαστείτε και το γνωρίζουμε στη διάθεσή σας.

 

Ευχαριστώ.

Να σε καλά ευχαριστώ!

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα .Μήπως η καινούργια αναβάθμιση στο miui 12 έχει θέματα.Το ρωτάω διότι προχτές μου την είχε βγάλει και σήμερα που πήγα δεν την εμφανίζει.Αλλαξα και περιοχή σε Ινδία αλλά τίποτα.Προφανως έχει τραβηχτεί από την Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F2 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...