Jump to content

Poco F2 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γειά σας, ενδιαφέρονται να αγοράσω την έκδοση 256 8gb σε global version,από πού μου προτείνετε να το αγοράσω χωρίς να μπλέξω με τελωνείο;
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν third party roms για το Poco F2 ;

Είμαι στο τσακ να το πάρω αλλά με την προυπόθεση να παίζει LineageOS και GCam.

 

Ακόμα τίποτα από XDA δυστυχώς.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, ενδιαφέρονται να αγοράσω την έκδοση 256 8gb σε global version,από πού μου προτείνετε να το αγοράσω χωρίς να μπλέξω με τελωνείο;

 

Από εδώ φίλε μου, η καλύτερη τιμή και χωρίς τελωνεία.

US $368.00 | Global Version Xiaomi POCO F2 Pro 6GB 128GB /8+256GB Qualcomm Snapdragon 865 64MP Rear Camera Smartphone 20MP Pop-up Front

https://a.aliexpress.com/_dTyIWMy

Στις 3 ημέρες το έκαναν ship και περιμένω να έρθει με DHL!

Link to comment
Share on other sites

Από εδώ φίλε μου, η καλύτερη τιμή και χωρίς τελωνεία.

US $368.00 | Global Version Xiaomi POCO F2 Pro 6GB 128GB /8+256GB Qualcomm Snapdragon 865 64MP Rear Camera Smartphone 20MP Pop-up Front

https://a.aliexpress.com/_dTyIWMy

Στις 3 ημέρες το έκαναν ship και περιμένω να έρθει με DHL!

 

Προσωπικά γνωρίζω ότι η συγκεκριμένη μέθοδος έχει κίνδυνο τελωνείου, καθότι δεν είναι τριγωνική εάν δε κάνω λάθος, οι τριγωνικές είναι οι priority.

Είμαι ο πρώτος που δεν πρέπει να κάνει off topic, όμως κρίνεται αναγκαίο γιατί κάποιος θα το διαβάσει το post αυτό και θα πληρώσει χρήματα έξτρα εάν τελικά περάσει απο τελωνείο. Που αναγράφεται ότι μιλάμε για priority μέθοδο; το ότι έρχεται με DHL, αυτό είναι απλά ότι έχει επιλεγεί η εν λόγω εταιρεία κουριερ, και έρχεται πιο γρήγορα σε σχέση με τα ΕΛΤΑ επειδή δεν μπλέκεται το δέμα με τις αποθήκες του Ελ. Βενιζέλος, και όχι ότι είναι τριγωνική (μπορεί και να είναι, αλλά στο παρελθόν πολλοί με DHL πλήρωσαν τελωνείο επειδή δεν ήταν μέθοδος priority)

 

Προσωπικά δεν είμαι απόλυτος, αλλά διατηρώ σοβαρές επιφυλάξεις περί τελωνείου.

Μπορείς να κάνεις σε παρακαλώ link που να πιστοποιεί ότι μιλάμε για τριγωνική, ώστε να μην πληρώσει ο άνθρωπος τελικά τελωνείο;

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχει ευρωπαϊκή αποθήκη, τότε ίσως έχει πρόβλημα.

Είχα πάρει από ΗΠΑ, me dhl, προπληρωμενο το τελωνείο, από amazon.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά γνωρίζω ότι η συγκεκριμένη μέθοδος έχει κίνδυνο τελωνείου, καθότι δεν είναι τριγωνική εάν δε κάνω λάθος, οι τριγωνικές είναι οι priority.

Είμαι ο πρώτος που δεν πρέπει να κάνει off topic, όμως κρίνεται αναγκαίο γιατί κάποιος θα το διαβάσει το post αυτό και θα πληρώσει χρήματα έξτρα εάν τελικά περάσει απο τελωνείο. Που αναγράφεται ότι μιλάμε για priority μέθοδο; το ότι έρχεται με DHL, αυτό είναι απλά ότι έχει επιλεγεί η εν λόγω εταιρεία κουριερ, και έρχεται πιο γρήγορα σε σχέση με τα ΕΛΤΑ επειδή δεν μπλέκεται το δέμα με τις αποθήκες του Ελ. Βενιζέλος, και όχι ότι είναι τριγωνική (μπορεί και να είναι, αλλά στο παρελθόν πολλοί με DHL πλήρωσαν τελωνείο επειδή δεν ήταν μέθοδος priority)

 

Προσωπικά δεν είμαι απόλυτος, αλλά διατηρώ σοβαρές επιφυλάξεις περί τελωνείου.

Μπορείς να κάνεις σε παρακαλώ link που να πιστοποιεί ότι μιλάμε για τριγωνική, ώστε να μην πληρώσει ο άνθρωπος τελικά τελωνείο;

 

Το λέει στην πρώτη τους φωτό μόλις ανοίξει το λινκ που έβαλα!

Customs duty and VAT paid for the EU

Link to comment
Share on other sites

Το λέει στην πρώτη τους φωτό μόλις ανοίξει το λινκ που έβαλα!

Customs duty and VAT paid for the EU

 

Ok! Με το καλό να παραλάβεις λοιπόν!

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ok! Με το καλό να παραλάβεις λοιπόν!

 

καλησπέρα σας,

συγνώμη για την παράθεση απλα χρειάζομαι αν γνωρίζετε εσείς η οποιοσδήποτε άλλος μια απορία να μου λύσετε..

μόλις παρέλαβα απο banggood, πέρασα miui12, και δεν μου έβγαλε ούτε την μπάρα ειδοποιήσεων που έχει αλλαξει υποτιθετε στην miui 12,ουτε την ''κατω'' μπαρα τύπου ios, έχει βγάλει όμως κανονικα την αλλαγη στην καμερα που ειναι full view, Καθως και τα εικονηδια στην μπαταρια..αυτο εχει να κανει γιατι ειναι european edition? μπορώ με κάποιο τρόπο να ενεργοποιήσω το νεο notification bar καθως και την μπαρα τυπου ios?

 

επίσης, κανωντας scroll αριστερα,ειχα το google feed στο mi a2 μου, υπάρχει περίπτωση να το βάλω και εδώ;

 

ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

 

να ενημερώσω πως τζαμακι περασα και διαβαζει αριστα το δακτυλικο, απο ενα τοπικο μαγαζι κινεζια το τζαμακι αλλα βιαζομουν, περιμενω τωρα το nillkin 9h+

 

και επισης να ενημερωσω οτι αναβαθμισα τον poco launcher εκανα restart αλλα τιποτα.. δεν εμφανιστηκαν τα νεα εικονιδια

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας,

συγνώμη για την παράθεση απλα χρειάζομαι αν γνωρίζετε εσείς η οποιοσδήποτε άλλος μια απορία να μου λύσετε..

μόλις παρέλαβα απο banggood, πέρασα miui12, και δεν μου έβγαλε ούτε την μπάρα ειδοποιήσεων που έχει αλλαξει υποτιθετε στην miui 12,ουτε την ''κατω'' μπαρα τύπου ios, έχει βγάλει όμως κανονικα την αλλαγη στην καμερα που ειναι full view, Καθως και τα εικονηδια στην μπαταρια..αυτο εχει να κανει γιατι ειναι european edition? μπορώ με κάποιο τρόπο να ενεργοποιήσω το νεο notification bar καθως και την μπαρα τυπου ios?

 

επίσης, κανωντας scroll αριστερα,ειχα το google feed στο mi a2 μου, υπάρχει περίπτωση να το βάλω και εδώ;

 

ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

 

να ενημερώσω πως τζαμακι περασα και διαβαζει αριστα το δακτυλικο, απο ενα τοπικο μαγαζι κινεζια το τζαμακι αλλα βιαζομουν, περιμενω τωρα το nillkin 9h+

 

και επισης να ενημερωσω οτι αναβαθμισα τον poco launcher εκανα restart αλλα τιποτα.. δεν εμφανιστηκαν τα νεα εικονιδια

 

Όλα τα έχει πάρει με την αναβάθμιση , απλά πρέπει να ενεργοποιηθεί η ρύθμιση.

Πας. ρυθμίσεις , προβολή , γραμμή κατάστασης , χρήση νέου κέντρου ελέγχου.

2 . ρυθμίσεις, πρόσθετες ρυθμίσεις, προβολή πλήρους οθόνης.

3 πατάς στο app της κάμερας δεξιά επάνω και επιλέγεις το Full

Edited by louis_1
LeEco Le Max 2 EUI 30s-V23 / Poco F2 pro
Link to comment
Share on other sites

Όλα τα έχει πάρει με την αναβάθμιση , απλά πρέπει να ενεργοποιηθεί η ρύθμιση.

Πας. ρυθμίσεις , προβολή , γραμμή κατάστασης , χρήση νέου κέντρου ελέγχου.

2 . ρυθμίσεις, πρόσθετες ρυθμίσεις, προβολή πλήρους οθόνης.

3 πατάς στο app της κάμερας δεξιά επάνω και επιλέγεις το Full

 

καλησπέρα φιλε, σε ευχαριστώ πολύ!

το μόνο που δεν ενεργοποιήθηκε ειναι το Ios-style στην κατω γραμμη..αυτο ξερεις μηπως πως το ενεργοποιώ;

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα φιλε, σε ευχαριστώ πολύ!

το μόνο που δεν ενεργοποιήθηκε ειναι το Ios-style στην κατω γραμμη..αυτο ξερεις μηπως πως το ενεργοποιώ;

 

Δεν είναι το 2 ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 63 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχει μπει και το live theme με την γη με το MIUI12?

 

Ναι έχει μπει και το live theme με την γη

LeEco Le Max 2 EUI 30s-V23 / Poco F2 pro
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι το 2 ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 63 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ναι έχει μπει και το live theme με την γη

 

Όχι φίλε δε μου βγάζει την μπάρα..

 

Jl8IaKY.jpg

Link to comment
Share on other sites

Διαθέτει η συσκευή notification led? Αν έχω καταλάβει καλά, είναι το έγχρωμο led της κάμερας; Μπροστά δεν υπάρχει κάποιο;

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, έχει κανείς λύση για την μπάρα τύπου ios στην κάτω πλευρά της οθόνης;

 

Το<< πρόβλημα>> με το νέο κέντρο ειδοποιήσεων λύνεται πολύ εύκολα!

Πηγαίνουμε ρυθμίσεις>προβολή>Γραμμή κατάστασης>χρήση νέου κέντρου ελέγχου και το απανεργοποιουμε.

Link to comment
Share on other sites

Διαθέτει η συσκευή notification led? Αν έχω καταλάβει καλά, είναι το έγχρωμο led της κάμερας; Μπροστά δεν υπάρχει κάποιο;

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Έχει notification led μπροστά στη κάμερα που δεν βολεύει η αλήθεια να λέγετε

Το τηλέφωνο είναι όλο οθόνη μπροστά , που να βάλουν το notification led?

Έχει Amoled οθόνη που μπορείς να βλέπεις τις ειδοποιήσεις σου αν θες

LeEco Le Max 2 EUI 30s-V23 / Poco F2 pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, χτες αγόρασα κι εγώ το τερατάκι. Δυστυχώς όμως έχω απογοητευτεί από το εξής πρόβλημα. Το 70% των εισερχόμενων κλήσεων έρχονται με απόκρυψη. Έχω δοκιμάσει κυριολεκτικά τα πάντα, άλλαξα SIM, έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, ρυθμίσεων δικτύου, διαγραφή επαφών και εισαγωγή ξανά και επικοινωνία με την Vodafone για ενεργοποίηση της ταυτότητας καλούντος, αλλά τίποτα.

 

Έχω την 12.0.1 stable έκδοση. Τι άλλο μπορώ να κάνω; Σκέφτομαι ήδη σοβαρά να το στείλω για DOA, αλλά θα ήθελα να αποφύγω την ταλαιπωρία.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις ενεργοποίηση Volte, vowifi, είχα αντίστοιχο πρόβλημα στην Vodafone και έφταιγε αυτό.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις ενεργοποίηση Volte, vowifi, είχα αντίστοιχο πρόβλημα στην Vodafone και έφταιγε αυτό.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τα έχω απενεργοποιήσει, δυστυχώς δεν είναι αυτά. Το περίεργο με την υπόθεση αυτή είναι ότι κάποιες (λίγες) φορές δεν το κάνει, χωρίς να υπάρχει διαφορά σε αυτόν που με καλεί.

Link to comment
Share on other sites

Πριν αγορασετε απ εξω δειτε τιμες στην ελλαδα ..

 

https://www.bestprice.gr/item/2156106176/xiaomi-poco-f2-pro-128gb.html?qid=3oGgvwwK3Z4_ad3a4&seq=1&qo=poco+f2+pro&from=cat

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να παρατησω τα Oneplus και να παω σε poco f2 pro. Πειτε μου ομως ειναι δυνατον να πεταει διαφημισεις η XIAOMI οταν εγκαθιστας εφαρμογες; :(:(

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να παρατησω τα Oneplus και να παω σε poco f2 pro. Πειτε μου ομως ειναι δυνατον να πεταει διαφημισεις η XIAOMI οταν εγκαθιστας εφαρμογες; :(:(

 

Καλησπέρα φίλε μου.

Σε ποιες εφαρμογές, και ποιες διαφημίσεις αυτών αναφέρεσαι; προσωπικά δεν έχω διαπιστώσει κάτι τέτοιο τόσα χρόνια με το MiUi.

Όμως επειδή δεν είμαι απόλυτος, συζήτηση κάνουμε εδώ για να λύνουμε προβλήματα, εάν θα ήθελες μπορείς να πεις που συγκεκριμένα το είδες αυτό;

 

Η συσκευή είναι άψογη εάν θες την ταπεινή μου άποψη.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F2 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...