Jump to content

Poco F2 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά έχει κάποια ζελατίνα στην οθόνη από τη μαμα για προστασία? Το παρήγγειλα και θελω να ξέρω αν θα πάρω προστασια η όχι.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ενδιαφέρομαι για την αγορά του POCO F2 Pro και θέλω να ρωτήσω αν γνωρίζει κανείς κατά πόσο οι μπάντες 5G του POCO που προδιαγράφει η Xiaomi (N77, N78) θα είναι συμβατές στην Ελλάδα. Κοινώς, το POCO θα υποστηρίζει 5G στην Ελλάδα;

 

Απο τη στιγμή που δεν έχει στηθεί δίκτυο 5G απο κανένα πάροχο, η απάντηση για τις πιθανές μπάντες, είναι θεωρητική. Επί ποιου δικτύου να σου δοθεί απάντηση;

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κάποια ζελατίνα στην οθόνη από τη μαμα για προστασία? Το παρήγγειλα και θελω να ξέρω αν θα πάρω προστασια η όχι.

 

Ναι έχει προεγκατεστημένη πάνω από το εργοστάσιο!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είσαι σίγουρος?? Βρήκα το λινκ που ποσταρες αλλά βγαίνει 435......

 

Στάλθηκε από το SM-A720F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ακόμα στα 325€ μου το βγάζει,τώρα τι τσεκαρα(εγώ το είχα πάρει σε αυτή την τιμή μαζί με τα μεταφορά και γυαλί και θήκη Nilkin)!!

Δεν αφήνεις να κάνει αυτός την μετατροπή σε € από $, προσοχή!

Θα πληρώσεις (εάν έχεις, αλλιώς βγάλε άμεσα) με Revolut και για προστασία να μην βάζεις την κάρτα σου και επειδή το καλύτερο συνάλλαγμα από όλους!

Το κατάστημα έχει άριστες αξιολογήσεις και τι πήρα από εκεί γιατί από το επίσημο site της Poco στου επισήμους μεταπωλητές προτείνουν αυτό το κατάστημα από AliExpress!

:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 49 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα παιδιά, χτες αγόρασα κι εγώ το τερατάκι. Δυστυχώς όμως έχω απογοητευτεί από το εξής πρόβλημα. Το 70% των εισερχόμενων κλήσεων έρχονται με απόκρυψη. Έχω δοκιμάσει κυριολεκτικά τα πάντα, άλλαξα SIM, έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, ρυθμίσεων δικτύου, διαγραφή επαφών και εισαγωγή ξανά και επικοινωνία με την Vodafone για ενεργοποίηση της ταυτότητας καλούντος, αλλά τίποτα.

 

Έχω την 12.0.1 stable έκδοση. Τι άλλο μπορώ να κάνω; Σκέφτομαι ήδη σοβαρά να το στείλω για DOA, αλλά θα ήθελα να αποφύγω την ταλαιπωρία.

 

Έβγαλες άκρη τελικά??? Δεν μας είπες...

Link to comment
Share on other sites

Από εδώ φίλε μου, η καλύτερη τιμή και χωρίς τελωνεία.

US $368.00 | Global Version Xiaomi POCO F2 Pro 6GB 128GB /8+256GB Qualcomm Snapdragon 865 64MP Rear Camera Smartphone 20MP Pop-up Front

https://a.aliexpress.com/_dTyIWMy

Στις 3 ημέρες το έκαναν ship και περιμένω να έρθει με DHL!

Σου ήρθε;

Από Κίνα το στέλνουν;

Τελωνείο;

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχει προεγκατεστημένη πάνω από το εργοστάσιο!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Ακόμα στα 325€ μου το βγάζει,τώρα τι τσεκαρα(εγώ το είχα πάρει σε αυτή την τιμή μαζί με τα μεταφορά και γυαλί και θήκη Nilkin)!!

 

Δεν αφήνεις να κάνει αυτός την μετατροπή σε € από $, προσοχή!

 

Θα πληρώσεις (εάν έχεις, αλλιώς βγάλε άμεσα) με Revolut και για προστασία να μην βάζεις την κάρτα σου και επειδή το καλύτερο συνάλλαγμα από όλους!

 

Το κατάστημα έχει άριστες αξιολογήσεις και τι πήρα από εκεί γιατί από το επίσημο site της Poco στου επισήμους μεταπωλητές προτείνουν αυτό το κατάστημα από AliExpress! ...

 

 

 

Τώρα μου το βγάζει και εμένα στην τιμή που λες... Θα το κοιτάξω, φοβάμαι λίγο για την εγγύηση αν πάθει τίποτα το κινητό....

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-A720F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλήμερα σε όλους ! εχει βρει κανείς λύση με της κλήσεις? σχεδόν όλες μου έρχονται με απόκρυψη.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μήπως είναι κάποια ρύθμιση στα settings του dialer;Δεν δοκιμάζεις να βάλεις έναν άλλο dialer ;

 

Στάλθηκε από το SM-T715 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το κινητο για τα λεφτα του ειναι κορυφη. αν δεν ηταν τοσο παντοφλα σε μεγεθος θα το ειχα παρει με κλειστα ματια.

untitled1-758x372.jpg

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Όλα είναι ένα συνήθειο φίλος, τον ίδιο ακριβώς φόβο είχα και εγώ για το mi max 2 που αγόρασα, 2 μέρες υπόθεση! b3c105a65318f70ab0a5bb02a65effc5.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-A720F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εχεις απολυτο δικιο απλα εγω δεν καταφερα να συνηθισω μεγαλυτερο κινητο.

την εικονα αυτη απο που τη βρηκες ; εχει να βαλεις κινητα για συγκριση σε μεγεθος ;

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

εχεις απολυτο δικιο απλα εγω δεν καταφερα να συνηθισω μεγαλυτερο κινητο.

την εικονα αυτη απο που τη βρηκες ; εχει να βαλεις κινητα για συγκριση σε μεγεθος ;

https://www.phonearena.com/phones/size/Xiaomi-Mi-Max-2,Xiaomi-Poco-F2-Pro/phones/10541,11409

 

Στάλθηκε από το SM-A720F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://www.phonearena.com/phones/size/Xiaomi-Mi-Max-2,Xiaomi-Poco-F2-Pro/phones/10541,11409

 

Στάλθηκε από το SM-A720F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ευχαριστω, με βοηθησε πολυ αυτο.

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω, με βοηθησε πολυ αυτο.
Τι κινητό έχεις?

 

Στάλθηκε από το SM-A720F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι κινητό έχεις?

 

Στάλθηκε από το SM-A720F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

τωρα χρησιμοποιω Mi6 & Mi note 10 lite

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Σου ήρθε;

Από Κίνα το στέλνουν;

Τελωνείο;

 

Δεν περνάει τελωνείο. Καλύπτουν αυτοί τον εκτελωνισμο. Το περιμένω μέσα στην εβδομάδα με DHL!

Σύνολο από την στιγμή της παραγγελίας περίπου 14 ημέρες μέχρι να φτάσει!

Link to comment
Share on other sites

καλήμερα σε όλους ! εχει βρει κανείς λύση με της κλήσεις? σχεδόν όλες μου έρχονται με απόκρυψη.

 

Δοκιμασα όλες τις custom stable rom (Miui.gr - Miui eu - Miuimix) και σε όλες μου παρουσιαζόταν το ίδιο πρόβλημα και επειδή στις developer δοκιμάζουν πλέον το android 11 που είναι σε αρχικό στάδιο άρα buggy γύρισα πίσω στην μαμισια 12.0.2 EEA stable και δεν αντιμετωπίζω κανένα θέμα πλέον.

Φλασαρα και ένα mod από το xda και έχω miui dialer- messages και είμαι αρχηγοπουλο:D

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

τωρα χρησιμοποιω Mi6 & Mi note 10 lite
Εδώ που τα λέμε, το mi note 10 lite δεν έχει και μεγάλη διαφορά από το poco...οπότε είσαι οκ...

 

 

Στάλθηκε από το SM-A720F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εδώ που τα λέμε, το mi note 10 lite δεν έχει και μεγάλη διαφορά από το poco...οπότε είσαι οκ...

 

 

Στάλθηκε από το SM-A720F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

δικιο εχεις αλλα ουτε το Note με βολευει γενικα δεν το χω με τις μεγαλες συσκευες και πλεον δεν βρισκω τουμπανο μικρη

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα όλες τις custom stable rom (Miui.gr - Miui eu - Miuimix) και σε όλες μου παρουσιαζόταν το ίδιο πρόβλημα και επειδή στις developer δοκιμάζουν πλέον το android 11 που είναι σε αρχικό στάδιο άρα buggy γύρισα πίσω στην μαμισια 12.0.2 EEA stable και δεν αντιμετωπίζω κανένα θέμα πλέον.

Φλασαρα και ένα mod από το xda και έχω miui dialer- messages και είμαι αρχηγοπουλο:D

 

Οπότε έχεις και επιλογή για ηχογράφηση κλήσεων με τον MIUI Dialer?

Link to comment
Share on other sites

ισως να σας κανει αυτο που λεει στο xda

 

https://forum.xda-developers.com/poco-f2-pro/themes/magisk-module-miui-dialer-messages-t4145309

ή αν σας τρεχει σωστα αυτο https://www.apkmirror.com/wp-content/themes/APKMirror/download.php?id=1431268

Edited by MAFIA

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου πέταξε μήνυμα πως κράσαρε ο Poco launcher και γενικώς από την πρώτη μέρα, το κινητό τρώει μερικά σκαλώματα και πρέπει να φταίει αυτός. Έχετε παρατηρήσει και εσείς ανάλογη συμπεριφορά;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ρουτ και aosp roms έχουν βγει; υπάρχει κανένα κανάλι στο τελεγραμ μήπως; Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F2 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...