Jump to content

Poco F2 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα στην παρέα. Το παρήγγειλα και εγώ από το alliexpress, ελπίζω να μην το μετανιώσω. Τώρα θέλω να μου προτείνετε μια καλή θήκη ασφαλείας, και φυσικά ένα καλό Τζαμάκι, που να μην δημιουργεί πρόβλημα στο δαχτυλικο αποτύπωμα.
Link to comment
Share on other sites

γινεται να μπει ο κανονικος launcher της miui οπως εχουν ολα τα xiaomi αντι για τον Poco launcher ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα στην παρέα. Το παρήγγειλα και εγώ από το alliexpress, ελπίζω να μην το μετανιώσω. Τώρα θέλω να μου προτείνετε μια καλή θήκη ασφαλείας, και φυσικά ένα καλό Τζαμάκι, που να μην δημιουργεί πρόβλημα στο δαχτυλικο αποτύπωμα.

 

ασε τα τζαμακια και βαλε το ειδικο υγρο προστασιας

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

γινεται να μπει ο κανονικος launcher της miui οπως εχουν ολα τα xiaomi αντι για τον Poco launcher ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

ασε τα τζαμακια και βαλε το ειδικο υγρο προστασιας

Θεωρείς ότι είναι καλύτερο από Τζαμάκι? Γιατί? Και δώσε σαιτ να το πάρω.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου πέταξε μήνυμα πως κράσαρε ο Poco launcher και γενικώς από την πρώτη μέρα, το κινητό τρώει μερικά σκαλώματα και πρέπει να φταίει αυτός. Έχετε παρατηρήσει και εσείς ανάλογη συμπεριφορά;

 

Καλημέρα Σταύρο.

Με ποια έκδοση rom είσαι; Με επανεκκίνηση αυτή η κατάσταση στρώνει;

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Σταύρο.

Με ποια έκδοση rom είσαι; Με επανεκκίνηση αυτή η κατάσταση στρώνει;

 

Καλησπέρα, 12.0.1, τα κρασαρισματα τα κάνει σπάνια οπότε δεν μπορώ να βρω κοινά σημεία. Πάντως επειδή το έκανα εργοστασιακές πριν 10 μέρες, το πρόβλημα αυτό έχει μειωθεί αρκετά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Το παρήγγειλα και εγώ από το alliexpress, ελπίζω να μην το μετανιώσω. Τώρα θέλω να μου προτείνετε μια καλή θήκη ασφαλείας, και φυσικά ένα καλό Τζαμάκι, που να μην δημιουργεί πρόβλημα στο δαχτυλικο αποτύπωμα.

 

Καλές κριτικές φαίνεται ότι έχει ο συγκεκριμένος πωλητής όπως και χαμηλές τιμές, ωστόσο, ως προς το θέμα της εγγύησης, τι γίνεται αν η συσκευή αποδειχθεί προβληματική; Με τι μέθοδο πλήρωσες; Βλέπω οτι paypal δε δέχεται το alli.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, 12.0.1, τα κρασαρισματα τα κάνει σπάνια οπότε δεν μπορώ να βρω κοινά σημεία. Πάντως επειδή το έκανα εργοστασιακές πριν 10 μέρες, το πρόβλημα αυτό έχει μειωθεί αρκετά.
Έχει βγει η 12.0.2 που διορθώνει μερικά bug δε σου την έβγαλε;

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλές κριτικές φαίνεται ότι έχει ο συγκεκριμένος πωλητής όπως και χαμηλές τιμές, ωστόσο, ως προς το θέμα της εγγύησης, τι γίνεται αν η συσκευή αποδειχθεί προβληματική; Με τι μέθοδο πλήρωσες; Βλέπω οτι paypal δε δέχεται το alli.

 

Εχεις δίκιο, μπορεί να την πατήσω. Ελπίζω να πανε όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δίκιο, μπορεί να την πατήσω. Ελπίζω να πανε όλα καλά.

 

Δε λέω ότι θα την πατήσεις. Κι εγώ το σκέφτομαι να το πάρω από 'κει. Μάλιστα το διαθέτει και από ισπανική αποθήκη με λιγότερο χρόνο αναμονής. Απλώς προβληματίζομαι για τα της εγγύησης.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Το παρήγγειλα και εγώ από το alliexpress, ελπίζω να μην το μετανιώσω. Τώρα θέλω να μου προτείνετε μια καλή θήκη ασφαλείας, και φυσικά ένα καλό Τζαμάκι, που να μην δημιουργεί πρόβλημα στο δαχτυλικο αποτύπωμα.

 

Πάρε πακέτο nillkin tempered glass, case. Αν έχει η Spigen το ίδιο.

Εγώ τα μπερδεψα, δεν είχαν συμβατότητα, και πήγαν χαμένα λεφτά,,( τζαμί mocolo, case Spigen, σήκωνε η θήκη το τζαμί σε τρις γωνίες.).

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει η 12.0.2 που διορθώνει μερικά bug δε σου την έβγαλε;

 

Όχι, δεν μου την έχει εμφανίσει. Θα δοκιμάσω με άλλη περιοχή μπας και.

Link to comment
Share on other sites

Πάρε πακέτο nillkin tempered glass, case. Αν έχει η Spigen το ίδιο.

Εγώ τα μπερδεψα, δεν είχαν συμβατότητα, και πήγαν χαμένα λεφτά,,( τζαμί mocolo, case Spigen, σήκωνε η θήκη το τζαμί σε τρις γωνίες.).

 

Ευχαριστώ για την συμβουλή φίλε,αυτό θα κάνω.

Link to comment
Share on other sites

Οπότε έχεις και επιλογή για ηχογράφηση κλήσεων με τον MIUI Dialer?

 

. Καλημέρα, ναι κανονικά φίλε μου.

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κάποιος λύση για ηχογράφηση κλήσεων?

Προτείνετε τζαμακι καλο και θήκη, κι'εγώ ενδιαφέρομαι!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δε λέω ότι θα την πατήσεις. Κι εγώ το σκέφτομαι να το πάρω από 'κει. Μάλιστα το διαθέτει και από ισπανική αποθήκη με λιγότερο χρόνο αναμονής. Απλώς προβληματίζομαι για τα της εγγύησης.

Πάρτο άφοβα, είναι επίσημος μεταπωλητής της Xiaomi στο Ali, εφόσον κάτσει στραβή στην συσκευή (απίθανο το θεωρώ, μετά 50+ συσκευές από Κίνα καμία δεν παρουσίασε θέμα) μιλάς απευθείας μαζί τους και ή σου δίνουν partial refund για να το φτιάξεις σε τοπικό σέρβις εδώ Ελλάδα (συνήθως ζητάνε την απόδειξη και σου επιστρέφουν το ποσό) ή θα το στείλεις πίσω, με τον τρόπο που στο έστειλαν (DHL-UPS) οπότε θα φτάσει και θα επιστραφεί αρκετά γρήγορα!

Link to comment
Share on other sites

Γυαλάκι Nillkin CP+ Max για όποιον ενδιαφέρεται. Αλλά θέλει προσοχή με τι θήκη το συνδυάσεις, εμένα με αυτήν που έφερε στο κουτί του, την σκληρή TPU, σηκωνόταν στις γωνιές.
Link to comment
Share on other sites

Προς @celtic1453 και @vtag: Προτίμησα να μη σας ενημερώσω με PM ως είθισται, και σας ενημερώνω εδώ, και η ενημέρωση γίνεται δημόσια για να το γνωρίζουν όλοι, ότι τα συγκριτικά επιλογής συσκευής κινητού 'vs', γράφονται εδώ όπου κι εκεί μεταφέρθηκαν τα μηνύματά σας.

 

Στο παρόν νήμα και σε κάθε νήμα, μπορούμε να ρωτήσουμε Π.χ "Μου προτείνετε το POCO F2 Pro";

Ο,τι εμπεριέχει σύγκριση μεταξύ συσκευών (πόσο μάλλον κινητών άλλων κατασκευαστών), θα αναγράφεται στο νήμα του ως άνωθεν υπερσυνδέσμου.

Τεκμηριώνοντας, αυτό γίνεται για να μη γίνει το εκάστοτε νήμα "διαξιφισμοί" μεταξύ συσκευών, και να παραμείνει η πληροφορία σε συγκεκριμένα πλαίσια, δηλαδή την οποιαδήποτε άλλη βοήθεια.

 

Ενημερωτικά σας τα αναφέρω, γιατί το φόρουμ Xiaomi έχει αναδιοργανωθεί ριζικά απο την αρχή με πολύ κόπο, φυσικά για εσάς.

 

Ευχαριστώ.

Edited by Vasileios26

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει νέα ενημέρωση 12.0.3

Το παράξενο είναι ότι δεν έχω πάρει ποτέ την 12.0.2, και έχω πάρει την 12.0.3 είναι λογικό αυτό?

Edited by louis_1
LeEco Le Max 2 EUI 30s-V23 / Poco F2 pro
Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει νέα ενημέρωση 12.0.3

Το παράξενο είναι ότι δεν έχω πάρει ποτέ την 12.0.2, και έχω πάρει την 12.0.3 είναι λογικό αυτό?

 

Δε βγήκε ποτέ 12.0.2.0 για την Global - QJKMIXM.

 

Ευχαριστώ.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κάποιος λύση για ηχογράφηση κλήσεων?

Προτείνετε τζαμακι καλο και θήκη, κι'εγώ ενδιαφέρομαι!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάρτο άφοβα, είναι επίσημος μεταπωλητής της Xiaomi στο Ali, εφόσον κάτσει στραβή στην συσκευή (απίθανο το θεωρώ, μετά 50+ συσκευές από Κίνα καμία δεν παρουσίασε θέμα) μιλάς απευθείας μαζί τους και ή σου δίνουν partial refund για να το φτιάξεις σε τοπικό σέρβις εδώ Ελλάδα (συνήθως ζητάνε την απόδειξη και σου επιστρέφουν το ποσό) ή θα το στείλεις πίσω, με τον τρόπο που στο έστειλαν (DHL-UPS) οπότε θα φτάσει και θα επιστραφεί αρκετά γρήγορα!

 

Νομιζω οτι θα κανω και εγω το βημα για αγορα μεσω ali. Βεβαια η απουσια προστασιας του paypal με φοβιζει .. Επισης δεν βρηκα απο τον συγκεκριμενο seller βεβαια την εκδοση 8/256. Μπορει καποιος να επιβεβαιωσει οτι οντως δεν υπαρχει στην εκδοση αυτη;

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι θα κανω και εγω το βημα για αγορα μεσω ali. Βεβαια η απουσια προστασιας του paypal με φοβιζει .. Επισης δεν βρηκα απο τον συγκεκριμενο seller βεβαια την εκδοση 8/256. Μπορει καποιος να επιβεβαιωσει οτι οντως δεν υπαρχει στην εκδοση αυτη;
Υπάρχει κανονικά....

 

Στάλθηκε από το SM-A720F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

453d78aaeed0acc1ca4d833fa46aee86.jpg

Edited by sakis0547
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως σήμερα μου εμφάνισε την 12.0.2 QJKEUXM

 

Τώρα εγώ έχασα την 12.0.2 ? Η πήρα τις αναβαθμίσεις με την 12.0.3 ?

Μπορώ να κατεβάσω την 12.0.2 από κάπου και μετά να περάσω την 12.0.3, η θα τα μπλοκάρει?

LeEco Le Max 2 EUI 30s-V23 / Poco F2 pro
Link to comment
Share on other sites

Από ότι κατάλαβα, η 1202 είναι η ευρωπαϊκή. Η 1203 δεν ξέρω global ;;;

Δεν νομίζω ότι γίνεται downgrade,, λόγω του... anti roll back, μπορεί να brick το κινητό.

Και με την 1203, δεν νομίζω ότι έχει πρόβλημα, official δεν είναι;;;;;;;;;;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://news.xiaomi-miui.gr/amp/pow-elegxoume-an-stin-siskevi-mas-exi-energopiithei-to-antirollbak-6099-2/

 

Νομίζω πάνω από 3 είναι ενεργοποιημένη.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F2 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...