Jump to content

Poco F2 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους! Κάτοχος κι εγώ εδώ κ λίγες μέρες του f2 αλλά λόγω δουλειάς δεν έχω καταφέρει να το ανοίξω ακόμα!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Κάτοχος κι εγώ εδώ κ λίγες μέρες του f2 αλλά λόγω δουλειάς δεν έχω καταφέρει να το ανοίξω ακόμα!!!

 

Καλορίζικο φίλε μου,απορώ πώς αντέχεις και δεν το ανοίγεις

Link to comment
Share on other sites

Vowifi έχει;

Γιατί σε εμένα (που μόλις την πέρασα) το εικονίδιο χάθηκε, ενώ με την official global , δούλευε κανονικά...

 

Στάλθηκε από το Redmi K30 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Cosmote? Αυτό μου αλλάζει τα δεδομένα. Με έκανες να το σκέφτομαι για XTRV γιατί χωρίς vowifi δεν θα έχω σήμα όλη μέρα. Δεν βάζω XTRV με τίποτα αν δεν υποστηρίζει vowifi στην Cosmote...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Cosmote? Αυτό μου αλλάζει τα δεδομένα. Με έκανες να το σκέφτομαι για XTRV γιατί χωρίς vowifi δεν θα έχω σήμα όλη μέρα. Δεν βάζω XTRV με τίποτα αν δεν υποστηρίζει vowifi στην Cosmote...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ ενώ με μαμά ΕΕΑ ήμουν κομπλέ όσον αφορά το VoWiFi + VoLTE σε Cosmote και Vodafone, όταν έβαλα την Xiaomi EU 12.0.8 που θεωρείται η πιο stable, είχα ζοριστεί αρκετά μέχρι να το φτιάξω δοκιμάζοντας ένα σωρό προφίλ με το QPST Tool της Qualcomm. Στην τελική, κανένας απ τους πιθανούς συνδυασμούς που δοκίμασα δεν ήταν τέλειος, έκανα restore EFS και reset mobile networks. Από τότε κι έπειτα δουλεύουν και τα 2 αλλά είναι ανάλογα το boot. Σε κάποια boot θα δουλεύει μόνο το VoLTE και όχι το VoWiFi οπότε πρέπει να κάνω reboot.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ενώ με μαμά ΕΕΑ ήμουν κομπλέ όσον αφορά το VoWiFi + VoLTE σε Cosmote και Vodafone, όταν έβαλα την Xiaomi EU 12.0.8 που θεωρείται η πιο stable, είχα ζοριστεί αρκετά μέχρι να το φτιάξω δοκιμάζοντας ένα σωρό προφίλ με το QPST Tool της Qualcomm. Στην τελική, κανένας απ τους πιθανούς συνδυασμούς που δοκίμασα δεν ήταν τέλειος, έκανα restore EFS και reset mobile networks. Από τότε κι έπειτα δουλεύουν και τα 2 αλλά είναι ανάλογα το boot. Σε κάποια boot θα δουλεύει μόνο το VoLTE και όχι το VoWiFi οπότε πρέπει να κάνω reboot.
Για δώσε μερικές λεπτομέρειες...

Πώς γίνεται αυτό το reset mobile networks;;;

 

 

 

Στάλθηκε από το Redmi K30 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειμαι σε αναζητηση για αγορα και εγω του τηλεφωνου να κανω μια ερωτηση μηπως γνωριζετε. Υπαρχουν σκρουτζομαγαζα τα οποια αναφερουν οτι παρεχουν 2 χρονια εγγυηση αντιπροσωπειας. Μηπως γνωριζετε αν οντως ισχυει αυτο? Παρατηρησα οτι το εφεραν και τα public, μηπως ξεκινησε εισαγωγες η infoquest?
Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειμαι σε αναζητηση για αγορα και εγω του τηλεφωνου να κανω μια ερωτηση μηπως γνωριζετε. Υπαρχουν σκρουτζομαγαζα τα οποια αναφερουν οτι παρεχουν 2 χρονια εγγυηση αντιπροσωπειας. Μηπως γνωριζετε αν οντως ισχυει αυτο? Παρατηρησα οτι το εφεραν και τα public, μηπως ξεκινησε εισαγωγες η infoquest?

 

Εφερε το εν λογο κινητο το public ναι.τσιμπα το απο εκει.Μια χαρα τιμουλα εχει.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Δεν το πουλάει το ίδιο το Public, αν προσέξετε κάτω από την τιμή γράφει "πωλείται & αποστέλλεται από xyz" όπου το xyz το όνομα ενός ας πούμε.... σκρoυτσομάγαζου. To Public κάνει τον ενδιάμεσο μεσώ του λεγόμενου Public Marketplace.
Link to comment
Share on other sites

Δεν το πουλάει το ίδιο το Public, αν προσέξετε κάτω από την τιμή γράφει "πωλείται & αποστέλλεται από xyz" όπου το xyz το όνομα ενός ας πούμε.... σκρoυτσομάγαζου. To Public κάνει τον ενδιάμεσο μεσώ του λεγόμενου Public Marketplace.

Εαν αναλαμβανει το παμπλικ τα 2 χρονια εγγυηση μια χαρα νομιζω!

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

https://www.public.gr/cat/corporate/oroi/oroi-agoron/

Β) Αγορές από Public Marketplace

Οι Τρίτοι Πωλητές είναι οι «πωλητές» των αγαθών σύμφωνα με την ελληνική νομοθεσία περί καταναλωτών και είναι υπεύθυνοι για όλες τις εκ του νόμου υποχρεώσεις και εγγυήσεις.

Link to comment
Share on other sites

https://www.public.gr/cat/corporate/oroi/oroi-agoron/

Β) Αγορές από Public Marketplace

Οι Τρίτοι Πωλητές είναι οι «πωλητές» των αγαθών σύμφωνα με την ελληνική νομοθεσία περί καταναλωτών και είναι υπεύθυνοι για όλες τις εκ του νόμου υποχρεώσεις και εγγυήσεις.

 

Παρτε απο e-shop τοτε νε εχετε το κεφαλι σας ησυχο.....:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Φίλος ενδιαφέρεται για το κινητό αλλά θέλει οπωσδήποτε ραδιόφωνο. Έχει το κινητό; Γιατί διαβάζω διάφορα στο ίντερνετ..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Φίλος ενδιαφέρεται για το κινητό αλλά θέλει οπωσδήποτε ραδιόφωνο. Έχει το κινητό; Γιατί διαβάζω διάφορα στο ίντερνετ..

 

Δεν εχει ράδιο μόνο internet.

Link to comment
Share on other sites

Εχω εφαρμοσει εδω και μερικες μερες το τζαμακι της Ibywind. Αψογη εφαρμογη, δεν μαζευει σχεδον καθολου σκονη, πολυ λιγοτερες δαχτυλιες απο το εργοστασιακο αλλά και απο το φιλμ της Ringke που ειχα πριν αλλα... ΤΕΡΑΣΤΙΟ προβλημα με το δακτυλικο αποτυπωμα!!

ΤΕΡΑΣΤΙΟ!

 

Πρεπει να πατησω 2 - 3 φορες και αν δουλεψει, εχω καταντησει να μπαινω με τον κωδικο.

 

Διεγραψα το δακτυλικο αποτυπωμα και το ξαναπερασα, μου πηρε 3 προσπαθειες μεχρι να το καταχωρησω και παλι δεν λειτουργει.

 

Σε λιγες μερες μου ερχεται και μια upscreen Hybrid Glass, αντε να δουμε...

Link to comment
Share on other sites

Μην βάζετε τίποτα, μόνο θήκη

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Ωχ μην μου λες τέτοια. Το έχω εδώ και 2 βδομάδες στην θήκη του το ibywind γιατί δεν βρίσκω χρόνο να το περάσω

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα προβλήματα με το Nilkin. Ακολούθησα τη συμβουλή ενός φίλου εδώ κι έχει στρώσει πάρα πολύ! Βάλτε το ίδιο δάχτυλο σε 2 θέσεις αποτυπώματος και δώστε του λίγο χρόνο. Θα μάθει και θα στρώσει. Εμένα πλέον λειτουργεί πολύ καλά, χάνει την αναγνώριση μία στις 30 προσπάθειες.

 

@Stavros750 ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα προβλήματα με το Nilkin. Ακολούθησα τη συμβουλή ενός φίλου εδώ κι έχει στρώσει πάρα πολύ! Βάλτε το ίδιο δάχτυλο σε 2 θέσεις αποτυπώματος και δώστε του λίγο χρόνο. Θα μάθει και θα στρώσει. Εμένα πλέον λειτουργεί πολύ καλά, χάνει την αναγνώριση μία στις 30 προσπάθειες.

 

@Stavros750 ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ω ρε φιλε, σε ευχαρστω πολυ! Και τον @Stavros750! Το εκανα αυτο που λες απο χθες βραδυ και λυθηκε το προβλημα!! :) :)

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς ανέπαφες πληρωμές από το κινητό με nfc από την Πειραιώς.. Δουλεύει απροβληματιστα;; εντυπώσεις;;

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς ανέπαφες πληρωμές από το κινητό με nfc από την Πειραιώς.. Δουλεύει απροβληματιστα;; εντυπώσεις;;

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ πληρώνω με την εφαρμογή της Alpha Bank απ' την πρώτη μέρα που πήρα το κινητό. Κανένα θέμα.

 

Απλά να ξέρετε ότι το NFC chip δεν είναι στην πλάτη του κινητού αλλά πάνω απ' τις 4 πίσω κάμερες, δεξιά απ' το 3.5mm jack έτσι όπως το βλέπετε από πίσω. Μην προσπαθείτε να ακουμπήσετε την πλάτη του δηλαδή στο POS αλλά την πάνω πλευρά του.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Τελικά με την αντιπροσώπευση ξέρεις κάποιος κάτι σίγουρο? Υπάρχει μαγαζί στο Σκρουτζ που μου είπε στο τηλέφωνο οτι δίνουν εγγύηση 2 έτη από Infoquest ( το γράφουν και στο site τους). Αλλά η παράδοση εως 30 ημέρες ...:whistle::whistle:
Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Τελικά με την αντιπροσώπευση ξέρεις κάποιος κάτι σίγουρο? Υπάρχει μαγαζί στο Σκρουτζ που μου είπε στο τηλέφωνο οτι δίνουν εγγύηση 2 έτη από Infoquest ( το γράφουν και στο site τους). Αλλά η παράδοση εως 30 ημέρες ...:whistle::whistle:

 

Τι παραπανω πρεπει να πουμε περαν του οτι ουτε η ιδια η Infoquest δεν το εισαγει ακομα στην Ελλαδα?

Κοινως παπατζες λενε.

Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κάποιος άλλη ρομ, τύπου aosp?

Δυστυχώς δεν υπάρχουν AOSP custom ROM για το F2 Pro. Απ' όσο ξέρω, υπάρχουν μόνο η Xiaomi.eu, η MIUI Mix και η XTRV (ελληνική).

 

Νομίζω είναι ελλιπής ο kernel source code που έχει δώσει η Xiaomi και προσπαθούν κάποιοι devs εδώ και καιρό να φτιάξουν δικό τους tree ώστε να αρχίσει το development και να βγουν κάποτε οι πρώτες stable AOSP custom ROM. Επίσης, σ ένα μεγάλο βαθμό η έλλειψη development οφείλεται και στο ότι το κινητό δεν κυκλοφόρησε στην Ινδία.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, παραλαμβάνω σημερα το poco και θέλω να ξερω αν εχει λυθεί το προβλημα που υπηρχε με το cosmote wifi calling με την τελευταία αναβαθμιση.

Επισης ένα link απο gcam και xml θα με βοηθουσε.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F2 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...