Jump to content

Poco F2 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια, αμα μπορει και καποιος άλλος να επιβεβαιωσει, θελει μονιμα αλλαγη Region ωστε να αυξηθει η ενταση?

Βασικα, εμενα το μονο που με ενδιαφερει ειναι ο ηχος του μικροφωνου. Μουσικη ακουω απο player και οχι απο το κινητο. (Αυριο μου ερχεται το FiiO M9!! :) ) Στις κλησεις εγω τους ακουω ολους πεντακαθαρα και πολυ δυνατα. Και αυτοι καλα με ακουνε.

 

Κατα τα άλλα:

- Εβαλα Private DNS: dns.adguard.com και κοπηκαν ολες οι διαφημησεις στις εφαρμογες.

 

- Εβαλα YouTube Vanced και κοπηκαν ολες οι διαφημσεις στο YouTube + παιζει και με κλειστο, minimized κλπ. Ολες οι ρυθμισεις (για να εγκατασταθει) επαναφερθηκαν, εγινε reboot, ολα λειτουργουν κανονικα.

 

- Απεγκατεστησα μερικα με Xiaomi ADB Fastboot Tools, κανενα προβλημα.

 

- Παρελαβα την RINGKE FUSION X και εναν ιμαντα της ιδιας εταιριας. Αψογα!

 

Global Stable 12.0.2, Non Root

 

Ναι φιλε καθε χωρα εχει αλλα επιπεδα οριου που επιτρεπει σε οτι αφορα την ενταση ηχου.Για αυτο και οταν αλλαζεις region η ενταση αλλαζει.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Αν και έχω άλλη συσκευή της xiaomi αλλά με android 10 και miui 12 και εγώ, έχετε και εσείς πρόβλημα με τα στατιστικά της μπαταρίας μετά το 24ορο, είναι πρόβλημα της miui γενικό;

 

Στάλθηκε από το Mi Note 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι, δείχνει μόνο τις τελευταίες 24 ώρες.

Συνήθως σε ένα πλήρες 24αωρο μου απομένει 30 με 40%

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω αναφέρει εδώ. Υπάρχει μία χρήσιμη λειτουργία με το MIUI 12, Ρυθμίσεις -> Ειδικές Λειτουργίες -> Εργαλειοθήκη για βίντεο -> Διαχείριση εφαρμογών για βίντεο -> Προσθέτουμε το YouTube. Όταν λοιπόν ξαναμπούμε στο YouTube, έχει μια λευκή γραμμή πάνω αριστερά στην οθόνη. Την σύρουμε δεξιά και πετάει την εργαλειοθήκη. Εκεί αν συρουμε λίγο τις επιλογές εμφανίζεται η επιλογή "λειτουργία με κλειστή οθόνη". Πρακτικά μπορείς να ακούσεις YouTube με κλειστή οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω αναφέρει εδώ. Υπάρχει μία χρήσιμη λειτουργία με το MIUI 12, Ρυθμίσεις -> Ειδικές Λειτουργίες -> Εργαλειοθήκη για βίντεο -> Διαχείριση εφαρμογών για βίντεο -> Προσθέτουμε το YouTube. Όταν λοιπόν ξαναμπούμε στο YouTube, έχει μια λευκή γραμμή πάνω αριστερά στην οθόνη. Την σύρουμε δεξιά και πετάει την εργαλειοθήκη. Εκεί αν συρουμε λίγο τις επιλογές εμφανίζεται η επιλογή "λειτουργία με κλειστή οθόνη". Πρακτικά μπορείς να ακούσεις YouTube με κλειστή οθόνη.
Το δοκίμασα. Δουλεύει μια χαρά. Η γραμμή είναι τελείως ανεπαίσθητη και έψαχνα πόση ώρα για να την βρω!

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

με κουπονι παει στα 350 τελικη με μεταφορικα απο ευρωπαικη αποθηκη (Ισπανια) . φωτο 1 φωτο 2

Τοσο το πηρα και εγω πριιν 15 μερες (πριν βγει απο ευρωπη) αυτο απο κινα και ειναι ηδη γερμανια οποτε σε 2-3 μερες θα το εχω :-)

 

Εγώ το πήρα από Ali με αποστολή από Πολωνία και ήρθε στα 333€ μέσα σε 10 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα από Ali με αποστολή από Πολωνία και ήρθε στα 333€ μέσα σε 10 μέρες.

 

Πολύ καλή τιμή, ισχύει ακόμα?

 

Link?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα από Ali με αποστολή από Πολωνία και ήρθε στα 333€ μέσα σε 10 μέρες.

από Ali, η Gearbest, η Πολωνία με την εγγύηση στην ελλάδα τι ισχύει ; :what:

lumia 950XL DUAL - LG G4 DUAL

jazzgroove.org

Link to comment
Share on other sites

από Ali, η Gearbest, η Πολωνία με την εγγύηση στην ελλάδα τι ισχύει ; :what:

 

1 χρονο οπως παντα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια!

 

Παρακαλω προτεινετε μου μια θηκη book και ενα τζαμακι για το κινητο.

 

Απο θηκη σκεφτομαι αυτη. Τι γνωμη εχετε? Βλεπω οτι σε αυτες τις θηκες μπαινουν και καρτες. Υπαρχει περιπτωση να χαραξει η καρτα την οθονη, οπως κλεινει και εφαρμοζει αυτη η θηκη?

 

Απο τζαμακι δεν ξερω αλλα εχω ηδη την RINGKE FUSION X. Ποιο τζαμακι ή οτιδηποτε άλλο θα εφαρμοζει καλα, αλλα να κανει και για μια book θηκη?

 

Ευχαριστω

Edited by Nick_NI
Link to comment
Share on other sites

το service παρέχετε σε διεύθυνση εντός ελλάδας ;

Όχι φίλε.Μαλλον δεν ασχολησε με το σπορ.Θα προτεινα την οποία αγορά κανείς με μεγάλη προσοχη...

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να έχει εγγύηση εντός Ελλάδας

Γενικά σε αγορές από Κίνα, alli κλπ θεωρώ δεδομένο ότι δεν έχω εγγύηση

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να έχει εγγύηση εντός Ελλάδας

Γενικά σε αγορές από Κίνα, alli κλπ θεωρώ δεδομένο ότι δεν έχω εγγύηση

Εννοείται δεν έχεις.Αυτο έγραψα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Μαζί γράφαμε ρε !

 

Όχι έγραψα πιο γρήγορα....χαχα!

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια!

 

Παρακαλω προτεινετε μου μια θηκη book και ενα τζαμακι για το κινητο.

 

Απο θηκη σκεφτομαι αυτη. Τι γνωμη εχετε? Βλεπω οτι σε αυτες τις θηκες μπαινουν και καρτες. Υπαρχει περιπτωση να χαραξει η καρτα την οθονη, οπως κλεινει και εφαρμοζει αυτη η θηκη?

 

Απο τζαμακι δεν ξερω αλλα εχω ηδη την RINGKE FUSION X. Ποιο τζαμακι ή οτιδηποτε άλλο θα εφαρμοζει καλα, αλλα να κανει και για μια book θηκη?

 

Ευχαριστω

 

Παιδια, αν θελετε απαντηστε μου και εμενα :)

 

Επισης, εχω και μια ερωτηση-βλακεια, sorry κιολας!

 

Εχει το τηλεφωνο αυτο καποια εργοστασιακη ζελατινα προστασιας οθονης? Και αν ναι, πως αφαιρειται αυτη?

Βασικα, εμενα το μονο που ειχε το τηλεφωνο ειναι η ζελατινα που φαινεται στο 4:53

Υπαρχει και κατι άλλο πανω στην οθονη?!

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό έχει ζελατίνα στην οθόνη

 

Φιλε, ευχαριστω για την απαντηση! Εννοεις οτι εχει κατι διαφορετικο, κατι παραπανω, απο αυτο που φαινεται στο video που δινω? Διοτι εγω δεν βλεπω τιποτα στην οθονη! Πως αφαιρειται αυτο? Επσης, τι εχεις να προτεινεις για προστατευτικο οθονης?

Link to comment
Share on other sites

Ζελατίνα φοράει η οθόνη

Δε νομίζω ότι χρειάζεται ειδικές οδηγιες για να βγει

Εγώ δεν έχω βάλει ακόμα τζαμακι έχω την εργοστασιακή ζελατίνα

Link to comment
Share on other sites

Εαν βαλετε καποιο τζαμακι να κοιταξετε να ειναι καλης ποιοτητας,δεν ξερω ποια πριν με ρωτησετε,γιατι υπαρχει περίπτωση να αλοιωσουν τα χρωματα της οθονης.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δε έχει βάλει κανείς ! Εγώ 3χω για την ώρα της μεμβράνη που φορούσε από το εργοστάσιο
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα της mocolo, σε μια γωνία δεν κόλλησε καλά, το μετάνιωσα.

Πάρε πακέτο τζαμάκι, θήκη, nilkin , για να είναι συμβατά, να μην σηκώνει το τζαμάκι, η , το ίδιο από διαφορετικη εταιρεία, .

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, επειδη δεν ξανασχοληθει με κατι τετοιο, ουτε τζαμακια, μεμβρανες εβαλα ποτε, θελω να ρωτησω:

 

Η εργοστασιακη μεμβρανη ή τζαμακι του POCO, που λετε, ειναι αυτο που φαινεται να προεξεχει σε αυτη τη φωτο (που ειναι απο το κινητο μου)?

Και αν Ναι, πως αφαιρειται αυτο? Με το νυχι?! Διοτι αυτο εμενα σαν κολλημενο μου φαινεται!

 

Και ναι...ενταξει.... οπως, ισως, καταλαβατε εγινε η μ...κια!:O:O

Εβαλα τον MP3 Player μου για 5 λεπτα στην ιδια τσεπη του μπουφαν με το κινητο και τωρα εχω κατι αχνες γραντζουνιες στο πανω μερος της οθονης. Μεγαλο ξενερωμα, γι' αυτο ψαχνομαι με θηκες-book και τζαμακια, κλπ

Edited by Nick_NI
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F2 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...