Jump to content

Poco F2 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά με την αντιπροσώπευση ξέρεις κάποιος κάτι σίγουρο? Υπάρχει μαγαζί στο Σκρουτζ που μου είπε στο τηλέφωνο οτι δίνουν εγγύηση 2 έτη από Infoquest ( το γράφουν και στο site τους). Αλλά η παράδοση εως 30 ημέρες ...:whistle::whistle:

 

Μίλησα με το μαγαζί αυτό και μου είπαν ότι δίνουν εγγύηση 2 έτη από Infoquest. Μίλησα με Infoquest και μου είπαν ότι δεν το εισάγουν και ως εκ τούτου δεν δίνουν καμία εγγύηση για το F2. Μίλησα ξανά με το μαγαζί και όταν τους ανέφερα ότι η Infoquest δεν δίνει καμία εγγύηση για το συγκεκριμένο μοντέλο, τότε μου έδωσαν έναν κύριο ο οποίος είπε ότι η εγγύηση των 2 ετών, δίνεται από το κατάστημα και ότι εκ παραδρομής γράφτηκε ότι δίνεται από την αντιπροσωπία και θα γίνει διόρθωση και στο site τους.

Link to comment
Share on other sites

Εχθες ειχα ξεκλειδώσει τον bootloader και έβαλα την 0.06.17.native.gl.user που ειναι Android 11 aosp. Το βράδυ ξαναγύρισα στην android 10 γιατί είναι πολύ καθαρή και εχω συνηθίσει το miui
Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με το μαγαζί αυτό και μου είπαν ότι δίνουν εγγύηση 2 έτη από Infoquest. Μίλησα με Infoquest και μου είπαν ότι δεν το εισάγουν και ως εκ τούτου δεν δίνουν καμία εγγύηση για το F2. Μίλησα ξανά με το μαγαζί και όταν τους ανέφερα ότι η Infoquest δεν δίνει καμία εγγύηση για το συγκεκριμένο μοντέλο, τότε μου έδωσαν έναν κύριο ο οποίος είπε ότι η εγγύηση των 2 ετών, δίνεται από το κατάστημα και ότι εκ παραδρομής γράφτηκε ότι δίνεται από την αντιπροσωπία και θα γίνει διόρθωση και στο site τους.

 

Δεν ειπαν και κατι νεο.

Εγω αγορασα απο e-shop,οποτε εχω καλυψη πραγματικα για 2 χρονια,δεν ειναι κανα μαγαζακι το εν λογο καταστημα.Με χουν καλυψει πολλες φορες,οποτε εχω εμπιστοσυνη.

Προφανως εδωσα καποια ευρο παραπανω.

Ο καθενας μετραει το τι και πως και αναλογα κανει της αγορες του.

 

Καλες αγορες.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, παραλαμβάνω σημερα το poco και θέλω να ξερω αν εχει λυθεί το προβλημα που υπηρχε με το cosmote wifi calling με την τελευταία αναβαθμιση.

 

Επισης ένα link απο gcam και xml θα με βοηθουσε.

Καλορίζικο. Το WiFi calling της Cosmote λειτουργεί κανονικά με την 12.0.2.0 QJKEUXM official rom.

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειπαν και κατι νεο.

Εγω αγορασα απο e-shop,οποτε εχω καλυψη πραγματικα για 2 χρονια,δεν ειναι κανα μαγαζακι το εν λογο καταστημα.Με χουν καλυψει πολλες φορες,οποτε εχω εμπιστοσυνη.

Προφανως εδωσα καποια ευρο παραπανω.

Ο καθενας μετραει το τι και πως και αναλογα κανει της αγορες του.

 

Καλες αγορες.

Ναι αλλα επισκευαζεται με εργοστασιακα ανταλλακτικα?

Γιατι εχω ακουσει κατι περιεργα. Κι αν ειναι να σου βαζουν πχ οθονες no name κλπ τοτε δεν ξερω αν αξιζουν τον κοπο τα περισσοτερα λεφτα.

Αν ομως η εμπειρια σου λεει οτι τα ανταλλακτικα ειναι γνησια τοτε οκ.

nokia 5110 - siemens c35 - ericsson T65-

nokia 7210 - samsung V200 - ericsson V800-

nokia N70 - nokia 5800 - HTC EVO 3D-

LG G2

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο. Το WiFi calling της Cosmote λειτουργεί κανονικά με την 12.0.2.0 QJKEUXM official rom.

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Με την global - mi 12.0.3.0 και 12.0.4.0 δεν λειτουργεί όμως. Έχει αναφερθεί στην xiaomi έχουν βρει το σφάλμα και σε επόμενη αναβάθμιση θα διορθωθεί

 

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχετε παρει κανα update εσεις?

Εγω με Global MiUI 12.0.2 ειμαι ακομα

Εγώ ναι έχω τώρα την 12.0.4

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Global εχεις?

Ποιο Security patch εχεις?

Εγω εχω απο 01/07/2020

 

Global έχω

1/9/20

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα.

Και εμενα γιατι δεν βρισκει τιποτα οταν κανω check for updates?

Ποτε το ελαβες?

Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο που έχω σαν χώρα στο κινητό την Ινδία να έρχονται πιο γρήγορα η ενημέρωση

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, κανενας άλλος με Global stable? Τι version εχετε?

Υπαρχει καποιος τροπος να κατεβασω και να εγκαταστησω μονος μου?

Καπου ειχα δει την latest stable αλλα δεν κρατησα το site. Επισημο ηταν.

 

Να εχει βγει security patch 01/09 και να μην μου εχει ερθει μεχρι σημερα, κατι παιζει...

Καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν δύο global. Global - eu και global - mi.

Αν δείτε στην έκδοση λογισμικού σας θα το καταλάβετε

Η mi είναι στο 12.0.4.0 η eu είναι στο 12.0.2.0

 

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν δύο global. Global - eu και global - mi.

Αν δείτε στην έκδοση λογισμικού σας θα το καταλάβετε

Η mi είναι στο 12.0.4.0 η eu είναι στο 12.0.2.0

 

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

 

Εμενα λεει: MIUI Global 12.0.2.0 Stable (QJKEUXM). Αυτο το EU στη μεση σημαινει οτι εχω Global - EU, οπως λες?

 

Απο ποιο site μπορω να ελεγχω ποια ειναι η τελευταια εκδοση για το κινητο μου?

Το τελευταιο Security patch γιατι δεν το εχω λαβει 1+ μηνα απο τοτε που βγηκε?

Link to comment
Share on other sites

Στην κατανάλωση μπαταρίας μου γράφει 94% Always on display ενώ την έχω απενεργοποιημένη!

Τι γίνεται??

Link to comment
Share on other sites

Εμενα λεει: MIUI Global 12.0.2.0 Stable (QJKEUXM). Αυτο το EU στη μεση σημαινει οτι εχω Global - EU, οπως λες?

 

 

 

Απο ποιο site μπορω να ελεγχω ποια ειναι η τελευταια εκδοση για το κινητο μου?

 

Το τελευταιο Security patch γιατι δεν το εχω λαβει 1+ μηνα απο τοτε που βγηκε?

Ακριβώς έχεις global eu ή eea (european economic area)

 

Ελέγχεις εδώ

https://c.mi.com/global/miuidownload/index

 

Δεν έχεις το τελευταίο security patch διότι δεν είναι έτοιμο και οι Κινέζοι είναι σε διακοπές όλη την εβδομάδα.

Επιστρέφουν από Δευτέρα

 

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα επισκευαζεται με εργοστασιακα ανταλλακτικα?

Γιατι εχω ακουσει κατι περιεργα. Κι αν ειναι να σου βαζουν πχ οθονες no name κλπ τοτε δεν ξερω αν αξιζουν τον κοπο τα περισσοτερα λεφτα.

Αν ομως η εμπειρια σου λεει οτι τα ανταλλακτικα ειναι γνησια τοτε οκ.

 

Τωρα να χαλασει το ονομα της μια αλυσιδα για 1 και 2 ευρο δεν το θεωρω νοημων κινηση απο την πλευρα τους.

Οσες φορες χρειαστηκε,σε εμενα προσωπικα,η μου αλλαξαν την συσκευη,η μου επεστρεψαν τα χρηματα μου,στο ακαιρεο,πισω στο πορτοφολι μου.Οποτε απο εμενα εχουν ενα θετικο πρόσημο.Προφανως και δεν γνωριζω τι αλλο εχει γινει και σε ποιον.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς έχεις global eu ή eea (european economic area)

 

Ελέγχεις εδώ

https://c.mi.com/global/miuidownload/index

 

Δεν έχεις το τελευταίο security patch διότι δεν είναι έτοιμο και οι Κινέζοι είναι σε διακοπές όλη την εβδομάδα.

Επιστρέφουν από Δευτέρα

 

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

 

Μπραβο, ευχαριστω πολυ!

 

Αυτο ειναι το site που ειχα βρει και 'γω.

Θα περιμενω λοιπον.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εγώ ήμουν με Mocolo/Nillkin τζαμάκι + Nillkin Frosted Armor (γιατί μόνο αυτή η θήκη ταίριαζε με τα συγκεκριμένα tempered glass) και τώρα φοράω Spigen + Upscreen.

 

Ο καλύτερος πιθανός συνδυασμός πιστεύω.

 

Μου ηρθε απο χθες το τζαμακι της Upscreen. Ειναι καλυτερο πιστευεις απο της ibywind?

Τωρα εχω ibywind αλλά ειχα μεγαλο προβλημα με το δακτυλικο αποτυπωμα. Εβαλα το ιδιο δυο φορες για να δουλεψει. Μεσα, στις εφαρμογες, δεν μου δημιουργησε κανενα προβλημα. Κατα τα άλλα η ibywind μια χαρα ειναι. Σχεδον καθολου σκονη, ελαχιστες δαχτυλιες, χρωματα ολα OK.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.. Έχω παρατηρήσει ότι μετά από μερικά δευτερόλεπτα κλήσης ο συνομιλητής μου δεν με ακούει.. Για λίγο.. Για τον άλλον νεκρωνει... Ενώ εγώ τον ακούω κανονικά... Εχει συμβεί σε κανέναν;; επίσης χρησιμοποιώ το apk "true phone" για κλήσεις όπως είχε αναφερθεί και σε προηγούμενα ποστ..

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.. Έχω παρατηρήσει ότι μετά από μερικά δευτερόλεπτα κλήσης ο συνομιλητής μου δεν με ακούει.. Για λίγο.. Για τον άλλον νεκρωνει... Ενώ εγώ τον ακούω κανονικά... Εχει συμβεί σε κανέναν;; επίσης χρησιμοποιώ το apk "true phone" για κλήσεις όπως είχε αναφερθεί και σε προηγούμενα ποστ..

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μπα δεν ειχα θεμα,και μιλαω ωρες καθε μερα.με τον μαμα σου κανει θεματα?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα,

 

Δεν έχω κάποιο θέμα με την μπαταρία αλλά μου κινεί αρκετά την περιέργεια το γεγονός ότι στα battery usage stats εμφανίζεται ένα ποσοστό κατανάλωσης 9-16% περίπου από το other. Είναι φυσιολογικό αυτό? Να σημειώσω ότι δεν έχω μπει σε διαδικασία root ούτε καν απλού debloating. Οπότε όλες οι κινεζοεφαρμογές είναι ακόμα μέσα (δεν ξέρω αν επηρεάζει βέβαια αυτό).

Link to comment
Share on other sites

Έχουν γίνει αρκετά βήματα στον τομέα του development. 3 διαφορετικοί dev έχουν φτιάξει από ένα device tree για τη συσκευή μας. Από χτες μέχρι σήμερα έχουμε τα πρώτα build από Lineage OS, AOSiP και crDroid. Και σύντομα θα βγουν Evolution X και Paranoid Android.

 

Καλησπέρα σε όλους.. Έχω παρατηρήσει ότι μετά από μερικά δευτερόλεπτα κλήσης ο συνομιλητής μου δεν με ακούει.. Για λίγο.. Για τον άλλον νεκρωνει... Ενώ εγώ τον ακούω κανονικά... Εχει συμβεί σε κανέναν;; επίσης χρησιμοποιώ το apk "true phone" για κλήσεις όπως είχε αναφερθεί και σε προηγούμενα ποστ..

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχει το ίδιο θέμα η μάνα μου στο Redmi Note 9S με MIUI 11. Μετά από λίγο, συνήθως στο 5λεπτο, σταματάν να την ακούν, το κλείνει και πρέπει να ξαναπαίρνει. Το έψαξα και το έχουν αρκετοί το θέμα στο xda και στο mi community. Είδα έναν moderator που είπε στις 17/09 ότι το γνωρίζουν και θα το διορθώσουν σε επόμενο update. Δοκίμασε και κανέναν άλλο dialer και βλέπουμε. Εγώ πάντως με MIUI dialer στο F2 Pro είμαι κομπλέ. Βέβαια οι περισσότερες κλήσεις μου είναι max 3-4 λεπτά.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F2 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...