Jump to content

OnePlus 8 / 8 Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστούμε για την ανάλυση. Γιατί όμως το αποχωρίστηκες; Σε ποιό πήγες;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by YanniZ
Link to comment
Share on other sites

Έμεινα με το pixel 3a που είχα ταυτόχρονα ως 2ο, μιας και στην κάμερα υπερτερούσε σε λεπτομέρειες. Επίσης, λόγω μεγέθους είναι ό,τι πρέπει για καλοκαίρι, βερμούδες, κτλ.

Θα το αφήσω το op8 να ωριμάσει λίγο ακόμη τιμολογιακά και θα το τιμήσω σε χαμηλότερη τιμή και μεγαλύτερη έκδοση.

Edited by rufous
"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς είναι πολύ λεπτό. Ελαφρύ. Το πιο κομψό με διαφορά από όλες τις φετινές ναυαρχίδες.

Με τα "τούβλα" που είναι της μόδας, ξεχάσαμε πώς είναι τα κομψά και ελαφριά τηλέφωνα.

Έχω ένα "τούβλο" Α71, και όμως το άτιμο...επειδή είναι ελαφρύ (180gr), είναι πολύ πιο εύχρηστο από το Redmi Note 8 Pro που είναι 200gr.

Θα μου πείς....ρε φίλε...σιγά...για 20 γραμμάρια; Κι όμως. Κάνουν ΜΠΑΜ. Εάν δουλέψεις το Α71 για λίγο και μετά πιάσεις το RN8 Pro, σου φαίνεται σαν βαρίδι.

Φαντάζομαι πώς θα είναι το Galaxy S20 που είναι 160gr. Πόσο μάλλον το 3a που είναι κάτω από 150gr.

Πάντως συμφωνώ για το 1+8. Για μένα ότι πιο κομψό κυκλοφορεί. Και αυτό το φινίρισμα στην πλάτη, ανεβάζει το επίπεδο.

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Έμεινα με το pixel 3a που είχα ταυτόχρονα ως 2ο, μιας και στην κάμερα υπερτερούσε σε λεπτομέρειες. Επίσης, λόγω μεγέθους είναι ό,τι πρέπει για καλοκαίρι, βερμούδες, κτλ.

Θα το αφήσω το op8 να ωριμάσει λίγο ακόμη τιμολογιακά και θα το τιμήσω σε χαμηλότερη τιμή και μεγαλύτερη έκδοση.

 

Οι τιμές του OP8 PRO αυτή την στιγμή ξεκινούν από Ε 670.

 

Οι τιμές του OP8 ξεκινούν από Ε 480.

 

Θεωρώ δύσκολο να έχουν σημαντική μείωση στους επόμενους μήνες

Link to comment
Share on other sites

480; που υπάρχει αυτή η τιμή;

499 είδα την πιο φθηνή στους κουπονάδες και τώρα 501.

 

To πήρε φίλος προχθές με 481, από τον κινεζο σε προσφορά και συνδυασμό με κουπόνι. Ρώτησα για παραπάνω λεπτομέρειες και θα ενημερώσω.

 

Έχεις δίκιο, δεν βρίσκω άλλο την προσφορά. Το πιο χαμηλό που εντόπισα πριν λίγο ήταν 499

Edited by andreasermones
Link to comment
Share on other sites

Ωραία ανάλυση, περιγραφή. Σε ευχαριστούμε! Όσον αφορά τα μεγέθη και τα βάρη ισχύει και με το παραπάνω! Έχω ως καθημερινό μου τηλέφωνο το 1+ 7pro και μες στο σπίτι μερικές φορές την εβδομάδα λειτουργώ ως 2η συσκευή το παλιό μου s8 plus... πραγματικά νομίζεις πως πας σε διαστάσεις όπως περιγράφεται πολύ μαζεμένες ελαφριές που βγάζουν πιο στυλάτες και πιο κατασκευές ως κόσμημα όμως δεν το αποχωρίζομαι το OnePlus μπορεί να είναι σχετικά βαρύ και τουμπανάτο όμως δείχνει ταυτόχρονα και πολύ συμπαγές με τα κατάλληλα αξεσουάρ δεν γλυστρά καθόλου και νιώθεις ότι είναι πραγματικό εργαλείο που δεν θα σε αφήσει από κάθε άποψη...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Rufous δηλαδή το αγόρασες για λίγες μέρες Κ επειδή ερχεται το καλοκαίρι για να το βάλεις στην βερμούδα το κατάλληλο τηλ ήταν το pixel? Αλλά δυσάρεστηθήκες που το έδωσες Κ θα το πάρεις πάλι τον χειμώνα που θα πέσει η τιμή; καλά κατάλαβα;
Link to comment
Share on other sites

Φίλε challenge143, οφείλω να απολογηθώ για κάτι; :rolleyes:

 

Όχι βέβαια προς θεού. Αν ήταν το μέγεθος ήθελα να καταλάβω το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Λεω να κανω υπομονη μισο χρονο ακομα και να το τσιμπησω απο κινα με κουπονι, λογικα θα βγαινει στα 500 ευρω. Πιστευω το απολυτο VFM. Κραταει ακομα καλα το Oneplus5 που εχω. Απλα θα του κανω μια αλλαγη στην μπαταρια.

 

Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι, εχει το Oneplus 8 καποιο ουσιαστικο προβλημα; Ενα θεμα που ειχε με τα χρωματα στα βιντεο που εβγαζε, λυθηκε;

Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ την ίδια απορία έχω να σου πω την αλήθεια. Είχα στείλει ένα email στην εταιρεία η οποία η απάντηση της ήταν στο πρώτο μήνυμα να κάνει τον κινέζο... κ στο δεύτερο email .ότι το πρόβλημα ήταν θέμα software κ διορθώθηκε.... αυτό που με προβληματίζει είναι ότι κυκλοφορούν πρόσφατα βιντεάκια με τέτοιο θέμα αλλά είναι πολύ λίγα κ σε όσους youtuber το έχουν πάρει στην Ελλάδα κανένας δεν έχει τέτοιο πρόβλημα. Όσο για την αγορά κάνε υπομονή Μήπως έρθει επίσημα στην Ελλάδα όπως λένε και το χτυπήσεις από εδώ, κόψε αν μπορείς και ένα τιμολόγιο για να γλυτώσεις το ΦΠΑ .
Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ την ίδια απορία έχω να σου πω την αλήθεια. Είχα στείλει ένα email στην εταιρεία η οποία η απάντηση της ήταν στο πρώτο μήνυμα να κάνει τον κινέζο... κ στο δεύτερο email .ότι το πρόβλημα ήταν θέμα software κ διορθώθηκε.... αυτό που με προβληματίζει είναι ότι κυκλοφορούν πρόσφατα βιντεάκια με τέτοιο θέμα αλλά είναι πολύ λίγα κ σε όσους youtuber το έχουν πάρει στην Ελλάδα κανένας δεν έχει τέτοιο πρόβλημα. Όσο για την αγορά κάνε υπομονή Μήπως έρθει επίσημα στην Ελλάδα όπως λένε και το χτυπήσεις από εδώ, κόψε αν μπορείς και ένα τιμολόγιο για να γλυτώσεις το ΦΠΑ .

Το κινητό δεν θα είναι πανάκριβο όμως εδώ στην Ελλάδα;

Link to comment
Share on other sites

499€ το oneplus 8 (8/128gb) στο banggood τελική τιμή με EU priority line με τον κωδικό: BG8128J12

Το pro είχε παίξει στα 670€ πριν μέρες πολύ καλή τιμή αλλά τώρα το δίνουν στα 686€ (για την απλή έκδοση. Με το 8αρι στα 500€ το nord που έρχεται σε κοντινή τιμή θα πρέπει να έχει κάτι πολύ δυνατό για να το χτυπήσει, αφού ο επεξεργαστής του θα είναι midrange κατηγορίας.

Link to comment
Share on other sites

499€ το oneplus 8 (8/128gb) στο banggood τελική τιμή με EU priority line με τον κωδικό: BG8128J12

Το pro είχε παίξει στα 670€ πριν μέρες πολύ καλή τιμή αλλά τώρα το δίνουν στα 686€ (για την απλή έκδοση. Με το 8αρι στα 500€ το nord που έρχεται σε κοντινή τιμή θα πρέπει να έχει κάτι πολύ δυνατό για να το χτυπήσει, αφού ο επεξεργαστής του θα είναι midrange κατηγορίας.

Γιατι το Oneplus8 με το 7T pro εχουν ιδια τιμη; Κοντραρονται στα ισια;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η εγγύηση όμως είναι ίδια από το banggood? Γιατί 200 ευρώ διαφορά είναι πολλά...

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η εγγύηση όμως είναι ίδια από το banggood? Γιατί 200 ευρώ διαφορά είναι πολλά...
Οντως. Το κινητο αμα ερθει με καποιο προβλημα, το στελνουμε στην Ευρωπη ή πισω Κινα;
Link to comment
Share on other sites

Από bangood έχεις 1 χρόνο εγγύηση κ όχι 2 κ το στέλνεις Κίνα κ δυστυχώς επειδή έχω άσχημες εντυπώσεις και τις δύο φορές τα έξοδα αποστολής είναι δικά σου κ η καθυστέρηση είναι σίγουρα μήνας. Μακάρι να μην υπάρχει πρόβλημα γιατί είναι ταλαιπωρία. Την πρώτη φορά που μου την έκανε το bangood ήταν με το περιβόητο Nubian 2 που ευτυχώς μεσολάβησε το PayPal για να πάρω τα λεφτά πίσω αν κ χαμένος μερικά ευρώ.
Link to comment
Share on other sites

Από bangood έχεις 1 χρόνο εγγύηση κ όχι 2 κ το στέλνεις Κίνα κ δυστυχώς επειδή έχω άσχημες εντυπώσεις και τις δύο φορές τα έξοδα αποστολής είναι δικά σου κ η καθυστέρηση είναι σίγουρα μήνας. Μακάρι να μην υπάρχει πρόβλημα γιατί είναι ταλαιπωρία. Την πρώτη φορά που μου την έκανε το bangood ήταν με το περιβόητο Nubian 2 που ευτυχώς μεσολάβησε το PayPal για να πάρω τα λεφτά πίσω αν κ χαμένος μερικά ευρώ.

 

Η oneplus καλύπτει κανονικά με εγγύηση αλλά για ένα χρόνο, όσο έχουν και στην Κίνα

Link to comment
Share on other sites

Λάθος είσαι φίλε μου. 2 χρόνια πάντα έχει αν το πάρεις από την επίσημη αντιπροσωπεία.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 8 / 8 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...