Jump to content

OnePlus 8 / 8 Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

 

Με την κάμερα του όμως τι ισχύει; Γιατί διαβάζω μέτριες κριτικές (κυρίως για το OnePlus 8).

Link to comment
Share on other sites

Με την κάμερα του όμως τι ισχύει; Γιατί διαβάζω μέτριες κριτικές (κυρίως για το OnePlus 8).
Για την κάμερα δε μπορείς να βγάλεις συμπεράσματα από reviews. Μόνο πόσο θα ικανοποιήσει εσένα με το δικό σου μάτι, αν δεις από κοντά αποτελέσματα.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλά εσύ έχοντας ως βάση το pixel θέλοντας και μη το μάτι έχει μάθει σε πολύ υψηλό level εικόνας
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλά εσύ έχοντας ως βάση το pixel θέλοντας και μη το μάτι έχει μάθει σε πολύ υψηλό level εικόνας
Έχοντας το OnePlus 7 Pro μέχρι λίγο καιρό πριν, ήμουν ικανοποιημένος. Όχι απόλυτα, αλλά ήταν ένα σκαλί κάτω από τους επώνυμους στις νυχτερινές. Τώρα λίγο παραπάνω θεωρώ ότι θα είναι το 8 Pro. Ουσιαστικά από κάτι Huawei και κάτι Samsung, πιθανότατα χάνει σε zoom και στα σημεία. Ουσιαστικά όμως είναι στα ίδια επίπεδα με αυτούς.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως τα λες είναι...κι εγώ με το ίδιο τηλέφωνο με το προηγούμενο σου είμαι κομπλέ, ειδικά στο βίντεο απρόσμενα τόσο καλά αποτελέσματα. Και οι κάμερες του μια χαρά και βάλε ++ ;)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

1) OnePlus 8 Pro: Το "φίλτρο χρώματος" (για τους πονηρούληδες. Το ξέρω ότι σας ιντριγκάρει η αγορά του...αλλά το GDPR βρίσκεται εκεί στην γωνία!)

επιστρέφει στο OxygenOS 10.5.10 Global. Download: https://gizchina.it/2020/06/oneplus-8-pro-oxygenos-10-5-10-download/

 

2) Ο ήχος OnePlus 8 Pro δεν πείθει πλήρως το DxOMark

https://gizchina.it/2020/06/oneplus-8-pro-dxomark-audio/

 

Sent from my Xiaomi Mi 10 Pro using Tapatalk

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

Έχοντας το OnePlus 7 Pro μέχρι λίγο καιρό πριν, ήμουν ικανοποιημένος. Όχι απόλυτα, αλλά ήταν ένα σκαλί κάτω από τους επώνυμους στις νυχτερινές. Τώρα λίγο παραπάνω θεωρώ ότι θα είναι το 8 Pro. Ουσιαστικά από κάτι Huawei και κάτι Samsung, πιθανότατα χάνει σε zoom και στα σημεία. Ουσιαστικά όμως είναι στα ίδια επίπεδα με αυτούς.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Η δικιά μου προσωπική άποψη είναι ότι καλό είναι να βγάζει σε νυχτερινά πλάνα καλές φωτογραφίες αλλά πιστεύω ότι λίγο χάνουμε την ουσία . Οι περισσότερες φωτογραφίες είναι μέρα που τραβάμε Κ κυρίως τις προσωπικές μας στιγμές με την οικογένεια μας Κ πιστεύω το βασικότερο είναι το κινητό να βγάζει καθαρά τα πρόσωπα χωρίς παστελιασμα Κ κυρίως τα παιδιά να μπορεί να τα αποθανάτισει γρήγορα Κ καθαρά. Από τα samsung έχω κακή εμπειρία πάνω στο θέμα φωτογραφίας μόνο στο θέμα προσώπου Κ παστέλ το ίδιο έχω πάθει Κ με το p20. Μω το htc με gcam είμαι πολύ ικανοποιημένος αλλά πολύ αργό focus αλλά με το raw αρχείο κάνει πολύ καλή δουλειά . Το pixel 4 το έχει ένας συνάδελφος μου και στις φωτογραφίες που μου έχει δείξει μέρα Κ τα παιδιά του ( πρόσωπα ) έχει τρομερή απεικόνιση στα μάτια μου Κ πιστεύω ότι το 1+8pro να δουλεύει εξίσου καλά Κ ίσως καλύτερα από το pixel .ωραίες φωτογραφίες είδα με τα μάτια μου να βγάζει το p40 αλλά δυστυχώς χωρίς google service δεν πας κ μετά το xiaomi mi 10 Κ αυτό δείχνει να βγάζει όμορφες φωτογραφίες με λεπτομέρειες πάνω στο θέμα προσώπου αλλά σε αυτά τα λεφτά σε μια τέτοια εταιρεία που το μόνο που κάνει είναι να δημιουργεί προβλήματα σε κάθε update πάλι δεν πας... Πιστεύω αυτή την εποχή είναι μονόδρομος το 8 προ. Φιλικά η άποψη μου.

Link to comment
Share on other sites

OnePlus 8 και 8 Pro: Το Android 11 Beta είναι ήδη διαθέσιμο για λήψη

https://gizchina.it/2020/06/oneplus-8-pro-android-11-beta-developer-preview-download/

 

Εσείς τα ίδια εκεί στην Pixel 4 XL? Γιατί εμείς εδώ και στην Xiaomi Mi 10 Pro τα ίδια ωραία using Tapatalk

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

OnePlus 8 και 8 Pro: Το Android 11 Beta είναι ήδη διαθέσιμο για λήψη

https://gizchina.it/2020/06/oneplus-8-pro-android-11-beta-developer-preview-download/

 

Εσείς τα ίδια εκεί στην Pixel 4 XL? Γιατί εμείς εδώ και στην Xiaomi Mi 10 Pro τα ίδια ωραία using Tapatalk

Ήδη την φοράμε και το διασκεδάζουμε εδώ με τα Pixel 4 XL :o

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ανάμεσα στα 7t, 7 pro και 8 τι λέτε ; Ποιο να προτιμήσω;
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Αστέρια είναι όλα αν σ2 ενδιαφέρουν τα έξτρα που μπήκαν στην σειρά 8 προτίμησε το νεότερο. Αν δεν θες τρύπα στην οθόνη και δεν σε ενδιαφέρει ο επεξεργαστής τελευταίας αιχμής, η ασύρματη φόρτιση και η "πλήρης " αδιαβροχοποίηση, γλυτώνεις και χρήματα πας στην προηγούμενη σειρά...

 

----- προσθήκη μηνύματος 91 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ είμαι με 7pro 8/256 φουλ ευχαριστημένος!

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Αστέρια είναι όλα αν σ2 ενδιαφέρουν τα έξτρα που μπήκαν στην σειρά 8 προτίμησε το νεότερο. Αν δεν θες τρύπα στην οθόνη και δεν σε ενδιαφέρει ο επεξεργαστής τελευταίας αιχμής, η ασύρματη φόρτιση και η "πλήρης " αδιαβροχοποίηση, γλυτώνεις και χρήματα πας στην προηγούμενη σειρά...

 

----- προσθήκη μηνύματος 91 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ είμαι με 7pro 8/256 φουλ ευχαριστημένος!

 

Κάτσε γιατί μπερδεύτηκα...το 8 νομίζω δεν έχει ούτε αδιαβροχοποίηση ούτε ασύρματη φόρτιση.Κανω λάθος;

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχεις δίκιο νόμιζα πως αναφέρεσαι και ενδιαφέρεσαι για το 8pro κι εγώ έχοντας το 7pro από συνήθεια η σύγκριση πάει αυτόματα στα pro.

Εδώ και οι μεταξύ τους διαφορές

https://www.google.gr/amp/s/www.androidauthority.com/oneplus-8-pro-vs-oneplus-8-1103589/amp/

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

έχω ψηθεί να πάρω το 8pro. Δύο ερωτήσεις γιατί πρώτη φορά πάω για oneplus. Πρώτη ερώτηση: κόβει τιμολόγιο χωρίς φπα αν το πάρω από το site της oneplus;

Δεύτερη ερώτηση: κάνει κάποια στιγμή εκπτώσεις ή προσφορές ώστε να περιμένω; Δεν καίγομαι για άμεση αλλαγή οπότε αν πχ Αύγουστο κόβει ένα 100€ παραδοσιακά, δεν με πειράζει να περιμένω.

Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

έχω ψηθεί να πάρω το 8pro. Δύο ερωτήσεις γιατί πρώτη φορά πάω για oneplus. Πρώτη ερώτηση: κόβει τιμολόγιο χωρίς φπα αν το πάρω από το site της oneplus;

Δεύτερη ερώτηση: κάνει κάποια στιγμή εκπτώσεις ή προσφορές ώστε να περιμένω; Δεν καίγομαι για άμεση αλλαγή οπότε αν πχ Αύγουστο κόβει ένα 100€ παραδοσιακά, δεν με πειράζει να περιμένω.

 

Τιμολόγιο δεν, μόνο απο Amazon.

Εκπτώσεις κάνουν τώρα τελευταία αλλά στα παλαιότερα μοντέλα, ίσως οταν βγει το 8T pro.

Μονο Amazon αν βρεις κάποιο καλό deal κ το συνδυάσεις με τιμολόγιο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι κάτοχος του τηλεφώνου, αλλά σκοπεύω. Θέλω να ξέρω αν μπορώ να κάνω εγγραφή κλήσης μέσω (προσοχή) bluetooth.

Αν γίνεται : α) μέσω root

β) χωρίς root

Δεν με ενδιαφέρει με ποιόν τρόπο, αρκεί να γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι κάτοχος του τηλεφώνου, αλλά σκοπεύω. Θέλω να ξέρω αν μπορώ να κάνω εγγραφή κλήσης μέσω (προσοχή) bluetooth.

Αν γίνεται : α) μέσω root

β) χωρίς root

Δεν με ενδιαφέρει με ποιόν τρόπο, αρκεί να γίνεται.

 

Μία εντολή μέσω adb είναι και μια εφαρμογή ενεργοποιηται χωρίς ροοτ

Link to comment
Share on other sites

Για όσους έλειψε το shelf, με την νέα έκδοση του launcher, έχουμε την επαναφορά του με swipe down.

 

Τι είναι το shelf; Δεν κατάλαβα..

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι το shelf; Δεν κατάλαβα..

 

Το είχαν και οι προηγούμενες συσκευές.

Στην κεντρική σελίδα όταν έκανες swipe δεξιά, εμφανιζόταν αντί για την τωρινή σελίδα της google, ένας χώρος από την OP όπου είχε στοιχεία του καιρού και της μνήμης της συσκευής αλλά μπορούσες να προσθέσεις και κάποια άλλα πραγματάκια όπως widgets, βηματομετρητή, parking car finder κλπ.

Τώρα το ξαναέβαλαν αλλά με swipe down.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι χάνεται βέβαια η δυνατότητα να βλέπεις τις ειδοποιήσεις με swipe down. Και όπως έχουν γίνει μακρόστενες οι οθόνες πλέον, είναι απαραίτητο
Link to comment
Share on other sites

Έτσι χάνεται βέβαια η δυνατότητα να βλέπεις τις ειδοποιήσεις με swipe down. Και όπως έχουν γίνει μακρόστενες οι οθόνες πλέον, είναι απαραίτητο
Έλα ντε περίεργη επιλογή εκτός αν το κάνανε όπως σε ios/miui 12 όπου swipe down από αριστερά της οθόνης κατεβαίνει κουρτίνα και από δεξιά το shelf.

 

Αλλιώς εναλλακτική μόνο με τρίτο launcher πχ 2 finger swipe down να κατεβαίνει η κουρτίνα.

 

Sent from my OnePlus 7 Pro using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 8 / 8 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...