Jump to content

OnePlus 8 / 8 Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από Σεπτέμβρη λογικά όπως το ίδιο είχε γίνει με 7 Pro σειρά πέρσι και σε μειωμένη συχνότητα 1 φορά ανά μήνα και όχι 2 φορές όπως προηγούμενες φορές αφού OnePlus είπε ότι θα μειώσει τη συχνότητα κυκλοφοριας open beta από εδώ και στο εξής.

 

Sent from my OnePlus 7 Pro using Tapatalk

 

Εντός Οκτωβρίου δεν θα υπάρχει τελική έκδοση του oxygen με Android 11?

Με το open beta που λέμε εννοούμε beta εκδόσεις από κει και πέρα?

Link to comment
Share on other sites

Εντός Οκτωβρίου δεν θα υπάρχει τελική έκδοση του oxygen με Android 11?

 

Με το open beta που λέμε εννοούμε beta εκδόσεις από κει και πέρα?

Open beta είναι ανεξάρτητες από τις developers beta της 11,ακόμα και όταν βγει η official stable 11 θα συνεχίσει το πρόγραμμα open beta που στην ουσία η OnePlus δοκιμάζει - τεστάρει νέα features που πιθανά να μπουν σε official OOS build κάποια στιγμή αν κρίνει η ίδια ότι πρέπει να μπουν.

 

Sent from my OnePlus 7 Pro using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω προσέξει ότι όταν μιλάω στο τηλέφωνο και το έχω κανονικά στο αυτί μου, η οθόνη δεν κλείνει με αποτέλεσμα να πατιούνται κατά λάθος κουμπιά. Γίνεται κ σε άλλον ή φταίει το tempered glass που έχω βάλει;

 

Στάλθηκε από το IN2023 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω προσέξει ότι όταν μιλάω στο τηλέφωνο και το έχω κανονικά στο αυτί μου, η οθόνη δεν κλείνει με αποτέλεσμα να πατιούνται κατά λάθος κουμπιά. Γίνεται κ σε άλλον ή φταίει το tempered glass που έχω βάλει;

 

Στάλθηκε από το IN2023 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κάνε μια επανακινηση Κ δες αν δουλέψει . Το είχα πάθει σε ορισμένες συσκευές όταν αργούσα μετά από καιρό να κάνω επανακινηση. Λογικά δεν πρέπει να φταίει η προστασία οθόνης.δες Κ πες μας αν διορθώθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως το ειχα παθει στο iPhone X, και οντως εφταιγε το tempered glass που καλυπτε και τον proximity sensor..... Μολις αλλαξα tempered glass και εβαλα με τρυπα στη θεση του sensοr, οι λειτουργιες αποκατασταθηκαν στο κανονικο....

Δε χανεις τιποτε να το βγαλεις και να δοκιμασεις ....

Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έβγαλα το tempered glass και δούλεψε, οπότε είμαι σε αναζήτηση νέου. Αυτά με το υγρό και το uv είναι καλά; τα έχετε χρησιμοποιήσει; αν αργότερα χρειαστεί να το βγάλω, αυτό το υγρό (κόλλα είναι;) αφήνει σημάδια στην οθόνη;

 

Στάλθηκε από το IN2023 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ωραια. Το προβλημα σου λυθηκε.

Ερωτηση : γιατι ψαχνεις για tempered glass ? Δεν ειχε κολλημενη πανω στην οθονη προστατευτικη μεμβρανη ; Αποτι ξερω ολα τα Oneplus εχουν τοποθετημενη απο το εργοστασιο .... Την εβγαλες ;

Τεσπα, αν πρεπει σωνει και καλα να βαλεις κατι, ψαξε καποιο που να μην καλυπτει τον proximity sensor.

Tωρα σχετικα με το liquid, δεν ειναι κολλα και δεν χρειαζεταο να βγαλεις τιποτε ... Ειχα βαλει στο iPhone μου και μετα απο 2-3 μηνες, μια και δεν εμεινα ευχαρισυημενος (νομιζω πως δεν προστατευε τελικα) εβαλα tempered glass ....

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει προστατευτικη μεμβράνη σε 8 σειρά, απλά σου βάζει συσκευασία 2 μεμβράνες να τοποθετήσεις μόνος σου(κοφτό το αυγό και κουρευτο δηλαδή, σχεδόν 90% θα αναγκαστείς να τα πετάξεις διότι η τοποθέτηση είναι αρκετά δύσκολη λόγο edge οθόνης)

 

Όσον αφορά κόλλα με uv τουλάχιστον σε mokolo δεν το συνιστώ διότι σε 7 Pro έχουν αναφερθεί σκηνικά με μεγάλη δυσκολία αφαίρεση της κόλλας.

 

Τώρα για την Whitestone dome στα 40-50 ευρώ δεν γνωρίζω αν και εκεί φεύγει με μεγάλη δυσκολία ή κόλλα η όχι.

 

Ίσως έχει πιο ποιοτική κόλλα από mokolo εξ ου η τριπλάσια τιμή.

 

Sent from my OnePlus 7 Pro using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή, καλύτερα η μεμβράνη που έχει από μαμά παρά να βάλεις ένα τζάμι?
Εννοείται τζάμι καλύτερα χωρίς συζήτηση, το πρόβλημα είναι η τοποθέτηση :p

 

Sent from my OnePlus 7 Pro using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αν πιάνουν τα χέρια σου κολλάει άψογα.. Προτίμησε το ΤΜΑΧ πολύ ανώτερο από το Νικολό. Πιο καθα τζάμι δεν κρατάει δαχτυλιες και πιάνει σχεδόν ολόκληρη την οθόνη χωρίς να προβληματίζει την θήκη. Έχω φοράω sandstone . Δεν ενοχλεί καθόλου..

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι σκεφτομαι, η μαλλον εχω αποφασισει την αγορα του 8, με αγορα απο Amazon.de με τιμολογιο. Βγαινει στα 599€. Νομιζω σαυτη την τιμη ειναι μακραν οτι καλυτερο μπορω να παρω. Και αξιολογη καμερα, και ο καλυτερος επεξεργαστης με πολυ καλη διαχειριση μπαταριας, και πολυ καλη μπαταρια, και επιλεξιμη ανανεωση συχνοτητας (60/90Hz), και πολυ καλη οθονη. Νομιζω δε χρειαζομαι κατι περισσοτερο :) ....

Το δε αξιαγαπητο iPhone XS max μου θα πει στον υιο, ο οποιος μετα απο ενα αξιολογο χρονικο διαστημα περιπλανησης στον κοσμο της ciaomi, θα επιστρεψει στην αγκαλια της μαμας Apple, που τοσο πολυ πεθυμησε :D

 

αν θυσιασεις 1 χρονο απο την εγγυηση εγω θεωρω οτι αξιζει καλυτερα απο Κινα

Link to comment
Share on other sites

αν θυσιασεις 1 χρονο απο την εγγυηση εγω θεωρω οτι αξιζει καλυτερα απο Κινα
Δε νομιζω, 799$ στο bqnggood (680€ περιπου και 1 χρονο εγγυηση), σε συγκριση με τα 599€ απο amazon.de με 2 χρονια εγγυηση (ενδοκοινοτικη συναλλαγη με τιμολογιο). Μιλαμε παντα για Oneplus 8 (12/256) ....

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Ωραία άρα είχε καλύψει το φωτοκύτταρο. Γενικά πως την βλέπεις την συσκευή Κ με αυτά που γράφονται για τον χαμηλό φωτισμό;

https://gr.gizchina.com/2020/08/04/oneplus-8-8-pro-oxygenos-update-2/

Edited by challenge143
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει προστατευτικη μεμβράνη σε 8 σειρά, απλά σου βάζει συσκευασία 2 μεμβράνες να τοποθετήσεις μόνος σου(κοφτό το αυγό και κουρευτο δηλαδή, σχεδόν 90% θα αναγκαστείς να τα πετάξεις διότι η τοποθέτηση είναι αρκετά δύσκολη λόγο edge οθόνης)

 

Όσον αφορά κόλλα με uv τουλάχιστον σε mokolo δεν το συνιστώ διότι σε 7 Pro έχουν αναφερθεί σκηνικά με μεγάλη δυσκολία αφαίρεση της κόλλας.

 

Τώρα για την Whitestone dome στα 40-50 ευρώ δεν γνωρίζω αν και εκεί φεύγει με μεγάλη δυσκολία ή κόλλα η όχι.

 

Ίσως έχει πιο ποιοτική κόλλα από mokolo εξ ου η τριπλάσια τιμή.

 

Sent from my OnePlus 7 Pro using Tapatalk

Το 8 Pro που εχω παντως εχει πανω μεμβρανη απο τη «μανα» του...

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν θέλεις να προσπαθήσεις να βάλεις την μεμβράνη μια λύση είναι με σαπουνόνερο για να αποφύγεις Κ τις φουσκάλες.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, σήμερα το πρωί πέρασα σε op8 τζάμι mokolo με όλα τα σχετικά, κόλλα κλπ ακολουθώντας βήματα από ένα βίντεο, όλα έγιναν άψογα και εύκολα.

Οι λειτουργίες είναι όλες σωστές , δακτυλικο αποτύπωμα, touch οθόνης, σβήσιμο της οθόνης όταν μιλάς και το φέρνεις στο αυτί το κινητό, κάμερα. Έβαλα και την sandstone θήκη της op και κάθισε οκ η συσκευή. Όλα μια χαρά.

Καλημέρα και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω, 799$ στο bqnggood (680€ περιπου και 1 χρονο εγγυηση), σε συγκριση με τα 599€ απο amazon.de με 2 χρονια εγγυηση (ενδοκοινοτικη συναλλαγη με τιμολογιο). Μιλαμε παντα για Oneplus 8 (12/256) ....

 

Καλησπέρα σε όλους θα ήθελα να ρωτησω αν εχει αγορασει κανείς απο εδω

https://www.wondamobile.com/mobile/oneplus.html

 

Έχει πολυ καλες τιμες (€685.37 + 20 μεταφορικα για το 8pro ) και καλές κριτικές απο TrustPilot.

Σε όσοους έχουν αγορασει το 8 απο banggood θα ήθελα να ρωτησω αν παίζει το wifi calling μια και στο σπίτι μου έχω χάλια σήμα και είναι σημαντικο για μενα να παίζει το feature. Τώρα εχώ samsung S9 και το wifi calling λειτουργει τέλεια και σκεφτομαι να πάρω το 8 pro απο κίνα.

 

Ευχαριστώ πολυ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους θα ήθελα να ρωτησω αν εχει αγορασει κανείς απο εδω

https://www.wondamobile.com/mobile/oneplus.html

Έχει πολυ καλες τιμες (€685.37 + 20 μεταφορικα για το 8pro ) και καλές κριτικές απο TrustPilot.

Σε όσοους έχουν αγορασει το 8 απο banggood θα ήθελα να ρωτησω αν παίζει το wifi calling μια και στο σπίτι μου έχω χάλια σήμα και είναι σημαντικο για μενα να παίζει το feature. Τώρα εχώ samsung S9 και το wifi calling λειτουργει τέλεια και σκεφτομαι να πάρω το 8 pro απο κίνα. Ευχαριστώ πολυ

Απλως επισημανση, ειναι CN Ver. with flashed OS !!!!!!

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

OK? Και ποια η διαφορα ?

Δεν εχει εγγυηση 2 χρονων απο την Oneplus, αλλα 1 απο το site...

Για να εχουν φλασαρει global rom πανω στην κινεζικη, σημαινει οτι ανοιχτηκαν οι συσκευασιες.

Δεν ξερω τι παιζει με τα updates, οταν θα βγαζει η Oneplus τα ΟΤΑ .....

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Άπαξ και φλασαρεις eu η global rom σε κινεζικη συσκευή θα παίρνει OTA κανονικά ωσάν είναι eu/Global συσκευή.

 

Η βασική διαφορά είναι στις μπάντες 5g που η κινεζική version δεν υποστηρίζει κάποιες eu μπάντες, αν δεν σε ενδιαφέρει πάσο.(έχει αναφέρθει εκτενώς πιο πίσω σελίδες)

 

 

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει εγγυηση 2 χρονων απο την Oneplus, αλλα 1 απο το site...

Για να εχουν φλασαρει global rom πανω στην κινεζικη, σημαινει οτι ανοιχτηκαν οι συσκευασιες.

Δεν ξερω τι παιζει με τα updates, οταν θα βγαζει η Oneplus τα ΟΤΑ .....

 

Σωστά εχει ανοιχθει με προβληματιζει λίγο, αλλά επισης απο την άλλη αναφερουν οτι τσεκαρουν το "Green Tint" πρόβλημα στην οθόνη οποτε μια σκοτουρα λιγότερη

 

Άπαξ και φλασαρεις eu η global rom σε κινεζικη συσκευή θα παίρνει OTA κανονικά ωσάν είναι eu/Global συσκευή.

 

Η βασική διαφορά είναι στις μπάντες 5g που η κινεζική version δεν υποστηρίζει κάποιες eu μπάντες, αν δεν σε ενδιαφέρει πάσο.(έχει αναφέρθει εκτενώς πιο πίσω σελίδες)

 

 

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

 

Ναι σωστά υποστηριζει την 78(3500) και οχι και την 700 ,που θα έχουμε Ελλάδα , αλλα απο οτι εχω καταλάβει μεσα στις πόλεις θα παίζουν 5G με την 3500. Πάντως το 5G δεν με πολυ απασχολεί. Προτιμώ να πάρω το 8Pro και να έχω καλύτερη κάμερα και να θυσιασώ το 5G απο το να πάρω το ευρωπαικο 8.

Η τιμή πάντως είναι πολύ καλή για το 8 Pro αποστολη με DHL και ο εκτελωνισμος δικός τους.

 

Σχετικα με το wifi calling σε 8 το έχει τσεκαρει κανεις αν παίζει?

Edited by mmathiou
Link to comment
Share on other sites

Σωστά εχει ανοιχθει με προβληματιζει λίγο, αλλά επισης απο την άλλη αναφερουν οτι τσεκαρουν το "Green Tint" πρόβλημα στην οθόνη οποτε μια σκοτουρα λιγότερη

Ναι σωστά υποστηριζει την 78(3500) και οχι και την 700 ,που θα έχουμε Ελλάδα , αλλα απο οτι εχω καταλάβει μεσα στις πόλεις θα παίζουν 5G με την 3500. Πάντως το 5G δεν με πολυ απασχολεί. Προτιμώ να πάρω το 8Pro και να έχω καλύτερη κάμερα και να θυσιασώ το 5G απο το να πάρω το ευρωπαικο 8.

Η τιμή πάντως είναι πολύ καλή για το 8 Pro αποστολη με DHL και ο εκτελωνισμος δικός τους.

Σχετικα με το wifi calling σε 8 το έχει τσεκαρει κανεις αν παίζει?

OK, πασο, γουστα εναι αυτα .... :D

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω, 799$ στο bqnggood (680€ περιπου και 1 χρονο εγγυηση), σε συγκριση με τα 599€ απο amazon.de με 2 χρονια εγγυηση (ενδοκοινοτικη συναλλαγη με τιμολογιο). Μιλαμε παντα για Oneplus 8 (12/256) ....

 

α σορρυ δεν ειχα καταλαβει οτι μιλας για το 12/256. Εκει ναι μαλλον αξιζει καλυτερα στο αμαζον γιατι κινα ειχει πεσει μεχρι 546ε (με κουπονι) απο οτι βλεπω

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 8 / 8 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...