Jump to content

OnePlus 8 / 8 Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους θα ήθελα να ρωτησω αν εχει αγορασει κανείς απο εδω

https://www.wondamobile.com/mobile/oneplus.html

 

Έχει πολυ καλες τιμες (€685.37 + 20 μεταφορικα για το 8pro ) και καλές κριτικές απο TrustPilot.

Σε όσοους έχουν αγορασει το 8 απο banggood θα ήθελα να ρωτησω αν παίζει το wifi calling μια και στο σπίτι μου έχω χάλια σήμα και είναι σημαντικο για μενα να παίζει το feature. Τώρα εχώ samsung S9 και το wifi calling λειτουργει τέλεια και σκεφτομαι να πάρω το 8 pro απο κίνα.

 

Ευχαριστώ πολυ

 

755+20 μεταφορικά λέει το 8pro. Που τα είδες τα 685 αδερφε;

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

755+20 μεταφορικά λέει το 8pro. Που τα είδες τα 685 αδερφε;
Μαλλον μιλαει γιατο 8/128, γιατι αυτο βγαινει τοσο .....

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

755+20 μεταφορικά λέει το 8pro. Που τα είδες τα 685 αδερφε;

 

Μαλλον μιλαει γιατο 8/128, γιατι αυτο βγαινει τοσο .....

 

Σωστά 8/128.

Απλά να σημειώσω ότι το site πουλάει σε Αγγλία και η τιμολόγηση είναι σε Αγγλικές λίρες, οπότε αν η αγορά γίνει με Revolut (Από paypal) μπορεί να βγει και ελαφρά ποιο φθηνά με την καλύτερη μετατροπή της Λίρας σε ευρώ που έχει η Revolut.

Edited by mmathiou
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

Σκεφτομαι την αγορα του εν λογο κινητου (pro εκδοση) κ θα ηθελα λιγο τις αποψεις των ηδη κατοχων κ ειδικα για την καμερα του.Βασικα θα ειναι αναβαθμιση απο το Xiaomi Mi mix2 που εχω τωρα.Σκεφτομουν κ το Mi 10 pro αλλαμε χαλασαν τοσο η τιμη οσο και η μονη sim...

Επισης ποτε πιστευεται οτι θα πεσει η τιμη του σε πιο λογικα επιπεδα (670ε απο Κινα επι του παροντος).

Ευχαριστω

 

Anyone βρε παιδια???

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Anyone βρε παιδια???

Δεν ξερω που το βρηκες 670€, το πιο φτηνο που βρηκα στο banggood με priority για αποφυγη τελωνειου ειναι 722€....

Για την καμερα θα σου πουν μονο οσοι το εχουν και ειδικα πρωην κατοχοι της συσκευης που ηδη εχεις .....

Τωρα εαν ειναι αναβαθμιση απο το mi Mix2, εγω το βλεπω αναβαθμιση σιγουρα απο οποιαδηποτε συσκευη παραγωγης προ 3ετιας .....

Γνωμη μου ;)

Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Σωστά εχει ανοιχθει με προβληματιζει λίγο, αλλά επισης απο την άλλη αναφερουν οτι τσεκαρουν το "Green Tint" πρόβλημα στην οθόνη οποτε μια σκοτουρα λιγότερη

 

 

 

Ναι σωστά υποστηριζει την 78(3500) και οχι και την 700 ,που θα έχουμε Ελλάδα , αλλα απο οτι εχω καταλάβει μεσα στις πόλεις θα παίζουν 5G με την 3500. Πάντως το 5G δεν με πολυ απασχολεί. Προτιμώ να πάρω το 8Pro και να έχω καλύτερη κάμερα και να θυσιασώ το 5G απο το να πάρω το ευρωπαικο 8.

Η τιμή πάντως είναι πολύ καλή για το 8 Pro αποστολη με DHL και ο εκτελωνισμος δικός τους.

 

Σχετικα με το wifi calling σε 8 το έχει τσεκαρει κανεις αν παίζει?

 

Εμενα Volte και wifi calling κομπλε με cote.

Εχω την EU και παίρνω κανονικά ΟΤΑ. Οι επιπλέον μπάντες δεν ξεκλειδώνουν με το eu firmware? Μου φαίνεται δύσκολο να έχουν διαφορετικό hardware.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα Volte και wifi calling κομπλε με cote.

Εχω την EU και παίρνω κανονικά ΟΤΑ. Οι επιπλέον μπάντες δεν ξεκλειδώνουν με το eu firmware? Μου φαίνεται δύσκολο να έχουν διαφορετικό hardware.

Νομιζω οτι σε καμια συσκευη διαχρονικα δεν ξεκλειδωνανε μπαντες με την αλλαγη Rom σε Global ....

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Εμενα Volte και wifi calling κομπλε με cote.

Εχω την EU και παίρνω κανονικά ΟΤΑ. Οι επιπλέον μπάντες δεν ξεκλειδώνουν με το eu firmware? Μου φαίνεται δύσκολο να έχουν διαφορετικό hardware.

 

Σε ευχαριστώ πολυ! Και όμως έχουν διαφορετικο hw

(https://www.wondamobile.com/mobile/oneplus/oneplus-8-pro-5g-cn-8gb-128gb-dual-lte-sim-free-unlocked.html#product_tabs_additional_tabbed)

CN Version: 5G band 41(2500), 78(3500), 79(4700), SA/NSA

European : 5G:n1, n3, n7, n28, n78 (https://www.oneplus.com/gr/8-pro/specs?from=8pro)

 

Λείπει η n1, n3, n7, n28

 

Αντιγράφω απο https://www.kathimerini.gr/1087785/article/oikonomia/epixeirhseis/3ekinaei-o-diagwnismos-gia-tis-syxnothtes-5g

"(ΕΕΤΤ) δημοσιοποίησε το τεύχος προκήρυξης του διαγωνισμού για την απόδοση φάσματος 5G σε τέσσερις διαφορετικές συχνότητες (700 MHz, 2 GHz, 3.400-3.800 MHz και 26 GHz)."

Οπότε το Cn version θα παίζει μόνο στη μπαντα 3500. Όλες οι άλλες είναι εκτός.

 

ΥΓ:

n1 FDD 2100

n2 FDD 1900

n3 FDD 1800

n5 FDD 850

n7 FDD 2600

n8 FDD 900

n14 FDD 700

n18 FDD 850

n20 FDD 800

n25 FDD 1900

n28 FDD 700 APT

Όπως εγραψα και ποιο πάνω η πιθανότερη υλοποίηση (μένει βέβαια να το δούμε, παίζει δυνατα και η μπάντα τον 2GHz ) θα έιναι με 78(3500) και 700 ,μεσα στις πόλεις θα παίζουν 5G με την 3500 και επαρχία με 700

Edited by mmathiou
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Ένας φίλος έχει oneplus 8 pro με την 10.5.12.in11da.

Πως γινεται να περάσει την Europe rom?

Ευχαριστώ

 

My OnePlus 7 Pro Is Rocket Fast

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Το 8 Pro που εχω παντως εχει πανω μεμβρανη απο τη «μανα» του...

Από που το έχεις αγοράσει φίλε μου, το περιμένω από bangood (τώρα βρίσκεται στη Γερμανία) και λέω μήπως αποφύγω την διαδικασία τοποθέτησης που αναφέρουν πιο πίσω κάποια παιδιά ότι είναι δύσκολη.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Από που το έχεις αγοράσει φίλε μου, το περιμένω από bangood (τώρα βρίσκεται στη Γερμανία) και λέω μήπως αποφύγω την διαδικασία τοποθέτησης που αναφέρουν πιο πίσω κάποια παιδιά ότι είναι δύσκολη.
Και εγώ από Κίνα το έχω πάρει είχε μεμβράνη κανονικά

 

Στάλθηκε από το IN2020 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ από Κίνα το έχω πάρει είχε μεμβράνη κανονικά

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα νέος κάτοχος της συσκευής .

 

Ήθελα να ρωτήσω ποια είναι η τελευταία έκδοση λογισμικού;

 

Στάλθηκε από το IN2023 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από που το έχεις αγοράσει φίλε μου, το περιμένω από bangood (τώρα βρίσκεται στη Γερμανία) και λέω μήπως αποφύγω την διαδικασία τοποθέτησης που αναφέρουν πιο πίσω κάποια παιδιά ότι είναι δύσκολη.

 

Aπο amazon αγορινα!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Aπο amazon αγορινα!

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ φίλε μου, να είσαι πάντα καλά.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Από που το έχεις αγοράσει φίλε μου, το περιμένω από bangood (τώρα βρίσκεται στη Γερμανία) και λέω μήπως αποφύγω την διαδικασία τοποθέτησης που αναφέρουν πιο πίσω κάποια παιδιά ότι είναι δύσκολη.

 

Τελικά και το δικό μου έχει πάνω την μεμβράνη από την μάνα του, το οποίο χθες το μεσημέρι στις 1 έφτασε Ελλάδα και σήμερα το μεσημέρι στις 2 το παρέλαβα.

 

Εκείνο που με παραξένεψε και με βάζει σε σκέψεις ήταν ότι το κουτί του κινητού δεν ήταν ούτε σε ζελατίνα και δεν υπήρχαν ούτε ταινίες ασφαλείας (όχι ότι ήταν κομμένες ή ξεκολλημένες). Ξέρει κανένας κάτι σχετικά με αυτό;

 

Δεν το έχω ενεργοποιήσει ακόμη, πριν από λίγο το φόρτισα πλήρως και σε λίγο θα αρχίσω το παίξιμο μαζί του.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Τελικά και το δικό μου έχει πάνω την μεμβράνη από την μάνα του, το οποίο χθες το μεσημέρι στις 1 έφτασε Ελλάδα και σήμερα το μεσημέρι στις 2 το παρέλαβα.

 

Εκείνο που με παραξένεψε και με βάζει σε σκέψεις ήταν ότι το κουτί του κινητού δεν ήταν ούτε σε ζελατίνα και δεν υπήρχαν ούτε ταινίες ασφαλείας (όχι ότι ήταν κομμένες ή ξεκολλημένες). Ξέρει κανένας κάτι σχετικά με αυτό;

 

Δεν το έχω ενεργοποιήσει ακόμη, πριν από λίγο το φόρτισα πλήρως και σε λίγο θα αρχίσω το παίξιμο μαζί του.

 

Πω ρε προβλήματα που έχεις ρε φίλε. Συγνώμη κιόλας. Άσε τις ταινίες και τις μελανοταινιες και κοίτα να χαρείς την κίνηταρα σου .. !!αφού έχεις εγγυηση μην φοβάσαι τίποτα. !! Χαλάρωσε και απόλαυσε το.!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Πω ρε προβλήματα που έχεις ρε φίλε. Συγνώμη κιόλας. Άσε τις ταινίες και τις μελανοταινιες και κοίτα να χαρείς την κίνηταρα σου .. !!αφού έχεις εγγυηση μην φοβάσαι τίποτα. !! Χαλάρωσε και απόλαυσε το.!

 

Μα η μισή χαρά σε κατι καινούργιο είναι το unboxing, να βγάζεις την ζελατινα ακούγοντας τον χαρακτηριστικά ηδονικο ήχο κ να μυρίζεις την "καινουργιλα"..

Περα απ την πλάκα, προφανώς ο φίλος φοβάται οτι παρέλαβε ανοιγμένη συσκευή. Πιθανόν να είχε Hydrogen κ να την ανοιξαν για να περάσουν Oxygen.

Προσωπικά καλού κακού θα έριχνα ενα φλασαρισμα της τελευταίας rom για παν ενδεχόμενο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 8 / 8 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...