Jump to content

OnePlus 8 / 8 Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Settings(Ρυθμίσεις)--->Display(οθόνη)--->Status bar(Γραμμή κατάστασης(?))--->Show battery percentage Edited by lazyd2
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε πάρει την τελευταία ενημέρωση που έχει πλέον την επιλογή για ενεργοποιήση της always on display έχετε παρατηρήσει να καταναλώνεται ποιο γρήγορα η μπαταρία ή όλα είναι όπως πριν;
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι η κατανάλωση θα είναι(και είναι) αυξημένη με το AOD ενεργοποιημενο :)
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι η κατανάλωση θα είναι(και είναι) αυξημένη με το AOD ενεργοποιημενο :)

 

Δηλαδή εμπειρικά μπορεί να σου τρώει ένα 20% ημερήσιος; συγκριτικά με πριν ;

Link to comment
Share on other sites

Δεν την κράτησα πολύ την Developer Preview γιατί είχε πολλά bugs όποτε ότι κ να σου πω θα ειναι ψέμματα :)

 

Σεπτέμβριο έρχεται η open beta. Εκεί θα δούμε τι μέλει γενέσθαι

Edited by lazyd2
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εμπειρικά μπορεί να σου τρώει ένα 20% ημερήσιος; συγκριτικά με πριν ;

 

Στα Samsung ένα 10 με 12 τοίς εκατό το έχει σίγουρα απ'την δική μου εμπειρία με s7 edge & s9 plus

 

----- προσθήκη μηνύματος 62 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οπότε κι εδώ να υποθέσω ότι θα έχει σιγουρα μια σημαντική κατανάλωση

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθώ τη μπαταρια, χωρίς να σβήσει η συσκευή, με όλα ανοικτά, 35 ώρες συνεχόμενης λειτουργιας, 5ω & 10 λεπτα μέχρι τώρα χρήση οθόνης και έχει και ένα 23% υπόλοιπο ......

Νομίζω πολύ καλα για αυτή την μπαταρια και αυτή την οθόνη .... :)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Φωτό τραβηγμένη με το Oneplus 8 χθες το βραδάκι, σε συνθηκες φωτισμού "ιδιαίτερες"

IMG-20200829-204245.jpg

Ορίστε και τα στοιχεια της φωτογραφίας

Screenshot-20200830-014631.jpg

Οι κρίσεις δικες σας, εγώ είμαι υπερευχαριστημένος μέχρι στιγμής :D

Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Φωτό τραβηγμένη με το Oneplus 8 χθες το βραδάκι, σε συνθκες φωτισμού "ιδιαίτερες"

...

Οι κρίσεις δικες σας, εγώ είμαι υπερευχαριστημένος μέχρι στιγμής :D

 

Νομίζω ότι οι συνθήκες χαμηλού φωτισμού είναι εμφανείς στο αποτέλεσμα, και ότι ένα Pixel θα τα κατάφερνε καλύτερα

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι οι συνθήκες χαμηλού φωτισμού είναι εμφανείς στο αποτέλεσμα, και ότι ένα Pixel θα τα κατάφερνε καλύτερα
Φιλε μου, δεν ξέρω εάν το Pixel θα τα κατάφερνε καλύτερα, ίσως να υπαρχουν και άλλες συσκευές που θα τα καταφερναν καλύτερα και από αυτό ακόμη το Pixel που λες. Μια DSLR ας πούμε.

Για μένα δεν ήταν αυτό το ζητούμενο, αλλα εάν το αποτέλεσμα ικανοποιεί τις δικες μου απαιτήσεις, η ίσως και αυτές τις απαιτήσεις του μέσου ορου των χρηστων και νομίζω πως τις ικανοποιεί .....

Γιαυτο και έγραψα ότι "εγώ είμαι υπερευχαριστημένος μέχρι στιγμής" :)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα σας!Κάτοχος one plus 8 pro εδώ..θα ήθελα να μου στείλετε λινκ με την καλύτερη gcam που χρησιμοποιείται για το κινητό..όπως επίσης κ τα configuration..θα ήθελα με την gcam να χρησιμοποιώ όλους τους φακούς του κινητού χωρίς root.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα σας!Κάτοχος one plus 8 pro εδώ..θα ήθελα να μου στείλετε λινκ με την καλύτερη gcam που χρησιμοποιείται για το κινητό..όπως επίσης κ τα configuration..θα ήθελα με την gcam να χρησιμοποιώ όλους τους φακούς του κινητού χωρίς root.
https://techmaniacs.gr/nea-gcam-epitrepei-ti-chrisi-ton-voithitikon-kameron-se-polles-syskeyes-choris-root/

 

Sent from my OnePlus 7t Pro

Βασίλης

 

Panasonic G600, Samsung N100, Ericsson T65, Siemens SL10, SE T610, SE K700, SE K750, SE W850, Samsung U600, SE T650, SE G900, SE Vivaz, HTC Desire HD, HTC One X, HTC One (M7), HTC One (M8), Nexus 5x, Google Pixel XL, OnePlus 7T Pro, Samsung Galaxy S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι οι συνθήκες χαμηλού φωτισμού είναι εμφανείς στο αποτέλεσμα, και ότι ένα Pixel θα τα κατάφερνε καλύτερα
Να ξεκαθαρίσω, δεν το έχω το κινητό, αλλά βλέπω ότι το μέγεθος της φωτογραφίας υποδειλωνει ότι δεν έχει βγει η φωτογραφία με τον κυριο(καλό) αισθητήρα.... Επίσης, η φωτογραφίες που ανεβάζουμε εδώ δεν νομίζω να έχουν καμία σχέση με τις Original που έχουν τραβηχτεί..... Οπότε νομίζω ότι το αδικείς το αποτέλεσμα!! Για εμένα η φωτογραφία είναι εξαιρετική!!

 

Στάλθηκε από το SM-A720F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω να κάνω μια ακόμα μια ερωτηση..έτυχε πριν λίγο να ταρακουνήσω το κινητό κ ακούγεται ένας ήχος σαν να κουνιέται κάτι από μέσα..ίσως η κάμερα..να ανησυχήσω;Μήπως ξέρετε τι είναι;Όταν βάζω βιντεάκι δεν το ακούω καν..
Link to comment
Share on other sites

Το ois της κάμερας θα είναι πάντως για τη φόρτιση παρατηρώ και εγώ ψήσιμο της συσκευής κατά τη διάρκεια της
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου, δεν ξέρω εάν το Pixel θα τα κατάφερνε καλύτερα, ίσως να υπαρχουν και άλλες συσκευές που θα τα καταφερναν καλύτερα και από αυτό ακόμη το Pixel που λες. Μια DSLR ας πούμε.

...

 

Δεν εννοώ το Pixel ως hardware (γιατί έχει υποδεέστερους αισθητήρες και φακούς) αλλά ως προς το λογισμικό που έχει (Google Camera) και το τελικό αποτέλεσμα που παράγει σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού

 

Θα έλεγα εγκατάστησε και την GCam (https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-urnyx05/) και δοκίμασε σε τέτοιες συνθήκες με λίγο φως και με τις δύο εφαρμογές να δεις ποια δίνει καλύτερο αποτέλεσμα

Link to comment
Share on other sites

Δεν εννοώ το Pixel ως hardware (γιατί έχει υποδεέστερους αισθητήρες και φακούς) αλλά ως προς το λογισμικό που έχει (Google Camera) και το τελικό αποτέλεσμα που παράγει σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού

Θα έλεγα εγκατάστησε και την GCam (https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-urnyx05/) και δοκίμασε σε τέτοιες συνθήκες με λίγο φως και με τις δύο εφαρμογές να δεις ποια δίνει καλύτερο αποτέλεσμα

Μπα, προς το παρόν λέω να μην κάνω τίποτε, να χρησιμοποιήσω λίγο καιρο την μανισια κάμερα και βλέποντας και κάνοντας :happy:

ΤΗΝΧ πάντως :)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Ιδιαιτερα χρησιμα γκρουπακια και τα δυο

https://t.me/gcamOnePlus8 - gcam mods για 8/8pro

https://t.me/op8XMLs - 8/8pro xml's για τα περισσοτερα gcam mods

Και

https://t.me/googlecameraport - Google Camera Port Updates

Link to comment
Share on other sites

Δεν ανεβάζετε κανένα συγκριτικό με gcam ? Όσα βιντεακια έχω δει δεν κάνει τεράστια διαφορά εκτός από την μπροστινή κάμερα.εχει παίξει κανείς;
Link to comment
Share on other sites

Custom kernel(blu_spark) χωρίς να έχω κάνει κάτι άλλο(debloating κτλ)

Περίπου 8 ώρες sot με αρκετό παιχνίδι, youtube και Netflix. Αυτά για ΣΚ γιατί καθημερινές που το χρησιμοποιώ για τη δουλειά, φτάνει και τις 9 ώρες.

Screenshot-20200831-220707.jpg Screenshot-20200831-220728.jpg

Sent from my IN2023 using Tapatalk

Edited by lazyd2
Link to comment
Share on other sites

Custom kernel(blu_spark) χωρίς να έχω κάνει κάτι άλλο(debloating κτλ)

Περίπου 8 ώρες sot με αρκετό παιχνίδι, youtube και Netflix. Αυτά για ΣΚ γιατί καθημερινές που το χρησιμοποιώ για τη δουλειά, φτάνει και τις 9 ώρες.

Screenshot-20200831-220707.jpg Screenshot-20200831-220728.jpg

Sent from my IN2023 using Tapatalk

 

με 120 Hz h 90 εχεις την οθονη?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 8 / 8 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...