Jump to content

OnePlus 8 / 8 Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, χρειάζομαι ένα φορτιστή όπως έχει το κινητό μέσα στην συσκευή, η ερώτηση μου είναι αν αγοράσω από το alliexpres που γράφει ότι είναι γνήσιος θα έχω κάποιο θέμα; Είναι όντως γνήσιος; Θα φορτίζει όσο γρήγορα και ο άλλος; Αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, χρειάζομαι ένα φορτιστή όπως έχει το κινητό μέσα στην συσκευή, η ερώτηση μου είναι αν αγοράσω από το alliexpres που γράφει ότι είναι γνήσιος θα έχω κάποιο θέμα; Είναι όντως γνήσιος; Θα φορτίζει όσο γρήγορα και ο άλλος; Αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει; Ευχαριστώ
Νομίζω πως δεν είναι γνήσιος.

καλύτερα να το πάρεις από το official site στα 30€. Και γνησιος θα ειναι και πολυ γρηγορα θα ερθει :)

Screen-Shot-2020-09-05-at-10-53-14-AM.jpg

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Επειδή με ενδιαφέρει η αγορά του απλού ΟΡ 8, μπορεί κάποιος να πει πάνω-κάτω τι screen on time παίρνει μετά από κάποιες ημέρες χρήση;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, χρειάζομαι ένα φορτιστή όπως έχει το κινητό μέσα στην συσκευή, η ερώτηση μου είναι αν αγοράσω από το alliexpres που γράφει ότι είναι γνήσιος θα έχω κάποιο θέμα; Είναι όντως γνήσιος; Θα φορτίζει όσο γρήγορα και ο άλλος; Αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει; Ευχαριστώ

Για δώσε link από AliExpress να δούμε.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Επειδή με ενδιαφέρει η αγορά του απλού ΟΡ 8, μπορεί κάποιος να πει πάνω-κάτω τι screen on time παίρνει μετά από κάποιες ημέρες χρήση;
Tην πρωτη εβδομάδα χρήσης που παρακολουθώ τη μπαταρια, χωρίς να σβήσει η συσκευή, με όλα ανοικτά, 35 ώρες συνεχόμενης λειτουργιας, 5ω & 10 λεπτα μέχρι τώρα χρήση οθόνης και έχει και ένα 23% υπόλοιπο ......

Νομίζω πολύ καλα για αυτή την μπαταρια και αυτή την οθόνη ....

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Tην πρωτη εβδομάδα χρήσης που παρακολουθώ τη μπαταρια, χωρίς να σβήσει η συσκευή, με όλα ανοικτά, 35 ώρες συνεχόμενης λειτουργιας, 5ω & 10 λεπτα μέχρι τώρα χρήση οθόνης και έχει και ένα 23% υπόλοιπο ......

Νομίζω πολύ καλα για αυτή την μπαταρια και αυτή την οθόνη ....

 

Ευχαριστώ! Πολύ κατατοπιστικό.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με το Bluetooth να ακούγεται από ακουστικά και συσκευή λύνεται στις ρυθμίσεις ήχου και βάζοντας always στο earphone mode.

 

0fadc684dee3d0dc93f5232cf455925e.jpg

 

 

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τι διαφορα έχει η αγορα απο το bangood σε σχέση με το επίσημο site? (Δεν έχω αγοράσει απο bangood κατι πανω απο 100 ευρω) η διαφορά μπορει να είναι και 250 ευρα... Είναι legit? Η ψάχνεις τη συσκευή σου στα τελωνια? Έκδοση firmware, updates κλπ?
Link to comment
Share on other sites

Τι διαφορα έχει η αγορα απο το bangood σε σχέση με το επίσημο site? (Δεν έχω αγοράσει απο bangood κατι πανω απο 100 ευρω) η διαφορά μπορει να είναι και 250 ευρα... Είναι legit? Η ψάχνεις τη συσκευή σου στα τελωνια? Έκδοση firmware, updates κλπ?

 

Η διαφορά είναι ο κινέζικος φορτιστής και ένας χρόνος εγγύηση αντί για δύο

Link to comment
Share on other sites

Και το ότι δεν το παίρνεις σφραγισμένο γιατί το ανοίγουν για να περάσουν Oxygen OS

(τουλάχιστον έτσι έγινε με γνωστό που πήρε από Κίνα)

Link to comment
Share on other sites

Για την εγγύηση δεν το ξέρω αλλά αμφιβάλλω και για τον φορτιστή (νομίζω ότι είναι ο γνήσιος της Oneplus) και επίσης ότι το ανοίγουν για να περάσουν το oxygen. Υπόψη δεν το έχω αγοράσει αλλά προτίθεμαι να το κάνω άμεσα από Banggood. Αν όμως ισχύουν αυτά τότε θα ψαχτώ διαφορετικά...

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Για τον 1 χρόνο εγγύησης ισχύει. Για το φορτιστή σου δίνουν ανταπτορα μαζί μέσα στη συσκευασία

 

Επίσης δεν έχει τις ίδιες 5G μπάντες με το ευρωπαϊκό μοντέλο

Link to comment
Share on other sites

Έχε το νου σου και στο insomnia. Εγώ από κει το πήρα σφραγισμένο(αγορά από ιταλικό Amazon). Έχω κάνει register τη συσκευή κανονικότατα με IMEI στο λογαριασμό μου στην OnePlus.
Link to comment
Share on other sites

Τι διαφορα έχει η αγορα απο το bangood σε σχέση με το επίσημο site? (Δεν έχω αγοράσει απο bangood κατι πανω απο 100 ευρω) η διαφορά μπορει να είναι και 250 ευρα... Είναι legit? Η ψάχνεις τη συσκευή σου στα τελωνια? Έκδοση firmware, updates κλπ?

 

Εδώ δείχνει τις διαφορές στις εκδόσεις:

 

Link to comment
Share on other sites

Και το ότι δεν το παίρνεις σφραγισμένο γιατί το ανοίγουν για να περάσουν Oxygen OS

(τουλάχιστον έτσι έγινε με γνωστό που πήρε από Κίνα)

 

Δεν σου δίνουν την επιλογή να το παραλάβεις σφραγισμένο και να περάσεις εσύ την Oxygen?

Link to comment
Share on other sites

Δεν σου δίνουν την επιλογή να το παραλάβεις σφραγισμένο και να περάσεις εσύ την Oxygen?

Δεν το νομιζω γιατι το πουλανε ως "Global Rom" και οχι ως Chinese

 

Επισης το να το αλλαξεις μονος σου δεν ειναι κ οτι πιο απλο για εναν μεσο χρηστη. Ασε που υπαρχει περιπτωση αλλαζοντας region να μην παιζει το δακτυλικο αποτυπωμα και αν δεν εχεις προνοησει να σωσεις το persist partition(το οποιο γινεται μονο αν εχεις ξεκλειδωσει bootloader) το πιο πιθανο ειναι να το brickαρεις και να το στειλεις για service πριν καλα καλα το χαρεις.

Και αν θελησεις να το ξε-brickαρεις μονος σου μεσω MSM tool, το κακο ειναι οτι μεχρι τωρα δεν εχω δει για κινεζικη εκδοση

Edited by lazyd2
Link to comment
Share on other sites

Δεν το νομιζω γιατι το πουλανε ως "Global Rom" και οχι ως Chinese

 

Επισης το να το αλλαξεις μονος σου δεν ειναι κ οτι πιο απλο για εναν μεσο χρηστη. Ασε που υπαρχει περιπτωση αλλαζοντας region να μην παιζει το δακτυλικο αποτυπωμα και αν δεν εχεις προνοησει να σωσεις το persist partition(το οποιο γινεται μονο αν εχεις ξεκλειδωσει bootloader) το πιο πιθανο ειναι να το brickαρεις και να το στειλεις για service πριν καλα καλα το χαρεις.

Και αν θελησεις να το ξε-brickαρεις μονος σου μεσω MSM tool, το κακο ειναι οτι μεχρι τωρα δεν εχω δει για κινεζικη εκδοση

Δε το ήξερα ότι είναι τόσο δύσκολο. Εγω νόμιζα ένα απλο φλασαρισμα έκανες και έμπαινε. Στην εποχή του op6 μου είχε πάρει 10 λεπτά θυμάμαι.

Link to comment
Share on other sites

Αν κατσεις κ διαβασεις στα νηματα των 8/8pro στο XDA το τι γινεται, θα καταλαβεις. :lol:
Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα, επειδή είμαι έτοιμος για αγορά και θέλω να είμαι σίγουρος, ξέρω πάνω κάτω τα "κατά" του κινητου τα οποία είναι λίγα απ'οτι έχω καταλάβει.. Μπορείτε να μου πείτε όσοι το δουλέυετε τι σας χαλάει ή δε σας αρέσει κλπ; :worry:
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα δεν εχω κανενα παραπονο.

Το εχω καταευχαριστηθει. Καταπληκτικη οθονη, μπαταρια που με βγαζει ανετα μια μερα(για τη δικη μου χρηση), παρα πολυ καλη καμερα.

 

Μεχρι στιγμης δεν εχω αντιμετωπισει κανενα προβλημα :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 8 / 8 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...