Jump to content

OnePlus 8 / 8 Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και τελωνείο να περάσει πάλι η τιμή είναι απίστευτη. Στα 270€ να περάσει 100 ευρό τελωνείο.

Αλλά όπως λες μάλλον είναι λαθος. Θα δείξει!

Δεν είναι σίγουρο ότι το EU Priority Line περνάει τελωνείο, αν το καταλαβαίνω καλά από αυτά που λέει εδώ:

 

https://www.angroid.gr/android-tutorials/odigos-agoras-apo-to-gearbest-giati-kai-oi-kainoyrgioi-echoyn-dikaioma-sta-koyponia

 

Πάντως η τιμή και των δύο συσκευών ήταν σίγουρα από λάθος, και όχι διαφημιστική προσφορά ή ξεστοκάρισμα

 

Και επειδή έμεινε αρκετές μέρες ανοιχτή και θα έχουν γίνει πολλές παραγγελίες, η πιθανότητα να ικανοποιηθούν είναι ελάχιστη

Link to comment
Share on other sites

Η επιλογή αυτή δεν περνάει τελωνείο. Κ ηταν υτη που επέλεξα. Αν οπότε το στείλει τελικά (και αν) με αυτή η μέθοδο θεωρητικά είμαι καλυμμένος. Όσο για την παραγγελία περιμένω να πάει Δευτέρα - Τρίτη να δούμε την εξέλιξη!

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και επειδή έμεινε αρκετές μέρες ανοιχτή και θα έχουν γίνει πολλές παραγγελίες, η πιθανότητα να ικανοποιηθούν είναι ελάχιστη

Ε... δεν ήταν και πολλές ημέρες, ένα 24ώρο ήταν μόνο, τουλάχιστον από τότε που την εντόπισα εγώ.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Ε... δεν ήταν και πολλές ημέρες, ένα 24ώρο ήταν μόνο, τουλάχιστον από τότε που την εντόπισα εγώ.
Πώς το εντόπισες?
Link to comment
Share on other sites

Πώς το εντόπισες?

Από τα απανωτά διαφημιστικά email που μας στέλνει και μας ζαλίζει καθημερινά το gearbest.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Μου έκανε μια φυσαλίδα ήδη η ζελατίνα. Κρίμα περίμενα να την έβγαζα λίγο παραπάνω. Τι παίρνουμε τώρα; αυτή η dome που λένε πολλοί είναι καλή; εφαρμόζει καλά στην edge οθόνη; γτ από όσο ξέρω υπάρχει θέμα στα τζαμακια σε τέτοιου τύπου οθόνες. Και όχι τίποτα άλλο, είναι ακριβά για να τα πετάς αν δεν σου κάνουν.
Η Whitestone ειναι παρα πολυ καλη. Το αν αξιζει τα χρηματα που στοιχιζει ή οχι θα το κρινεις εσυ. Εγω δεν το μετανοιωσα παντως :)

 

IMG-20200913-145455.jpg IMG-20200913-145522.jpg IMG-20200913-145600.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η Whitestone ειναι παρα πολυ καλη. Το αν αξιζει τα χρηματα που στοιχιζει ή οχι θα το κρινεις εσυ. Εγω δεν το μετανοιωσα παντως :)

 

 

 

IMG-20200913-145455.jpg IMG-20200913-145522.jpg IMG-20200913-145600.jpg

Έχει κόλα περιμετρικά ή σε όλο το τζαμακι;

 

Στάλθηκε από το IN2013 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε ολο.

 

Αν και το παρακατω ειναι για S10, η διαδικασια ειναι ακριβως ιδια

 

Τοποθετείται εύκολα γιατί φαίνεται διαδικασία μεγάλη.

 

Στάλθηκε από το IN2013 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πανευκολα. Εγω ημουν παραπανω απο σχολαστικος και με πηρε ενα δεκαλεπτο.

Δαχτυλικο δεν χρειαστηκε να ξαναπερασω, με την μπορστινη καμερα επειδη εχει τρυπα δεν βγαζει θολες φωτο και με οποια θηκη εχω δοκιμασει ειναι συμβατο

Edited by lazyd2
Link to comment
Share on other sites

Πανευκολα. Εγω ημουν παραπανω απο σχολαστικος και με πηρε ενα δεκαλεπτο.

Δαχτυλικο δεν χρειαστηκε να ξαναπερασω, με την μπορστινη καμερα επειδη εχει τρυπα δεν βγαζει θολες φωτο και με οποια θηκη εχω δοκιμασει ειναι συμβατο

Ευχαριστώ πολύ

 

Στάλθηκε από το IN2013 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

κατοχος του oneplus 8 rom10.5.12 IN21AA απο Banggood να την αλλαξω σε EU ? αξιζει, δεν θυμαμαι τις διαφορες καπου τις ειχα εντοπισει παλαιοτερα και δεν μπορω να τις βρω παντως συγχαρητηρια σε ολους σας για τις απαντησεις σας που δινετε.
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με το Bluetooth να ακούγεται από ακουστικά και συσκευή λύνεται στις ρυθμίσεις ήχου και βάζοντας always στο earphone mode.

 

0fadc684dee3d0dc93f5232cf455925e.jpg

 

 

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk

Καλημέρα φίλε μου.

Μπορείς νά μου τό εξηγήσεις καλύτερα αυτό το κομμάτι??

Έχω τό oneplus 7T pro καί ενώ τό συνδέω με την ενδοεπικοινωνια που έχω στο κράνος ,δεν μπορώ νά ακούσω την μουσική...

Κλήσεις μια χαρά.. μουσική όμως, τίποτα..

Σ ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το HD1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε μου.

Μπορείς νά μου τό εξηγήσεις καλύτερα αυτό το κομμάτι??

Έχω τό oneplus 7T pro καί ενώ τό συνδέω με την ενδοεπικοινωνια που έχω στο κράνος ,δεν μπορώ νά ακούσω την μουσική...

Κλήσεις μια χαρά.. μουσική όμως, τίποτα..

Σ ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το HD1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτή η ρύθμιση που έγραψα αφορά όταν δέχεσαι ειδοποίηση η κλήση να την ακούς ταυτόχρονα από ακουστικά και ηχείο συσκευής.

 

Τώρα για το θέμα που εχεις δεν γνωρίζω διότι ούτε μηχανή έχω ούτε κράνος πάντως με τα Bluetooth ακουστικα μου δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα και να ακούω μουσική και να μιλάω σε κλήσεις.

Όλα αυτά σε Sony, LG και Oppo ακουστικά έχω τελευταία 4 έτη.

 

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με το Bluetooth να ακούγεται από ακουστικά και συσκευή λύνεται στις ρυθμίσεις ήχου και βάζοντας always στο earphone mode.

 

0fadc684dee3d0dc93f5232cf455925e.jpg

 

 

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk

Στο δικό μου 8pro (από Banggood) τουλάχιστον αυτό δεν ισχύει, στην επολογή "Ποτέ" ακούγεται μόνο από τη συσκευή και στις άλλες δύο επιλογές "Πάντα" και "Only in ring mode" μόνο από το bluetooth.

 

Εσύ φίλε μιλάς για το 7T pro που βλέπω ότι με αυτό απαντάς ή το έχεις δοκιμάσει σε 8/8pro και δούλευε;;

Edited by terkos2

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η ρύθμιση που έγραψα αφορά όταν δέχεσαι ειδοποίηση η κλήση να την ακούς ταυτόχρονα από ακουστικά και ηχείο συσκευής.

 

Τώρα για το θέμα που εχεις δεν γνωρίζω διότι ούτε μηχανή έχω ούτε κράνος πάντως με τα Bluetooth ακουστικα μου δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα και να ακούω μουσική και να μιλάω σε κλήσεις.

Όλα αυτά σε Sony, LG και Oppo ακουστικά έχω τελευταία 4 έτη.

 

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk

Καί εγώ με τά Bluetooth ακουστικά δεν έχω πρόβλημα.

Καί ενώ από την ένταση επιλέγω η μετάδοση ήχου νά γίνει απ'την ενδοεπικοινωνια, η μουυσυνεχιζει νά παίζει από το τηλέφωνο.

Είναι σπαστικό.

 

Στάλθηκε από το HD1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου 8pro (από Banggood) τουλάχιστον αυτό δεν ισχύει, στην επολογή "Ποτέ" ακούγεται μόνο από τη συσκευή και στις άλλες δύο επιλογές "Πάντα" και "Only in ring mode" μόνο από το bluetooth.

 

 

 

Εσύ φίλε μιλάς για το 7T pro που βλέπω ότι με αυτό απαντάς ή το έχεις δοκιμάσει σε 8/8pro και δούλευε;;

Με 7 Pro δούλευε έτσι σε stock rom, σε 7t pro που έχω τώρα δεν το δοκίμασα διότι έβαλα επιτόπου custom rom(RR) με το που αγόρασα το κινητό που έχει εξίσου τέτοια επιλογή όπως φαίνεται από screenshot.

 

Κανονικά πρέπει να δουλεύει σε όλες τις OnePlus συσκευές εκτός αν κάτι άλλαξε μεσοδιάστημα με 8 σειρά και δεν γνωρίζω.d479ba288262ebf189186dbf36c54432.jpg

 

Καί εγώ με τά Bluetooth ακουστικά δεν έχω πρόβλημα.

Καί ενώ από την ένταση επιλέγω η μετάδοση ήχου νά γίνει απ'την ενδοεπικοινωνια, η μουυσυνεχιζει νά παίζει από το τηλέφωνο.

Είναι σπαστικό.

 

Στάλθηκε από το HD1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τσέκαρε η ρώτησε σε xda η OnePlus forum μήπως άλλοι χρήστες είχαν αντίστοιχο θέμα και αν βρήκαν λύση μιας και εκεί έχει πολλαπλάσιο αριθμό κατόχων σε σχέση με myphone.

 

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

εμένα με αυτήν την ρύθμιση έστρωσε το θέμα με το bluetooth και τον ήχο. Με την σύνδεση καμιά φορά συνεχίζει τα περίεργα.

ερώτηση:

επειδή για την whitestone διαβάζω πολλά αντικρουόμενα σχόλια και το σκέφτομαι αν αξίζει να δώσω τα 45€, έχει δοκιμάσει κανείς την willone?

με 14€ παίρνεις 2 στο άμαζον. Σκεφτόμουν να δοκιμάσω αυτή πρώτα σαν πιο οικονομική.

Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου whitestone εχω βαλει σε 4 συσκευες κ μαζι κ στο 8pro, η αφη της ειναι καλυτερη κ απο την ιδια την οθονη και δεν εχει θεματα με θηκες. Για μενα ειναι ο,τι καλυτερο
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά στα σχόλια λένε ότι σπάει με το παραμικρό ειδικά στις γωνίες ή ξεκολλάει και γενικότερα ότι δεν βγάζει εξάμηνο. Ισχύει για σένα αυτό μιας και την έχεις δοκιμάσει σε τόσες συσκευές;
Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

Ο μονος λογος για να ξεκολλησει στις γωνιες ειναι να μην εχει γινει σωστη τοποθετηση(δεν εχει παει η uv κολλα παντου).

 

Εννοειται οτι μπορει να υπαρξει και αστοχια υλικου.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά στα σχόλια λένε ότι σπάει με το παραμικρό ειδικά στις γωνίες ή ξεκολλάει και γενικότερα ότι δεν βγάζει εξάμηνο. Ισχύει για σένα αυτό μιας και την έχεις δοκιμάσει σε τόσες συσκευές;

 

Ο μονος λογος για να ξεκολλησει στις γωνιες ειναι να μην εχει γινει σωστη τοποθετηση(δεν εχει παει η uv κολλα παντού). Εννοειται οτι μπορει να υπαρξει και αστοχια υλικου.

Εμενα πάλι άλλο με προβληματιζει .... Διαβάστε το παρακάτω (από το xda)

Be careful with UV glue protectors, while it does provide some protection, it's a real pain if it cracks or want to remove it, it's pretty much glued on your screen, you'd need acetone or sole glue dissolver to remove it, which will probably damage the phone's screen coatings (like oleophobic coating)

"Να είστε προσεκτικοί με τα προστατευτικά κόλλας UV, ενώ παρέχουν κάποια προστασία, είναι πραγματικα δυσκολο εάν σπάσει ή θέλετε να το αφαιρέσετε, είναι κολλημένο στην οθόνη σας, θα χρειαστείτε ακετόνη ή διαλύτη μοναδικής κόλλας για να το αφαιρέσετε, κάτι που πιθανώς να καταστρέψει την επιστρωση της οθόνης του τηλεφώνου (όπως ελαιόφοβη επίστρωση)" ........

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Δεν αφηνει το παραμικρο στην οθονη η Whitestone. Για άλλα uv glue tempered δεν εχω αποψη.

Οριστε και ενα βιντεακι που δειχνει αφαιρεση(υπαρχουν πολλά στο tube)

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς θήκη της latercase; Αξίζουν; επίσης περνάνε τελωνείο; Γτ έρχονται από ΗΠΑ.
Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς θήκη της latercase; Αξίζουν; επίσης περνάνε τελωνείο; Γτ έρχονται από ΗΠΑ.
Ωραια θηκη. Προς τα τελη του μηνα που θα υπαρχει μαρουλι θα πεσει παραγγελια και θα σου πω τι γινεται με τελωνειο :p
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 8 / 8 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...