Jump to content

OnePlus 8 / 8 Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσωπικα δεν εχω κανενα παραπονο.

Το εχω καταευχαριστηθει. Καταπληκτικη οθονη, μπαταρια που με βγαζει ανετα μια μερα(για τη δικη μου χρηση), παρα πολυ καλη καμερα.

Μεχρι στιγμης δεν εχω αντιμετωπισει κανενα προβλημα :)

Ουτε και στο απλό :p Οθονη μαματη, μπαταρια με βγάζει 2 μέρες, κάμερα μια χαρα (έβαλα και τη Gcam και τη χρησιμοποιώ για να δω αν είναι καλύτερη η όχι), design (έχω το Intestellar Glow) απίστευτο (οποιος το είδε έπαθε), λειτουργικο clean 'n' steady, ταχύτητα και δύναμη επεξεργασίας POWER, ε τι άλλο ? Φαντασου το Pro :p

Οριστε και

που δειχνει τo νέo OxygenOS 11 Open beta :cool: Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Ουτε και στο απλό :p Οθονη μαματη, μπαταρια με βγάζει 2 μέρες, κάμερα μια χαρα (έβαλα και τη Gcam και τη χρησιμοποιώ για να δω αν είναι καλύτερη η όχι), design (έχω το Intestellar Glow) απίστευτο (οποιος το είδε έπαθε), λειτουργικο clean 'n' steady, ταχύτητα και δύναμη επεξεργασίας POWER, ε τι άλλο ? Φαντασου το Pro :p

Οριστε και

που δειχνει τo νέo OxygenOS 11 Open beta :cool:

 

Να ρωτήσω για την ποιότητα/ένταση του σήματος και των 4G data, γιατί υπήρχαν παράπονα (στην Αγγλία από κάποιους)??

Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο εβαλα την open beta στο pro. Δεν εγινε reset και ολες μου οι εφαρμογες λειτουργουν κανονικα.

 

Ελεγξα και Netflix γιατι διαβασα απο κανα δυο οτι δεν παιζει αλλά σε μενα παιζει κανονικα.

Πρωτες εντυπωσεις ακρως θετικες και πραγματικα δεν καταλαβαινω την τοση γκρινια που υπαρχει.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω για την ποιότητα/ένταση του σήματος και των 4G data, γιατί υπήρχαν παράπονα (στην Αγγλία από κάποιους)??
Πολυ καλη ποιότητα σήματος, κανένα παράπονο :D

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα κάποια κινέζικα tempered αλλά δεν έμεινα ικανοποιημενος είτε με την εγκατάσταση είτε με το δακτυλικό αποτύπωμα

 

Έδωσα λοιπόν 39€(Ελλάδα, αλλά τόσο έχει κ εξωτερικό) και πήρα (για μένα) το καλύτερο, Whitestone Dome Glass. Πανεύκολο να το βάλεις, εγκοπή για την μπροστινή κάμερα, το δαχτυλικό λειτουργεί λες και δεν έχεις προστασία επάνω και αν συμβεί κάτι με το γυαλί σου στέλνουν καινούργιο.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες.. απο official oneplus store ή amazon.de ?

Το έχει λίγο πιο φτηνα το amazon.

Το ιδιο ειναι, και οι 2 δινουν 2 χρονια εγγυηση. Απλα στο Amazon εχεις τη δυνατοτητα, εφοσον δικαιουσαι, να το παρεις χωρις ΦΠΑ με τιμολογιο (ενδοκοινοτικη συναλλαγη).

Γενικά αν προτιμήσεις Amazon, θα προσεξεις ο πωλητης να ειναι η Amazon (παιρνει απευθειας απο Oneplus) :)

Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Η εφαρμογή oxygen updater είναι αξιοπιστη;

Αν μετά την εφαρμογή της στην συσκευή την διαγραψω επηρεάζει τις μελλοντικες αναβαθμισεις της συσκευης;

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ειναι αξιοπιστη και οχι δεν επηρεαζει κατι.

Αλλά γιατι να τη διαγραψεις;

Link to comment
Share on other sites

ειμαι κατοχος op8p EU εκδοσης και την περασμενη Παρασκευή μου εβγαλε αναβαθμιση 10.5.13.IN11BA την κατεβασα/περασα με το incremental update και η περιγραφη του τι περιλαμβανει η αναβαθμιση μεταφερθηκε στο oxygen updater ειναι καποιο bug;η συγκεκριμένη αναβαθμιση δεν υπαρχει καν στην επίσημη ιστοσελίδα της oneplus για αυτο ειπα για διαγραφη της εφαρμογης.
Link to comment
Share on other sites

Συνηθως αργει η OP να βαλει τις αναβαθμισεις στην ιστοσελιδα.

 

Και οχι δεν ειναι bug, και σε μενα ετσι ειναι

Link to comment
Share on other sites

Αν εχει καποιος ενεργοποημενο το Developer options μπορει να μου πει για το Pro πιο ειναι το default Smallest width για android 10 ?

Screenshot-20200909-175921.jpg

 

Edit: το βρηκα, ειναι 432

Edited by lazyd2
Link to comment
Share on other sites

Αν εχει καποιος ενεργοποημενο το Developer options μπορει να μου πει για το Pro πιο ειναι το default Smallest width για android 10 ?

Edit: το βρηκα, είναι 432

Screenshot-20200909-175921.jpg

411 για το Oneplus 8 :)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι στην φάση αγοράς του 8 pro γνωρίζετε αν υπάρχει περίπτωση κατά την περίοδο της Black Friday να υπάρξουν προσφορές από το επίσημο κατάστημα της Oneplus ? Γενικά στην διάρκεια του χρόνου πέφτουν οι τιμές των Oneplus ?

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω για την ποιότητα/ένταση του σήματος και των 4G data, γιατί υπήρχαν παράπονα (στην Αγγλία από κάποιους)??

 

Στο σπίτι μου με galaxy s10+ & wind είχα μια μπάρα σήμα και δεν μπορούσα να μιλήσω. Με αυτό έχω δύο μπάρες και μιλάω κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

10.5.12 (EU) για το Oneplus 8 moμολις περάστηκε (μέσω Oxygen Updater) :ninja:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Στο σπίτι μου με galaxy s10+ & wind είχα μια μπάρα σήμα και δεν μπορούσα να μιλήσω. Με αυτό έχω δύο μπάρες και μιλάω κανονικά.

 

Ευχαριστώ φίλε

Link to comment
Share on other sites

Στο s8 είχα ένα ωραίο feature στο WiFi που άνοιγε το WiFi σε χώρους που είχα βάλει πχ σπίτι, δουλειά και το έκλεινε μόλις έφευγα. Υπάρχει κάτι τέτοιο στο oxygen;

Γενικά ωραίο το σχεδόν στοκ αλλά τελικά δίκιο έχει και η Samsung που βάζει πραγματάκια. Κάποια είναι χρήσιμα, απλά συνήθως το παρακανουν.

Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ερώτηση κρίσεως . Είμαι κάτοχος του Νote 9 Samsung .

Ψηνομουν για το note 20 ultra αλλά το βλέπω ακριβό.

Είδα το OnePlus 8 που το έβγαλε ο Κωτσόβολος και μου άρεσε.

Θέλω την γνώμη σας

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 8 / 8 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...