Jump to content

OnePlus 8 / 8 Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν το πήρες από banggood την ανοίγουν την συσκευασία για έλεγχο Κ φλασαρουν την rom Κ μετά το στέλνουν. Μην ανησυχείς .
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν άντεξα και πέρασα την 11,έχω πάθει πλάκα απίστευτη μέχρι τώρα εκτός από κάτι εφαρμογές που μου βγάζει αναγκαστική διακοπή.

 

Στάλθηκε από το IN2020 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν άντεξα και πέρασα την 11,έχω πάθει πλάκα απίστευτη μέχρι τώρα εκτός από κάτι εφαρμογές που μου βγάζει αναγκαστική διακοπή.

 

Στάλθηκε από το IN2020 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλημέρα, στα διέγραψε όλα μετά την εγκατάσταση? Έχει ελληνικά ή μόνο Αγγλικά?

 

Στάλθηκε από το IN2013 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά και το δικό μου έχει πάνω την μεμβράνη από την μάνα του, το οποίο χθες το μεσημέρι στις 1 έφτασε Ελλάδα και σήμερα το μεσημέρι στις 2 το παρέλαβα.

 

Εκείνο που με παραξένεψε και με βάζει σε σκέψεις ήταν ότι το κουτί του κινητού δεν ήταν ούτε σε ζελατίνα και δεν υπήρχαν ούτε ταινίες ασφαλείας (όχι ότι ήταν κομμένες ή ξεκολλημένες). Ξέρει κανένας κάτι σχετικά με αυτό;

 

Δεν το έχω ενεργοποιήσει ακόμη, πριν από λίγο το φόρτισα πλήρως και σε λίγο θα αρχίσω το παίξιμο μαζί του.

 

 

Μα η μισή χαρά σε κατι καινούργιο είναι το unboxing, να βγάζεις την ζελατινα ακούγοντας τον χαρακτηριστικά ηδονικο ήχο κ να μυρίζεις την "καινουργιλα"..

Περα απ την πλάκα, προφανώς ο φίλος φοβάται οτι παρέλαβε ανοιγμένη συσκευή. Πιθανόν να είχε Hydrogen κ να την ανοιξαν για να περάσουν Oxygen.

Προσωπικά καλού κακού θα έριχνα ενα φλασαρισμα της τελευταίας rom για παν ενδεχόμενο.

 

Αν το πήρες από banggood την ανοίγουν την συσκευασία για έλεγχο Κ φλασαρουν την rom Κ μετά το στέλνουν. Μην ανησυχείς .

 

Οπως αναφέρει και ο φίλος παραπάνω , το κινητό σου είναι απο την κινέζικη αγορά και το έχουν ανοιξει για να περάσουν την Global Rom.(η κινέζικη rom δεν έχει google play)

Δες το ΙΜΕΙ τι σου βγάζει εδω https://www.imei.info/phonedatabase/584-phones-oneplus/

Edited by mmathiou
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα και εγώ 11 και έκανα πάλι down grade σε 10 αλλά δε μπορώ να περάσω το patch Ιουλίου από oxygen updater μου βγάζει σφάλμα κατά την ολοκλήρωση του install στο 99%
Link to comment
Share on other sites

Δεν έκανε φορμάτ αλλά πρέπει να κάνω νομίζω όλα είναι λειτουργικά γιατί γύρισες στην 10? Έχει βγει και η ενημέρωση Αυγούστου μήπως γι'αυτό δεν κάνει την αναβάθμιση?

 

Στάλθηκε από το IN2020 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γύρισα γιατί είχε αρκετά bugs, και κατέβασα την έκδοση από την oneplus και όλα καλά

 

----- προσθήκη μηνύματος 91 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://www.oneplus.com/gr/support/softwareupgrade/details?code=PM1587123976090

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα και εγώ τη 11, μια χαρά μέχρι τώρα, έγινε εγκατάσταση χωρίς να διαγραφεί κάτι.

 

Θα επιστρέψω σε 2-3 μέρες για περισσότερα. Καλές διακοπές σε όλους όσους είναι. Οι υπόλοιποι, καλή συνέχεια.

 

Στάλθηκε από το IN2013 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by spursfan
Link to comment
Share on other sites

Είναι ίσως η πρώτη φορά που δεν έχω ξεκλειδώσει/rootαρει συσκευή. Όχι ότι δεν θα το κάνω(περιμένω επίσημη TWRP) αλλά πραγματικά προς το παρόν το oxygen με έχει καλύψει σχεδόν σε όλα.

 

Καλές διακοπές και από μένα σε όσους τυχερούς καταφέρουν να ξεφύγουν από το κλεινόν άστυ.

 

Sent from my IN2023 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα απο μενα. Μιας κ η samsung φετος μας τα εκανε μανταρα και ηθελα να αλλαξω το s8+ μου αλλα με exynos 990 και την χρηση που κανω εγω δεν πας πουθενα σκεφτομαι σοβαρα να στραφω στο 8pro. Η ερωτηση μου ειναι η εξης.. το βρισκω στο banggood στα 630 περιπου που μου ειναι αρκετα ελκυστικη τιμη.. το σαιτ αυτο μιας και δεν εχω ξαναψωνισει ειναι αξιοπιστο; και αν το κινητο θα περνει κανονικα updates λογο του οτι βαζουν αυτοι το ogygen.. η αν θα εχει καποια διαφορα το λογισμικο σε σχεση με το να το αγοραζα κατευθειαν απο το επισημο σαιτ..;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα απο μενα. Μιας κ η samsung φετος μας τα εκανε μανταρα και ηθελα να αλλαξω το s8+ μου αλλα με exynos 990 και την χρηση που κανω εγω δεν πας πουθενα σκεφτομαι σοβαρα να στραφω στο 8pro. Η ερωτηση μου ειναι η εξης.. το βρισκω στο banggood στα 630 περιπου που μου ειναι αρκετα ελκυστικη τιμη.. το σαιτ αυτο μιας και δεν εχω ξαναψωνισει ειναι αξιοπιστο; και αν το κινητο θα περνει κανονικα updates λογο του οτι βαζουν αυτοι το ogygen.. η αν θα εχει καποια διαφορα το λογισμικο σε σχεση με το να το αγοραζα κατευθειαν απο το επισημο σαιτ..;
Φίλε εγώ έχω αγοράσει 2 φορές κινητό από εκεί, χωρίς κανένα πρόβλημα. Μάλιστα ένα mi8 που είχα πάρει ήρθε με αλλαγμένη ρομ, επειδή ήταν κινεζική έκδοση, αλλά χωρίς πρόβλημα. Οι αναβαθμίσεις ήταν κανονικά. Τώρα για 1+ δεν ξέρω τι γίνετε με αλλαγή ρομ. Αν ξεκλειδώνουν bootloader ή όχι. Στο mi8 θυμάμαι ήταν ξεκλείδωτος και τον κλείδωσα και τον ξεκλείδωσα με δικό μου λογαριασμό για να μην υπάρχει πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Αρα εγω που ειμαι ασχετος με root και κλειδωμα ξεκλειδωμα bootloader καλυτερα να παω κατευθειαν σε ευρωπαικη συσκευη ε;
Link to comment
Share on other sites

Ας απαντήσει κάποιος που γνωρίζει και έχει αγοράσει 1+ από το συγκεκριμένο κατάστημα κινέζικη έκδοση και όχι Global.
Link to comment
Share on other sites

Αρα εγω που ειμαι ασχετος με root και κλειδωμα ξεκλειδωμα bootloader καλυτερα να παω κατευθειαν σε ευρωπαικη συσκευη ε;

 

Όχι, δεν χρειάζεται. Αν περάσεις oxygen os (εσυ ή το κατάστημα) τότε θα παίρνεις κανονικά ενημερώσεις. Και όχι, δεν χρειάζεται ξεκλείδωμα ο bootloader για να περαστεί oxygen os

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία του Oneplus 8 (το απλό μοντέλο) πόσο καλή είναι; Π.χ. τι SOT δίνει; ....διαβάζω διαφορετικά σχόλια...
Link to comment
Share on other sites

βγήκε νέο update με security patch Αυγούστου

Για ποιο από τα δυο και που ? :confused:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Για το pro βγήκε η 10.5.12. Προσωπικά χρησιμοποιώ Oxygen Updater(play store)

df4f3dc977db2ccbc521c3b4745442fa.jpg

Sent from my IN2023 using Tapatalk

Edited by lazyd2
Link to comment
Share on other sites

To Oneplus 8 τιποτε ?:confused:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Μολις παραγγειλα απο amazon Γερμανιας το 8αρι 12gb/256 στα 483€ χωρις ΦΠΑ. Ξερει κανεις αν εχει μεσα θηκη και ερχεται με screen protector?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μολις παραγγειλα απο amazon Γερμανιας το 8αρι 12gb/256 στα 483€ χωρις ΦΠΑ. Ξερει κανεις αν εχει μεσα θηκη και ερχεται με screen protector?

Αύριο που θα πιστωθεί ο λογαριασμος μου θα το παραγγείλω και γώ, ελπιζω να το προλαβω. Το είδα το μεσημέρι και δεν το πίστευα στα μάτια μου :wacko:.

Νομίζω πως έχει μια διαφανή θήκη σιλικόνης μέσα, και φοράει μάλλον μια προστατευτική μεμβράνη :)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Αύριο που θα πιστωθεί ο λογαριασμος μου θα το παραγγείλω και γώ, ελπιζω να το προλαβω. Το είδα το μεσημέρι και δεν το πίστευα στα μάτια μου :wacko:.

Νομίζω πως έχει μια διαφανή θήκη σιλικόνης μέσα, και φοράει μάλλον μια προστατευτική μεμβράνη :)

 

Μπορείς ρίξεις παραγγελία και ας μην έχεις όλο το ποσό στη κάρτα απλά για να δεσμεύσεις την προσφορά και μη τη χάσεις θα λάβεις email από Amazon ότι πρέπει να ανανεώσεις τρόπο πληρωμής απλά αγνοησε το έχεις περιθώρια 3-4 εργάσιμες έως το Amazon ακυρώσει παραγγελία έως βάλεις το ποσό στη κάρτα και απλά ανανεώσεις πληρωμή παραγγελίας στο account σου στις παραγγελίες.

 

Ακόμα και στην αρχική πληρωμή που θα σου βγάλει μήνυμα ότι δεν μπορεί γίνει με επιτυχία η συναλλαγή,προχωρα κανονικά έως σου βγάλει μήνυμα ότι θες προχωρήσεις σε δέσμευση προϊόντος.

 

Το έχω κάνει μπόλικες φορές που δεν είχα όλο το ποσό κάρτα και πρόβλημα δεν είχα και απλά επόμενη εργάσιμη η όποτε είχα χρόνο φορτωνα την κάρτα και έκανα ανανέωση πληρωμη και όλα νορμάλ.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς ρίξεις παραγγελία και ας μην έχεις όλο το ποσό στη κάρτα απλά για να δεσμεύσεις την προσφορά και μη τη χάσεις θα λάβεις email από Amazon ότι πρέπει να ανανεώσεις τρόπο πληρωμής απλά αγνοησε το έχεις περιθώρια 3-4 εργάσιμες έως το Amazon ακυρώσει παραγγελία έως βάλεις το ποσό στη κάρτα και απλά ανανεώσεις πληρωμή παραγγελίας στο account σου στις παραγγελίες.

 

Ακόμα και στην αρχική πληρωμή που θα σου βγάλει μήνυμα ότι δεν μπορεί γίνει με επιτυχία η συναλλαγή,προχωρα κανονικά έως σου βγάλει μήνυμα ότι θες προχωρήσεις σε δέσμευση προϊόντος.

 

Το έχω κάνει μπόλικες φορές που δεν είχα όλο το ποσό κάρτα και πρόβλημα δεν είχα και απλά επόμενη εργάσιμη η όποτε είχα χρόνο φορτωνα την κάρτα και έκανα ανανέωση πληρωμη και όλα νορμάλ.

Μολις την εριξα. Μου δινει διoρια 10 μερες μεχρι να ακυρωσει την παραγγελια. Οποτε μολις πιστωθουν τα λεφτα, βουρ ...... :lol:

 

Σευχαριστω πολύ για το tip ;)

Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 8 / 8 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...