Jump to content

Huawei P40 Pro


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα έχει εγκαταστήσει κάνεις emui 11; διάβασα ότι χάλασαν τα battery stats και μετράνε μόνο 24ωρο

 

Στάλθηκε από το P40 lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δυστυχώς ισχύει. Δεν μπορούμε πλέον να μετρήσουμε τις καταναλώσεις στο σύνολο της διάρκειας της μπαταρίας αλλά ανά 24 ωρο

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχει εγκαταστήσει κάνεις emui 11; διάβασα ότι χάλασαν τα battery stats και μετράνε μόνο 24ωρο

 

Στάλθηκε από το P40 lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι έτσι είναι. Όμως η μπαταρία του είναι ατελείωτη όποτε τι να ψάξουμε.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας και καλό μήνα

Με ενδιαφέρει πολύ το Ρ40 pro σαν συσκευή να προβώ σε αγορά του κυρίως λόγω καμερών. Σημαντικό πρόβλημα η έλλειψη GMS αλλά φαντάζομαι υπάρχουν λύσεις. Θα ήθελα να σας ρωτήσω αν λειτουργούν κανονικά οι εφαρμογές facabook, instagram, messeger, καθώς η λειτουργία της συσκευής θα έχει να κάνει πολύ με τα social σε επαγγελματικό βαθμό.

Υπάρχουν αυτές οι εφαρμογές κατευθείαν διαθέσιμες μέσω του store της Huawei?

 

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας και καλό μήνα

Με ενδιαφέρει πολύ το Ρ40 pro σαν συσκευή να προβώ σε αγορά του κυρίως λόγω καμερών. Σημαντικό πρόβλημα η έλλειψη GMS αλλά φαντάζομαι υπάρχουν λύσεις. Θα ήθελα να σας ρωτήσω αν λειτουργούν κανονικά οι εφαρμογές facabook, instagram, messeger, καθώς η λειτουργία της συσκευής θα έχει να κάνει πολύ με τα social σε επαγγελματικό βαθμό.

Υπάρχουν αυτές οι εφαρμογές κατευθείαν διαθέσιμες μέσω του store της Huawei?

 

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

 

Καλησπέρα,

Λειτουργούν κανονικά δεν έχω δει καμία διαφορά.

Στο App Store της Huawei δεν υπάρχουν αλλά υπάρχουν στο Aptoide ή στο Apk Pure (εγω χρησιμοποιώ το Aptoide με έχει βολέψει περισσότερο).

Το μόνο μείον είναι ότι για τις ενημερώσεις πρέπει να μπαίνεις εσύ και να τις κάνεις χειροκίνητα πατώντας ενημέρωση για κάθε εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας κάτοχος από χθες και πρώτη φορά Huawei μετά από 8 χρόνια xiaomi

Το κινητό είναι απίστευτο ότι καλύτερο έχω πιάσει στα χέρια μου

Το έστησα χωρίς gsm και είμαι 99% οκ

Δύο ερωτήσεις

1. Το 5g στέλνω μνν στο 1333 αλλά η απάντηση είναι συνέχεια ότι θα ενημερώθω

 

2. Υπάρχει τρόπος να έχω widgets όπως το κλείδωμα οθόνης και για WiFi data κτλ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα,

είμαι μεταξύ P40 Pro kai s20+ που έχω βρει στα 550€.

Χρήση κλασσική ,Messenger-Viber-Vanced-facebook-insta-chrome& όταν ταξιδεύαμε(...) google maps.

Και φυσικά πολλές φωτογραφίες-βίντεο.

Απο τράπεζες, μόνο εθνική χρησιμοποιώ.

Αυτή την στιγμή έχω το σκυλί P20 pro.

Πόσο εύκολο θα είναι το σετάρισμα& κυρίως πόσο συχνά θα πρέπει να το σετάρω..?

Treat me like i treat you..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα,

είμαι μεταξύ P40 Pro kai s20+ που έχω βρει στα 550€.

Χρήση κλασσική ,Messenger-Viber-Vanced-facebook-insta-chrome& όταν ταξιδεύαμε(...) google maps.

Και φυσικά πολλές φωτογραφίες-βίντεο.

Απο τράπεζες, μόνο εθνική χρησιμοποιώ.

Αυτή την στιγμή έχω το σκυλί P20 pro.

Πόσο εύκολο θα είναι το σετάρισμα& κυρίως πόσο συχνά θα πρέπει να το σετάρω..?

 

Για το s20plus το είχα έχει χάλια μπαταρία. Τώρα έχω p40 pro όμως η εφαρμογή της εθνικής δεν υπάρχει και έχω θέμα. Στα υπόλοιπα είναι μια χαρά. Θέλει λίγο σκέψη

Link to comment
Share on other sites

Πάρε το Samsung. Κακά τα ψέματα το p40 pro είναι κινητάρα! Αλλά η έλλειψη gms είναι πρόβλημα που λύνεται ως ένα σημείο αλλά συνεχίζει να υπάρχει. Είναι δυστυχώς πολλές οι εφαρμογές που χρησιμοποιούν τα gms για notifications. Οι επαφές μια δουλεύουν μια όχι, οι τράπεζες οι δικές μου τουλάχιστον ( Intesa Sanpaolo, revolut,. N24) δεν στέλνει καμία ειδοποιήσεις και δεν υπάρχει τρόπος να πληρώσεις με NFC. Λιγότερο σημαντικές εφαρμογές όπως ( σκούπα roborock, πλυντήριο lg, ilmeteo, εφαρμογή για διόδια, Facebook business suite και η λίστα δεν έχει τελειωμό). Μέχρι και το blumail που υποτίθεται είναι εναλλακτική του gmail δεν δουλεύει απροβληματιστα. Πολλοί έχουμε καεί από το πρώτες εντυπώσεις που μοιράστηκαν χρήστες και βάζω και μένα μέσα σε αυτούς που μίλησαν θετικά γι'αυτό.

 

Το κινητό έχει φοβερή κάμερα απίστευτα γρήγορη αναγνώριση προσώπου και το καλύτερο δακτυλικό αποτύπωμα σε οθόνη και πολύ καλή μπαταρία. Αλλά είναι ένα πακέτο με ειδικές ανάγκες που πρέπει συνεχώς να ανοίγεις εφαρμογές για να δεις μπας και έχεις χάσει κάτι.

Samsung Galaxy S8+
Link to comment
Share on other sites

Πάρε το Samsung. Κακά τα ψέματα το p40 pro είναι κινητάρα! Αλλά η έλλειψη gms είναι πρόβλημα που λύνεται ως ένα σημείο αλλά συνεχίζει να υπάρχει. Είναι δυστυχώς πολλές οι εφαρμογές που χρησιμοποιούν τα gms για notifications. Οι επαφές μια δουλεύουν μια όχι, οι τράπεζες οι δικές μου τουλάχιστον ( Intesa Sanpaolo, revolut,. N24) δεν στέλνει καμία ειδοποιήσεις και δεν υπάρχει τρόπος να πληρώσεις με NFC. Λιγότερο σημαντικές εφαρμογές όπως ( σκούπα roborock, πλυντήριο lg, ilmeteo, εφαρμογή για διόδια, Facebook business suite και η λίστα δεν έχει τελειωμό). Μέχρι και το blumail που υποτίθεται είναι εναλλακτική του gmail δεν δουλεύει απροβληματιστα. Πολλοί έχουμε καεί από το πρώτες εντυπώσεις που μοιράστηκαν χρήστες και βάζω και μένα μέσα σε αυτούς που μίλησαν θετικά γι'αυτό.

 

Το κινητό έχει φοβερή κάμερα απίστευτα γρήγορη αναγνώριση προσώπου και το καλύτερο δακτυλικό αποτύπωμα σε οθόνη και πολύ καλή μπαταρία. Αλλά είναι ένα πακέτο με ειδικές ανάγκες που πρέπει συνεχώς να ανοίγεις εφαρμογές για να δεις μπας και έχεις χάσει κάτι.

 

Η αλήθεια είναι πως έχω χάσει την όρεξη που είχα παλιά, να σκαλίζω το κινητό διαρκώς με Custom Rom κλπ κλπ.

Αν όμως είναι κάτι που θέλει 10 λεπτά κάθε βδομάδα ή μήνα ή μετά απο πιθανό update, ok δεν θα σκάσω κιόλας..

Με προβλημάτισες!

Treat me like i treat you..
Link to comment
Share on other sites

Για το s20plus το είχα έχει χάλια μπαταρία. Τώρα έχω p40 pro όμως η εφαρμογή της εθνικής δεν υπάρχει και έχω θέμα. Στα υπόλοιπα είναι μια χαρά. Θέλει λίγο σκέψη

 

Την εφαρμογή της εθνικής την έστειλα από το προηγούμενο κινητό με το shareit και δουλεύει κανονικά

 

----- προσθήκη μηνύματος 82 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για το 5g κάποια βοήθεια παιδιά εσείς το έχετε ενεργοποίησει?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η αλήθεια είναι πως έχω χάσει την όρεξη που είχα παλιά, να σκαλίζω το κινητό διαρκώς με Custom Rom κλπ κλπ.

Αν όμως είναι κάτι που θέλει 10 λεπτά κάθε βδομάδα ή μήνα ή μετά απο πιθανό update, ok δεν θα σκάσω κιόλας..

Με προβλημάτισες!

 

Δύο μέρες το έχω όλα δουλεύουν όπως στο προηγούμενο κινητό μου μοναδική εξαίρεση οι ειδοποιήσεις από Twitter και Skype και εννοείται οι εφαρμογές Google αλλά ψάχνεις και βρίσκεις αντίστοιχες εφαρμογές

Link to comment
Share on other sites

[/color]Για το 5g κάποια βοήθεια παιδιά εσείς το έχετε ενεργοποίησει?

 

οχι, στελνω το μηνυμα, μου ερχεται απαντηση οτι θα ειδοποιηθω... ακομη περιμενω την ειδοποιηση!!

 

Καλημέρα στην παρέα,

είμαι μεταξύ P40 Pro kai s20+ που έχω βρει στα 550€.

Χρήση κλασσική ,Messenger-Viber-Vanced-facebook-insta-chrome& όταν ταξιδεύαμε(...) google maps.

Και φυσικά πολλές φωτογραφίες-βίντεο.

Απο τράπεζες, μόνο εθνική χρησιμοποιώ.

Αυτή την στιγμή έχω το σκυλί P20 pro.

Πόσο εύκολο θα είναι το σετάρισμα& κυρίως πόσο συχνά θα πρέπει να το σετάρω..?

 

Για το s20plus το είχα έχει χάλια μπαταρία. Τώρα έχω p40 pro όμως η εφαρμογή της εθνικής δεν υπάρχει και έχω θέμα. Στα υπόλοιπα είναι μια χαρά. Θέλει λίγο σκέψη

 

οσο για ολα αυτα που διαβαζω.. θα παραθεσω 2 βιντεακια που ανεβασα πριν καμια βδομαδα...

 

Η αλήθεια είναι πως έχω χάσει την όρεξη που είχα παλιά, να σκαλίζω το κινητό διαρκώς με Custom Rom κλπ κλπ.

Αν όμως είναι κάτι που θέλει 10 λεπτά κάθε βδομάδα ή μήνα ή μετά απο πιθανό update, ok δεν θα σκάσω κιόλας..

Με προβλημάτισες!

μια φορα ασχοληθηκα για καμια ωρα, πριν 8 μηνες που το πηρα. δεν χανεις τιποτα σε αναβαθμισεις, τουλαχιστον προς το παρον. ο μονος λογος να χασεις ειναι να κανεις reset το τηλέφωνο

 

Πάρε το Samsung. Κακά τα ψέματα το p40 pro είναι κινητάρα! Αλλά η έλλειψη gms είναι πρόβλημα που λύνεται ως ένα σημείο αλλά συνεχίζει να υπάρχει. Είναι δυστυχώς πολλές οι εφαρμογές που χρησιμοποιούν τα gms για notifications. Οι επαφές μια δουλεύουν μια όχι, οι τράπεζες οι δικές μου τουλάχιστον ( Intesa Sanpaolo, revolut,. N24) δεν στέλνει καμία ειδοποιήσεις και δεν υπάρχει τρόπος να πληρώσεις με NFC. Λιγότερο σημαντικές εφαρμογές όπως ( σκούπα roborock, πλυντήριο lg, ilmeteo, εφαρμογή για διόδια, Facebook business suite και η λίστα δεν έχει τελειωμό). Μέχρι και το blumail που υποτίθεται είναι εναλλακτική του gmail δεν δουλεύει απροβληματιστα. Πολλοί έχουμε καεί από το πρώτες εντυπώσεις που μοιράστηκαν χρήστες και βάζω και μένα μέσα σε αυτούς που μίλησαν θετικά γι'αυτό.

 

Το κινητό έχει φοβερή κάμερα απίστευτα γρήγορη αναγνώριση προσώπου και το καλύτερο δακτυλικό αποτύπωμα σε οθόνη και πολύ καλή μπαταρία. Αλλά είναι ένα πακέτο με ειδικές ανάγκες που πρέπει συνεχώς να ανοίγεις εφαρμογές για να δεις μπας και έχεις χάσει κάτι.

περνωντας τα gsm,

-συνεχιζει να μην εχει ειδοποιησεις σε τραπεζες (αν ανοιξεις την εφαρμογη, ερχεται η ειδοποιηση εκεινη τη στιγμη), βεβαια οι περισσοτερες τραπεζες εχουν επιλογη να ερχεται με email η καθε αγορα, οποτε ερχεται κατευθειαν σε email.

-δεν δουλευει το NFC για πληρωμες. και εκει τελειωνουν οσα δε δουλευουν. Α, καποιος μου ειχε πει οτι δεν δουλευει και η εφαρμογη της shell (ποντοι καυσιμου). αν αυτα δνε σε ενοχλουν, παλι δικη σου η επιλογη.

Edited by emperor4her
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε η 11.0.0.175

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

οχι, στελνω το μηνυμα, μου ερχεται απαντηση οτι θα ειδοποιηθω... ακομη περιμενω την ειδοποιηση!!

 

 

 

 

 

οσο για ολα αυτα που διαβαζω.. θα παραθεσω 2 βιντεακια που ανεβασα πριν καμια βδομαδα...

 

 

μια φορα ασχοληθηκα για καμια ωρα, πριν 8 μηνες που το πηρα. δεν χανεις τιποτα σε αναβαθμισεις, τουλαχιστον προς το παρον. ο μονος λογος να χασεις ειναι να κανεις reset το τηλέφωνο

 

 

περνωντας τα gsm,

-συνεχιζει να μην εχει ειδοποιησεις σε τραπεζες (αν ανοιξεις την εφαρμογη, ερχεται η ειδοποιηση εκεινη τη στιγμη), βεβαια οι περισσοτερες τραπεζες εχουν επιλογη να ερχεται με email η καθε αγορα, οποτε ερχεται κατευθειαν σε email.

-δεν δουλευει το NFC για πληρωμες. και εκει τελειωνουν οσα δε δουλευουν. Α, καποιος μου ειχε πει οτι δεν δουλευει και η εφαρμογη της shell (ποντοι καυσιμου). αν αυτα δνε σε ενοχλουν, παλι δικη σου η επιλογη.

 

Ειδοποιήσεις από Skype και Twitter έρχονται κανονικά?

Link to comment
Share on other sites

Skype και όλα αυτά που σου έγραψε ο φίλος με gms και icebox έρχονται κανονικά, Πειραιώς μέχρι πριν ένα μήνα δούλευε κανονικά το NFC , πλέον πετάει μήνυμα ότι δεν υποστηρίζει root συσκευές.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα , ερώτηση έχετε δοκιμάσει να κάνετε hotspot με 5G ;;; Στην αρχή μερικές φορές χάνει τα δεδομένα ενώ είναι φουλ συνέχεια !!! Έχει δει κανείς παρόμοια συμπεριφορά ;

 

Χρησιμοποιώ πολύ συχνά στο αυτοκίνητο στο hotspot με ενεργό 5G και δεν έχω αντιμετωπίσει πρόβλημα, απλά το 5G στις περιοχές που κινούμαι εγώ δεν έχω δει καμία διαφορά σε speedtest σε σχέση με το 4G.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω παιδιά. Σκέφτομαι σοβαρά το κινητό. Αλλά δεν ξέρω αν θα έχω προβλήματα. Καθημερινά χρησιμοποιώ πολύ onedrive office Outlook με εταιρικό λογαριασμό και Gmail συγχρονισμό. Επίσης τράπεζες ελληνικές όλες και n26 και revolut. Χαρτεs sygic και vanced για μουσική. Επίσης αγώνες μέσω novago και cosmotetvgo. Και τέλος όλα τα βασικά chat (viber, messenger, telegram ). Υπάρχει κάτι για το οποίο θα πρέπει να ανησυχώ ότι δεν θα παίζει ή δνε θα βρω εναλλακτική???? Είμαι ένα τσακ από την παραγγελία (μετάβαση από s20+). Θέλω καλύτερη κάμερα και αυτονομία μπαταρίας κατά βάση. Επίσης έχω gt2 και freebuds 3 pro.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε η 11.0.0.175

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και μένα μου ήρθε σήμερα. Όλα ομαλά μέχρι στιγμής δεν βλέπω κάποια συνταρακτική αλλαγή

Link to comment
Share on other sites

Κάνω απενεργοποιηση το κινητό το βάζω για φόρτιση και μόλις συνδέω το φορτιστή ενεργοποιείτε μόνο του τι φάση?

Με το δικό του φορτιστή

Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω παιδιά. Σκέφτομαι σοβαρά το κινητό. Αλλά δεν ξέρω αν θα έχω προβλήματα. Καθημερινά χρησιμοποιώ πολύ onedrive office Outlook με εταιρικό λογαριασμό και Gmail συγχρονισμό. Επίσης τράπεζες ελληνικές όλες και n26 και revolut. Χαρτεs sygic και vanced για μουσική. Επίσης αγώνες μέσω novago και cosmotetvgo. Και τέλος όλα τα βασικά chat (viber, messenger, telegram ). Υπάρχει κάτι για το οποίο θα πρέπει να ανησυχώ ότι δεν θα παίζει ή δνε θα βρω εναλλακτική???? Είμαι ένα τσακ από την παραγγελία (μετάβαση από s20+). Θέλω καλύτερη κάμερα και αυτονομία μπαταρίας κατά βάση. Επίσης έχω gt2 και freebuds 3 pro.

 

Δεν σε βλέπω εύκολα, αν έχεις όρεξη να ασχοληθείς και να περάσεις gms + icebox θα είσαι ΟΚ με όλες τις εφαρμογές τράπεζες chat κτλπ

Nova go και cosmote βλέπω ότι υπάρχουν στο appgallery.

 

----- προσθήκη μηνύματος 99 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάνω απενεργοποιηση το κινητό το βάζω για φόρτιση και μόλις συνδέω το φορτιστή ενεργοποιείτε μόνο του τι φάση?

Με το δικό του φορτιστή

 

Ναι, όταν συνδέεις ρεύμα κάνει boot, έχουμε φύγει λίγο από την εποχή που κλείναμε το κινητό για να πάμε για ύπνο, βάζε σε λειτουργία πτήσης .

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Προφανώς για να γράφω εδώ ενδιαφέρομαι για το τηλέφωνο. Ποτέ δεν είχα της Huawei κινητό, αλλά πάντα την εκτιμούσα ως εταιρεία.

Η φάση βρίσκεται στο ότι χρησιμοποιώ δύο κινητά (OnePlus 7 Pro και OnePlus 6T). Σκέφτομαι πολύ σοβαρά το P40 Pro ως κύριο κινητό και οπότε το 7 προ θα γίνει το δεύτερό μου. Από το πρώτο Android κινητό που είχα ασχολούμουν και ακόμα και σήμερα με custom roms κλπ. Άρχισα κάπου λίγο να βαριέμαι, κάπου να μου τη σπάει που γίνεται όλο και πιο χρονοβόρα η διαδικασία και έτσι σκέφτομαι για κάτι διαφορετικό (πέρα από Oxygen και τις διάφορες roms).

Ασχολούμαι αρκετά με gms (gmail, maps, youtube, google photos). Το παρακολουθώ μήνες το συγκεκριμένο θέμα και απλά θέλω να κάνω κάποιες ερωτήσεις καθώς και αν υπάρχει κάποιος που πήγε από 7προ στο p40 pro να μου πει τις εντυπώσεις του. Γνωρίζω για vanced youtube και για διάφορες άλλες προσπάθειες για τα gms αλλά πολλές φορές με προβλήματα στις ειδοποιήσεις.

Πλέον πού βρίσκεται η όλη κατάσταση; Το gspace πώς λειτουργεί;

 

Τέλος πάντων, έγραψα πολλά και πάντα όποιος γράφει πολλά σημαίνει ότι προβληματίζεται. Σίγουρα με ενδιαφέρουν πολύ οι φωτογραφικές του δυνατότητες (για να μην πω ότι είναι ο κύριος λόγος, μαζί με το design κλπ). Και κάτι άλλο να μην το ξεχάσω: έχω το Samsung gear s3 και το gear fit2pro. Θα βρω το galaxy wearable για να τα συνδέω στο κινητό ή όχι;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Προφανώς για να γράφω εδώ ενδιαφέρομαι για το τηλέφωνο. Ποτέ δεν είχα της Huawei κινητό, αλλά πάντα την εκτιμούσα ως εταιρεία.

Η φάση βρίσκεται στο ότι χρησιμοποιώ δύο κινητά (OnePlus 7 Pro και OnePlus 6T). Σκέφτομαι πολύ σοβαρά το P40 Pro ως κύριο κινητό και οπότε το 7 προ θα γίνει το δεύτερό μου. Από το πρώτο Android κινητό που είχα ασχολούμουν και ακόμα και σήμερα με custom roms κλπ. Άρχισα κάπου λίγο να βαριέμαι, κάπου να μου τη σπάει που γίνεται όλο και πιο χρονοβόρα η διαδικασία και έτσι σκέφτομαι για κάτι διαφορετικό (πέρα από Oxygen και τις διάφορες roms).

Ασχολούμαι αρκετά με gms (gmail, maps, youtube, google photos). Το παρακολουθώ μήνες το συγκεκριμένο θέμα και απλά θέλω να κάνω κάποιες ερωτήσεις καθώς και αν υπάρχει κάποιος που πήγε από 7προ στο p40 pro να μου πει τις εντυπώσεις του. Γνωρίζω για vanced youtube και για διάφορες άλλες προσπάθειες για τα gms αλλά πολλές φορές με προβλήματα στις ειδοποιήσεις.

Πλέον πού βρίσκεται η όλη κατάσταση; Το gspace πώς λειτουργεί;

 

Τέλος πάντων, έγραψα πολλά και πάντα όποιος γράφει πολλά σημαίνει ότι προβληματίζεται. Σίγουρα με ενδιαφέρουν πολύ οι φωτογραφικές του δυνατότητες (για να μην πω ότι είναι ο κύριος λόγος, μαζί με το design κλπ). Και κάτι άλλο να μην το ξεχάσω: έχω το Samsung gear s3 και το gear fit2pro. Θα βρω το galaxy wearable για να τα συνδέω στο κινητό ή όχι;

 

Αν θες να είναι λειτουργικό το τηλ με gms κατά 95% πρέπει

downgrade

gms

icebox

Δεν έχω πάει σε oneplus αλλά μετά το p40 pro δεν με έχει πείσει κάτι άλλο μέχρι τώρα εκτός το oneplus 9 pro που περιμένω να βγει, φυσικά χωρίς να κάθομαι να παίζω με roms.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν θες να είναι λειτουργικό το τηλ με gms κατά 95% πρέπει

downgrade

gms

icebox

Δεν έχω πάει σε oneplus αλλά μετά το p40 pro δεν με έχει πείσει κάτι άλλο μέχρι τώρα εκτός το oneplus 9 pro που περιμένω να βγει, φυσικά χωρίς να κάθομαι να παίζω με roms.

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Για τα gms, οκ κάνεις downgrade και τα περνάς. Μετά σε update πρέπει να τα ξαναπεράσεις;

Για να γράφεις 95% προφανώς υπάρχει ένα 5% ασυμβατοτήτων; Το icebox προς το παρόν δεν ξέρω τι είναι αλλά αν πάρω το κινητό θα το ψάξω.

Όταν λες ότι δε σε έχει πείσει κάποιο άλλο εννοείς φωτογραφικά ή γενικά από άποψη πληρότητας;

Εντάξει, το 9pro ακούγεται ότι θα ανακοινωθεί στις 23 Μαρτίου και εγώ το περιμένω, όχι τόσο πολύ για να το πάρω αλλά να πέσει η τιμή του 8pro.

Από εκεί και πέρα, σκέφτομαι και το ότι επειδή χρησιμοποιώ δύο κινητά, αν πάρω το 40pro θα έχω σαν δεύτερο το 7pro οπότε αν χρειαστώ maps ή οτιδήποτε άλλο που δε θα μπορώ να το έχω στο 40pro θα έχω την εναλλακτική και του 7pro. Από εκεί και πέρα μου έχει κολλήσει πολύ η φωτογραφική του 40pro και αν σκεφτείς ότι ασχολούμαι και με mirrorless και dslr θα μου άρεσε πολύ όταν δε θα έχω κάποια μηχανή να έχω ένα πολύ καλό φωτογραφικό τηλέφωνο.

Υπάρχει κάποιος που μεταπήδησε από 7pro ή 8pro σε p 40pro να που πει την εμπειρία του ώστε να ξέρω τι θα αντιμετωπίσω αν τελικά επιλέξω το 40pro;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα Twitter μέσω gspace και Skype μέσω dual space και έχω ειδοποιήσεις και από τα δύο προς το παρόν τουλάχιστον..

Οπότε πλέον είναι κομπλέ για μένα το κινητό

Πάντως είναι φοβερό κινητό σε όλους τους τομείς

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα Twitter μέσω gspace και Skype μέσω dual space και έχω ειδοποιήσεις και από τα δύο προς το παρόν τουλάχιστον..

Οπότε πλέον είναι κομπλέ για μένα το κινητό

Πάντως είναι φοβερό κινητό σε όλους τους τομείς

Γιατί δεν τα έβαλες και τα δύο μέσω dual space ή gspace; Υπάρχει κάποιο πρόβλημα; Έχεις εγκαταστήσει μέσω ενός των δύο αυτών το google play ή κάποια εφαρμογή της google (gmail κλπ.);

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Για τα gms, οκ κάνεις downgrade και τα περνάς. Μετά σε update πρέπει να τα ξαναπεράσεις;

Για να γράφεις 95% προφανώς υπάρχει ένα 5% ασυμβατοτήτων; Το icebox προς το παρόν δεν ξέρω τι είναι αλλά αν πάρω το κινητό θα το ψάξω.

Όταν λες ότι δε σε έχει πείσει κάποιο άλλο εννοείς φωτογραφικά ή γενικά από άποψη πληρότητας;

Εντάξει, το 9pro ακούγεται ότι θα ανακοινωθεί στις 23 Μαρτίου και εγώ το περιμένω, όχι τόσο πολύ για να το πάρω αλλά να πέσει η τιμή του 8pro.

Από εκεί και πέρα, σκέφτομαι και το ότι επειδή χρησιμοποιώ δύο κινητά, αν πάρω το 40pro θα έχω σαν δεύτερο το 7pro οπότε αν χρειαστώ maps ή οτιδήποτε άλλο που δε θα μπορώ να το έχω στο 40pro θα έχω την εναλλακτική και του 7pro. Από εκεί και πέρα μου έχει κολλήσει πολύ η φωτογραφική του 40pro και αν σκεφτείς ότι ασχολούμαι και με mirrorless και dslr θα μου άρεσε πολύ όταν δε θα έχω κάποια μηχανή να έχω ένα πολύ καλό φωτογραφικό τηλέφωνο.

Υπάρχει κάποιος που μεταπήδησε από 7pro ή 8pro σε p 40pro να που πει την εμπειρία του ώστε να ξέρω τι θα αντιμετωπίσω αν τελικά επιλέξω το 40pro;

 

Την διαδικασία την κάνεις μια φορά, μετά δεν ξανακάνεις τίποτα και θα παίρνεις OTA update κανονικά χωρίς να επηρεάζει, τουλάχιστον μέχρι τώρα.

Στο 5% ....

Σε κάποιες εφαρμογές όπως efood δεν παίρνει αυτόματα την τοποθεσία, βγάζει σφάλμα.

Στη winbank σταμάτησε να δουλεύει το NFC

Το Gmail app δεν γυρίζει σε dark mode

...

 

Δεν μου έχει τύχει κάτι σοβαρό που να ξενερώνω τουλάχιστον στη χρήση που κάνω εγώ

 

 

Χωρίς icebox δεν θα έχεις σωστές ειδοποιήσεις, για την χρήση που κάνω εγώ αν δεν έβγαινε το icebox δεν θα μπορούσα να κρατήσω το τηλ, στην ουσία παγώνεις το Google Services Framework.

Όταν το παγώνεις δεν δουλεύει το play store.

Η διαδικασία για πάγωμα ..

Σύνδεση καλωδιακά με pc

Εντολή telnet

Icebox app -Πάγωμα GFS

Επανεκκίνηση κινητό

Αν θες να κάνεις αναβαθμίσεις από play store θα πρέπει ξεπάγωμα, αυτό κάνω εγώ κάθε 10-15-20-30 μέρες και μετά πάλι πάγωμα για να έχει σωστά notifications.

 

Κάθε χρόνο παίρνω το pro της huawei, ευχαριστημένος όσο δεν πάει, φέτος δυστυχώς θα αλλάξω λόγω gms.

Δεν είχα σαν κύριο κριτήριο την camera (νομίζω πολύ μπροστά από τον ανταγωνισμό όταν κυκλοφόρησε), γενικά τα pro στο σύνολο τους ήταν και είναι τούμπανο, εκεί που είναι η τιμή του p40 pro είναι τσάμπα για αυτά που προσφέρει.

 

Αν εξαιρέσω Samsung , iPhone που τους έχω ρίξει κόκκινη κάρτα , δεν βρίσκω συσκευή που να είναι κοντά στο p40 pro, σκεφτόμουν για το oneplus 8 pro αλλά υστερεί κατά πολύ.

Ελπίζω να με πείσει 9 pro.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P40 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...