Jump to content

Huawei P40 Pro


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα! Έκανα την εξής μλκια έψαχνα στο YouTube για free VPN & πάτησα σε link που με παρέπεμπε & κάτι άρπαξα, & σέρνετε το Internet, υπάρχει τρόπος να γλυτώσω το format?

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Ναι οκ αλλα απαντήστε στα εξης

1. Δουλευουν οι ειδοποιήσεις σε gmail;

2. Με τις τραπεζες; η winbank δουλευει;

Και θα συμπληρώσω πάλι και γω. Δουλεύουν οι ειδοποιήσεις γενικά ; Γιατί στα σχόλια στο youtube έλεγαν ότι δεν λειτουργουν σωστά. Επίσης αναφέρουν για θέματα με το Spotify

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα επιβεβαιωνω κι εγω παιδια, ειδοποιησεις gmail δεν μου ερχονται, πρεπει να ανοιξω για να δω εισερχομενα

Νομίζω στο βίντεο αναγράφει ότι για να έρχονται οι ειδοποιήσεις πρέπει να εξαιρεθεί η εφαρμογή dualspace από την εξοικονόμηση μπαταρίας. Γενικά απ' ότι κατάλαβα πρέπει να τρέχει διαρκώς η εφαρμογή dualspace στο background. Λογικά δεν θα δημιουργεί αυτό battery drain ? Τέλος να ρωτήσω google contacts υπάρχουν ; Το google drive λειτουργεί ;

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω στο βίντεο αναγράφει ότι για να έρχονται οι ειδοποιήσεις πρέπει να εξαιρεθεί η εφαρμογή dualspace από την εξοικονόμηση μπαταρίας. Γενικά απ' ότι κατάλαβα πρέπει να τρέχει διαρκώς η εφαρμογή dualspace στο background. Λογικά δεν θα δημιουργεί αυτό battery drain ? Τέλος να ρωτήσω google contacts υπάρχουν ; Το google drive λειτουργεί ;

Ναι το έχω κάνει κι αυτό για τη μπαταρία, αλλα παλι τιποτα, την εχω κανει κσι locked να τρεχει συνεχεια αλλα δεν. Για τα αλλα που ρωτας δεν τα εχω ψαξει ακομα

Link to comment
Share on other sites

Ναι το έχω κάνει κι αυτό για τη μπαταρία, αλλα παλι τιποτα, την εχω κανει κσι locked να τρεχει συνεχεια αλλα δεν. Για τα αλλα που ρωτας δεν τα εχω ψαξει ακομα

 

Στις πληροφορίες εφαρμογής ρυθμίσες να επιτρέπεται "Σχεδίαση πάνω σε άλλες εφαρμογές" και "Εγγραφή ρυθμίσεων συστήματος" ? Υποθετικά πάντα ακόμη δεν το έχω τσεκαρει

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ... εγω παντως δεν παιρνω ειδοποιησεις ετσι οπως το λεει ο μαστορας στο βιντεο ... οσο για την πειραιως δουλευει αψογα για τον φιλο που ρωτησε παραπανω ... ειδοποιησεις δεν παιρνω ουτε οταν ειναι ανοιχτες ..
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δει πως ακριβώς δουλεύει αυτός ο τρόπος, αν θέλετε να δουλεύουν σωστά ειδοποιήσεις....

https://forum.xda-developers.com/t/guid-to-install-full-google-services-icebox-method.4075021/

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν λέω ευκολία η νέα μέθοδος αλλά πολλά μειονεκτήματα. Άσε που είναι τίγκα στις διαφημίσεις. Προτιμώ το googlefier σαν μέθοδο, όπου λειτουργούν σχεδόν τα πάντα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλη χρονιά. Έχετε πάρει όλοι την 11; Γιατί ακόμα τη περιμένω . Διάβασα μερικά παιδιά την έχουν εδώ και 15 μέρες.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλη χρονιά. Έχετε πάρει όλοι την 11; Γιατί ακόμα τη περιμένω . Διάβασα μερικά παιδιά την έχουν εδώ και 15 μέρες.

 

Πριν 3-4 μέρες ήρθε εμένα, θα σου έρθει.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και το έκανε κάτι σαν μήλο, δεν μπορείς να κάνεις πολλά, μετά από επαναφορά έχασα και Hwcallrecorder, δεν το αφήνει να γίνει εγκατάσταση...πρέπει να το παω στην προηγούμενη εκδοσή και ξανά αναβάθμιση και ούτε ξέρω πως...
Link to comment
Share on other sites

γραφω εδω γιατι διπλα δεν εχει κινηση

σηερα πηρα το μικρο p40

εκανα αναβαθμιση στην 11,00,151

μπορω να βαλω gms?

Link to comment
Share on other sites

Η νέα μέθοδος είναι μια πολύ καλή εναλλακτική. Όσο για τις διαφημίσεις μπορούν να αφαιρεθουν

Εννοείς με πληρωμή ; Αλλά η όλη φάση σου δημιουργεί μια ανασφάλεια. Δηλ όλοι σου οι κωδικοί να περάσουν μέσω μιας εφαρμογής

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλη χρονιά. Έχετε πάρει όλοι την 11; Γιατί ακόμα τη περιμένω . Διάβασα μερικά παιδιά την έχουν εδώ και 15 μέρες.

 

Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους. Να δούμε πότε θα έρθει το android 11. Αυτό που ήρθε τώρα ήταν το EMUI 11, βασισμένο στην έκδοση 10 (τουλάχιστον έτσι γράφει στις πληροφορίες του δικού μου κινητού), αν και το 11 κυκλοφορεί από Σεπτέμβρη. Εκτός κι αν περιμένουν να το βγάλουν μαζί με GMS με την έλευση του Μπάιντεν :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους. Να δούμε πότε θα έρθει το android 11. Αυτό που ήρθε τώρα ήταν το EMUI 11, βασισμένο στην έκδοση 10 (τουλάχιστον έτσι γράφει στις πληροφορίες του δικού μου κινητού), αν και το 11 κυκλοφορεί από Σεπτέμβρη. Εκτός κι αν περιμένουν να το βγάλουν μαζί με GMS με την έλευση του Μπάιντεν :lol::lol::lol:

 

Ο τραμπ αντισκεται ομως :p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους. Να δούμε πότε θα έρθει το android 11. Αυτό που ήρθε τώρα ήταν το EMUI 11, βασισμένο στην έκδοση 10 (τουλάχιστον έτσι γράφει στις πληροφορίες του δικού μου κινητού), αν και το 11 κυκλοφορεί από Σεπτέμβρη. Εκτός κι αν περιμένουν να το βγάλουν μαζί με GMS με την έλευση του Μπάιντεν :lol::lol::lol:

 

Android 11 δεν θα έρθει ποτέ...λόγο αλλαγής σε harmony os

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Android 11 δεν θα έρθει ποτέ...λόγο αλλαγής σε harmony os

 

Καλημέρα. Επιβεβαιωμένο αυτό;

Ξανά από την αρχή στήσιμο του κινητού; Είναι κάτι που το βαριέμαι πάρα πολύ και πιστεύω ότι κανείς δε θα το κάνει στην αρχή μέχρι να "ωριμάσει" το harmony.

Πάντως ακόμα και στο mate 10 pro που είχα, δεν είχα κάνει ποτέ το αντίστοιχο "format" ακόμα και σε μεγάλες αναβαθμίσεις του λειτουργικού, γιατί δεν ήθελα να στήνω ξανά από την αρχή το κινητό. Και η αλήθεια είναι πως δεν είχα και ποτέ κανένα πρόβλημα, με τις αναβαθμίσεις που περνούσαν η μία πάνω από την άλλη.

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα και καλή χρονιά σε όλους.

Επειδή δεν έχω ασχοληθεί ιδιαίτερα με το θέμα των google services κλπ,θα ήθελα να μου πειτε ποσο ευκολο να τα περάσουμε,και αν λειτουργουν απροβλημάτιστα,αν παρουσιάζουν κολλήματα κάποιες εφαρμογές κλπ,γιατί έχω αρχίσει να ψήνομαι πολύ για το κινητό,παροτι είχα πει οτι δεν θα ασχοληθώ χωρίς τις εφαρμογές της google!

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Επιβεβαιωμένο αυτό;

Ξανά από την αρχή στήσιμο του κινητού; Είναι κάτι που το βαριέμαι πάρα πολύ και πιστεύω ότι κανείς δε θα το κάνει στην αρχή μέχρι να "ωριμάσει" το harmony.

Πάντως ακόμα και στο mate 10 pro που είχα, δεν είχα κάνει ποτέ το αντίστοιχο "format" ακόμα και σε μεγάλες αναβαθμίσεις του λειτουργικού, γιατί δεν ήθελα να στήνω ξανά από την αρχή το κινητό. Και η αλήθεια είναι πως δεν είχα και ποτέ κανένα πρόβλημα, με τις αναβαθμίσεις που περνούσαν η μία πάνω από την άλλη.

 

Το p50 δεν θα έχει android... Επόμενος ήδη εργάζονται σε αυτό...και έτσι θα γίνει...ησως οι επόμενες μεγάλες αναβάθμισης θα είναι στο harmony os....όπου υποχρεώυικα θα πρέπει από την αρχή... αλλιώς μένεις με παλιό λειτουργικό...

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Android 11 δεν θα έρθει ποτέ...λόγο αλλαγής σε harmony os

 

Το harmony από όσο διάβασα/θυμάμαι θα βασίζεται σε Android.

 

Edit: Βρήκα και το άρθρο που είχα διαβασει https://www.xda-developers.com/harmony-os-2-0-initial-version-based-on-android/

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Το harmony από όσο διάβασα/θυμάμαι θα βασίζεται σε Android.

 

Edit: Βρήκα και το άρθρο που είχα διαβασει https://www.xda-developers.com/harmony-os-2-0-initial-version-based-on-android/

 

Λυπάμαι αλλά δεν θα βασίζεται σε Android και για αυτό το λόγο δεν θα πάει στο 11 θα είναι άλλο λειτουργικό πλήρες δική του αρχιτεκτονική...

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι αλλά δεν θα βασίζεται σε Android και για αυτό το λόγο δεν θα πάει στο 11 θα είναι άλλο λειτουργικό πλήρες δική του αρχιτεκτονική...

 

Τι να σου πω. Εγώ άρθρο του xda σου παρέθεσα. Θα δείξει.

 

Προσωπικά δεν με καίει μιας και την έχω δώσει τη συσκευή.

 

Από το άρθρο:

But while an independent operating system sounds like it would be great for the overall mobile ecosystem to break away from the duopoly of Apple’s iOS and Google’s Android, it seems that this first release of Harmony OS 2.0 is still based on Android after all.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P40 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...