Jump to content

Huawei P40 Pro


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα και Καλή Χρονιά. Υπάρχει τρόπος να δουλέψουν τα push notifications της Alpha bank και Πειραιώς; και υπάρχει έκδοση netflix που να υποστηρίζει 4K;

 

Έχω περάσει gms με googlifier και αναβάθμισα σε emui 11 (την 11 μου την πέρασε μέσω Η/Υ, από το κινητό δεν μου την εμφάνιζε).

 

Η εφαρμογή της Alpha Bank και της Πειραιώς αφου της εγκατέστησα από το store της Huawei δεν θα έπρεπε να δουλεύουν και να στέλνουν ειδοποιήσεις μέσω των hms; ή επειδή έβαλα τα gms δεν δουλεύουν τα push notifications που ειναι συμβατά με hms;

Edited by dimkrom
DiMkRoM
Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησες την 11 με το hisuite στον υπολογιστή; Σου κάνε καθαρή εγκατάσταση από το 0 η απλά αναβάθμιση; Είχες βάλει από πριν gms; Και γω πολύ θα ήθελα νετφλιξ σε 4κ αλλά αυτό νομίζω έχει να κάνει πιο πολύ με την εφαρμογή και την υποστήριξη στο κινητό κάτι που δεν υποστηρίζει ακόμα.
Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙΙΙΙΙ το xda κάνει λάθος ότι δεν βασίζεται στο Android και τα άτομα εδώ μέσα που είναι developers ξέρουν ότι 100% δεν είναι το νέο λογισμικό με βάση το Android. Χχαχχ. Ψάξτε το ισχυει ότι λένε στο xda και μην λέτε ότι να 'ναι.
Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησες την 11 με το hisuite στον υπολογιστή; Σου κάνε καθαρή εγκατάσταση από το 0 η απλά αναβάθμιση; Είχες βάλει από πριν gms; Και γω πολύ θα ήθελα νετφλιξ σε 4κ αλλά αυτό νομίζω έχει να κάνει πιο πολύ με την εφαρμογή και την υποστήριξη στο κινητό κάτι που δεν υποστηρίζει ακόμα.

 

έκανα downgrade οπως λένε οι οδηγίες, και αμέσως μετά τα gms με το googlefier. Μετά με hisuite από τον υπολογιστή το έκανα αναβάθμιση στην 11 χωρίς να χάσω τίποτα

DiMkRoM
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω αυτη την συσκευή!η χρήση που θα του κάνω είναι κυρίως social media, φωτογραφίες και youtube και καμια φορα πλοήγηση μεσω maps. Πιστεύετε ότι αξίζει να προχωρήσω στην αγορά ή θα ήταν προτιμότερο να κοιτάξω αλλη συσκευή?
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή έχει τσιμπήσει κανα 60αρι πάνω, είχε φτάσει μέχρι και 570 -580 ευρώ. Σε αυτά τα χρήματα είναι η καλύτερη συσκευή. (για μένα) τόσο απλά.

Χτύπα τη και δε θα το μετανιώσεις .

Link to comment
Share on other sites

αν κατάλαβα καλά από αυτα που διαβάζω, αν βαλω το icebox και κανω freeze το framework θα παίζουν τα push notifications των τραπεζών αλλα δεν θα εχω playstore. Σωστά;

youtube, chrome και google maps θα παίζουν;

Τώρα που έχω κάνει αναβάθμιση στο emui 11 μπορώ να βάλω το icebox η θα χαλασουν ολα;

DiMkRoM
Link to comment
Share on other sites

αν κατάλαβα καλά από αυτα που διαβάζω, αν βαλω το icebox και κανω freeze το framework θα παίζουν τα push notifications των τραπεζών αλλα δεν θα εχω playstore. Σωστά;

youtube, chrome και google maps θα παίζουν;

Τώρα που έχω κάνει αναβάθμιση στο emui 11 μπορώ να βάλω το icebox η θα χαλασουν ολα;

 

Βάλε icebox και θα δουλεύουν όλα τέλεια, κάνω 3-4 φορές τo μήνα defrost για να κάνω αναβαθμίσεις από playstore.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Φίλε konandrio εχεις να προτείνεις ενα μικρό tutorial, πως να χρησιμοποιήσουμε το icebox;

Ευχαριστώ.

 

Κατεβάσεις ice box (μπλε εικονίδιο )

Συνδέεις usb

Τρέχεις εντολή telnet

adb shell sh /sdcard/Android/data/com.catchingnow.icebox/files/start.sh

Παγώνεις το Πλαίσιο υπηρεσιών google

Θες drivers στο pc

Δες τον οδηγό εδώ

Άμα είσαι με GSM μόνο το βήμα 12 χρειάζεσαι

https://forum.xda-developers.com/t/guid-to-install-full-google-services-icebox-method.4075021/

Edited by konandrio

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η 168, ενημέρωση Δεκεμβρίου 2020 531ΜΒ....

Ερώτηση... : Ποια εφαρμογή χρησιμοποιείτε για αρχεία office;

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η 168, ενημέρωση Δεκεμβρίου 2020 531ΜΒ....

Ερώτηση... : Ποια εφαρμογή χρησιμοποιείτε για αρχεία office;

 

η ενημέρωση αυτή είναι πιο καινούρια της 11;

DiMkRoM
Link to comment
Share on other sites

η ενημέρωση αυτή είναι πιο καινούρια της 11;

 

Security patch ειναι, οχι system https://ibb.co/GQ1hB9b

Link to comment
Share on other sites

Security patch ειναι, οχι system https://ibb.co/GQ1hB9b

 

EMUI 11.0.0.166 Full Changelog:

 

[MeeTime]

Adds the MeeTime Direct feature, allowing you to quickly share original quality files of any size with your MeeTime contacts. Tasks can also be resumed if they pause unexpectedly.

 

[Artistic themes]

Adds the Starry Night theme, featuring vivid color painting and smoother animations. (You can apply this theme in the Themes app.)

 

[Air gestures]

Allows you to flick your hand left and right in front of the screen to browse through your photos or flip through the pages in

an e-book (only available in Gallery and e-books). Allows you to hold your palm out in front of the screen and move it closer to answer calls, or play or pause music.

 

[system]

Adds Smart Pay, allowing you to quickly bring up your payment code by pointing your phone at a code scanner. Fixes an issue where the size of floating windows couldn’t be adjusted in landscape mode.

 

[Apps]

Fixes an issue where the WeChat twin app couldn’t be selected when sharing items.

 

[security]

Integrates security patches released in November 2020 for improved system security.

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η 168, ενημέρωση Δεκεμβρίου 2020 531ΜΒ....

Ερώτηση... : Ποια εφαρμογή χρησιμοποιείτε για αρχεία office;

 

Μια χαρά είναι το office windows που έχει η συσκευή, για cloud εγώ Google drive.

 

 

Τη σύνδεση WPS την έχουν αφαιρέσει στην 11 ή δεν το βρίσκω;

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

EMUI 11.0.0.166 Full Changelog:

 

168 μου ήρθε και αυτήν έχω ανεβασμένη στη εικόνα στο προηγούμενο μήνυμα μου, εσύ παραθέτεις την 166 η οποία δεν μου ήρθε ποτέ, πριν είχα την 11.0.0.151

Edited by terry39
Link to comment
Share on other sites

11.0.0.151 εχω και εγώ ακόμα. δεν μου βγάζει την καινούρια ούτε από τον Η/Υ με το hisuite ούτε από το κινητό. Edited by dimkrom
DiMkRoM
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, ερωτηση, υπάρχει τρόπος να απενεργοποιησω την ειδοποιηση για αναβάθμιση που ερχεται συνεχεια? γιατι ειμαι 121 με gms και δε θελω να αναβαθμισω μην τα χασω. Εχω βγαλει, εννοειται την αυτοματη ενημερωση, αλλα ειναι σπαστικο το μυνημα συνεχεια, υπαρχει κανενας τροπος?
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζει κάνεις πρόβλημα με την σύνδεση στην εφαρμογή της Winbank mobile;

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, ερωτηση, υπάρχει τρόπος να απενεργοποιησω την ειδοποιηση για αναβάθμιση που ερχεται συνεχεια? γιατι ειμαι 121 με gms και δε θελω να αναβαθμισω μην τα χασω. Εχω βγαλει, εννοειται την αυτοματη ενημερωση, αλλα ειναι σπαστικο το μυνημα συνεχεια, υπαρχει κανενας τροπος?

 

Δεν έχεις πρόβλημα να το αναβαθμίσεις...βάλε να ηρεμήσεις...μην αγχώνεσαι δεν τα χάσεις τα Google....

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις πρόβλημα να το αναβαθμίσεις...βάλε να ηρεμήσεις...μην αγχώνεσαι δεν τα χάσεις τα Google....

Σιγουρα? γιατι ημουν στην 176 και δεν δουλευε το LZ play, και εκανα downgrage και εγινε αμεσως. Ετσι εχω διαβασει οτι μονο 121 η 131 παιζει.Μηπως εννοεις οτι επειδη ηδη τα εχω μεσα δεν θα χαθουν? αλλα δεν μπορουν να μπιυν με νεοτερη εκδοση?

Μηπως ξερεις και για τις ειδοποιηησεις mail δεν μου ερχονται ουτε στο εικονιδιο ουτε notification. Πρεπει να μπω να τα δω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 79 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αντιμετωπίζει κάνεις πρόβλημα με την σύνδεση στην εφαρμογή της Winbank mobile;

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οχι κανονικα μου ανοιγει εμενσ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, ερωτηση, υπάρχει τρόπος να απενεργοποιησω την ειδοποιηση για αναβάθμιση που ερχεται συνεχεια? γιατι ειμαι 121 με gms και δε θελω να αναβαθμισω μην τα χασω. Εχω βγαλει, εννοειται την αυτοματη ενημερωση, αλλα ειναι σπαστικο το μυνημα συνεχεια, υπαρχει κανενας τροπος?

 

3 αναβαθμίσεις νομίζω έχω κάνει , δεν επηρεάζει gms.

 

@xristos350

Win bank λειτουργεί κανονικά και με NFC.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

3 αναβαθμίσεις νομίζω έχω κάνει , δεν επηρεάζει gms.

 

@xristos350

Win bank λειτουργεί κανονικά και με NFC.

Να σαι καλα ευχαριστω, εχουμε καμια λυση για ειδοποιησεις mail που δεν μου ερχονται?
Link to comment
Share on other sites

@konandrio Σε ευχαριστώ πολύ, να είσαι καλά μάλλον εμένα δεν δουλεύει η εφαρμογή της Πειραιώς λόγω του ότι δεν έχω βάλει τα Google services

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@konandrio Σε ευχαριστώ πολύ, να είσαι καλά μάλλον εμένα δεν δουλεύει η εφαρμογή της Πειραιώς λόγω του ότι δεν έχω βάλει τα Google services

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Α ναι νομιζα πως τα ειχες βαλει. Μονο Eurobank μεχρι στιγμης χωρις gms οι αλλες τραπεζες μονο απο browser και συντομευση στην αρχικη οθονη, με κωδικους καθε φορα, δυστυχως.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P40 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...