Jump to content

Huawei P40 Pro


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Α ναι νομιζα πως τα ειχες βαλει. Μονο Eurobank μεχρι στιγμης χωρις gms οι αλλες τραπεζες μονο απο browser και συντομευση στην αρχικη οθονη, με κωδικους καθε φορα, δυστυχως.
Χτες αγόρασα το κινητό, της εθνικής δουλεύει κανονικά

 

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

γιατι το ice white χρώμα ειναι 170 ευρώ ακριβότερο ? Τόση έλλειψη υπάρχει σε αυτο το χρώμα απο τα καταστήματα που το φέρνουν?

 

https://www.skroutz.gr/s/23164594/Huawei-P40-Pro-256GB-Ice-White.html

Edited by Xorxhs
Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν εχει ζητηση και δεν ειναι τοσο εμπορικο!!!επειδη ειχα ολα τα χρωματα καλυτερο silver frost και απο τo ceramic balck του p40 pro plus
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν εχει ζητηση και δεν ειναι τοσο εμπορικο!!!

 

Μήπως το ανάποδο; Επειδή έχει ζήτηση είναι ανεβασμένη η τιμή;

Link to comment
Share on other sites

Χτες αγόρασα το κινητό, της εθνικής δουλεύει κανονικά

 

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αρα εμπλουτιζουν συνεχεια, εμενα πριν λιγο καιρο, η εθνικη δεν δουλευε, σιγα σιγα οργανωνονται, αλλα βαλε gms να ησυχασεις, να τα εχεις ολα απο playstore

Link to comment
Share on other sites

Μήπως το ανάποδο; Επειδή έχει ζήτηση είναι ανεβασμένη η τιμή;

 

το ασπρο δεν εχει καθολου ζητηση..εχω παρει πανω απο 6 φορες p40 pro συν φιλων που του περναω service ολοι ειναι υπερ του silver frost

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω μια ερώτηση και δεν ξέρω που να το γράψω. Εδώ συνήθως όλοι ενδιαφέρονται να περάσουν Google services στα Ηuawei τους. Εγώ ενδιαφέρομαι για το αντίστροφο. Σε ένα android που έχω, να περάσω huawei mobile services. Επειδή γενικότερα μου αρέσει το EMUI αλλά και επειδή χρησιμοποίησα αρκετά τις εφαρμογές της σε προηγούμενο Honor που είχα με αποτέλεσμα να έχω αρκετά δεδομένα στο huawei account μου, τα τηλέφωνά της δυστυχώς έχουν μικρές (για τα γούστα μου) οθόνες. Τα Mate 40 Pro που είναι όντως μεγάλα, δεν έχω την οικονομική δυνατότητα. Έτσι έχω παραγγείλει ένα Motorola G9 Plus με 6.81" οθόνη αλλά θέλω να το κάνω να λειτουργεί όσο γίνεται με εφαρμογές της huawei. Τουλάχιστον τα huawei health, files, cloud κτλ. Τι πρέπει να κάνω λοιπόν αν γίνεται; Να κατεβάσω το apk του HMS Core από το ίντερνετ ή τα huawei mobile services απ το google play store, ή και τα δύο; Μετά φαντάζομαι θα πρέπει να κάνω login στο huawei id μου και να κατεβάσω και ό,τι εφαρμογές της huawei θέλω από το huawei app gallery ας πούμε; Αν θέλει να ρίξει καμιά ιδέα κανείς, θα ήμουν ευγνώμων. Ευχαριστώ πολύ! Edited by ikgamsu
Link to comment
Share on other sites

Σας έχει έρθει τι emui 11. Σε εμένα ακόμα τίποτα. Έχω την 121 την 10. Ελληνικό είναι το τηλέφωνο.

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

TCe
Link to comment
Share on other sites

Σας έχει έρθει τι emui 11. Σε εμένα ακόμα τίποτα. Έχω την 121 την 10. Ελληνικό είναι το τηλέφωνο.

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στο δικό μου αγορασμένο από σκρουτζομάγαζο (δεν ξέρω ποιας χώρας είναι) από το μενού του κινητού δεν μου έβγαζε την 11. Από το hisuite οταν το σύνδεσα με το κινητό και πάτησα για αναβάθμιση μου την έβγαλε.

DiMkRoM
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θέλω να κάνω μια ερώτηση και δεν ξέρω που να το γράψω. Εδώ συνήθως όλοι ενδιαφέρονται να περάσουν Google services στα Ηuawei τους. Εγώ ενδιαφέρομαι για το αντίστροφο. Σε ένα android που έχω, να περάσω huawei mobile services. Επειδή γενικότερα μου αρέσει το EMUI αλλά και επειδή χρησιμοποίησα αρκετά τις εφαρμογές της σε προηγούμενο Honor που είχα με αποτέλεσμα να έχω αρκετά δεδομένα στο huawei account μου, τα τηλέφωνά της δυστυχώς έχουν μικρές (για τα γούστα μου) οθόνες. Τα Mate 40 Pro που είναι όντως μεγάλα, δεν έχω την οικονομική δυνατότητα. Έτσι έχω παραγγείλει ένα Motorola G9 Plus με 6.81" οθόνη αλλά θέλω να το κάνω να λειτουργεί όσο γίνεται με εφαρμογές της huawei. Τουλάχιστον τα huawei health, files, cloud κτλ. Τι πρέπει να κάνω λοιπόν αν γίνεται; Να κατεβάσω το apk του HMS Core από το ίντερνετ ή τα huawei mobile services απ το google play store, ή και τα δύο; Μετά φαντάζομαι θα πρέπει να κάνω login στο huawei id μου και να κατεβάσω και ό,τι εφαρμογές της huawei θέλω από το huawei app gallery ας πούμε; Αν θέλει να ρίξει καμιά ιδέα κανείς, θα ήμουν ευγνώμων. Ευχαριστώ πολύ!

Και να μπεις σε αυτή τη διαδικασία θα ταλαιπωρηθείς. Είμαστε εκτός θέματος εδώ, αλλά κατά τη γνώμη μου θα ήταν καλύτερα αν είχες κοιτάξει προς P40 Lite μεριά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς μετα το update στην 11.0.0.151 η μπαταρία κρατάει λιγότερο. Μου βγάζει περιπου 36 ώρες ένω παλιότερα μου έβγαζε πάνω από 2 24ωρα. Με πάνω κάτω την ίδια χρήση. Και ενεργοποιημένη την εξοικονόμηση ενέργειας
Link to comment
Share on other sites

αν δεν εχεις service δοκιμασε hard reset και παρακολουθησε το

Δυστυχώς έχω και βαριέμαι πάλι την διαδικασία. Θα περιμένω επόμενο update μπας και δω φως

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή μου αρέσει πολύ το κινητό, λυστε μου μερικές απορίες για τις εφαρμογές: Σε chrome, κτλ ισχύει ότι δεν γίνεται sync με το λογαριασμό; Έχει δοκιμάσει κάποιος εφαρμογές τύπου Skype for business ή teams αν δουλεύουν;

Επίσης παίζει να δουλέψει Android auto?

Edited by kekropas
Link to comment
Share on other sites

Αν ενδιαφέρει κάποιον από Αθήνα θήκη για p40pro ringke fusion x μαύρη καινούργια συν full glue γυαλί με άψογη τοποθέτηση με την θήκη ας μου στείλει pm για λεπτομέρειες.

 

Αν το μήνυμα θεωρείται άκυρο για την ομάδα παρακαλώ διαγράψτε το.fcaa9efe8862e49448489b2bff9c8d22.jpg

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα την πέρασε κανείς αυτή την αναβάθμιση? Δουλεύει η ηχογράφηση της κλήσης? f532bc6d011da8c4a4835842d6013f11.jpg

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς παρατήρησα ότι ο συγχρονισμός των επαφών τελικά δεν λειτουργεί. Κάποιες επαφές που προσπάθησα να περάσω στο λογαριασμό της google στο κινητό μου στην πραγματικότητα δεν υπάρχουν μέσα στο λογαριασμό μου όταν μπω από κάποια άλλη συσκευή. Όταν βάζω το κινητό μου να κάνει συγχρονισμό, στον συγχρονισμό επαφών στον λογαριασμό της google στις ρυθμίσεις, έχει ένα θαυμαστικό και τελευταίο συγχρονισμό μου δείχνει την ημερομηνία που πρώτο-εγκατέστησα τις εφαρμογές στο τηλέφωνο. Στο κάτω-κάτω μέρος εμφανίζει ένα μήνυμα που λέει "ο συγχρονισμός αντιμετωπίζει προβλήματα αυτή τη στιγμή. Θα είναι διαθέσιμο ξανά σύντομα"
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν βρήκα λύση στο πρόβλημα με τις επαφές παραθέτω από κάτω τις οδηγίες και τα αντίστοιχα link. Ακολουθήστε ακριβώς τις οδηγίες μην γίνει κάποιο λάθος στα google services :

 

1. Uninstall existing 'google contacts sync'

- go to Apps

- show system processes

- search for 'google contacts sync'

- force stop

- uninstall

 

2. Dload 'contacts sync v4.4.4' from below link

https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-contacts-sync/google-contacts-sync-4-4-4-1227136-release/google-contacts-sync-4-4-4-1227136-android-apk-download/

 

3. Dload latest version 'fix play services' from below link

https://apkpure.com/fix-play-services-2020-update/com.rs.fix_and_update_play_services/versions

 

4. Install 'contacts sync v4.4.4'

5. Install 'fix play services'

6. Open 'fix play services' and choose FIX PROBLEM

7. It'll redirect to latest 'google play services' in play store

8. Click update

9. Clear p.services n p.store cache ONLY ( no DATA )

10. Restart handphone

Edited by gthebest
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, νέος κάτοχος του κινητού καθώς έρχεται αύριο. Για αρχή έχετε να μου προτείνετε κάποιο καλό τζαμακι προστασίας που να πιάνει όλη την οθόνη; επίσης για τις κάμερες χρειάζεται προστασία;
Link to comment
Share on other sites

Κανένα καλό ad Block έχουμε για αυτά τα τηλέφωνα..? Όχι από play store εννοώ..
Στο P40 lite και στο P20 pro έχω βάλει το dns66 και δουλεύει μια χαρά. Open source εφαρμογή, λιτή και κάνει τη δουλειά της αθόρυβα. Απλά αν δεις ότι στην κλείνει η διαχείριση μνήμης/μπαταρίας, να τη βάλεις στις εξαιρέσεις να μην το κλείνει.

https://f-droid.org/en/packages/org.jak_linux.dns66/

Επίσης μπορείς να δοκιμάσεις και το blokada, open source και αυτή. https://blokada.org/

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P40 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...