Jump to content

Huawei P40 Pro


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έκανα account χωρις να έχω ακόμα το κινητό μέσω Internet αλλά δεν μου περνάει τις επαφές από την vCard

 

Που προσπαθείς να βάλεις το vCard;

Στη συσκευή πρέπει να το στείλεις και της περνάει.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στο cloud..... τεσπα μαλλον πρέπει να το κάνω κατευθείαν στη συσκευή

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Στο cloud..... τεσπα μαλλον πρέπει να το κάνω κατευθείαν στη συσκευή

 

Στην συσκευή πήγαινε επαφές

Έχει επιλογή με Bluetooth για τις επαφές

Ακολούθησε τα βήματα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Στην συσκευή πήγαινε επαφές

Έχει επιλογή με Bluetooth για τις επαφές

Ακολούθησε τα βήματα

Το θέμα είναι ότι δεν έχω ακόμα τη συσκευή και είπα να το κάνω μέσω cloud για να είναι έτοιμο. Απορώ που δεν το κανει

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι δεν έχω ακόμα τη συσκευή και είπα να το κάνω μέσω cloud για να είναι έτοιμο. Απορώ που δεν το κανει

 

Μέσα από ποιο cloud ποια εταιρεία;

 

Μα είναι υπόθεση 20 δευτερόλεπτα

 

Τι συσκευή έχεις τώρα;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έκανα ένα hawaey id μέσω Internet, μπήκα στο hawaey account και προσπάθησα εκεί να ανεβάσω τις επαφές μου που έχω σώσει από την google σε vCard........... ε δεν το κανει

https://id5.cloud.huawei.com/CAS/portal/cloudIframeLogin.html

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Έκανα ένα hawaey id μέσω Internet, μπήκα στο hawaey account και προσπάθησα εκεί να ανεβάσω τις επαφές μου που έχω σώσει από την google σε vCard........... ε δεν το κανει

https://id5.cloud.huawei.com/CAS/portal/cloudIframeLogin.html

 

Αφού μπορείς να κάνεις το ίδιο μέσα από την συσκευή άδικα ξοδεύεις τον χρόνο σου

Θα εισάγεις το vCard και όλα καλά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τελικά αυτό θα κάνω..... σε ευχαριστώ

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο παιδιά

 

Εφαρμογή nbg εθνικής και Πειραιώς τις βρίσκω στο more apps

Πατάω εγκατάσταση

Με πηγαίνει στο Huawei store

Εκεί όμως είναι γκρι η επιλογή εγκατάστασης

Ξέρει κανένας τον λόγο;

 

Eurobank και alpha Bank δουλεύουν κανονικά

 

 

Επίσης η γλώσσα στον Chrome είναι αγγλικά και δεν αλλάζει σε ελληνικά ότι και να δοκίμασα

Στο Netflix ενώ τα υπό μενού είναι στα ελληνικά, το βασικό μέρος της εφαρμογής είναι στα αγγλικά

Στο Google maps επίσης

 

 

Μπορώ να τα κάνω ελληνικά με κάποιον τρόπο;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο παιδιά

 

Εφαρμογή nbg εθνικής και Πειραιώς τις βρίσκω στο more apps

Πατάω εγκατάσταση

Με πηγαίνει στο Huawei store

Εκεί όμως είναι γκρι η επιλογή εγκατάστασης

Ξέρει κανένας τον λόγο;

 

Eurobank και alpha Bank δουλεύουν κανονικά

 

 

Επίσης η γλώσσα στον Chrome είναι αγγλικά και δεν αλλάζει σε ελληνικά ότι και να δοκίμασα

Στο Netflix ενώ τα υπό μενού είναι στα ελληνικά, το βασικό μέρος της εφαρμογής είναι στα αγγλικά

Στο Google maps επίσης

 

 

Μπορώ να τα κάνω ελληνικά με κάποιον τρόπο;

 

Κατέβασε το Gspace και εγκατέστησε το. Μόλις ολοκληρώσει την εγκατάσταση θα μπορείς να κατεβάσεις από play store όποια εφαρμογή θέλεις και μετά τη βγάζεις σαν συντόμευση στην οθόνη σου και λειτουργεί άψογα σαν να είχαμε Google services.

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το Gspace και εγκατέστησε το. Μόλις ολοκληρώσει την εγκατάσταση θα μπορείς να κατεβάσεις από play store όποια εφαρμογή θέλεις και μετά τη βγάζεις σαν συντόμευση στην οθόνη σου και λειτουργεί άψογα σαν να είχαμε Google services.

 

Το έκανα αυτό

Το βρηκα εχθές τυχαία

 

Το θέμα είναι ότι σαν να καθυστερούν οι εφαρμογές να ανοίξουν

 

Επισης δεν εμπιστεύομαι να βάλω τους κωδικούς μου στο ibank της εθνικής

 

Είναι έμπιστος ένας τέτοιος τρόπος;

Μήπως οι εφαρμογές τρέχουν μέσα σε ένα εικονικό σύστημα και μας παρακολουθούν σε τίποτα απομακρυσμενους server οι κάτοχοι του gspace και βρούμε κανένα μπελα;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα αυτό

Το βρηκα εχθές τυχαία

 

Το θέμα είναι ότι σαν να καθυστερούν οι εφαρμογές να ανοίξουν

 

Επισης δεν εμπιστεύομαι να βάλω τους κωδικούς μου στο ibank της εθνικής

 

Είναι έμπιστος ένας τέτοιος τρόπος;

Μήπως οι εφαρμογές τρέχουν μέσα σε ένα εικονικό σύστημα και μας παρακολουθούν σε τίποτα απομακρυσμενους server οι κάτοχοι του gspace και βρούμε κανένα μπελα;

 

Καλά αυτό(η παρακολούθηση) μπορεί να συμβαίνει ούτως ή άλλως...όσο για την καθυστέρηση,είναι λίγο ενοχλητική, αλλά τουλάχιστον έχουμε τις εφαρμογές που δεν υπάρχουν στο app gallery...εγώ ότι μπορώ να κατεβάσω από το app gallery το κάνω από εκεί...από το Gspace έχω κατεβάσει μόνο Google photos, drive και το app της Πειραιώς...

Link to comment
Share on other sites

Καλά αυτό(η παρακολούθηση) μπορεί να συμβαίνει ούτως ή άλλως...όσο για την καθυστέρηση,είναι λίγο ενοχλητική, αλλά τουλάχιστον έχουμε τις εφαρμογές που δεν υπάρχουν στο app gallery...εγώ ότι μπορώ να κατεβάσω από το app gallery το κάνω από εκεί...από το Gspace έχω κατεβάσει μόνο Google photos, drive και το app της Πειραιώς...

 

Μόνο των τραπεζών τις εφαρμογές εάν έβαζα αλλά δεν μου φαίνεται ασφαλής μέθοδος

 

Τις υπόλοιπες 2-3 εφαρμογές δεν με νοιάζει δεν μου λείπουν

Πάντως στο λίγο χρόνο που το άφησα εγκατεστημένο είδα την συσκευή μου επισης να μην συμπεριφερεται σωστά

Μάλλον αυτό τρέχει στο παρασκήνιο συνέχεια και όσο να πεις δημιουργεί σύγχυση στον επεξεργαστή και στην αυτονομία της συσκευής

 

Πάντως το έσβησα λόγο κυρίως του ότι δεν εμπιστεύομαι να βάλω τους κωδικούς της τράπεζας μου

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μόνο των τραπεζών τις εφαρμογές εάν έβαζα αλλά δεν μου φαίνεται ασφαλής μέθοδος

 

 

 

Τις υπόλοιπες 2-3 εφαρμογές δεν με νοιάζει δεν μου λείπουν

 

Πάντως στο λίγο χρόνο που το άφησα εγκατεστημένο είδα την συσκευή μου επισης να μην συμπεριφερεται σωστά

 

Μάλλον αυτό τρέχει στο παρασκήνιο συνέχεια και όσο να πεις δημιουργεί σύγχυση στον επεξεργαστή και στην αυτονομία της συσκευής

 

 

 

Πάντως το έσβησα λόγο κυρίως του ότι δεν εμπιστεύομαι να βάλω τους κωδικούς της τράπεζας μου

Και πολύ καλά έκανες, δεν την εμπιστεύομαι την εφαρμογή, όταν την δοκίμασα η συσκευή μου δεν είχε σωστή απόκριση

 

Στάλθηκε από το P40 lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο έχει πάρει harmonyOS;

Σκέφτομαι να το αγοράσω και θα θελα να μου πείτε τι διαφορές έχει το HarmonyOS απο το emui 11 που δουλεύω τώρα.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά sorry για το off topic εγώ έχω το psmart 2019 και πρόκειται και αυτό να γίνει harmony. Σε αυτή την περίπτωση τι γίνεται με τις εφαρμογές τραπεζών που έχω επάνω θα δουλέψουν; οι υπόλοιπες Facebook Instagram κλπ. Υπάρχει επιλογή να μην θέλω πχ αναβάθμιση σε harmony και να παραμείνω σε Android; η υποχρεωτικά θα γίνει αυτόματα από την Huawei;

:):):):):):):)

 

Δεν μπορεί να σε υποχρεώσεις να αναβαθμίσεις

Τα υπόλοιπα θα τα μαθαίνουμε με τον καιρό

Σίγουρα οι εφαρμογές των τραπεζών θέλουν χρόνο

Ακόμα δεν τρέχουν κάποιες ούτε στο app gallery σκέψου

Edited by Tasos19s
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μια ερώτηση ποσό σημαντική είναι η Έλλειψη της mmWave ? Αξίζει να δόσω την συσκευή και να στραφώ σε κάτι άλλο ;
Link to comment
Share on other sites

τι ειναι το mmWave ? εαν την δωσεις , εδω ειμαι :p

 

Κάτι για το 5G... δε κατάλαβα κι εγώ... αλλά ειλικρινά δεν με ενδιαφέρει... εκτός και αν αργότερα ψάχνω δικαιολογίες για να αλλάξω συσκευή.

Μια φορά αφιέρωσα χρόνο για το σεταρισμα της και την απολαμβάνω με Google services κτλ....

Μόνο θα το σκεφτώ ως προς το harmonyOS, όταν έρθει εάν κάνω την μετάβαση...

Κατά τα άλλα είμαι υπέρ υπέρ ευχαριστημένος

Link to comment
Share on other sites

Κάτι για το 5G... δε κατάλαβα κι εγώ... αλλά ειλικρινά δεν με ενδιαφέρει... εκτός και αν αργότερα ψάχνω δικαιολογίες για να αλλάξω συσκευή.

 

Μια φορά αφιέρωσα χρόνο για το σεταρισμα της και την απολαμβάνω με Google services κτλ....

 

Μόνο θα το σκεφτώ ως προς το harmonyOS, όταν έρθει εάν κάνω την μετάβαση...

 

Κατά τα άλλα είμαι υπέρ υπέρ ευχαριστημένος

Μήπως έχεις καταφέρει να δουλέψει και το Gpay? Η το nfc για πληρωμές κάπως?

 

Sent from my ELS-NX9 using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και καλή εβδομάδα. Μου έχει βγει μία μικρή ενημέρωση χωρίς κάποιο κωδικό η οποία είναι για τις παραμέτρους του συστήματος. Πατάω για λήψη και εφαρμογή, υποτίθεται η ενημέρωση είναι επιτυχής αλλά όταν πάλι πάω να τσεκάρω "έλεγχος ενημερώσεων" μου ξαναβγάζει πάλι την ίδια ενημέρωση για να την εγκαταστήσω. Έκανα και επανεκκίνηση του τηλεφώνου πάλι τα ίδια κάνει. Η έκδοση που φοράει αυτή τη στιγμή το τηλέφωνό μου είναι η 11.0.0.175
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και καλή εβδομάδα. Μου έχει βγει μία μικρή ενημέρωση χωρίς κάποιο κωδικό η οποία είναι για τις παραμέτρους του συστήματος. Πατάω για λήψη και εφαρμογή, υποτίθεται η ενημέρωση είναι επιτυχής αλλά όταν πάλι πάω να τσεκάρω "έλεγχος ενημερώσεων" μου ξαναβγάζει πάλι την ίδια ενημέρωση για να την εγκαταστήσω. Έκανα και επανεκκίνηση του τηλεφώνου πάλι τα ίδια κάνει. Η έκδοση που φοράει αυτή τη στιγμή το τηλέφωνό μου είναι η 11.0.0.175
Και μένα ακριβώς το ίδιο έγινε μόλις

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλό τζάμι με τέλεια εφαρμογή είναι της t- max uv glass

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P40 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...