Jump to content

Huawei P40 Pro


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά.

Νέος κάτοχος και εγώ εδώ και 5 μέρες.

Εξαιρετική συσκευή, αποθέωση οι κάμερες.

Το δουλεύω χωρίς Google, μετέφερα τα πάντα με Phone clone και με Huawei App Gallery & Apptoide ενημερώνω εφαρμογές.

Όλα καλά μέχρι τώρα δεν μου λείπουν καθόλου τα GS.

Μία ερώτηση, δεν μου αναβαθμίζει το viber και το vr Radio, όπως βλέπετε στην φώτο (μέσω apptoide) ενώ κατεβάζει την αναβάθμιση.

Γνωρίζει κάποιος γιατί?

Οι εφαρμογές συνεχίζουν να λειτουργούν κανονικά. a4e283c8016a613be1d00cd7f1af01f8.jpg

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Treat me like i treat you..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Νέος κάτοχος και εγώ εδώ και 5 μέρες.

Εξαιρετική συσκευή, αποθέωση οι κάμερες.

Το δουλεύω χωρίς Google, μετέφερα τα πάντα με Phone clone και με Huawei App Gallery & Apptoide ενημερώνω εφαρμογές.

Όλα καλά μέχρι τώρα δεν μου λείπουν καθόλου τα GS.

Μία ερώτηση, δεν μου αναβαθμίζει το viber και το vr Radio, όπως βλέπετε στην φώτο (μέσω apptoide) ενώ κατεβάζει την αναβάθμιση.

Γνωρίζει κάποιος γιατί?

Οι εφαρμογές συνεχίζουν να λειτουργούν κανονικά. a4e283c8016a613be1d00cd7f1af01f8.jpg

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το viber μπορείς να το κάνεις εγκατάσταση από το Huawei gallery και συνχρονιζει κανονικά με το Huawei cloud

 

Στάλθηκε από το P40 lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χτες ακολούθησα έναν οδηγό στο ίντερνετ και πλέον έχω κανονικά ειδοποιήσεις και με play store ταυτόχρονα, χωρίς να χρειάζεται να παγώνο κάθε φορά με το ice box.

Οποίος θέλει μπορεί να το δοκιμάσει με δική του ευθύνη πάντα!

 

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά! Σκοπεύω να αγοράσω το p40 pro λόγω των φωτογραφικών του δυνατοτήτων. Ψάχνω λίγο τα πράγματα για να τα ζυγίσω και να δω κατά πόσο θα με βολέψει να ζήσω χωρίς gms (παρ όλο που θα επιχειρήσω να του προσθέσω)

Έχω μια συγκεκριμένη απορία:

Υπάρχει τρόπος να κάνω cast την εικόνα από το YouTube (μέσω browser) σε άλλη συσκευή, όπως θα γινόταν από την εφαρμογή?

Link to comment
Share on other sites

Σε youtube vanced λειτουργεί μια χαρά το καστ σε Android box και στη στοκ και στη smart έκδοση της εφαρμογής (βάζεις τον κωδικό του activation που ζητάει το YouTube για αναγνώριση συσκευής) Edited by drebel
Link to comment
Share on other sites

Χτες ακολούθησα έναν οδηγό στο ίντερνετ και πλέον έχω κανονικά ειδοποιήσεις και με play store ταυτόχρονα, χωρίς να χρειάζεται να παγώνο κάθε φορά με το ice box.

Οποίος θέλει μπορεί να το δοκιμάσει με δική του ευθύνη πάντα!

 

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ενδιαφέρον!!

Δεν μου αρέσει που έχει απενεργοποιήσει τα σχόλια, θα μας ρουφήξει τίποτα bank και θα κλαίμε, θα συνεχίσω με update κανονικά τα gms και πάγωμα.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω αν ειναι το σωστο thread

αλλα τι θηκη και τζαμακι χρησιμοποιείτε;;

https://ibb.co/gD7mR0j

Εχω αυτη τη θηκη οποτε δε θελω να τζαμακι που να το σμπρωχνει....

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι άμεσα να πάρω το κινητό και θα παρακαλούσα να μου πειτε αν στις κάτωθι εφαρμογές λειτουργουν τα notifications ( Χωρίς την εγκατάσταση GMS) …

 

1. Mi Home

2. Hik-Connect

3. myAlpha Mobile

4. myAlpha Wallet

5. Microsoft Outlook

 

:rolleyes:

Edited by bloodmaster
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι άμεσα να πάρω το κινητό και θα παρακαλούσα να μου πειτε αν στις κάτωθι εφαρμογές λειτουργουν τα notifications ( Χωρίς την εγκατάσταση GMS) …

 

1. Mi Home

2. Hik-Connect

3. myAlpha Mobile

4. myAlpha Wallet

5. Microsoft Outlook

 

:rolleyes:

Το 4 σίγουρα δε δουλεύει, ακόμη και σε εμένα που έχω GMS. Μου γράφει ότι δεν υπάρχει σύνδεση στο internet (ενώ υπάρχει).

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 1 μήνα σχεδόν χωρίς υπηρεσίες Google πέρασα με googlefier τις υπηρεσίες και έκανα και freeze με icebox για να έχω ειδοποιήσεις

Χωρίς τις υπηρεσίες Google είχα όλες τις εφαρμογές όπως όλα τα κινητά μου μέχρι τώρα τα προβλήματα που είχα όμως ήταν κυρίως με ειδοποιήσεις από Skype Twitter και εθνικής όπου με dual space και gspace μία δούλευαν μια οχι

Τώρα με το googlefier και icebox έχω πλέον κανονικά ειδοποιήσεις από όλες τις εφαρμογές και το κινητό είναι όπως κάθε κίνητο με Google services και πληρωμές με nfc εθνική τράπεζα

Οπότε νομίζω πως τα παιδιά που λένε για το googlefier και icebox έχουν δικιο

 

Thanks @konandrio

Edited by aelarav
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα .

Έχω περάσει τα GMS πριν τη διαδικασία με το googlefier. Αν και ανέβηκε η διαδικασία σε προηγουμενο ποστ, σε οτι αφορά freeze με icebox για τις ειδοποιήσεις, δε μπορεσα να καταφέρω να το κανω να λειτουργήσει.

Μήπως υπάρχει κάποιος ευκολος τροπος, να ακολουθησω οδηγιες για το icebox;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έκανα κάτι λάθος; Ακολούθησα τις οδηγίες όλα καλά, αλλά μόλις δοκίμασα να κανω defrost to framework , εμφανίστηκε το μηνυμα η συσκευη σου δεν ειναι συμβατή με το google play protect. πολλές εφαρμογές δε δουλευουν σωστα πια. Τι πρεπει να κανω για να στρωσει το κινητο; Μήπως επαιζε ρόλο γιατι δεν ειχα τα google service , εγκατεστημενα με το googlefier;

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έκανα κάτι λάθος; Ακολούθησα τις οδηγίες όλα καλά, αλλά μόλις δοκίμασα να κανω defrost to framework , εμφανίστηκε το μηνυμα η συσκευη σου δεν ειναι συμβατή με το google play protect. πολλές εφαρμογές δε δουλευουν σωστα πια. Τι πρεπει να κανω για να στρωσει το κινητο; Μήπως επαιζε ρόλο γιατι δεν ειχα τα google service , εγκατεστημενα με το googlefier;

Ευχαριστω.

 

Όταν είσαι frost λειτουργεί σωστά η συσκευή;

Αυτό έχει σημασία.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε η 11.0.0.183

την περασε κανεις γενναιος να μας πει αν δουλευουν σωστα τα GMS σε αυτην την εκδοση;;;

 

Δεν χρειάζεται να είσαι γενναίος :)

1 χρόνο περνάω αναβαθμίσεις με κλειστά μάτια, δεν έχει επηρεάσει gms ούτε call recorder.

Δεν μου έχει έρθει ακόμα 183.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τι περιλαμβάνει αυτό το update;

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

System Update Μαρτίου 21

 

https://consumer.huawei.com/gr/support/bulletin/2021/3/

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ψαχνομαι για κινητο και το P40 pro με ενδιαφερει αρκετα θα ηθελα να ρωτησω αν στο app gallery υπαρχουν οι εφαρμογες winbank της πειραιως και i-bank της εθνικης.Αν ναι,δουλευουν σωστα;Επισης με πλοηγο τι κανουμε;Θελω να κρατησω το τηλεφωνο ως εχει χωρις gms
Link to comment
Share on other sites

Επειδη ψαχνομαι για κινητο και το P40 pro με ενδιαφερει αρκετα θα ηθελα να ρωτησω αν στο app gallery υπαρχουν οι εφαρμογες winbank της πειραιως και i-bank της εθνικης.Αν ναι,δουλευουν σωστα;Επισης με πλοηγο τι κανουμε;Θελω να κρατησω το τηλεφωνο ως εχει χωρις gms

 

Win bank από περιβάλλον web

Nbg έχει εφαρμογή χωρίς ειδοποιήσεις

Browser εγώ προσωπικά firefox από τότε που κυκλοφόρησε σε android.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P40 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...