Jump to content

Huawei P40 Pro


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως έχεις καταφέρει να δουλέψει και το Gpay? Η το nfc για πληρωμές κάπως?

 

Sent from my ELS-NX9 using Tapatalk

 

Κάτι είχα κάνει για gpay, δεν ασχολούμαι όμως, έχω revolut και φυσική και ηλεκτρονική, ούτε με nfc έχω προσπαθήσει να πληρώσω, πάλι απευθείας με τραπεζική κάρτα ή revolut ή μετρητά

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Κάτοχος P20 Pro. Λέω να το πάρω το 40 αλλά θέλω να βάλω google services και να δουλεύουν όλα άψογα. Υπάρχει τρόπος ή όχι. Εννοώ αν τα βάλω τα Google services θα λειτουργούν όλα ρολόι ή όχι
Link to comment
Share on other sites

Μιας και έχετε τέτοια συζήτηση το σκέφτομαι και εγώ πολύ σοβαρά. Πολλά χρόνια με OnePlus, θέλω να κάνω μία αλλαγή και για την κάμερα αλλά και γενικά... δεν ξέρω, ίσως να θέλω να ξεφύγω και από από τα GMS αλλά προς το παρόν θέλω να τα χρησιμοποιώ.

Είχα γράψει και παλιότερα και πάλι επέστρεψα εδώ και σκέφτομαι πάρα πολύ σοβαρά.

Αν έχει κάποιος την όρεξη που έχει περάσει GMS ας γράψει κάτι για την εμπειρία του και κατά πόσο είναι όλα λειτουργικά.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Το έχουμε γράψει και παλιότερα, αν θέλετε out of the box gms είστε σε λάθος θέμα

Αν θέλετε να αφιερώσετε λίγο χρόνο και να τα έχετε όλα είστε στο σωστό

Πρεπει να κάνετε downgrade στη 131 έκδοση και μετα κάνετε την διαδικασία, όσο περνάει ο καιρός τόσα περισσότερα βίντεο ανεβαίνουν και γίνεται ευκολότερα / γρηγορότερα η όλη διαδικασία.

Προσωπικά έμεινα 1-2 μέρες out of the box, ηθελα να αφιερώσω χρόνο, είχα χρόνο και το έκανα...

Από τότε δε χρειάστηκε να κάνω κάτι άλλο, έκανα τις οποίες αναβάθμισεις μου έβγαζε κατά καιρούς και είμαι ένας απόλυτα ευχαριστημένος κάτοχος (προερχόμενος από το Ρ20 pro).

Είχα 1+, ήθελα να πάω πάλι σε 1+, αγαπάω huawei & 1+ και παραμένω σε huawei κυρίως λόγω κάμερας, ποιότητας κλήσεων / σήματος κεραιών και μπαταρίας.

Edited by terry39
Link to comment
Share on other sites

Το έχουμε γράψει και παλιότερα, αν θέλετε out of the box gms είστε σε λάθος θέμα

Αν θέλετε να αφιερώσετε λίγο χρόνο και να τα έχετε όλα είστε στο σωστό

Πρεπει να κάνετε downgrade στη 131 έκδοση και μετα κάνετε την διαδικασία, όσο περνάει ο καιρός τόσα περισσότερα βίντεο ανεβαίνουν και γίνεται ευκολότερα / γρηγορότερα η όλη διαδικασία.

Προσωπικά έμεινα 1-2 μέρες out of the box, ηθελα να αφιερώσω χρόνο, είχα χρόνο και το έκανα...

Από τότε δε χρειάστηκε να κάνω κάτι άλλο, έκανα τις οποίες αναβάθμισεις μου έβγαζε κατά καιρούς και είμαι ένας απόλυτα ευχαριστημένος κάτοχος (προερχόμενος από το Ρ20 pro).

Είχα 1+, ήθελα να πάω πάλι σε 1+, αγαπάω huawei & 1+ και παραμένω σε huawei κυρίως λόγω κάμερας, ποιότητας κλήσεων / σήματος κεραιών και μπαταρίας.

Αν αναφέρεσαι σε εμένα, εννοείται ότι ξέρω ότι δε θα έχω gms και ότι πρέπει να γίνει η διαδικασία και πιστεύω ότι δε θα δυσκολευτώ σε όλη αυτήν την κατάσταση μετά από όλα αυτά τα χρόνια με φλασαρίσματα ρομς κλπ. Από εκεί και πέρα, επειδή χρησιμοποιώ δύο συσκευές, θα δώσω λίγο χρόνο στο 40 προ (αν το αγοράσω τελικά) να το δουλέψω χωρίς gms και ανάλογα θα προχωρήσω. Αλλά απλά θέλω να ξέρω ότι αν χρειαστώ θα λειτουργούν ικανοποιητικά.

Από την άλλη και εγώ είμαι σαν εσένα υπό την έννοια ότι είμαι μεταξύ των δύο αυτών. Αλλά ναι, η κάμερα είναι ένας πολύ σημαντικός παράγοντας αλλά και θέλω κάπου να αλλάξω (αν και φοβάμαι μην βαρεθώ έτσι πως άλλαζα ρομς, μήπως μου λείψει αυτό).

Από την άλλη καλοβλέπω και το harmony που αργά ή γρήγορα θα το πάρει και το 40προ (έτσι ως μια επιπλέον επιλογή).

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Γενικά το έγραψα, κάποιοι δεν έχουν γνώσεις / χρόνο / διάθεση, το οτιδήποτε και το προσπερνάνε, είναι τιμιότατη συσκευή, το appgallery έχει πολλές εφαρμογές, κάποιοι δεν προχωράνε στην αγορά της συσκευής, λόγω των μη συγχρονισμων σε επαφές κτλ, για τα δικά μου θέλω δε μετανιώνω την αγορά του μα ούτε και για το χρόνο που σπατάλησα για να το "στρώσω".
Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει μια τέτοια συσκευή καλά είναι να γνωρίζει ότι καλύτερα είναι να μην ασχοληθεί με παράπλευρες οδούς για να βάλει Google

Το παίρνεις για αυτό που είναι και ανάλογα τις εφαρμογές που είχες σου κάνει ή δεν σου κάνει

 

Ότι και να κάνεις 100% δεν θα δουλεύουν όλα όπως σε ένα τηλέφωνο άλλο που είχε Google από την αρχή

 

Επισης είναι δύσκολο για κάποιον που δεν έχει δουλέψει την συσκευή να πει Α εγώ δεν θα χρησιμοποιήσω Google εφαρμογές

 

Το θέμα είναι ότι κάποιες άλλες εφαρμογές και να τις βρεις σε άλλα store πάλι θέλουν Google και δεν δουλεύουν καθόλου.

 

Οπότε θέλει υπομονή και λίγο να μην σε νοιάζει για να λες ε δεν πειράζει μπορώ και χωρίς αυτό

 

Αν θέλεις όλα να τα έχεις όπως πριν τότε πάρε άλλη συσκευή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εννοείται ότι έχω πάρα πολλή όρεξη να ψαχτώ και εκτός αυτού έχω ψαχτει και παλαιότερα γενικά με κινητά και roms κλπ. Το θέμα είναι όμως το κατά πόσον μπορώ να το εμπιστευτω. Δηλαδή δεν υπάρχει πρόβλημα να κάτσω να το φτιάξω και για δύο και για πέντε μέρες το θέμα είναι ότι μετά τα θέλω όλα chrome συγχρονισμό google maps τραπεζικές εφαρμογές και λοιπά. το πρόβλημά μου λοιπόν δεν είναι το ψάξιμο μερικές μέρες αλλά να δουλεύω μετά τα πάντα χωρίς προβλήματα. Από την άλλη ειδα άλλη μία επιλογή και θέλω να μου πείτε τη γνώμη σας το P30 pro new edition που τα έχει ήδη πάνω όλα. Καλό δεν είναι κι αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εννοείται ότι έχω πάρα πολλή όρεξη να ψαχτώ και εκτός αυτού έχω ψαχτει και παλαιότερα γενικά με κινητά και roms κλπ. Το θέμα είναι όμως το κατά πόσον μπορώ να το εμπιστευτω. Δηλαδή δεν υπάρχει πρόβλημα να κάτσω να το φτιάξω και για δύο και για πέντε μέρες το θέμα είναι ότι μετά τα θέλω όλα chrome συγχρονισμό google maps τραπεζικές εφαρμογές και λοιπά. το πρόβλημά μου λοιπόν δεν είναι το ψάξιμο μερικές μέρες αλλά να δουλεύω μετά τα πάντα χωρίς προβλήματα. Από την άλλη ειδα άλλη μία επιλογή και θέλω να μου πείτε τη γνώμη σας το P30 pro new edition που τα έχει ήδη πάνω όλα. Καλό δεν είναι κι αυτό?

 

Το κινητό άμα στηθεί με playstore είναι όπως όλα τα κινητά με playstore αρκεί να παγώνεις το google service και να το ξεπαγώνεις άμα θες να κάνεις update Apps από αυτό. Ακόμα και σε update android η ρύθμιση δεν χαλάει τουλάχιστον μέχρι τώρα . Αυτή τη στιγμή η συσκευή είναι ότι καλύτερο vfm σε ναυαρχίδα, βλέπω βγαίνουν καινούργιες ναυαρχίδες και καμία δεν με πείθει για να φύγω από το p40 pro.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εννοείται ότι έχω πάρα πολλή όρεξη να ψαχτώ και εκτός αυτού έχω ψαχτει και παλαιότερα γενικά με κινητά και roms κλπ. Το θέμα είναι όμως το κατά πόσον μπορώ να το εμπιστευτω. Δηλαδή δεν υπάρχει πρόβλημα να κάτσω να το φτιάξω και για δύο και για πέντε μέρες το θέμα είναι ότι μετά τα θέλω όλα chrome συγχρονισμό google maps τραπεζικές εφαρμογές και λοιπά. το πρόβλημά μου λοιπόν δεν είναι το ψάξιμο μερικές μέρες αλλά να δουλεύω μετά τα πάντα χωρίς προβλήματα. Από την άλλη ειδα άλλη μία επιλογή και θέλω να μου πείτε τη γνώμη σας το P30 pro new edition που τα έχει ήδη πάνω όλα. Καλό δεν είναι κι αυτό?

 

Δεν θα σου κάνει την δουλειά άμα τα θες όλα άψογα

Πάρε κάτι άλλο με υπηρεσίες Google

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή της τράπεζας Πειραιώς τρέχει από το huawei app store? Δουλευει το NFC ?

Θα πρέπει να περάσω google service's για να δουλέψει αν δεν δουλεύει απευθείας από huawei store?

 

Ρωτάω γιατί βρήκα ένα p40 pro για.να ανταλλάξω το mi 10 pro που έχω αλλά.θελω να είμαι απόλυτα σίγουρος.

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή της τράπεζας Πειραιώς τρέχει από το huawei app store? Δουλευει το NFC ?

Θα πρέπει να περάσω google service's για να δουλέψει αν δεν δουλεύει απευθείας από huawei store?

 

Ρωτάω γιατί βρήκα ένα p40 pro για.να ανταλλάξω το mi 10 pro που έχω αλλά.θελω να είμαι απόλυτα σίγουρος.

 

Δεν υπάρχει καν η συγκεκριμένη εφαρμογή στο store

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, υπάρχει κανονικά η εφαρμογή της winbank στο appstore, για το nfc δεν γνωρίζω 8533f2a737d87a31c4d0e6dd3b8e2b34.jpg

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ε εμένα δεν δίνει επιλογή για εγκατάσταση

Είναι γκρι η επιλογή οπότε είναι σαν να μην υπάρχει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

για ανακεφαλαιωση

εθνικη

αλφα

πειραιωσ δουλευουν?

ερχεται ειδοποιηση να εγκρινεις συναλλαγη?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Εθνική και Άλφα δουλεύουν, Πειραιώς όχι, μόνο αν μπεις από τον σελιδοδείκτη

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εθνική και Άλφα δουλεύουν, Πειραιώς όχι, μόνο αν μπεις από τον σελιδοδείκτη

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ερχεται ειδοποιηση για εγκριση συναλλαγης?

ευχαριστω

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

ερχεται ειδοποιηση για εγκριση συναλλαγης?

 

ευχαριστω

Ναι κανονικά

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μόνο eurobank και alpha βρίσκω στο επίσημο store

Αυτά δουλεύουν κανονικά

 

Πιο επάνω οι υπόλοιποι δεν ξέρω με πιο τρόπο τα έβαλαν πάντως με πλάγιο τρόπο εγώ φοβάμαι

Γνωρίζω 1-2 τέτοιους τρόπους αλλά όχι δεν είναι ασφαλή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Της εθνικής την έστειλα από άλλο κινητό και δουλεύει κανονικά και ειδοποιήσεις

 

Από την δική μου συσκευή όταν έστειλα δεν δούλευε

Πιθανόν παίζει ρόλο η έκδοση λειτουργικού που τρέχει η παλιά συσκευή γιατί και η εφαρμογή είναι διαφορετική

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Θέλω τα φώτα σας,με το p40 pro,δεν έχει google,έχεις όλες τις βασικές εφαρμογές;από πού τις κατεβάζεις;μπαταρία; φωτό;έχω βρει σε καλή τιμή ένα και αν έχω τα βασικά συν καλή μπαταρία κάμερα το σκέφτομαι σοβαρα

 

Στάλθηκε από το Pixel 3 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θέλω τα φώτα σας,με το p40 pro,δεν έχει google,έχεις όλες τις βασικές εφαρμογές;από πού τις κατεβάζεις;μπαταρία; φωτό;έχω βρει σε καλή τιμή ένα και αν έχω τα βασικά συν καλή μπαταρία κάμερα το σκέφτομαι σοβαρα

 

Στάλθηκε από το Pixel 3 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κατεβάζεις από το store της huawei, το more apps, petal search, apk pure, apk mirror και άλλο πολλά

 

Εξαρτάται από τι εφαρμογές χρησιμοποιείς

Πολλές υπάρχουν

Κάποιες δεν υπάρχουν

Μερικές ακόμα και να υπάρχουν, δεν δουλεύουν

 

Στο θέμα hardware όλα αυτά που δεν έχουν Google είναι άψογα για τα χρήματα τους γιατί δεν μπορούν αλλιώς να μπουν στην αγορά με ακριβή τιμή, έτσι όποιος τα αγοράζει παίρνει άψογο hardware αλλά με κάποιους συμβιβασμούς στο software

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P40 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...