Jump to content

[S20 series] Διαθεσιμότητα & αγορά


anergos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακριβώς αυτό.. Για εμένα τουλάχιστον το περιέγραψες τέλεια. Με εξαιρεση τα fold που δεν μπορώ να διανοηθώ ότι θα πληρώσω για σπαστό τηλέφωνο
Ακόμα τα fold είναι σε beta κατάσταση...και θα δούμε πολλές αλλαγές και διαφοροποιήσεις από κατασκευαστή σε κατασκευαστή....

Αλλά σίγουρα είναι αυτά που θα μας απασχολήσουν στο άμεσο μέλλον....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Νταξει φορουμιτες επειδη αναφερετε συνεχεια τα χρηματα υπαρχουν και αλλες αποψεις .

 

...

 

Υπαρχει λοιπον και η "εκτιμηση" ως παραγοντας αγορας τι εχω και τι θα κερδισω στην καθημερινοτητα εαν παρω κατι αλλο .

 

Τι θα κερδισω εγω στην καθημερινοτητα εαν μου παρει καποιος πχ. το S9 και μου δωσει το S20.Λειτουργικα τιποτα κατα 90% Μονο οταν θα φωτογραφισω θα πω οτι εχω αναβαθμισμενη καμερα . Ε αυτο το κερδος ικανοποιησης στοιχιζει 1500ε.:p

Ειμαι πολυ προσγειωμενο παιδι:lol:

 

Και εδώ παίζει ρόλο το χρήμα. Να υπάρχει βελτίωση στη χρηστικότητα αλλά να αντικατοπτρίζεται σε κόστος. Προσωπικά μόνο το s20 με τράβηξε και μόνο για λόγους χρηστικότητας. Ίδια διαγώνιος οθόνης με το s9+ μου, αλλά μικρότερο μέγεθος, ελαφρύτερο και με μεγαλύτερη μπαταρία. Καλή βάση. Αλλά για ένα χιλιάρικο, όχι! Αν ξεκινούσε κανά 700άρι και το έριχνε με κουπόνια κλπ, μπορεί.

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Δίνουν ήδη προσφορές οι αλυσίδες -100 ευρώ. Άρα πάει στα 839,00 και άμα έχεις δυνατότητα για τιμολόγιο 679,00. Σκέφτομαι πολύ σοβαρά να το τσιμπήσω. Να δώσω το S10 400 άρα θα δώσω 279 έξτρα. Σχεδόν ίδια κινητά αλλά 2 πράγματα με χαλούσαν πολύ στο S10 μπαταρία και selfie cam. Διόρθωσαν και τα 2 αλλά μου αφαίρεσαν το αγαπημένο audio jack, θα μπορέσω και χωρίς αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Δίνουν ήδη προσφορές οι αλυσίδες -100 ευρώ. Άρα πάει στα 839,00 και άμα έχεις δυνατότητα για τιμολόγιο 679,00. Σκέφτομαι πολύ σοβαρά να το τσιμπήσω. Να δώσω το S10 400 άρα θα δώσω 279 έξτρα. Σχεδόν ίδια κινητά αλλά 2 πράγματα με χαλούσαν πολύ στο S10 μπαταρία και selfie cam. Διόρθωσαν και τα 2 αλλά μου αφαίρεσαν το αγαπημένο audio jack, θα μπορέσω και χωρίς αυτό.

 

Έδωσε κάποια αλυσίδα κουπόνι?

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

όχι κουπόνι, μου στείλε η κοσμοτε μήνυμα για προσφορά -100 για το S20 για προπαραγγελία έως 8/3, αφου δεν δινουν buds+ στο μικρο είπαν να δώσουν 100 ευρώ εκπτωση.
Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος λόγος που θα έκανα την αναβάθμιση απο S10+ σε S20+ ήταν τα 120hz,τα οποία όμως διάβασα οτι λειτουργούν μόνο αν έχεις ανάλυση οθόνης 1080p.Οπότε άκυρο απο εμένα...
Link to comment
Share on other sites

όχι κουπόνι, μου στείλε η κοσμοτε μήνυμα για προσφορά -100 για το S20 για προπαραγγελία έως 8/3, αφου δεν δινουν buds+ στο μικρο είπαν να δώσουν 100 ευρώ εκπτωση.

 

δεν δίνουν έκπτωση 100 ευρώ, όταν πας να πληρώσεις η τιμή είναι κανονική και λένε οτι υπολογίστηκε η έκπτωση.

Link to comment
Share on other sites

Απλα θα αποτύχουν οι πωλήσεις, σε ελάχιστο χρόνιο θα βγάζουν προσφορες που δεν μπορείτε να τις φανταστείτε, μείνετε συντονισμένοι
Link to comment
Share on other sites

Απλα θα αποτύχουν οι πωλήσεις, σε ελάχιστο χρόνιο θα βγάζουν προσφορες που δεν μπορείτε να τις φανταστείτε, μείνετε συντονισμένοι

Μα ξέρουν οτι ελάχιστες πωλησεις θα κανουν στην αρχή. Απλα πανε να πάρουνε απο ολους οτι περισσότερο γινεται . Τωρα πιανουν αυτους που ειναι διατεθειμένοι να τα σκάσουν χοντρά. Μετα κανα μηνα, αυτους που τα σκάνε λιγοτερο χοντρά, αλλά παντως χοντρά.. κοκ..

Το πραγματικο ερωτηματικο ειναι αν θα κανουν σοβαρές πωλησεις σε 6 μήνες στη μιση τιμη. Γιατι τοσο που το ξεκινήσανε παλι πολλά θα ειναι.. Φαντάζομαι αυτο ειναι ερωτημα και για την ιδια τη σαμσουγκ . Αλλά παλι αν δεν πουλησει , μπορουν να πρωτοτυπησουν και να το ρίξουν ακομα περισσότερο..

Ολο αυτο λέγεται μαρκετιγκ και φυσικά ειναι εχθρός του πελάτη.

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερον video απο την πηγη (Κορεα) με αναλυτικη συγκριση μεταξυ S10+/S20+/S20 Ultra....

 

https://www.youtube.com/watch?v=OLkTRrseL7Y

 

και μερικα χαρακτηριστικα screenshots

 

 

2020-02-17-231143.jpg

2020-02-17-231224.jpg

2020-02-17-231022.jpg

2020-02-17-231312.jpg

2020-02-17-232326.jpg

2020-02-17-232414.jpg

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

το απόλυτο κινητό του 2020 με ένα ξεκάθαρα υποδεέστερο τηλέφωνο σε 8/10 τομείς....?

 

Το απολυτο κινητο του 2020 προκυπτει χωρις καν να δουμε τι αλλες συσκευες θα βγουν το 2020?

 

Γιατι και περυσι το S10+ ως η απολυτη ναυαρχιδα του 2020 ξεκινησε απο μερικους αλλα μεχρι τελος του χρονου,δεν ειδαμε να συνεχιζουν να το πιστευουν αυτο και πολλοι με βαση τα υπολοιπα κινητα.

 

Αρα ας μην βιαζομαστε παλι να λεμε μεγαλα λογια χωρις καν να δουμε τι αλλο θα δουμε απο τους υπολοιπους,μεταξυ των οποιων φυσικα και το νεο Note εαν κυκλοφορησει.

Link to comment
Share on other sites

Το απολυτο κινητο του 2020 προκυπτει χωρις καν να δουμε τι αλλες συσκευες θα βγουν το 2020?

 

Γιατι και περυσι το S10+ ως η απολυτη ναυαρχιδα του 2020 ξεκινησε απο μερικους αλλα μεχρι τελος του χρονου,δεν ειδαμε να συνεχιζουν να το πιστευουν αυτο και πολλοι με βαση τα υπολοιπα κινητα.

 

Αρα ας μην βιαζομαστε παλι να λεμε μεγαλα λογια χωρις καν να δουμε τι αλλο θα δουμε απο τους υπολοιπους,μεταξυ των οποιων φυσικα και το νεο Note εαν κυκλοφορησει.

 

Στο τέλος ξυρίζουν το Γαμπρό... καπου στις 15 Σεπτεμβρίου

Link to comment
Share on other sites

Δεκτό απλά για εμένα προσωπικά δεν είναι κριτήριο με την έννοια ότι δεν ασχολούμαι με το άθλημα (φωτογραφίες). Θα τραβήξω τα πιτσιρίκια καμία φωτό και κάνα slow motion video και τέλος.

 

Πως γίνεται να έχεις πιτσιρίκια και να μη καίγεσαι για την κάμερα???

Εγώ γι αυτό τον λόγο την έχω πρώτη προτεραιότητα....

Χρόνια έχω να με κυριεύσει τόσο μεγάλη ανυπομονησία για την άφιξη ενός κινητού. Βέβαια με αυτές τις τιμές (Ultra) θα περιμένω λίγο την ομαλοποίηση της τιμής και μετά ορμάω.....

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ακόμα δεν έλιωσε η καραμέλα με τη μεταπώληση των iPhone?

Όπως το iPhone xs max, που 14 μήνες μετά κατέληξε σε αγγελίες στο 50% της αρχικής του, ήτοι χασούρα 600-700 ευρώ, κατά περίπτωση...

Και τελικά τι συγκρίνουμε; το απόλυτο κινητό του 2020 με ένα ξεκάθαρα υποδεέστερο τηλέφωνο σε 8/10 τομείς....?

 

Προσωπική άποψη. εννοείται πως δεν υπάρχει σύγκριση των δύο συσκευών (ακόμα κι αν δεν την έπιασα ακόμη στο χέρι μου)μ όμως τα μήλα κρατάνε πολύ καλύτερη τιμή. Ακόμα κι αν το xs max έπεσε στο 50% (σε αγγελίες) το note 9 έπεσε αρκετά πιο κάτω.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται να έχεις πιτσιρίκια και να μη καίγεσαι για την κάμερα???

Εγώ γι αυτό τον λόγο την έχω πρώτη προτεραιότητα....

Χρόνια έχω να με κυριεύσει τόσο μεγάλη ανυπομονησία για την άφιξη ενός κινητού. Βέβαια με αυτές τις τιμές (Ultra) θα περιμένω λίγο την ομαλοποίηση της τιμής και μετά ορμάω.....

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Προσωπική άποψη. εννοείται πως δεν υπάρχει σύγκριση των δύο συσκευών (ακόμα κι αν δεν την έπιασα ακόμη στο χέρι μου)μ όμως τα μήλα κρατάνε πολύ καλύτερη τιμή. Ακόμα κι αν το xs max έπεσε στο 50% (σε αγγελίες) το note 9 έπεσε αρκετά πιο κάτω.

 

Αυτός είναι ο λόγος που πρώτη φορά έκανα παραγγελία τόσο νωρίς και ανυπομονώ εξίσου πολύ να παραλάβω! Το λιώνω στις φωτογραφίες, πάντα κρατάω λίγες και καλές αλλά πάντα χάνω αρκετές λόγω δυσκολιων ειδικά indoor.. Κάθε φορά που παίρνω καινούρια ναυαρχίδα την παίρνω μετά από μήνες σε συμφέρουσα τιμή σε σχέση με την πώληση του παλιού. Αυτή τη φορά θεώρησα ότι αξίζει day one για την κάμερα.. Μακάρι να βγει και να μην είναι απλά μια μικρή βελτίωση. Όσο για τη μεταπωληση. Γενικά υπάρχει χασουρα μεγάλη πλέον, όσο αυξάνει η αρχική το ποσό που χάνεις μεγαλώνει, μην κοιτάς μόνο το ποσοστό..άλλο να χάσεις 300 ευρώ και να είναι 50% της αρχικής ( πχ σ10+ έχει 630 από τον Ιούνιο, δε χάνεις ούτε 300) και άλλο να το πάρεις 1300 και να χάσεις 500 και να λες δεν έχασα το 50%.. Οκ δεν έχασες το 50% αλλά σε απόλυτα λεφτά έχασες πιο πολλά

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά είναι υποκειμενικά και όχι αντικειμενικά. Δεν θα διαφωνήσω ποτέ με κανέναν που λέει ότι για εκείνον, ισχύει κάτι. Τα σπυριά μου βγαίνουν όταν κάτι εκφράζεται ως αντικειμενική αλήθεια.

 

Και γω παιδί έχω (αναφέρθηκε αλλού), αλλά οι παραπάνω διαφορές, σε κανένα σύμπαν και με οποιοδήποτε εισόδημα, για εμένα και μόνο, δεν αξίζουν τόσα χρήματα για αναβάθμιση από S10.

Από το Ericsson GF768, στο 12 Pro Max, μια αιωνιότητα

Highlights: Nokia E66, HTC HD2, iPhone 4, LG G3, Xiaomi Mi Max

 

http://mowned.com/sig/george_soutzouk.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Tελικα παιδια καποιες προσφορες για 100 ευρω εκτπωση στο s20 ισχυουν η οχι?

Ειδα και στην 2η σελιδα αναρτησε καποιος ενα εκπτωτικο κωδικο απο public αλλα απο οσο ειδα δεν δουλευει η τιμμη παραμενει στα 939 ευρω.

Επισης δεχτηκα και ενα sms απο cosmote που ελεγε οτι μπορω να αποκτησω το s20 με 100 ευρω εκπτωση με παραγγελια σε καποιο καταταστημα cosmote-germanos, πηρα τηλεφωνο στο germano να ρωτησω και μου ειπανε οτι δεν γνωριζουνε και δεν εχουν καποια τετοια ενημερωση και μου ειπανε να παρω τηλεφωνο στην εξυπηρετηση της cosmote να ρωτησω τι και πως. Στην συνεχεια ρωτησα αν κανω προπαραγγελια μολις παψ να παραλαβω απο το καταστημα μπορω να το παρω με τιμολογιο χωρις το φπα και μου λεει οχι δεν γινεται γιατι η προπαραγγελια θα γινει μεσω του eshop Και οχι απο φυσικο καταστημα.

Στις προπαραγγελιες μπορει τελικα να γινει αγορα με τιμολογιο η οχι, γιατι μου φαινεται πολυ περιεργο να μην γινεται.

Προσωπικα με νοιαζει αποκλειστικα το s20 και μονο λογο μεγεθους ξεκαθαρα το s20+ ξεφευγει πολυ για τα δικα μου δεδομενα.Θελω να προβω σε προπαραγγελια γιατι ηρθε η ωρα να παροπλισω το s7 που εχω εδω και 4 χρονια αλλα πραγματικα δεν μπορω να βγαλω ακρη τοσο για το αν υπαρχει η 100ευρη εκτπωση οσ και για το αν αν μπορω να το παρω με τιμολογιο.

Edited by Pwpwpw
Link to comment
Share on other sites

Κι ένα βιντεάκι που δείχνει την διαφορά της 120Hz οθόνης του s20 vs s10 (60Hz)

 

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγω στο δικο μου S9 οταν σκρολαρω οσο ποιο σιγα η γρηγορα δεν κανει απολυτως τιποτα απο αυτα που δειχνει το παραπανω βιντεο . Παει λαδι εντελως χωρις λοξυγγα η οτι αλλο δηθεν λενε για τα 60Hz.Μαλλον για χαζους μας περνανε δεν εξηγειται αλλιως...

Δηλαδη το S10 παει ετσι στο σκρολ....Θα μας τρελανετε Εντελως για καθυστερημενους ψαχνουν να πιστεψουν αυτες τις σαχλες...:lol:Δεν μπορει να συλλαβει το ανθρωπινο ματι τετοιες διαφορες...

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Εγω στο δικο μου S9 οταν σκρολαρω οσο ποιο σιγα η γρηγορα δεν κανει απολυτως τιποτα απο αυτα που δειχνει το παραπανω βιντεο . Παει λαδι εντελως χωρις λοξυγγα η οτι αλλο δηθεν λενε για τα 60Hz.Μαλλον για χαζους μας περνανε δεν εξηγειται αλλιως...

Δηλαδη το S10 παει ετσι στο σκρολ....Θα μας τρελανετε Εντελως για καθυστερημενους ψαχνουν να πιστεψουν αυτες τις σαχλες...:lol:

 

Τα βίντεο αυτά είναι τραβηγμένα σε μεγάλα fps τα οποία κάνουν slow motion. Σου δίνει δηλαδή κάτι που για να το δεις πρέπει να ζεις σε αργή κίνηση....χαχα, κατά τα άλλα κάποιοι χαίρονται, σαν το 2κ σε μια παλάμη οθόνη. Το μόνο ουσιώδες ήταν η κάμερα που τώρα την άλλαξαν μετά από τόσα χρόνια

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Τα βίντεο αυτά είναι τραβηγμένα σε μεγάλα fps τα οποία κάνουν slow motion. Σου δίνει δηλαδή κάτι που για να το δεις πρέπει να ζεις σε αργή κίνηση....χαχα, κατά τα άλλα κάποιοι χαίρονται, σαν το 2κ σε μια παλάμη οθόνη. Το μόνο ουσιώδες ήταν η κάμερα που τώρα την άλλαξαν μετά από τόσα χρόνια

 

Μπα Νικο Δεν με πολυαρεσουν οι φωτο στο σκοταδι του Ultra .Δειχνουν ποιο καθαρες μεν αλλα βλεπω κατι λαμπες κατι νυχτερινα φωτα παλι με αντανακλασεις και θολουρα.Εχω μια "υποψια" οτι πεταξαν ενα φακο 108mp μεν για μακρινα τοπια αλλα οχι ουσιωδες τρανταχτες βελτιωσεις στις κανονικες φωτο .Ευχομαι να κανω λαθος...Το ψαχνω ακομα... Γιατι δεν μιλαμε για ναυαρχιδα με 7-8 κατοσταρικα αλλα τα διπλασια .

Βραδυνες που εδωσε ο φιλος---->>>

Shot on Samsung Galaxy S20 Ultra - 108MP mode

Edit:

H λειτουργια Καμερας στο 3.01 ειναι πολυ καλη---->>>

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται να έχεις πιτσιρίκια και να μη καίγεσαι για την κάμερα???

Εγώ γι αυτό τον λόγο την έχω πρώτη προτεραιότητα....

Χρόνια έχω να με κυριεύσει τόσο μεγάλη ανυπομονησία για την άφιξη ενός κινητού. Βέβαια με αυτές τις τιμές (Ultra) θα περιμένω λίγο την ομαλοποίηση της τιμής και μετά ορμάω.....

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Προσωπική άποψη. εννοείται πως δεν υπάρχει σύγκριση των δύο συσκευών (ακόμα κι αν δεν την έπιασα ακόμη στο χέρι μου)μ όμως τα μήλα κρατάνε πολύ καλύτερη τιμή. Ακόμα κι αν το xs max έπεσε στο 50% (σε αγγελίες) το note 9 έπεσε αρκετά πιο κάτω.

 

Σωστά, αλλά με τη διαφορά ότι το κάθε νοτε το βρίσκεις με σωστή έρευνα αγοράς άνετα - 30% κάνα δίμηνο μέτα την κυκλοφορία του. Δηλαδή ολόφρεσκο προϊόν. Κάθε χρόνο αυτό είναι νόρμα. Θες κουπόνια, επιστροφές από τράπεζες, αγγελίες, χαμός...

Στα μήλα δεν ισχύει αυτό. Οπότε στο δια ταύτα, ναι, η χασούρα με τα μήλα είναι στα ίδια επίπεδα ή και χειρότερα, κατά περίπτωση...

Link to comment
Share on other sites

Σωστά, αλλά με τη διαφορά ότι το κάθε νοτε το βρίσκεις με σωστή έρευνα αγοράς άνετα - 30% κάνα δίμηνο μέτα την κυκλοφορία του.

 

Βαγγέλη, αυτό επιβεβαιώνει την πιο γρήγορη και μεγαλύτερη πτώση τιμής ενός πχ Samsung σε σχέση με το μήλο. Δηλαδή σε 2 μήνες θα το πάρεις σε πιο φυσιολογική τιμή και σε 6 μήνες σκότωμα. Τα iPhone έχουν τιμή στο Θεό ακόμα και μετά την εμφάνιση νέου μοντέλου.

Προσωπικά δεν το βλέπω ως πλεονέκτημα αλλά αυτό είναι άλλη κουβέντα....

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το μόνο ουσιώδες ήταν η κάμερα που τώρα την άλλαξαν μετά από τόσα χρόνια

 

Αυτό με έχει κάνει να βάζω ψηλά τον πήχη. Ελπίζω να μας δικαιώσει το αποτέλεσμα.....

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγω στο δικο μου S9 οταν σκρολαρω οσο ποιο σιγα η γρηγορα δεν κανει απολυτως τιποτα απο αυτα που δειχνει το παραπανω βιντεο . Παει λαδι εντελως χωρις λοξυγγα η οτι αλλο δηθεν λενε για τα 60Hz.Μαλλον για χαζους μας περνανε δεν εξηγειται αλλιως...

Δηλαδη το S10 παει ετσι στο σκρολ....Θα μας τρελανετε Εντελως για καθυστερημενους ψαχνουν να πιστεψουν αυτες τις σαχλες...:lol:Δεν μπορει να συλλαβει το ανθρωπινο ματι τετοιες διαφορες...

 

Το βίντεο είναι σε αργή κίνηση ώστε να δείξει ποια είναι η διαφορά των δύο οθονών. Σε καθημερινή χρήση εννοείται πως αυτή δεν είναι ορατή (τουλάχιστο σε αυτό τον τεράστιο βαθμό).

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο είναι πανάκριβο, αλλά προς το παρόν από τα λίγα που διάβασα κορυφαίο με διαφορά. Αναρωτιέμαι πόσο θα έχει το ΝΟΤΕ 20 που έρχεται. Δυστυχώς για μένα πλέον η αγορά τους γίνεται πιο δύσκολη, μια που μέχρι τώρα δεν έχω δώσει πάνω από 580 ευρώ για καινούριο, τιμή που δεν πρόκειται ποτέ ούτε καν να πλησιάσουν τα S20 PLUS και όχι μόνο.

 

Μια που όλα πλέον και ειδικά οι ναυαρχίδες είναι εξαιρετικές, η έμφαση που δίνω εγώ, όπως και άλλοι στην φωτογραφία είναι τεράστια και εδώ πλέον έχουμε επανάσταση από όσο βλέπω! Το ZOOM είναι αλλού πλέον, κάτι που εμένα με ενδιαφέρει ΠΟΛΥ! Προφανώς και οι επόμενες ναυαρχίδες άλλωΝ εταιρειών θα το φτάσουν αργά ή γρήγορα και προφανώς θα το ξεπεράσουν. Έτσι πάει το πράμα.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Μπα Νικο Δεν με πολυαρεσουν οι φωτο στο σκοταδι του Ultra .Δειχνουν ποιο καθαρες μεν αλλα βλεπω κατι λαμπες κατι νυχτερινα φωτα παλι με αντανακλασεις και θολουρα.Εχω μια "υποψια" οτι πεταξαν ενα φακο 108mp μεν για μακρινα τοπια αλλα οχι ουσιωδες τρανταχτες βελτιωσεις στις κανονικες φωτο .Ευχομαι να κανω λαθος...Το ψαχνω ακομα... Γιατι δεν μιλαμε για ναυαρχιδα με 7-8 κατοσταρικα αλλα τα διπλασια .

Βραδυνες που εδωσε ο φιλος---->>>

Shot on Samsung Galaxy S20 Ultra - 108MP mode

Edit:

H λειτουργια Καμερας στο 3.01 ειναι πολυ καλη---->>>

 

Αυτα λεγε μου να ξενερωσω. Αυτη η λειτουργια, το single take, δε με ενδιαφερει. ΘΕλω με τον βασικο φακο να εχω δυνατο αποτελεσμα και ενα ζουμ λιγο πιο μεγαλο απο το 2χ και λιγο πιο ποιοτικο. με την ultrawide οκ τοπια βγαζω δε με πειραζει να ειναι ιδια αν και μια καλη καμερα Ultrawide βολευει για καλες σελφι με τοπια μεσα κλπ.

 

Ημουν αναμεσα στο να ασχοληθω με Mirrorless και να παρω το ultra καθως απο το καλοκαιρι περιμενα οτι θα κανει φετος το μπαμ με μεγαλυτερο αισθητηρα. ηδη με το Mate 20 pro ειχα καταλαβει οτι δεν την παιρνει αλλο να μενει πισω. Θεωρω οτι απο την αρχη δε θα ειναι αψογο γιατι μιλαμε για τελειως καινουριο συστημα και θα πρεπει να παρει καμια αναβαθμιση να το βελτιωσουν.

Παρολα αυτα, με τα ιδια λεφτα επαιρνα πολυ καλο πακετο, ομως οποτε ειχα ψηφιακη δεν την ειχα αμεσα διαθεσιμη να πιασω τα παιδια μου και γενικα στιγμες αυθορμητες που ηθελα. Ελπιζω αυτο που θα δινει τουτο το κινητο να αξιζει. Σιγουρα δεν περιμενω θαυματα, αλλα θελω λιγο καλυτερα αποτελεσματα μες το σπιτι οπως ειδα με το mate και λιγο καλυτερες βραδινες. Κινητο ειναι και αυτο δεν αλλαζει, ομως μια βελτιωση στα σημεια θεωρω οτι αρκει. και οταν λεω βελτιωση δεν εννοω να ψαχνουμε με 100% κροπ τις διαφορες. Εννοω να κανει μπαμ στο ματι οτι πχ το παιδι δε στο κανει αλοιφη μες το σπιτι...απο εκει και περα δεν ειπα οτι θα βγαλει και αντιστοιχη της Mirrorless.

 

Βαγγέλη, αυτό επιβεβαιώνει την πιο γρήγορη και μεγαλύτερη πτώση τιμής ενός πχ Samsung σε σχέση με το μήλο. Δηλαδή σε 2 μήνες θα το πάρεις σε πιο φυσιολογική τιμή και σε 6 μήνες σκότωμα. Τα iPhone έχουν τιμή στο Θεό ακόμα και μετά την εμφάνιση νέου μοντέλου.

Προσωπικά δεν το βλέπω ως πλεονέκτημα αλλά αυτό είναι άλλη κουβέντα....

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αυτό με έχει κάνει να βάζω ψηλά τον πήχη. Ελπίζω να μας δικαιώσει το αποτέλεσμα.....

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Το βίντεο είναι σε αργή κίνηση ώστε να δείξει ποια είναι η διαφορά των δύο οθονών. Σε καθημερινή χρήση εννοείται πως αυτή δεν είναι ορατή (τουλάχιστο σε αυτό τον τεράστιο βαθμό).

 

Αν δεν μας δικαιωσει βλεπω το αλλο φορουμ να γεμιζει αγγελιες..

Αλλιως πιστευω οτι τα παρουμε δε θα τα αφησουμε. εγω μονο λογω μεγεθους αν θα το δωσω. ΘΑ περιμενω να δω και το μικρο σ20 πως θα παει με την κυρια καμερα, αν ειναι καλη καθως εχει επιτελους μεγαλο αισθητηρα και αυτο, ισως παω εκει μελλοντικα. αναλογως των αποτελεσματων.

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S20 series] Διαθεσιμότητα & αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...