Jump to content

[S20 series] Διαθεσιμότητα & αγορά


anergos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα εχει σιγουρα βελτιωσεις δεν υπαρχει περιπτωση ουτε μια στο εκκατομμυριο αλλα μεγαλωνει η απαιτηση να εχει βελτιωθει και στις λεπτομεριες αρκετα ωστε να υπαρξει ικανοποιηση .Αλλωστε κατοχοι του S8-9-10 θα το παρουν και για το λογο που αναφερω.Αυτες τις λεπτομεριες ωστε να ειναι ικανοποιητικες και οκ οχι τελειες οπως λες γιατι εντελει κινητο ειναι.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα εχει σιγουρα βελτιωσεις δεν υπαρχει περιπτωση ουτε μια στο εκκατομμυριο αλλα μεγαλωνει η απαιτηση να εχει βελτιωθει και στις λεπτομεριες αρκετα ωστε να υπαρξει ικανοποιηση .Αλλωστε κατοχοι του S8-9-10 θα το παρουν και για το λογο που αναφερω.Αυτες τις λεπτομεριες ωστε να ειναι ικανοποιητικες και οκ οχι τελειες οπως λες γιατι εντελει κινητο ειναι.

 

ακριβως. αυτο περιμενουμε με τον μεγαλο αισθητηρα, την βελτιωση στη λεπτομερεια και κυριως σε Indoor Και χαμηλο φωτισμο, οπως εκανε η huawei απο το Mate 10 στο 20 οπου η βελτιωση ηταν τρομερη (και στα αντιστοιχα P). Τωρα αν στη διαχειριση των φωτεινων πηγων εχουμε θεματα κλπ κλπ κλπ μενει να το δουμε για να δουμε αν θα αξιζει να το κρατησουμε.

Επισης αν τον καλο αισθητηρα τον ειχε το μικρο, θα ηταν το απολυτο μικρο κινητο. τελος παντων, 23 μερες εμειναν..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μπα Νικο Δεν με πολυαρεσουν οι φωτο στο σκοταδι του Ultra .Δειχνουν ποιο καθαρες μεν αλλα βλεπω κατι λαμπες κατι νυχτερινα φωτα παλι με αντανακλασεις και θολουρα.Εχω μια "υποψια" οτι πεταξαν ενα φακο 108mp μεν για μακρινα τοπια αλλα οχι ουσιωδες τρανταχτες βελτιωσεις στις κανονικες φωτο .Ευχομαι να κανω λαθος...Το ψαχνω ακομα... Γιατι δεν μιλαμε για ναυαρχιδα με 7-8 κατοσταρικα αλλα τα διπλασια .

Βραδυνες που εδωσε ο φιλος---->>>

Shot on Samsung Galaxy S20 Ultra - 108MP mode

Edit:

H λειτουργια Καμερας στο 3.01 ειναι πολυ καλη---->>>

 

Πέτυχα χθες συγκριτικό S20 ultra vs P30 Pro και μετά έψαξα να δω άλλα 3-4 γιατί βρίσκονταν στο ίδιο επίπεδο και μου έκανε εντύπωση. Κάπου μ' άρεσε του ενός, κάπου μ' άρεσε του άλλου. Μόνο που το "άλλο" είναι συσκευή ενός έτους και κοστίζει 60% κάτω... Ντάξει, τουλάχιστον έγινε πρόοδος...

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Μένει να δούμε "πραγματικά" δείγματα και να κρίνουμε.

Πάντως θεωρώ δεδομένο πως σαν καινούρια συσκευή/κάμερα θα έχει κάποια θεματάκια που θα βελτιωθούν με τα πρώτα updates

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Με το ζουμ στο 100Χ έχει να πέσει μπανιστήρι στις παραλίες το καλοκαίρι.....
Link to comment
Share on other sites

Με το ζουμ στο 100Χ έχει να πέσει μπανιστήρι στις παραλίες το καλοκαίρι.....

 

Νάτος ο σωστός ο άνθρωπος!! Είσαι πολύ ωραίος!

Με τις απίστευτες......μαλ@@+$$ς που διαβάζω εδώ μέσα από τους "ειδικούς" της φωτογραφίας, επιτέλους...να και ένα σωστό, παραγωγικό σχόλιο.

Link to comment
Share on other sites

Πέτυχα χθες συγκριτικό S20 ultra vs P30 Pro και μετά έψαξα να δω άλλα 3-4 γιατί βρίσκονταν στο ίδιο επίπεδο και μου έκανε εντύπωση. Κάπου μ' άρεσε του ενός, κάπου μ' άρεσε του άλλου. Μόνο που το "άλλο" είναι συσκευή ενός έτους και κοστίζει 60% κάτω... Ντάξει, τουλάχιστον έγινε πρόοδος...

 

Ισως ειδαμε το ιδιο, παντως το dynamic range του s20 ultra ηταν τραγικο αν και πιο σωστα τα χρωματα (και αυτο παιζεται) οποτε ναι, αν το συγκριτικο δεν ηταν μουφα ισως το κινητο για αρχη θελει δουλεια..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Κι ένα βιντεάκι που δείχνει την διαφορά της 120Hz οθόνης του s20 vs s10 (60Hz)

 

Μην ξεχνάμε όμως οτι τα 120hz καταναλώνουν μπαταρία και δουλεύουν μόνο όταν βάλεις την ανάλυση στα 1080p..
Link to comment
Share on other sites

καπου διαβασα οτι θα βαλουν 120hz και στην μεγιστη αναλυση με update , κατι αλλο θελω να ρωτησω .....ειδα σε βιντεακι unboxing του s20 + και ειχε μεσα και θηκη , της πλακας μεν αλλα για αρχη μια χαρα , θα υπαρχει και στην Ελλαδα η θηκη αυτη ? Θα επιχειρησω αναβαθμιση απο s8+ σε s20+
Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχνάμε όμως οτι τα 120hz καταναλώνουν μπαταρία και δουλεύουν μόνο όταν βάλεις την ανάλυση στα 1080p..

 

5.000mAh. Να φάνε και οι κότες..... :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 104 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα επιχειρησω αναβαθμιση απο s8+ σε s20+

 

Αυτό δεν το λες αναβάθμιση αλλά εκτόξευση.... :)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

καπου διαβασα οτι θα βαλουν 120hz και στην μεγιστη αναλυση με update , κατι αλλο θελω να ρωτησω .....ειδα σε βιντεακι unboxing του s20 + και ειχε μεσα και θηκη , της πλακας μεν αλλα για αρχη μια χαρα , θα υπαρχει και στην Ελλαδα η θηκη αυτη ? Θα επιχειρησω αναβαθμιση απο s8+ σε s20+

Μονο απο black friday στην samsung Γερμανιας σε S8 και S9 εχω πετυχει εγω προσωπικα ολα τα φουλ εχτρα μεσα στο κουτι θηκες , ανταπτορες , usb κτλ.Ελλαδα ποτε Αδεια μεσα μονο φορτιστη/ακουστικα.

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο είναι πανάκριβο, αλλά προς το παρόν από τα λίγα που διάβασα κορυφαίο με διαφορά. Αναρωτιέμαι πόσο θα έχει το ΝΟΤΕ 20 που έρχεται. Δυστυχώς για μένα πλέον η αγορά τους γίνεται πιο δύσκολη, μια που μέχρι τώρα δεν έχω δώσει πάνω από 580 ευρώ για καινούριο, τιμή που δεν πρόκειται ποτέ ούτε καν να πλησιάσουν τα S20 PLUS και όχι μόνο.

 

Μια που όλα πλέον και ειδικά οι ναυαρχίδες είναι εξαιρετικές, η έμφαση που δίνω εγώ, όπως και άλλοι στην φωτογραφία είναι τεράστια και εδώ πλέον έχουμε επανάσταση από όσο βλέπω! Το ZOOM είναι αλλού πλέον, κάτι που εμένα με ενδιαφέρει ΠΟΛΥ! Προφανώς και οι επόμενες ναυαρχίδες άλλωΝ εταιρειών θα το φτάσουν αργά ή γρήγορα και προφανώς θα το ξεπεράσουν. Έτσι πάει το πράμα.

 

Ίδιο ακριβώς σκεπτικό έχω και εγώ...Βασικά περιμένω το Ν20 ultra,αλλά η τιμή θα είναι....άτιμη!!!Χαχα...Εχω και εγώ ταβάνι,φέτος θα το ανεβάσω το πολύ μέχρι 750€,και βλέπω...

Η φωτογραφία με ενδιαφέρει αρκετά,αλλά και το ζουμ,γιατί ουκ ολίγες φορές κάνω δουλειά με αυτό...Η συσκευή όπως και το Note 8 που έχω τώρα,είναι για δουλειά,θέλω να μείνω στην Samsung,αλλά τιμλογιακα είναι δύσκολα...Σίγουρα και οι προτάσεις άλλη εταιρειών θα είναι σοβαρές,και πολύ καλές,αλλά μιας και τα τελευταία χρόνια η δουλειά μου με συσκευές Samsung είναι απροβληματιστες,θα πρέπει πρώτα να κάνω δοκιμές και μετά θα δω...

Εναλλακτική λύση έχω το Pixel 4XL,μιας και στην φωτογραφία είναι πολύ καλό...

Link to comment
Share on other sites

Έχει ακούσει κάποιος ποτέ ξεκινάει η διάθεση στα καταστήματα;

 

στο Γερμανο μου ειπαν στο 1ο Δεκαημερο του Μαρτιου...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Με trade in μπορω να δωσω το S10 Plus πισω στην Samsung εδω στο UK για 400 λιρες και να βαλω ειτε ακομα 399 για το S20 ειτε 599 για το S20 Plus.

Τι λετε, αξιζει; Τι θα κανατε; Προφανως και ειμαι τερμα ευχαριστημενος ακομα με το S10 Plus, ειναι ξεκαθαρα το μικροβιο που ολοι οσοι ειμαστε εδω μεσα εχουμε!

Link to comment
Share on other sites

Με trade in μπορω να δωσω το S10 Plus πισω στην Samsung εδω στο UK για 400 λιρες και να βαλω ειτε ακομα 399 για το S20 ειτε 599 για το S20 Plus.

Τι λετε, αξιζει; Τι θα κανατε; Προφανως και ειμαι τερμα ευχαριστημενος ακομα με το S10 Plus, ειναι ξεκαθαρα το μικροβιο που ολοι οσοι ειμαστε εδω μεσα εχουμε!

 

σε 6 μηνες θεωρω οτι η διαφορα θα ειναι πολυ μικροτερη...καθως το δικο σου θα χασει το πολυ 100 ευρω, μη σου πω λιγοτερα ενω τα καινουρια θα πεσουν πιο πολυ λογικα, τουλαχιστον Ελλαδα πεφτουν κανα 400αρι..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Δίπλα δίπλα που έβαλα το δικό μου S10+ με το S20 ultra η διαφορά στο μέγεθος ήταν μικρή και αυτή μόνο στο ύψος, στο χέρι που το κρατάω πάντα ακόμα και στο δρόμο δεν κατάλαβα διαφορά.

Το βίντεο πολύ καλό και το ζουμ του ultra ακόμα και στα Χ20 είναι πολύ καλύτερο από το Χ10 του S10+

Το μαύρο χρώμα για τα γούστα είναι απαίσιο, μονόδρομος το γκρι.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Δίπλα δίπλα που έβαλα το δικό μου S10+ με το S20 ultra η διαφορά στο μέγεθος ήταν μικρή και αυτή μόνο στο ύψος, στο χέρι που το κρατάω πάντα ακόμα και στο δρόμο δεν κατάλαβα διαφορά.

Το βίντεο πολύ καλό και το ζουμ του ultra ακόμα και στα Χ20 είναι πολύ καλύτερο από το Χ10 του S10+

Το μαύρο χρώμα για τα γούστα είναι απαίσιο, μονόδρομος το γκρι.

 

Το βρήκες demo σε κατάστημα??

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Έχει ακούσει κάποιος ποτέ ξεκινάει η διάθεση στα καταστήματα;

 

13 Μαρτίου

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

13 Μαρτίου

 

Έτυχε προχθές να περάσω από Κωτσόβολο και είχε το S20...(Σε γκρι χρώμα)

 

Αυτά που με εντυπωσίασαν θετικά ήταν:

1.το βάρος του...πανάλαφρο...(παρόλο που είχε το καλώδιο συναγερμού)

2.Απίστευτη ανάλυση οθόνης

3.Στο μάτι δεν παρατηρείς κάποια διαφορά μεταξύ 60Hz και 120Hz

 

Λίγο που δοκίμασα το zoom cameras,δεν μπορώ να πω ότι με ενθουσίασε...αρκετό θόρυβο στο 30x

Link to comment
Share on other sites

... Λίγο που δοκίμασα το zoom cameras,δεν μπορώ να πω ότι με ενθουσίασε...αρκετό θόρυβο στο 30x

 

Στο χ30 είναι για κατασκοπευτική χρήση ;), εγώ προσωπικά στο βίντεο χ10 δεν είδα καμία απώλεια ενώ στο χ20 το βίντεο παρέμεινε αξιοποιήσιμο.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Στο χ30 είναι για κατασκοπευτική χρήση ;), εγώ προσωπικά στο βίντεο χ10 δεν είδα καμία απώλεια ενώ στο χ20 το βίντεο παρέμεινε αξιοποιήσιμο.

 

Πραγματικά...Παρόλο που το 30x μου zoom-άρισε ικανοποιητικά το θέμα μου, τα γράμματα που περιέχονταν σε αυτό ήταν τραγικά!!!

Link to comment
Share on other sites

Στο χ30 είναι για κατασκοπευτική χρήση ;), εγώ προσωπικά στο βίντεο χ10 δεν είδα καμία απώλεια ενώ στο χ20 το βίντεο παρέμεινε αξιοποιήσιμο.

 

Στο 10Χ είναι οπτικό το ζουμ οπότε δεν πρέπει να χάσει. Από και πάνω είναι ψηφιακό οπότε εννοείται πως χαλάει το πράγμα....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S20 series] Διαθεσιμότητα & αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...