Jump to content

[S20 series] Διαθεσιμότητα & αγορά


anergos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν φτάσει οκ του πατάς μια ασφάλιση και είσαι οκ για έναν χρόνο.

 

 

 

Ασφαλιση για βλάβη?

Και μετά? Μεταπώληση?

 

Επίσης αν θυμαμε καλά ο Ξηρογιαννοπουλος (AXA) καλύπτει πλέον μόνο συσκευές αγορασμένες από Ελλάδα....

 

Οι τιμές του δεν καν ευκαιρία...

 

Παρακινδυνευμενο.... για την δική μου λογική!

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε σχέση με ναυαρχίδες midrange είναι.

Για να βγάλεις φώτο θες gcam.

Ποιότητα κατασκευής σε σχέση με ναυαρχίδα χειρότερη.

Λογισμικό μουφα.

Έχει καλό επεξεργαστή και τίμια οθόνη. Value για τα λεφτά του αλλά ως εκεί θεωρώ.

 

Στα του S20. Πιστεύω το ultra είναι σοβαρή αναβάθμιση. Έχει καλούδια που μετράνε.

Στα άλλα 2 θα το δείξουν τα reviews αλλά ίσως δεν αξίζει αναβάθμιση από τα αντίστοιχα 10αρια.

 

Καλά τι συγκρίνουμε, το ένα κάνει όσο ένας καλός, έως πολύ καλός, υπολογιστής και το άλλο όσο μια κάρτα γραφικών αυτού του υπολογιστή. Άμα όμως δεν τα έχεις,πας σε ένα οικονομικό. Οι εταιρείες το έχουν ξεχειλίσει όμως το θέμα, κάθε εξάμηνο συσκευή. Για να πάρεις s20 ultra 1300 Γιούρα και μετά θα σου βγάλει κ το Note 20 και θα τρώγεται το μέσα σου. Άμα δεν κάνει κανείς τρελή χρήση στη συσκευή του και ένα mid range την υπερκανει τη δουλειά του.

Link to comment
Share on other sites

Tα ιδια ειναι μονες διαφορες μεγαλυτερη οθονη , Μπαταρια , καμερα εχει εξτρα ενα Tof 3d .

 

Οκ Αυτο εννοούσα ,το s20 δεν εχει tof γιαυτο και δεν θα προχωρήσω στην αγορα του ,το + μου φαίνεται μεγαλο το ultra ουτε το συζητάω, στα 10 άρια ολα ηταν ίδια εκτος μεγεθος οποτε διαλέγες αυτο που σε βολεύει χωρις να χανεις κατι (οκ η διαφορά στην μπαταρια ειναι λογική λογο μεγεθους),κριμα το ζουμ με ενδιέφερε παρα πολυ εξαιτίας του κόντεψα να παω στην huawei αλλα ειπα να κάνω υπομονή εναν χρονο αλλα τσάμπα τελικά,επισης με ενοχλεί που δεν εχει 256 εδω εχει το tabs6 μου 256

Link to comment
Share on other sites

Μετά το ultra σειρά για παιχνίδι είχε το s20+

Φοβερή συσκευή κι αυτή, αλλά προσωπικά όταν έχω το τέρας ultra, δύσκολα μπορώ να συμβιβαστώ με κάτι μικρότερο...

Btw, είχα δίπλα δίπλα και το 11 pro max του ανθρώπου που μου έδωσε για παιχνίδι τα s20+, s20 ultra και αισθανόμουν ότι κρατούσα παλαιολιθικο gadget, συγκριτικά.

Έτη φωτός μπροστά το ultra από το 11 pro max. Hands down...

Link to comment
Share on other sites

Μετά το ultra σειρά για παιχνίδι είχε το s20+

 

Φοβερή συσκευή κι αυτή, αλλά προσωπικά όταν έχω το τέρας ultra, δύσκολα μπορώ να συμβιβαστώ με κάτι μικρότερο...

 

Btw, είχα δίπλα δίπλα και το 11 pro max του ανθρώπου που μου έδωσε για παιχνίδι τα s20+, s20 ultra και αισθανόμουν ότι κρατούσα παλαιολιθικο gadget, συγκριτικά.

 

Έτη φωτός μπροστά το ultra από το 11 pro max. Hands down...

Βαγγέλη, πέραν του τεράστιου μεγέθους (!), για μένα το μεγαλύτερο μειονέκτημα είναι ο επεξεργαστής (για την Ευρώπη). Ο Εξυνος - μέχρι τον περσινό μπορώ να μιλήσω με σιγουριά, είχε τρελό battery drain σε idle καταστάσεις όπως και πολύ χαμηλο σήμα κινητής.

 

Δεν καταλαβαίνω γιατί συνεχίζει να δίνει τον in-house επεξεργαστή στην Ευρώπη.

 

Το Note 10+ με τον Snapdragon είναι "άλλη" συσκευή σε σχέση με το ίδιο μοντέλο σε Exynos.

 

Προσωπικά θα προχωρήσω σε Ultra - άμα αποφασίσω για το μέγεθος/βάρος, να αφήσω το πενάκι (!), μονο εάν βρω συσκευή από Hong Kong, εκτός εάν έχουν βελτιωθεί τα παραπάνω στον 990.

 

 

Sent from my SM-N9750 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη, πέραν του τεράστιου μεγέθους (!), για μένα το μεγαλύτερο μειονέκτημα είναι ο επεξεργαστής (για την Ευρώπη). Ο Εξυνος - μέχρι τον περσινό μπορώ να μιλήσω με σιγουριά, είχε τρελό battery drain σε idle καταστάσεις όπως και πολύ χαμηλο σήμα κινητής.

 

Δεν καταλαβαίνω γιατί συνεχίζει να δίνει τον in-house επεξεργαστή στην Ευρώπη.

 

Το Note 10+ με τον Snapdragon είναι "άλλη" συσκευή σε σχέση με το ίδιο μοντέλο σε Exynos.

 

Προσωπικά θα προχωρήσω σε Ultra - άμα αποφασίσω για το μέγεθος/βάρος, να αφήσω το πενάκι (!), μονο εάν βρω συσκευή από Hong Kong, εκτός εάν έχουν βελτιωθεί τα παραπάνω στον 990.

 

 

Sent from my SM-N9750 using Tapatalk

 

Ίσως φέτος κάνω κι εγώ κίνηση για τον snap Γιώργο.

Αν δε βρω σε καλή τιμή snap version s20 ultra (αυστηρά την 16/512 έκδοση) θα καθησω με το note 10 Plus μέχρι note 11, δεν καίγομαι για αλλαγή.

Αυτό που βλέπω όμως, είναι ότι η σαμμυ άνοιξε για τα καλά την ψαλίδα με τον ανταγωνισμό.... Δίνει εύκολα το πιο πλήρες και μοντέρνο πακέτο στην αγορά και αν θες οικοσύστημα (ρολόγια, tablets, wireless headphones etc etc), που να συνδυάζονται αρμονικά οι μόνες επιλογές που έχεις είναι μήλα και σαμμυ.

Link to comment
Share on other sites

Με wind και exynos δεν εχω αντιμετωπισει προβληματα σε σχεση με αυτα που λετε εδω και 3 χρονια.
Link to comment
Share on other sites

Ίσως φέτος κάνω κι εγώ κίνηση για τον snap Γιώργο.

Αν δε βρω σε καλή τιμή snap version s20 ultra (αυστηρά την 16/512 έκδοση) θα καθησω με το note 10 Plus μέχρι note 11, δεν καίγομαι για αλλαγή.

Αυτό που βλέπω όμως, είναι ότι η σαμμυ άνοιξε για τα καλά την ψαλίδα με τον ανταγωνισμό.... Δίνει εύκολα το πιο πλήρες και μοντέρνο πακέτο στην αγορά και αν θες οικοσύστημα (ρολόγια, tablets, wireless headphones etc etc), που να συνδυάζονται αρμονικά οι μόνες επιλογές που έχεις είναι μήλα και σαμμυ.

Αυτό ακριβώς. Θα περιμένω να δω τα πρώτα reviews με τις 2 εκδόσεις και θα αποφασίσω. Για την ώρα όπως είπες και εσύ είμαι καλυμμένος πλήρως με το 10 +.
Με wind και exynos δεν εχω αντιμετωπισει προβληματα σε σχεση με αυτα που λετε εδω και 3 χρονια.
Άμα μπορούσες να έχεις και τις 2 εκδόσεις δίπλα δίπλα θα μπορουσες να το διαπιστώσεις.

 

Sent from my SM-N9750 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς. Θα περιμένω να δω τα πρώτα reviews με τις 2 εκδόσεις και θα αποφασίσω. Για την ώρα όπως είπες και εσύ είμαι καλυμμένος πλήρως με το 10 +.Άμα μπορούσες να έχεις και τις 2 εκδόσεις δίπλα δίπλα θα μπορουσες να το διαπιστώσεις.

 

Sent from my SM-N9750 using Tapatalk

 

Είχα s10 plus και δεν διαπίστωσα τίποτα από όσα λέτε.. Έδωσα το snapdragon γιατί απλά βαρέθηκα το άγχος να μην έχω ούτε εγγύηση ούτε καν επίσημο σέρβις έστω με πληρωμή για μια συσκευή που δεν έχει καμία διαφορά από την άλλη. Ανέβασα screen shots με χρήση και ήταν ίδια, ανέβασα φώτο που λέγανε διαφορά στην κάμερα, ίδια... Χρήση και ταχύτητα ίδια...απορώ τι είδατε ότι τα πήρατε και τα 2....γιατί μέχρι στιγμής που πιο πολλοί μιλούσαν με αυτά που τους έλεγε το you tube...

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παλικάρια εδώ οι παραλλαγές του S20 Ultra με Exynos και Snapdragon και οι μπάντες που υποστηρίζει!!

 

https://www.techwalls.com/samsung-galaxy-s20-ultra-5g-model-number-sm-g988-differences/

 

Η μόνη σωστή επιλογή για Snapdragon είναι το μοντέλο SM-G9880/DS (Dual Sim) (Hong Kong) που υποστηρίζει όλες τις μπάντες για Ευρώπη και 3G,4G και (5G μελλοντικά για Ελλάδα). Μόνο αρνητικό ότι δεν είναι η Global ROM κατα συνέπεια δεν έχει ελληνικά, μόνο κινέζικα και αγγλικά.

 

Μια άλλη επιλογή με Snapdragon είναι η αμερικάνικη έκδοση SM-G988U (Unlocked - US) που δεν έχει τις σαβούρες των παρόχων αλλά αρνητικό ότι δεν είναι dual sim αλλά στα + ότι έχει FM Radio Chipset!

 

Αγορά σε κανένα 4μηνο απο την κυκλοφορία που θα πέσει η τιμή από εδώ: https://www.eglobalcentral.eu

Έχω αγοράσει άλλες 2 συσκευές Samsung με Snapdragon απο εδώ. Εγγύηση μην περημένετε να έχει παραεισαγωγής προϊόν το ρίσκο δικό σας :):rolleyes:

 

Απο την εμπειρία που έχω η εκδόσεις με Snapdragon είναι σαφός ανώτερες σε σχέση με Exynos και στην υποστήριξη Software αλλά και στην απόδοση GPU και αυτονομίας. Σε καθημερινή χρήση απλών εφαρμογών δεν θα δεις διαφορά και με τα 2 chip.

Edited by vwbestakos

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Με πήραν Πέμπτη και από cosmote για επιβεβαίωση της προπαραγγελιας για s20+ (ultra από εμένα απορρίπτεται λόγω μεγέθους) αλλά όσο περνούν οι μέρες τόσο πείθομαι ότι δεν αξίζει η αλλαγή από s10+. Έχει φτάσει σε τέτοιο επίπεδο με τα updates που δεν ξέρω αν μπορώ να ζητήσω κάτι περισσότερο από ένα smartphone. Πέρα από την κ***α για το καινούριο, πραγματικά για εμένα δεν υπάρχει κανένας λόγος για αλλαγή. Επαναλαμβάνω μιλάω μόνο για αλλαγή s10+ σε s20+
s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Με πήραν Πέμπτη και από cosmote για επιβεβαίωση της προπαραγγελιας για s20+ (ultra από εμένα απορρίπτεται λόγω μεγέθους) αλλά όσο περνούν οι μέρες τόσο πείθομαι ότι δεν αξίζει η αλλαγή από s10+. Έχει φτάσει σε τέτοιο επίπεδο με τα updates που δεν ξέρω αν μπορώ να ζητήσω κάτι περισσότερο από ένα smartphone. Πέρα από την κ***α για το καινούριο, πραγματικά για εμένα δεν υπάρχει κανένας λόγος για αλλαγή. Επαναλαμβάνω μιλάω μόνο για αλλαγή s10+ σε s20+

 

Ίσως είναι η μόνη φορά που αξίζει η μετάβαση μόνο λόγο κάμερας. Τα άλλα είναι καλά από το σ8 και έπειτα αλλά η κάμερα είναι πολύ μεγάλη αναβάθμιση σε σχέση με τις προηγούμενες γενιές που δεν άλλαζε τίποτα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

σε αυτα τα χρηματα που ξεκιναει το s20 ultra εγω λεω να περιμενετε... σε 5 μηνες θα εχει τα μισα χρηματα... με 1400 παιρνεις 11 pro max 256gb , το οποιο θα εχει ιδια τιμη σε 5 μηνες..
Link to comment
Share on other sites

σε αυτα τα χρηματα που ξεκιναει το s20 ultra εγω λεω να περιμενετε... σε 5 μηνες θα εχει τα μισα χρηματα... με 1400 παιρνεις 11 pro max 256gb , το οποιο θα εχει ιδια τιμη σε 5 μηνες..

 

Τι σχέση έχει τώρα το S20 ultra με το iphone 11 pro :rolleyes:;

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ίσως είναι η μόνη φορά που αξίζει η μετάβαση μόνο λόγο κάμερας. Τα άλλα είναι καλά από το σ8 και έπειτα αλλά η κάμερα είναι πολύ μεγάλη αναβάθμιση σε σχέση με τις προηγούμενες γενιές που δεν άλλαζε τίποτα.

 

Δεκτό απλά για εμένα προσωπικά δεν είναι κριτήριο με την έννοια ότι δεν ασχολούμαι με το άθλημα (φωτογραφίες). Θα τραβήξω τα πιτσιρίκια καμία φωτό και κάνα slow motion video και τέλος.

 

Με ψήνει πολύ το 120hz από όσα διάβασα και η μπροστινή κάμερα στο κέντρο (ψυχαναγκασμός φουλ και το διπλό ματάκι ασύμμετρα τέρμα δεξιά κάνω αγώνα να το αντέξω) αλλά θα έμπαινα στον πειρασμό για την έκδοση με τα 12gb ram

 

Υ.Γ. για να τα λέμε και όλα, αυτό το καρούμπαλο πίσω στο ultra με την κάμερα -εκπληκτική οκ- είναι φάουλ για εμένα σε ένα τόσο όμορφο κινητό. Καταλαβαίνω ότι για πολλούς μπορεί να είναι x-factor αλλά προσωπικά με ξενίζει πολύ

Edited by equi
s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

σε αυτα τα χρηματα που ξεκιναει το s20 ultra εγω λεω να περιμενετε... σε 5 μηνες θα εχει τα μισα χρηματα... με 1400 παιρνεις 11 pro max 256gb , το οποιο θα εχει ιδια τιμη σε 5 μηνες..

 

Δηλαδή παίρνεις ένα κατώτερο τηλ με ταβάνι τα 256 μνήμη όταν το άλλο φτάνει στο Θεό και κάμερα από άλλο πλανήτη.. Οκ...

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα καθε χρονο τα ιδια αναμενετε για προπαραγγελεια και οταν τα περνετε τα πουλατε γιατι κατι δεν σας αρεσε ή περιμενετε κατι πιο καλυτερο. Εγω προσωπικα θα το τιμησω το καλοκαιρακι με ανανεωση του συμβολαιου μου και θα το πληρωνω με τον μηνα. Δεν ξερω γιατι δεν βιαζομαι να το κανω preover τωρα ισως επειδη δεν εχω τα λεφτα για την αμεση αγορα του τωρα. Θα κατσω με το iPhone 11 μ για την ωρα χαλαρος και με το Samsung Galaxy S10.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα καθε χρονο τα ιδια αναμενετε για προπαραγγελεια και οταν τα περνετε τα πουλατε γιατι κατι δεν σας αρεσε ή περιμενετε κατι πιο καλυτερο. Εγω προσωπικα θα το τιμησω το καλοκαιρακι με ανανεωση του συμβολαιου μου και θα το πληρωνω με τον μηνα. Δεν ξερω γιατι δεν βιαζομαι να το κανω preover τωρα ισως επειδη δεν εχω τα λεφτα για την αμεση αγορα του τωρα. Θα κατσω με το iPhone 11 μ για την ωρα χαλαρος και με το Samsung Galaxy S10.

 

Αν είχες τα λεφτά δηλαδή θα το έπαιρνες ?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

σε αυτα τα χρηματα που ξεκιναει το s20 ultra εγω λεω να περιμενετε... σε 5 μηνες θα εχει τα μισα χρηματα... με 1400 παιρνεις 11 pro max 256gb , το οποιο θα εχει ιδια τιμη σε 5 μηνες..

 

Ακόμα δεν έλιωσε η καραμέλα με τη μεταπώληση των iPhone?

Όπως το iPhone xs max, που 14 μήνες μετά κατέληξε σε αγγελίες στο 50% της αρχικής του, ήτοι χασούρα 600-700 ευρώ, κατά περίπτωση...

Και τελικά τι συγκρίνουμε; το απόλυτο κινητό του 2020 με ένα ξεκάθαρα υποδεέστερο τηλέφωνο σε 8/10 τομείς....?

Link to comment
Share on other sites

Νταξει φορουμιτες επειδη αναφερετε συνεχεια τα χρηματα υπαρχουν και αλλες αποψεις .

 

Το να εκτιμα καποιος μια συσκευη που στην ουσια , στην πραξη , στην καθημερινοτητα ενας κατοχος θα δει αναβαθμιση σε μια καμερα , καμερα η οποια θεωρητικα θα βγαλει καλυτερες φωτο σε λεπτομεριες σε σχεση με S10 - S9 -S8 τα οποια ειδη με την σειρα τους βγαζουν "καλες φωτογραφιες" και θα κριθει το S20 ultra στις λεπτομεριες ως καλυτερο Δεν Σημαινει οτι καποιος που θα απορριψει ως κριτηριο συσκευη των 1500ε , τοσο θα βγει με τα εχτρα τζαμακια , θηκες κτλ. Σημαινει οτι δεν εχει χρηματα η κατι αλλο.

 

Υπαρχει λοιπον και η "εκτιμηση" ως παραγοντας αγορας τι εχω και τι θα κερδισω στην καθημερινοτητα εαν παρω κατι αλλο .

 

Τι θα κερδισω εγω στην καθημερινοτητα εαν μου παρει καποιος πχ. το S9 και μου δωσει το S20.Λειτουργικα τιποτα κατα 90% Μονο οταν θα φωτογραφισω θα πω οτι εχω αναβαθμισμενη καμερα . Ε αυτο το κερδος ικανοποιησης στοιχιζει 1500ε.:p

Ειμαι πολυ προσγειωμενο παιδι:lol:

Link to comment
Share on other sites

Νταξει φορουμιτες επειδη αναφερετε συνεχεια τα χρηματα υπαρχουν και αλλες αποψεις .

 

Τι θα κερδισω εγω στην καθημερινοτητα εαν μου παρει καποιος πχ. το S9 και μου δωσει το S20.Λειτουργικα τιποτα κατα 90% Μονο οταν θα φωτογραφισω θα πω οτι εχω αναβαθμισμενη καμερα . Ε αυτο το κερδος ικανοποιησης στοιχιζει 1500ε

 

Για το χρηματικό. Προσπαθησα να το πω και στον Νίκο, πιο πριν αλλά δεν το είπα μάλλον σωστά και μάλιστα έθεσα τον εαυτό μου ως παράδειγμα. Το S10e, δεν το πήρα από οικονομία. Για να μιλήσω με νούμερα, το e μου κόστισε €90, το S10 θα μου κόστιζε €270 και το S10+ 310. Άρα καταλαβαίνει κανείς ότι δεν το επέλεξα από οικονομία. Με την φετινή επιδότηση μάλλον θα πάρω κανα tablet, γιατί πραγματικά δεν βλέπω λόγο να το αλλάξω.

 

Μάλιστα, αν εξαιρέσω όσα διαβάζω εδώ στο forum μιας και ο κύκλος μου, κοινωνικός και εργασιακός τυγχάνει να απολαμβάνει εισοδήματα αρκετά άνω του Μ.Ο., θα έλεγα ότι ισχύει το αντίθετο. Συνήθως, πρέπει να πειστεί ο άλλος για την καλύτερη εμπειρία χρήσης, να το συγκρίνει με το έξοδο και να έχει νόημα για να προβεί στην αναβάθμιση. Βγάζω έξω όσους το κάνουν για την μούρη και φυσικά καταλαβαίνω τα αρρωστάκια που θέλουν συνεχώς το φρέσκο ή όσους ζουν στο εξωτερικό. Αλλά να λες ότι μόνο από τα χρήματα εξαρτάται το αν θα πάρεις την νέα ναυαρχίδα δεν ισχύει.

 

Όσο για το 2ο συμφωνώ 100%..

Από το Ericsson GF768, στο 12 Pro Max, μια αιωνιότητα

Highlights: Nokia E66, HTC HD2, iPhone 4, LG G3, Xiaomi Mi Max

 

http://mowned.com/sig/george_soutzouk.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η συζήτηση δείχνει πάντως ότι τα smartphone έχουν φτάσει σε τέτοιο επίπεδο ωρίμανσης με την τωρινή κατασκευαστικη δομή τους, (οθόνες,μέγεθος,μπαταρίες,καμερες) που ακόμα και εδώ που είναι πολλοί οι "εξαρτημένοι" κάνουν δευτερες και τρίτες σκέψεις για αλλαγή....

 

Για να μπει κάποιος πλέον στο τρυπάκι για να δώσει τα "παραπανω" με "τρέλα "είναι μόνο όταν βγουν μπροστά σαν mainstream τα fold...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Η συζήτηση δείχνει πάντως ότι τα smartphone έχουν φτάσει σε τέτοιο επίπεδο ωρίμανσης με την τωρινή κατασκευαστικη δομή τους, (οθόνες,μέγεθος,μπαταρίες,καμερες) που ακόμα και εδώ που είναι πολλοί οι "εξαρτημένοι" κάνουν δευτερες και τρίτες σκέψεις για αλλαγή....

 

Για να μπει κάποιος πλέον στο τρυπάκι για να δώσει τα "παραπανω" με "τρέλα "είναι μόνο όταν βγουν μπροστά σαν mainstream τα fold...

 

Ακριβώς αυτό.. Για εμένα τουλάχιστον το περιέγραψες τέλεια. Με εξαιρεση τα fold που δεν μπορώ να διανοηθώ ότι θα πληρώσω για σπαστό τηλέφωνο

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S20 series] Διαθεσιμότητα & αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...